Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
255 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 12:26

Én nem láttam az ME3 -hoz három befejezést, csak egyet, amiből csináltak hármat különböző színárnyalatokkal. :D

A DA -nak többször nekiszaladtam, alapvetően szimpatikus is, de valahogy nem ragadott magával, így az elején lévő nagy csatánál (amiben meghal a herceg) tovább sosem jutottam.

Bulldy

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 12:08

Igen.

Spoiler

Nekem is elszorult a torkom az animációkat nézve, pedig csak egy pc karakterről volt szó. A 3 rész alatt kialakult a játékos és a krakter között egy olyan kapocs, ami a DA-ban nem. És pont ez a dráma, ami ilyen magaslatokba emelte a játékot, valamint ami pár embernek sok volt.

A Trónok harca is sokkolta a plebset. Ez is. :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 10:44

Azert az ME ending nem volt zokkenomentes. Regen hallottam akkora hoborgo balhezast mint akkoriban...:)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 10:41

Köszi, emiatt nem biztos hogy utaznék ennyit :D

A Mass Effect meg - tudom, eretnekség, de - nem jött be. Hiába, a sci-fi sosem volt az én műfajom :)

Ezzel én is így voltam. A Dragon Age-ek után nem jött be a Mass Effect rendszere. Minden részben volt valami kis idegesítő dolog, de aztán a végére megszoktam.

Anno amikor valaki a DA 2 kapcsán azt írta, hogy nem volt elég epikus a befejezése, nem úgy, mint az ME-nek, írtam is rá, hogy én nem éreztem gyengének. Aztán játszottam az ME-vel. Földbe döngöli a Dragon Age-t sztoriban, epikusságban, befejezésben.

Tudtommal több híres sci-fi író ügyködött a storyline-on. Tényleg nagyon ott van, amit csináltak. Ehhez képest a DA már ezer rendszerben feldolgozott története kb olyan, mint a 13. kínai bolt kínálata az első 12 után. Hangulatos, de nem korszakalkotó.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 07:18

Köszi, emiatt nem biztos hogy utaznék ennyit :D

A Mass Effect meg - tudom, eretnekség, de - nem jött be. Hiába, a sci-fi sosem volt az én műfajom :)

Köszi a választ. Kicsit más... ha nem találok csapatot (=nem sikerül rávenni a haverokat), akkor van olyan hely/klub/etc Budapesten, ahol akadnak Dragon Age játékosok?

Mi Veszprémben játszunk péntekenként. Van pesti játékosunk is. :)

Most épp lv10-en héderel a csapat, mert a kiadott béta set 3 alapján nemigen akarunk továbblépni.

A szünetben Mass Effect-et kezdtünk el játszani Age rendszerrel. Ha már egy BW játéknál bejött alapon... :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 16:03

Pedig ha jól emlékszem a GR oldaláról szermányoltam be anno. Leginkább Orlézia és a Tevinteri Birodalom a fő témája. Az új specializációk, hátterek, talentek, fegyverek, stb mind orléz/tevinteri vonatkozásúak. Gondolok itt a lovagság intézményére, valamint a tevinteri mágusokra.

Új speckók:

Chevalier, Force Mage, Guardian, Keeper, Marksman, Ranger, Shadow, Shapeshifter, Spirit Warrior

Fontos újítás még a fejlesztett fókusz, aminek a lényege annyi, hogy kétszer is fel lehet egy fókuszt venni, de a 2+2 helyett csak 3 bónuszt ad.

Rengeteg új spell stunts van, pluszbónusz iskolánként is van pár extra (spirit, creation, entropy, stb).

Az egyetlen új koncentráció is a mágiához köthető: ennncsántmeeent. :)

Van egy rakás rúna és új varázslat még a set 3-ban.

Összességében korrekt kis iparosmunka. Kíváncsi vagyok mit/hogyan tartanak meg belőle. Pl a Shadow specializáció végtelenül tápos lett. Remélem kapott egy kis nerfet! :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 14:52

Úgy lényegében a létezés tényéről is, pedig rahedli kiadót követek rss-en - a DC Adventures miatt a GR-t is, de ez tényleg kimaradt :). A DA nekem csak PS-en volt próbálva, asztali kimaradt/kimarad (sajna).

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 10:38

Most épp lv10-en héderel a csapat, mert a kiadott béta set 3 alapján nemigen akarunk továbblépni.

Hinnye, erről lemaradtam(?).

Mármint a béta set 3-ról?

Ha kell valakinek, szívesen feldobom valahova.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 10:36

Hinnye, erről lemaradtam(?).

