Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
255 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 18:12

Én csak konzolon játszom ( :pajzs: ). Az én asztalimon már a passziánsz is szaggat :( .Nem mondom magam nagy crpg játékosnak, de picit "megvédem" a konzolokat. A legtöbb multi platformos játék esetében még mindig a PC a fő platform. A butítás szerintem a legtöbb esetben egész egyszerűen egyszerűsítés a játék számára/fejlesztők saját elhatározása miatt, nem pedig a konzol porthoz elengedhetetlen dolog. Szvsz.

Eleinte mezei crpg-ként néztem a DA-ra (megsasoltam a review-kat stb.), aztán a Kockák és Koboldok blogon kezdtem olvasgatni Narmor beszámolóit, és akkor tetszett meg - akkoriban tervben voltak a Setek is, de végül nem jött ki a lépés :) .

Örülök, hogy meghoztuk hozzá a kedved. :) Ősszel folytatjuk a kampányt, már nagyon hiányzik a DARPG. :) Kifejezetten kíváncsi vagyok a 3. szett mass battle szabályaira, mert azok kelleni fognak, ha kitör a háború... :D

Amúgy én is konzolon tolom a dolgokat. (Bár pc-n is játszom, de ott csak a stratégiát szeretem, minden mást xbox-on.)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 18:11

Egyébként az Ultimate-et szerintem biztosan összeszerkesztik tematikusan, mert raknak bele új dolgokat is.

Köszi, ezt a szót kerestem délelőtt :D .

Nagyon meg fogom szívni, ha jó árban lesz...

Ismertető jöhet bármikor. Btw volt valamikor "dual review" is :) - ha már ketten is vagytok rá :) .

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 18:05

Hű, hogy felpezsdült itt az élet! :) 

Én már tűkön ülve várom a dobozt, mivel a PDF-et nem tudtam megvenni (csak plusz 5 dollár lett volna a dobozzal együtt, de a doboz+postaköltség mellett már nem fért bele :(). Szóval csak másodkézből szereztem információkat eddig a 3. dobozról. (Kalóz példányt meg még nem találtam.)

A megjelenés körüli kavarás elég lehangoló volt, egy időben totál elegem is lett a GR fórumából (A BW-ből szintúgy), de most visszatért a kiadóba vetett hitem. Remélem, tartják magukat a tervhez, s még idén kijön az összesített kiadás. Meg jelennek meg újabb PDF-kiegek. :)

Egyébként az Ultimate-et szerintem biztosan összeszerkesztik tematikusan, mert raknak bele új dolgokat is.

Aleister: Akkor te írsz a Set 3-ról? Terveztem én is írni, miután megjön a doboz, de ha te beelőzöl, akkor nem strapálom magam. :D

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 17:58

Én csak konzolon játszom ( :pajzs: ). Az én asztalimon már a passziánsz is szaggat :( .Nem mondom magam nagy crpg játékosnak, de picit "megvédem" a konzolokat. A legtöbb multi platformos játék esetében még mindig a PC a fő platform. A butítás szerintem a legtöbb esetben egész egyszerűen egyszerűsítés a játék számára/fejlesztők saját elhatározása miatt, nem pedig a konzol porthoz elengedhetetlen dolog. Szvsz.

Eleinte mezei crpg-ként néztem a DA-ra (megsasoltam a review-kat stb.), aztán a Kockák és Koboldok blogon kezdtem olvasgatni Narmor beszámolóit, és akkor tetszett meg - akkoriban tervben voltak a Setek is, de végül nem jött ki a lépés :) .

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 17:28

sajnos a crpg-t is november végére tolták, pedig személy szerint azt is nagyon várom

Szerintem az októberben kijövő DA 3 crpg-hez szerettek volna marketing okokból közelebb kerülni. Ezért is voltam anno elég zabos rájuk. Az, hogy ez most BW vagy GR oldali döntés volt, nem tudhatom.

Nekem az első rész kimarad, a másodikat abbahagytam a harmadánál... Pedig alapozáshoz nincs is egyszerűbb mód egy crpgnél.

