Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
255 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.06, 11:45

Főleg rendszerpróba lesz, nem játék (amibe a világ is beletartozik), így bőven elég a Set1 is. Aztán ki tudja, lehet, hogy megtetszik és visszük tovább. :P

Egyébként ezeket hogyan lehetne fordítani?

• Chantry
  • Blight
  • Darkspawn
  • Apostate

No, jó játékot kívánok nektek! Remélem, rákaptok, s hosszú kampány bontakozik ki a rendszerpróbából. :)

Hát én a könyvek és a játék fordítását keverve alkalmazom, plusz kitalálok saját megfelelőket is, de igyekszem következetes lenni a játékbeszámolók során. Játékosaim úgy használják általában, ahogy nekik tetszik.

Chantry: Káptalan - tetszik a fordítás hangzása.
Blight: Métely
Darkspawn: éjfatty, habár próbálkoztam Balatonon az "árnysarj"-jal, de nehéz kimondani.
Apostate: boszorkány/boszorkánymester (férfi változat) nevekkel illetem leginkább.

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.06, 09:52

Ha nem Fereldenen akarsz játszani, akkor viszont nélkülözhetetlen a Set 2.

(Na meg Szürke Kamarás már alacsony szinten is lehetsz. :P)

+ csapdák, mérgek stb. (ez is eszembe jutott így utólag)

Főleg rendszerpróba lesz, nem játék (amibe a világ is beletartozik), így bőven elég a Set1 is. Aztán ki tudja, lehet, hogy megtetszik és visszük tovább. :P

Egyébként ezeket hogyan lehetne fordítani?
  • Chantry
  • Blight
  • Darkspawn
  • Apostate

Roxan

Roxan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.06, 08:45

Teljesen odavagyok a játékért, végre egy kellően egyszerű rendszer és érdekes világ. :) (Tudom, hogy léteznek más játékok, melyek ezt a két tulajdonságot magukban hordozzák, de eddigi játékélményeim alapján a DA nyerte el legjobban a tetszésemet.) Ráadásul valahogy mindig sikerül olyasmit kihozni belőle, amire a mesélő nem számított... :D Köszi a fórumot! :ugri:

Bakou-1: Ezzel már én is találkoztam. Hát... a játék szempontjából mindenképpen érdekes lesz. :nos:

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 21:55

kicsit off, de mégsem:

Dragon Age: Redemption (websorozat)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 21:26

Az egyetlen dolog, ami nem tetszik csupán az, hogy 4 Set-re van bontva az egész.

Ha jól tudom, végül csak 3 doboz lesz. (De nem emlékszem, hol olvastam ezt, szóval lehet, csak kitaláltam... :gyagya: )

Módosította Narmor: 2011.10.05, 21:26

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 19:01

Szintén köszi a fórumot. :)

Én mostanában kezdtem el jobban elmélyedni a szabályokban, és a kezdeti viszolygásom ellenére (megrögzött D20 párti vagyok) egyre jobban tetszik a játék. A világba én kapásból beleszerettem, mikor az Originst játszottam végig, így ezzel nincs bajom. A hátterek szuperek, a kasztok sincsenek túlbonyolítva, a stunt rendszer ötletes. Az egész egyszerűsége engem egy kicsit emlékeztet a régi D6-os Star Warsra, ami anno zseniális volt.

Az egyetlen dolog, ami nem tetszik csupán az, hogy 4 Set-re van bontva az egész. Ez engem zavar egy kicsit, de lényegében nem végzetes probléma. A Set 2-ben tetszenek a specializációk is, bár azt hiszen néhányat kihagytak. Pedig még simán belefértek volna, de hát kell valami a Set 3-ba is. :ok:

Ha valaki egy kicsit besokallt a bonyolultabb rendszerektől vágjon bele nyugodtan, szerintem nem fog csalódni.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 15:10

Köszönjük a fórumot!

