Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
283 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.27, 16:07

Tegnap megejtettük az első játékot, három karakterből kettő meghalt. :) A példa npc ellenfelek nagyon durvák!

A rendszer jó, mindenkinek tetszett, a világ számomra még mindig olyan semmilyenke, de így nem is hátráltat.

No, elolvasva a beszámolót, tényleg látszik, hogy jó kis játék volt. :) Kíváncsian várom a folytatást, avagy az újrakezdést. :D Elég halálos a rendszer, az biztos. Bár én ezt kifejezetten szeretem.

Láttam, hogy ti nem fordítottátok le az "Avvar"-t. Én ezen gondolkodom, mivel bérencként számításba jöhető alakok közül egy "Avvar" csoport tűnik ki leginkább a fogadóban (ahová megérkeztek játékosaim). Az avar népnév ugye már foglalt, ezért azon gondolkodtam, avárnak lehetne magyarítani őket, mivel ez könnyen kiejthető, s viszonylag jól hangzik: avárok, avár klánok.

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.22, 08:55

Tegnap megejtettük az első játékot, három karakterből kettő meghalt. :) A példa npc ellenfelek nagyon durvák!

A rendszer jó, mindenkinek tetszett, a világ számomra még mindig olyan semmilyenke, de így nem is hátráltat.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.20, 19:34

Little confusion over here: az Aim Minor Action, a támadás meg Major. Mi tart vissza, hogy minden körben Aim-eljek támadás előtt +1 attackért? (azon kívül, hogy melee-ben elmozoghat a célpont?)

Szerintem semmi, Warhammer 40kban is így volt. Persze ha már elhasználtad...

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.20, 19:25

Little confusion over here: az Aim Minor Action, a támadás meg Major. Mi tart vissza, hogy minden körben Aim-eljek támadás előtt +1 attackért? (azon kívül, hogy melee-ben elmozoghat a célpont?)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.19, 19:26

Izgalmasan alakulnak a dolgok a Dragon Age körül. Például új fejlesztő érkezett a DA csapatba. Kíváncsi vagyok, milyen hatással lesz a Set 3-ra.

Továbbá megjelent a Home Sweet Home című modul az Eternal Shadowshoz. Erősen égek a vágytól, hogy kipróbáljam, de játékosként... :felvon:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.11, 18:52

Nos, úgy vélem, ma linkelgető nap van. Ugyanis épp az imént találtam rá az Eternal Shadows nevű AGE rendszert alapul vevő horrorszerepjátékra. :felvon:

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.11, 10:51

Innen letölthető egy rajongói karakterlap a DA-hoz, mi az előző játékalkalmon erre tértünk át. Saisei nevű fórumozó alkotása.

Nem tűnik rossznak, habár én az egy oldalas karakterlapok híve vagyok. :buszke:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.11, 07:12

Innen letölthető egy rajongói karakterlap a DA-hoz, mi az előző játékalkalmon erre tértünk át. Saisei nevű fórumozó alkotása.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 19:18

Előbbit marha nehezen, figyelembe véve, hogy a Wardenek deklaráltan nem avatkozhatnak bele semmilyen politikai kérdésbe. Fereldenben meg pláne, ahonnan az egész rendet kollektíve kitoloncolták már emiatt.

Szerintem meg DEKLARÁLTAN nem avatkozhatnak meg, praktikusan meg mégis.
Például az Anderfels vidéke, ha jól emlékszem, lényegében kamarás irányítás alatt van. Sőt, Fereldenben a DA:origins eseményei után elég népszerűvé válhattak, ugye az Awakening eseményei is arról szóltak, hogy a kamarások mint földesurak hogyan irányítják Amaranthine-t.