Szerintem érdemes végigjátszani őket. A 2-ön sokat egyszerűsítettek. Elég konzolos lett, de cserébe a látvány az pazar. Az 1-ben több a lehetőség, inkább rpg-s, de már nem mai játék, valamint nekem nagyon hiányzik a főhős szinkronhangja.

A 3-at azért várom, mert a BW úgy nyilatkozott, hogy az első 2 rész tapasztalatait, hibáit, felhasználói visszajelzéseit figyelembe véve készítették el. Szóval elvileg tökéletes lesz. :)

Nos, a gameplay vid alapján látványra most sem lesz gond, viszont nekem a játékmenet továbbra is kicsit butítottnak, konzolosnak tűnik.

Ne legyen igazam!

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 17:01

Nekem az első rész kimarad, a másodikat abbahagytam a harmadánál... Pedig alapozáshoz nincs is egyszerűbb mód egy crpgnél.

Szerintem az első rész nagyon jó, sok döntési lehetőséggel, érdekes karakterekkel és sztorival. A második meg agyatlan és repetitív lett, és semmi nincs benne az első rész varázsából.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 16:42

sajnos a crpg-t is november végére tolták, pedig személy szerint azt is nagyon várom

Szerintem az októberben kijövő DA 3 crpg-hez szerettek volna marketing okokból közelebb kerülni. Ezért is voltam anno elég zabos rájuk. Az, hogy ez most BW vagy GR oldali döntés volt, nem tudhatom.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 16:37

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 16:26

Nem ez volt az oka. Több dolgot is írt anno a GR. Chris egy darabig kórházban volt, valamint a Bioware-re is rengeteget kellett várni a jóváhagyások miatt. Ellenben, aki rendszeresen követte a set 3-as topicot, annak feltűnhetett 1-2 következetlenség, amiből egyéb okokat is leszűrhetett.

Ennyire nem követtem az eseményeket, de akkor valószínűleg Neked lesz igazad :) . A GR vs BW oldalról, tippem szerint a nagyobb kutya, a BW lesz a hunyó - ha szóba jöhet a játék miatti késés
.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 14:45

Nem ez volt az oka. Több dolgot is írt anno a GR. Chris egy darabig kórházban volt, valamint a Bioware-re is rengeteget kellett várni a jóváhagyások miatt. Ellenben, aki rendszeresen követte a set 3-as topicot, annak feltűnhetett 1-2 következetlenség, amiből egyéb okokat is leszűrhetett.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 13:36

Valószínűnek tartom, hogy Set 3 már jó ideje készen volt, és az UE miatt történt a késés. Pontosabban az összeszerkesztés miatt. Így gondolom, a bejelentésben lévő dolgokat (november) tartani is tudják majd.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 13:09

Azt olvastam már, hogy novemberre ígérik az összevont kiadást. Sajnos a kulcsszó egyelőre az "ígérik" :) mondjuk lehet hogy nem is tudok addig embert összeszedni rá, de majd meglátjuk.

A set1 pdf megvan, ki is nyomtattam, de sajnos vagy sem, jobban szeretem az eredet, nyomdai könyveket :)

Köszi mindenkinek az infót!

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 12:20

A próféta szóljon belőled! :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 11:13

Elvileg egy boszme konyvben jelenik meg, valoszinuleg egybe szerkesztve, mondhatni hagyomanyos rpg modon.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 11:07

Engem érdekelne egy bemutató ha lesz rá időd. 

Az meg kicsit elszomorít, hogy nem nyomják újra az első szettet. Most lehet várni a komplett könyvre, ami ki tudja mikor jön ki...

Elég nagy hallgatás van errefelé, pedig már kint van a Set 3. :)

Egyrészt minimális különbség van csak a már kiadott bétához mérten. Másrészt ezek leginkább a statisztikákat érintő dolgok voltak. Rengeteg egyéb infó, háttéranyag került be a kiegészítőbe, pluszbónusz ott az egész mesélői könyv.

Szóval derekas munkát végeztek a srácok, ettől függetlenül nem felejtem el nekik az állati nagy késést! :)

Ha van rá igény, pár szóban írhatok róla egy bemutatót.