Azért a varázslók világbeli kezelésétől nem ájulnék el annyira, elvégre a WFRP-ben is pont így van. Ugyanakkor a koncepció mindenképp tetszetős, örülök, hogy itt is így van.

A világról igazából nem tudok sokat, nem olvastam a regényeket, és a játékkal sem játszottam. Ugyanakkor az, amit az asztalnál hallok róla, szimpatikus. Ügyesen összeollózott ötletek és földi párhuzamok alkotják, persze (sub sole nihilo novi est), de az összhatás azért jó - és a specifikus dolgok is könnyen megjegyezhetők, nem hatnak teljesen idegenül.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 12:46

Set 2be beleolvastam, de elsőre semmi lényegest nem találtam, amit felhasználhatnék az első öt szintre

Valagnyi új origin és combat stuntok?

I am keeping it simple. Bőven sok, ami Set 1ben van egyelőre.

Ha nem Fereldenen akarsz játszani, akkor viszont nélkülözhetetlen a Set 2.

(Na meg Szürke Kamarás már alacsony szinten is lehetsz. :P)

+ csapdák, mérgek stb. (ez is eszembe jutott így utólag)

Módosította Narmor: 2011.10.05, 12:47

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 12:33

Set 2be beleolvastam, de elsőre semmi lényegest nem találtam, amit felhasználhatnék az első öt szintre

I am keeping it simple. Bőven sok, ami Set 1ben van egyelőre.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 12:22

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 11:16

@Narmor: köszi a linket a Fireflyhoz. A szerepjáték eredeti rendszere annyira nem jött be, de az AGE-dzsel el tudnám képzelni. Bár ameddig én vagyok az egyetlen a csapatban, aki látta a sorozatot, kár ábrándozni róla. :D

Első játékra valami nyomozgatósabb, titkokat feltárósra gondoltam, ahol elsőre a dolgok eléggé csalókák. Blightot és darkspawnokat jó darabig nem fogok bemesélni. Nem akarok pc-s hentelős játékot, elég DnD4-et meséltem/játszottam. :)

Set 2be beleolvastam, de elsőre semmi lényegest nem találtam, amit felhasználhatnék az első öt szintre (exploration és roleplaying stuntokat kihagyom). Szerintem még harmadik szintig is alig-alig fogunk eljutni. :D Nem mintha sokat fejlődnének a karakterek a szintlépésekkel (ami egyébként nagyon bejött).

Ami legjobban megfogott a rendszerben azok a combat (és spell) stuntok. Kihagyja a DnD feat rendszerét, de mégis változatos marad a harc és mivel stuntokra csak a dobás után kerülhet a sor, a játékosok nem fognak annyit tökörészni, hogy melyik powerrel támadjanak, mint DnD4-ben. :buszke:

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 09:49

Én még nem nagyon mélyedtem el a DA szabályrendszerében, eddig bevallom gerincesen, egyszer futottam át a szabálykönyvet, aztán elmaradt a további ismerkedés, mert pont nem volt rá különösebb igény. Viszont most tesztnek nagyon jó lesz, mert a szabályrendszer, amit ismerek belőle, passzol egy kampányszettinghez, mint hyperman is írta, egy keltás hangulatú kapányra gyúrok.
Szóval én nem a játékra alapuló világban tervezek mesélni, csak a rendszer kell pillanatnyilag! Nekem azért a darkspawn áradat, meg a Grey Warden-ek annyira nem jöttek be, hogy ilyenek rohangáljanak az általam mesélt történetben. Viszont a világban a varázslókkal kapcsolatos ötlet az tetszett. Van a Circle, mindenki, aki varázsló és azon kívül van "apostate", tehát vadászható. Érdekes ötletek alapja ez a szitu. Pl. ait Narmor beszámolójában is olvastam, az egyik karakter pont egy ilyen szakmáját titkolni kényszerülő varázsló.
Valamint a hátteres rendszer is tetszik, stimmelnek is ahhoz, ami az elképzelésem. Nincs túlbonyolítva, nagyon remélem, hogy bejön a játék a többieknek is.
És csatlakozom: köszönjük BePe! :sor:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 09:17

hyperman25: Szerencsére nekem nincs gondom a játékosokkal (sőt, némelyikük imádja a világot), igaz viszonylag kevés van belőlük. :P Bár pont a DA az a rendszer, ahol kevés játékos is igen jól elboldogul.

