Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Szolgálat

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 274 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.16, 14:43

Nagyszerü!

Johann

Johann

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.11, 12:55

OFF: Adásban vagyok? Khm... végre tudok posztolni.

Remek írás, profi munka. Nekem nagyon tetszett, és ahogy korábban is elhangzott, valóban továbbgondolható darab. Megdolgoztatja az embert...

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.09, 13:06

@angwen:
A kettőt tekinthetjük szinonimának, egyébként meg így jár az, aki ódzkodik a search&replace-től, amikor módosítja az elnevezést...  :)

angwen

angwen

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.08, 13:51

*néma főhajtás*

Elismerésem. Ez valóban több, mint egy jó ötlet szórakoztató kivitelezése.

Egy apró megjegyzés: a hatodik bekezdésben: "A városcsalád – mi – döntöttünk" nincs elírva? Nem "várostanács" akart lenni? Mert később az elbeszélő így hivatkozik magukra...

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.08, 09:27

@BePe: Köszi!
@Rossa: Kigyűjtöttem a honlapomra őket, ha esetleg érdekel: http://kleinheincz.wordpress.com/bibliografia-bibliography/

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.08, 07:25

Hanna:
leginkabb itt lehet elerni az irasaid:
http://lfg.hu/author/hanna/
ezen belul egyelore nem lehet meg CSAK a novellakat kigyujteni, de a lapozasnal jo szolgalatot tehet a bongeszo keresofunkcioja `novella`-ra.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.08, 05:46

@Rossa:

Először is köszönöm a megtisztelő véleményt, másodszor pedig hogyne lehetne kérdezni. :)

"Annyi kérdésem lenne az író felé - ha lehet itt egyáltalán számára kérdést feltenni - hogy a stílus, ami ezen mű oldalain életre kelt, az általánosan rá jellemző írás- és kifejezésmód, vagy a történet hangulatának kedvéért vette most magára? "

Általában jellemző rám, hogy szívesen beleülök a szereplők fejébe (nem mindig ilyen mértékben), és azt hiszem, a többi stílusjegy is jellemző rám, bár legalább annyiszor használok E/3-as nézőpontot, mint E/1-et. Alapvetően a történet követeli meg a stílust, és amennyire lehet, alkalmazkodom, ugyanakkor alapból inkább vonzanak a morális kérdések és érzelmi konfliktusok, amikkel együtt jár az is, hogy sokat meg kell mutatnom a karakterekből.

A régebbi novelláim egyébként fent vannak az lfg.hu-n, mert itt (illetve rpg.hu-s inkarnációjában) kezdtem a novellista pályafutásomat, de most meg nem mondom, milyen keresőszóval lehet kiugrasztani őket a bokorból. (Többnyire Hanna néven követtem el őket.)

Rossa

Rossa

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 21:29

A három helyezést elért alkotás közül nekem ez a kedvencem. Ezzel a novellával kapcsolatban tényleg azt éreztem, hogy valami irodalmit olvashatok, aminek létjogosultságát nem csupán a szellemessége, vagy az alapötlete adja, hanem a stílusa, a nyelvi varázsa, a megkapósága. Olyan volt, akár egy hiteles feljegyzés, egy vérbeli színjáték, ami mögött nem láttam a szerzőt, nem kaptam azon magam, hogy az írói eszközök felbukkanásának gyakoriságát és helyeit számolgatom, hanem csak olvasom, és hagyom, hogy a szavak elvarázsoljanak. Rég éreztem már ilyet. Annyi kérdésem lenne az író felé - ha lehet itt egyáltalán számára kérdést feltenni - hogy a stílus, ami ezen mű oldalain életre kelt, az általánosan rá jellemző írás- és kifejezésmód, vagy a történet hangulatának kedvéért vette most magára?

borika

borika

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 15:33

Valóban elvont alkotás, de éppen ez adja meg az értékét. Bevallom, az első két blokkot újra kellett olvasnom, hogy jobban megértsem. De amikor kitisztult a kép, csak ámultam és bámultam! A szerzőnek hatalmas grat, mert nagyon kevesen vannak, akik ekkora fantáziával rendelkeznek, és azt ilyen igényesen meg is tudják írni. Hogy kinek mi tetszik szerintem ízlés dolga, én személy szerint kedvelem a kicsit elvontabb dolgokat, amelyek jó megdolgoztatják az olvasó agyát. Kedves Csilla, csak így tovább! :)

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 07:34

Nilnek igaza van, hogy mennyire fér bele a pályázat témájába. Ha kicsit beleerőltetjük, akkor igen :) De ettől eltekintve igazán remek írás.