Bár feltehetően későn szólok -nekem is csak a napokban esett le, hogy már nagyon aktuális-, de akit esetleg érdekel, fejlesztői felhívást intézett a GR. Bővebben.

Ahogy Dekszter is írja, novemberben lesz egy összevont kiadás, ami tartalmazza mindhárom set-et. Azt nem tudom, hogy született-e már konszenzus arról, hogy a doboz külön fogja-e tartalmazni a set 1, 2, 3 füzeteket, vagy egybeszerkesztik (összetartozó részek egy helyre való szerkesztése). Én ez utóbbit preferálnám.

Esetleg érdemes lehet megvenni csak a pdf-et a set 1-ből, és akkor ki tudod nyomni egyénileg. Mi most ezt a megoldást választottuk (hogy meglegyen gyorsan), de ha kijön az UE, akkor feltehetően bevállaljuk a dobozos kiadást. Elvileg van UK disztribútor is. A postaköltség így tán kicsivel barátibb lesz.

Összeszedem a gondolataim a bemutatót illetően, aztán lehet, hogy kerekítek belőle egy kisebb cikket.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 10:38

Thaushur: az UE novemberben jelenik meg :).

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 10:29

Engem érdekelne egy bemutató ha lesz rá időd. 

Az meg kicsit elszomorít, hogy nem nyomják újra az első szettet. Most lehet várni a komplett könyvre, ami ki tudja mikor jön ki...

Egyrészt minimális különbség van csak a már kiadott bétához mérten. Másrészt ezek leginkább a statisztikákat érintő dolgok voltak. Rengeteg egyéb infó, háttéranyag került be a kiegészítőbe, pluszbónusz ott az egész mesélői könyv.

Szóval derekas munkát végeztek a srácok, ettől függetlenül nem felejtem el nekik az állati nagy késést! :)

Bár feltehetően későn szólok -nekem is csak a napokban esett le, hogy már nagyon aktuális-, de akit esetleg érdekel, fejlesztői felhívást intézett a GR. Bővebben.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 09:40

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.18, 09:20

Set 3 infó:

A hírek szerint teljesen jóváhagyta a Bioware a Set 3-at. Elvileg augusztusban már kapható lesz. Hétfőre ígérték az előrendelés megnyitását. Csak 2000 darabot nyomnak belőle. A pdf 5 usd lesz előrendelve, a dobozos verzióról nincs infóm. *

Novemberben pedig kiadják a 3 szettet egyben. Ez lesz a Dragon Age Ultimate Edition. .
A Set 1 és 2 már nem lesz külön újranyomva.

* ez az 5 usd-s pdf elég kétértelmű. A fórumban arról is írnak, hogy csak akkor kerül ennyibe, ha megrendeled mellé a dobozos verziót is. Ellenben az admin utolsó kommentjében nincs ilyen kitétel.

Kapható lesz angol telephelyről is, így nem kell a tengerentúli szállítást fizetni.

Módosította Aleister: 2014.07.18, 09:23

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 13:26

Az lesz az. :)

Egyébként, ha fent van az adott DLC, akkor az animok kibővülnek, valamint van egy rajongók által készített alternatív befejeés is, de ez itt már nagyon off. :)

Aki meghal az Ostagari csatánál az egyébként nem herceg, hanem maga a király, Cailan. Megértem valamilyen szinten, hogy nem játszottad tovább, mert az 1 technikailag kicsit koros már. A 2 qrva szép ugyan, de helyette elég konzolos, lineáris lett. Ettől függetlenül a hangulatuk nagyon jó.

A 3-at várom, mint a messiást, mert ott állítólag az első 2 rész tapasztalataiból, hibáiból okulva valami nagy durranás lesz.

Az asztali rpg-nek viszont adnék a helyedben egy esélyt! Állati egyszerű a rendszere, és bármilyen világ alá be tudod pattintani. Egyedül a talentek számát keveselem, gyakorlatilag a karakterek alig értenek valamihez.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]