A világból meg tényleg elég sokféle dolgot ki lehet hozni, lehet itt intrikázni, felfedezni és szörnyeket hentelni stb. :D

Itt megtalálod a Firefly-t. :)

GothPunk: Igen, az Oracle egy nagyon jó oldal, rengeteg anyagot találni a DA RPG-hez és az AGE systemhez egyaránt.

Öröm hallani, hogy a modulok jól muzsikálnak, én személy szerint mindig sajáttal készülök (nekem ez a kényelmesebb megoldás), de majd egyszer mindenképpen szeretnék sort keríteni rájuk.

A Set 2 egyetlen fura pontja számomra az új stuntok kérdése: roleplaying és exploration stuntokra gondolok ezalatt. Ezeket kifejezetten opcionálisnak tekintem, játékban használni nem fogjuk őket (legfeljebb majd valamikor próbaképpen, de egyelőre semmiképp). Az új harci stuntok viszont jók lettek, azokat már bevezettük legutóbbi játékra is, az egyik genlok (én így fordítom a genlock-ot, gondoltam, jobb mint a csorlák) használta a Lethal Blow-t, fincsi volt. :D Általában nagyon jókat dobok... :D

BePe: Még egyszer köszi! :)

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 08:13

Világ: Nem tudom, engem teljesen magával ragadott, s nem igazán találok kivetnivalót a milyenségében. Szerintem egyedi hangulata van, melyet erősít a remek zene is.
Amúgy meg a világ annyi, amennyit beletöltesz. XD

Amúgy, ha csak a rendszer tetszik, akkor mesélj vele más világon. Több konverzió is van: Mystara, Dragon Hack, Firefly, AGE of Conan (bár ez csak készül, de már használható) stb. De majd ezekről tudunk beszélni az új fórumon is. :D

Nincs bajom a világgal, vannak benne jó elemek, de annyira nem fogott meg, hogy ráerőltessem meglehetősen lusta játékosaimra.

Egyébként pont Adamssohn keltás kampánya miatt vettem elő a rendszert kipróbálni, ha nem jön be, akkor marad a KéM. :) De mivel a backgroundok a világ szerves részei, ezért marad egyelőre a DA világa, hogy azokkal ne kelljen melózni.

Firefly konverzióhoz tudsz linket adni?

Bepe: köszönjük! :)

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 07:07

Sziasztok!

Én már várom a második dobozt, elvileg bármelyik nap ideérhet vele a posta. ^^

Egy tesztjátékon vagyunk túl, az boxed set 1-ben lévő modult meséltem egy viszonylag népes csapatnak és ott kellett időhiány miatt félbeszakítanunk, ahol a party nagyon csúnyán vesztésre állt. Minden más szempontból a játék egyébként jól működött.

Ami miatt ténylegesen írok, az egy blog, amit szeretnék a figyelmetekbe ajánlani, ha érdeklődtök a Dragon Age és a rendszer iránt: Dragon Age Oracle. Jól használható oldal tele tartalmas anyagokkal.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 06:02

2009-ben jelent meg a Dragon Age CRPG, mely kis hazánkban is nagy sikert aratott, azóta nem csak kiegészítői és folytatásai készültek/készülnek, hanem a Green Ronin jóvoltából egy önálló asztali szerepjáték is megjelent.

A Dragon Age RPG, ahogy az egész világon, úgy nálunk is egyre inkább teret hódít, ezért kívánatos egy új téma létrehozása, ahol a DA RPG-t és az AGE-nek keresztelt rendszert használó mesélők és játékosok megoszthatják egymással véleményüket és anyagaikat.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]