Nil

Nil

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.10.04, 13:24

Érdekes a sztori, jó a háttér, ha hosszabb lenne a mű, valóban kicsit sok lenne az úgymond belső monológ, de így még pont jó. Tetszett hogy  a mágia csupán egyetlen dologra, a "sors" megváltoztatásának képességére van kihegyezve, sok lehetőséget rejt még magában a téma. Viszont szerintem egyáltalán nincs benne maffia szál, valami ugyan oda van hintve, de semmi kézzel fogható, csak egy kis szugerálás, ami valami egészen más is lehet. Én nem adtam volna neki helyezést itt, viszont ha figyelmen kívül hagyjuk hagyjuk a pályázat témáját, akkor teljesen korrekt mű. Bár a stílusa annyira nem fekszik nekem, de más kategóriában lehetne dobogós.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.04, 09:18

Köszönöm a véleményeket!

Zsolt, Zajec: A gomb, vagyis a novella kidolgozása közben megvarrtam a nadrágot is, vagyis a világot, de 20K-ba végképp nem fért volna bele több. Rengeteg olyan aspektusa van mind a mágiarendszernek, mind ennek a társadalomnak, ami még izgat – talán visszatérek még a helyszínre a jövőben, hogy azokat is körbejárjam.

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.10.04, 09:02

Nekem jobban tetszett, mint az előző, gratulálok. Abban a mágia mintha utólag került volna be, míg ebben valóban központi szerepet kapott. Persze, itt meg a maffia vonal volt gyengébb... Elvontnak valóban elvont, de ez a rengeteg belső utazás, vagy hívjuk bárhogy  -- amennyire emlékszem -- szinte névjegye a szerzőnek. Érdekes volt, hogy míg a fő téma az alternatív "valóságok" szinte végtelen sora, maga a történetvezetés nagyon is lineáris maradt. Legnagyobb erénye számomra mégis az, hogy továbbgondolásra késztet és valóban, miként Kornya úr is említette volt, végig lehetett volna venni a lehetséges kombinációkat. Nekem mégis szimpatikusabb, hogy ezt az olvasóra bízza. Jó írás volt, és ha nagyregény lenne belőle, nekem már kicsit sok lenne.

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.04, 08:51

Hűha, ez remekül sikerült!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.04, 06:49

Nekem túl elvont, túl művészi. Az előző jobban tetszett.

Kornya_Zsolt

Kornya_Zsolt

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.04, 00:22

Jó koncepció, bővebb kidolgozásért kiált. Amolyan Asimov-Farland-féle módon: végigvenni az összes lehetséges relációkat és kombinációkat, aztán legombolyítani a logikus következtetések fonalát. A szerzőt mondjuk szemlátomást az ötletének nem ez a vetülete érdekli a legjobban, de ilyen megközelítésben roppant gazdag alapanyag lenne egy terjedelmesebb íráshoz.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.04, 00:22

Novellapályázat: 2. helyezés - Záriz önként vállalta az áldozatot, és szégyellem, de mindannyian megkönnyebbültünk, hogy ezúttal elmaradt a sorshúzás. Ha ránk esik a választás, mind vállaltuk volna a feladatot, annak árával együtt; de arra gondoltam, hogy ennyi fájdalom pont elég. Hadd vegyük még egy kicsit könnyedén a levegőt, hadd járjunk többé-kevésbé egyenes háttal, hadd legyünk képesek megfogni a botot, a bögrét, a kanalat! Szolgálat

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]