Na jó, miután a/ egy Wardent ültettünk a trónra, vagy b/ a királynő egy Wardennek köszönheti a trónját, nem meglepő, hogy kapnak némi politikai hatalmat. De ott is többször kihangsúlyozták, hogy ez veszélyes precedenst teremtett. Várjunk csak, ez máris megteremti egy értelmes intrikus krónika alapjait, ahol a JKknak meg kell küzdeniük a Weisshaupt Fortressből érkező "ti mégis mit csináltok"-jellegű üzenetekkel, a helyi nemesség ellenállásával, esetleg egy inkompetens Wardennel a trónon (tényleg, hogyan magyarázzák ki, ha a király tíz év múlva eltűnik, mert a benne dolgozó taint lassan legyűri?), ésatöbbi. Szabad felhasználásra ajánlom mindenkinek, csak számoljon be a tapasztalatairól :)

Módosította aluminiumtrioxid: 2011.10.07, 19:18

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 18:46

Előbbit marha nehezen, figyelembe véve, hogy a Wardenek deklaráltan nem avatkozhatnak bele semmilyen politikai kérdésbe. Fereldenben meg pláne, ahonnan az egész rendet kollektíve kitoloncolták már emiatt.

Szerintem meg DEKLARÁLTAN nem avatkozhatnak meg, praktikusan meg mégis.
Például az Anderfels vidéke, ha jól emlékszem, lényegében kamarás irányítás alatt van. Sőt, Fereldenben a DA:origins eseményei után elég népszerűvé válhattak, ugye az Awakening eseményei is arról szóltak, hogy a kamarások mint földesurak hogyan irányítják Amaranthine-t.

Nekem egyébként először a világ hangulata tetszett meg, bevallottan az Origins végigjátszása után. Kíváncsiságból néztem bele a rendszerbe, és az is tetszett.

Mondjuk, nekem a Set2 kapcsán van egy olyan érzésem, hogy sok dolgot elvisznek kicsit a... még kevésbé oldschool irányba. Mondjuk ez nem jó szó, sosem volt ez oldschool rendszer. De a random generált karakterekkel, a random hp-val, manával, a részletesen leírt powerek helyett a kunsztok dominanciájával van egy sajátos, egyszerűsítgetőnek látszó hangulata. A Set 2ben a pontosztásos tulajdonsággenerálás, a DnD4 defenderes-markolós rendszerére emlékezteti harci kunsztok viszont elviszik ebből az irányból a játékot.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 17:53

Kamarás körökben is lehet nyomni akár intrikus, akár lelki vívódáson alapuló játékot (azért elég nehéz az életük, főleg ha jön a Hívás)

Előbbit marha nehezen, figyelembe véve, hogy a Wardenek deklaráltan nem avatkozhatnak bele semmilyen politikai kérdésbe.

Egymás közti intrikálásra gondoltam igazából, egyébként teljesen igazad van (kivéve, ha akad egy olyan Grey Warden csoport, amelyik a cél szentesíti az eszközt elve alapján hatalomra tör, hogy ezzel megmentse a világot... :felvon: )

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 17:41

Kamarás körökben is lehet nyomni akár intrikus, akár lelki vívódáson alapuló játékot (azért elég nehéz az életük, főleg ha jön a Hívás), bár én maradok inkább a kalandoknál és a hentelésnél. :D
Persze én szeretem az epikus csatákat, és inkább a játékot is epic-dark fantasy-nek titulálnám, ha van ilyen. :gyagya:

A játék önmeghatározása szerint "dark heroic fantasy", ami jobban belegondolva illik hozzá. Én viszont heroic dark fantasyt akarok, ami nem így működik. (Na jó, ha világhű vagyok és ténylegesen Thedason játszom, akkor "tiszta" dark fantasyt, mindennemű hősiesség nélkül.)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 17:15

Nálunk sem volt minden harcnál figurahasználat (még Balatonon például, mikor fáradtabb voltam, csak rajzoltam), de újabban teljesen rászoktunk. Jó, mert a félreérthető helyzeteket egyértelművé teszi, másrészt minket egyáltalán nem lassít.
Amúgy az tetszik a játékban, hogy nem muszáj hozzá figurát használni, de nyugodtan lehet.