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 10:29

Köszi a választ. Kicsit más... ha nem találok csapatot (=nem sikerül rávenni a haverokat), akkor van olyan hely/klub/etc Budapesten, ahol akadnak Dragon Age játékosok?

Mi Veszprémben játszunk péntekenként. Van pesti játékosunk is. :)

A szünetben Mass Effect-et kezdtünk el játszani Age rendszerrel. Ha már egy BW játéknál bejött alapon... :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.18, 09:24

Mi rendszeresen játszunk vele. (Na jó, az elfoglaltságaim miatt nem meséltem már vagy 2 hónapja DA-t, de nyáron folytatjuk, csakhogy a játékosok már 6+ szinten vannak). Mindenesetre szívesen látunk, ha érdekel, jelenleg épp Orlézia és Nevarra közt kitörni készülő háborút próbálja megakadályozni a csapat, ezzel keresztbe téve a birodalmi terveket dédelgető... Na de nem spoilerezek inkább. :D Most majd szánok rá időt, s megcsinálom a játékbeszámolókat a blogomra, mert a játékosoknak is fel kell frissíteni az emlékeit a folytatás előtt.

Ha hétköznap játszunk, akkor rendszerint a Sárkánytűzbe megyünk.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.17, 18:45

A Set 3-al sajnos megvárják a Dragon Age: Inquisiton megjelenését (2014. október) és akkor reménykedjünk, hogy amint kint van a játék, kimehet a boxed set is. Én is arra várok egyébként, valószínűleg, ha majd a kezembe lesz az anyag - meg játszom a DA:I-vel - újra kedvet kapok játszani, játékot szervezni. 

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.17, 08:25

Hello!

Félig off: mostanában szeretnénk elkezdeni Dragon Age-ezni. Nem tudja valaki, hol lehet értelmes áron és sebességgel beszerezni az 1-es szettet? Pdf-ben megvan, papíron kéne.

Köszi!

Sajnos a Green Ronin valamiért nem nyom újat belőlük jelenleg. Mi több, a set 3-at már 2 éve igérgetik. Hitegeti a rajongókat, és hazudozak nekik.

Én ettől a kiadótól az életben nem veszek semmit az biztos.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.15, 07:23

Hello!

Félig off: mostanában szeretnénk elkezdeni Dragon Age-ezni. Nem tudja valaki, hol lehet értelmes áron és sebességgel beszerezni az 1-es szettet? Pdf-ben megvan, papíron kéne.

Köszi!

Sajnos a Green Ronin valamiért nem nyom újat belőlük jelenleg. Mi több, a set 3-at már 2 éve igérgetik. Hitegeti a rajongókat, és hazudozak nekik.

Én ettől a kiadótól az életben nem veszek semmit az biztos.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.13, 14:46

Hello!

Köszi!

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.13, 13:41

Ha érdekel esetleg valakit, Pesten szervezek játékot Dragon Age asztalihoz.

Mivel a saját csapatomra is alig van időm, ezért nem jelentkezhetek, de majd számolj be róla, milyen volt, meg milyen kalandokat éltek át a karakterek. :)

Módosította Narmor: 2014.04.13, 13:41

syrand

syrand

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.04.11, 11:21

Ha érdekel esetleg valakit, Pesten szervezek játékot Dragon Age asztalihoz.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.19, 10:36

El sem hiszem. DA set3 március végén. Továbbá akinek van rá ingerenciája, vehet ilyen fancy DA kockaszettet.

Ha pontos lesz a megjelenés, akkor alig 2 évet késtek. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 08:52

Egyetértek. Sajnos ez igaz.

Érzésem szerint nagyon a crpg után akartak menni. Ahol a lineárisan egyre erősebb monszták maguk után vonták az egyre több HP-t.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.10, 19:26

Nem tartom soknak a HP-t, ha nem úgy játszol, mint az egyszeri szabálykövető KM, aki szépen számolgatja a HP-kat, majd a 0-át elérve közli a halál beálltát. Az életerő kb harmada van a törzsben. A többi a végtagokban. Ha elveszted az össz életerőd felét, már épp hogy élsz, ha a 2/3-át, akkor kb harcképtelen vagy. Különleges kiképzés, magas Willpower híján nagyjából jajgatni tudsz, meg magad alá hugyozni.

Nem rossz, de ugyanúgy házi szabályt vezet be, mint a HP felezése. Vagyis: a megoldás jó, de ettől még az nem változik, hogy az alaprendszerben sok a HP.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]