A Métely szerintem egyáltalán nem rossz, sőt én kifejezetten oda vagyok a Darkspawnért. Ráadásul a Szürke Kamarások elképzelhetetlenek a Métely nélkül, hiszen a beavatás során maguk is "áldozatai" lesznek. Vállalják, hogy élve felemészti őket... Igaz, ki lehet dobni őket Theadasról, ha nem tetszenek, de szerintem fölösleges. Kamarás körökben is lehet nyomni akár intrikus, akár lelki vívódáson alapuló játékot (azért elég nehéz az életük, főleg ha jön a Hívás), bár én maradok inkább a kalandoknál és a hentelésnél. :D
Persze én szeretem az epikus csatákat, és inkább a játékot is epic-dark fantasy-nek titulálnám, ha van ilyen. :gyagya:

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 16:23

(Egyébként szerintem a DA hangulatához jobban illik a kis, pár fős csatározás, szóval én egész biztos nem fogok táblával szórakozni. Max. beszerzek pár hexarácsos lapot, és azon firkálgatunk, ha nagyon kell.)

Azért mondjuk az ostagari csatát mekkora coolság már lenne lejátszani, pár tucat játékalkalom alatt...

Ja, csak egy problémája lenne, hogy nem lenne Dragon Age. A DARPG egy önmagában korrekt dolog: ad neked egy király rendszert meg egy alaphangulatot, felskiccel pár viszonyt, és ennek keretei közt hagyja, hogy felépítsd a saját dark fantasy világodat. Ez egyfelől jó, mert kihajigálhatod a tök fölösleges elemeket (pl. ilyen a Blight), másfelől meg nem annyira, elvégre ezzel az erővel én is írhatnám az alapkönyvet.
Szvsz a darkspawn-téma pont az, amivel a legjobban sikerült ezt az amúgy frankó rendszert/világot elrontani. Egyszerűen semmire sem jók, nem látom a helyüket, gyakorlatilag akármilyen krónikát is akarnék mesélni. Ezer izgibb témát kínál a játék.
(Erről jut eszembe, korábban volt egy elég jó rpg-tervem arról, hogy szerintem milyen a dark heroic fantasy, és ehhez rendszerszinten pont passzol a DA rpg (különösen a marha szívós és nehezen eltüntethető főkarakterekkel, amik egyébként az eredeti világba nagyon nem illeszkednek). Ha összehozom valamikor, érdekel valakit?

Módosította aluminiumtrioxid: 2011.10.07, 16:24

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 16:07

(Egyébként szerintem a DA hangulatához jobban illik a kis, pár fős csatározás, szóval én egész biztos nem fogok táblával szórakozni. Max. beszerzek pár hexarácsos lapot, és azon firkálgatunk, ha nagyon kell.)

Azért mondjuk az ostagari csatát mekkora coolság már lenne lejátszani, pár tucat játékalkalom alatt...

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 15:20

Óh, dehogynem, igazad van! Akkor egy szót sem szóltam ezzel kapcsolatban, valóban Revenant... Akkor a renegát is teljesen jó! :)
Tanulság, pénteken meló vége felé nem próbálunk emlékezni és gondolkodni... :freud:

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 15:10

Glowface: nekem is először a renegát jutott eszembe, de aztán rájöttem, hogy van Renegade a DA-ban. Hujj, de utálom őket! :D

Nem a Revenantra gondolsz? Mert nekem nem rémlik renegade sehonnan...

Módosította aluminiumtrioxid: 2011.10.07, 15:12

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 14:11

Nekem a hibrid megoldás tetszik, tényleg nem lenne jó, ha ez is sakkozásba torkollna. :D
A kántor kifejezetten jól hangzik nekem, és még hangzásra is illeszkedik az angol megfelelőhöz.
Maleficar - megrontó? Tudom, kicsit félreérthető, de ha szigorúan fantasy vonalon gondolkodunk...
Glowface: nekem is először a renegát jutott eszembe, de aztán rájöttem, hogy van Renegade a DA-ban. Hujj, de utálom őket! :D

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 08:37

Hibrid megoldáson gondolkoztam. A kisebb csatákat, ahol kb. egy ellenség jut egy játékosra azt bábuk nélkül, a nagyobbakat, ahol már a terep is számít azt bábukkal.

Nem akarom, hogy ez is arra a sorsra jusson, mint a DnD4 játékaink, ahol több volt a bábu tologatás és a taktikázás, mint a szerepjáték.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.06, 21:48

Estére zárásként egy kicsit gyakorlatiasabb kérdés jutott eszembe. Ti használtok/ tervezitek a használatát a figuráknak?

Nálunk beváltak. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]