Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
283 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.20, 21:24

Ha valakit esetleg érdekel egy eladó, bontatlan Set 3, annak érdemes rákukkantania erre.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.26, 14:03

Erre gondoltam a lebutítás, konzolos, stb szavak alatt, de ez nem azt jelenti, hogy degradálom ezekkel a platformokkal.

Tiszta sor... sör :sor: :) .

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.26, 13:17

Hát, ha megjön addig a könyv, akkor elkezdem. Addig is, ha már cikkek, akkor a dnd40-est kéne befejeznem. 

+1 ;)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.26, 12:51

Aleister: Akkor te írsz a Set 3-ról? Terveztem én is írni, miután megjön a doboz, de ha te beelőzöl, akkor nem strapálom magam. :D

Ez biztos nem maholnap fog bekövetkezni. E héten még a linkelt Designer Tryout-on foltozunk, jövő héten meg végre nyaralunk. Szóval, ha 2 héten belül össze tudod hozni az írást, akkor szívesen lemondok a publikálás jogáról. :)

Esetleg feloszthatjuk a könyveket egymás között. A Játékosok Könyvét már betéve tudom, de a mesélői füzetet épp csak átlapoztam.

Hát, ha megjön addig a könyv, akkor elkezdem. Addig is, ha már cikkek, akkor a dnd40-est kéne befejeznem. 

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.26, 12:02

Ne értsetek félre srácok, az égadta világon semmi bajom nincs a konzolokkal. Remek célgépeknek tartom őket. A baj akkor van, amikor a pc-s verziót alapban úgy készítik el, hogy szem előtt tartják, hogy minél kevesebb dolguk legyen a konzolra való portolásnál. Ez leginkább az irányításon, GUI-n látszik meg, de sajnos néha játéktechnikai vonzata is van.

Erre gondoltam a lebutítás, konzolos, stb szavak alatt, de ez nem azt jelenti, hogy degradálom ezekkel a platformokkal. :)

Gondolom az Agymenőkből sokaknak ismerős a lenti vid-ekből pár személy. :)

Narmor:

Aleister: Akkor te írsz a Set 3-ról? Terveztem én is írni, miután megjön a doboz, de ha te beelőzöl, akkor nem strapálom magam. :D

Ez biztos nem maholnap fog bekövetkezni. E héten még a linkelt Designer Tryout-on foltozunk, jövő héten meg végre nyaralunk. Szóval, ha 2 héten belül össze tudod hozni az írást, akkor szívesen lemondok a publikálás jogáról. :)

Esetleg feloszthatjuk a könyveket egymás között. A Játékosok Könyvét már betéve tudom, de a mesélői füzetet épp csak átlapoztam.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.26, 08:11

Raadasul a jatek keszitojevel jatszhattak :).

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.26, 06:26

Régi + gondolom ismeritek, de nekem sokszor eszembe jut. Párszor láttam már, mindig jókat nevettem rajta :) .

[...]

Igen, jópofa. Én is többször megnéztem már. :) Az újaknak is mutattam, mikor csatlakoztak, hogy nagyjából tisztában legyenek az alapokkal.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 19:48

Régi + gondolom ismeritek, de nekem sokszor eszembe jut. Párszor láttam már, mindig jókat nevettem rajta :) .

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 18:12

Én csak konzolon játszom ( :pajzs: ). Az én asztalimon már a passziánsz is szaggat :( .Nem mondom magam nagy crpg játékosnak, de picit "megvédem" a konzolokat. A legtöbb multi platformos játék esetében még mindig a PC a fő platform. A butítás szerintem a legtöbb esetben egész egyszerűen egyszerűsítés a játék számára/fejlesztők saját elhatározása miatt, nem pedig a konzol porthoz elengedhetetlen dolog. Szvsz.

Eleinte mezei crpg-ként néztem a DA-ra (megsasoltam a review-kat stb.), aztán a Kockák és Koboldok blogon kezdtem olvasgatni Narmor beszámolóit, és akkor tetszett meg - akkoriban tervben voltak a Setek is, de végül nem jött ki a lépés :) .

Örülök, hogy meghoztuk hozzá a kedved. :) Ősszel folytatjuk a kampányt, már nagyon hiányzik a DARPG. :) Kifejezetten kíváncsi vagyok a 3. szett mass battle szabályaira, mert azok kelleni fognak, ha kitör a háború... :D

Amúgy én is konzolon tolom a dolgokat. (Bár pc-n is játszom, de ott csak a stratégiát szeretem, minden mást xbox-on.)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 18:11

Egyébként az Ultimate-et szerintem biztosan összeszerkesztik tematikusan, mert raknak bele új dolgokat is.

Köszi, ezt a szót kerestem délelőtt :D .

Nagyon meg fogom szívni, ha jó árban lesz...

Ismertető jöhet bármikor. Btw volt valamikor "dual review" is :) - ha már ketten is vagytok rá :) .

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 18:05

Hű, hogy felpezsdült itt az élet! :) 

Én már tűkön ülve várom a dobozt, mivel a PDF-et nem tudtam megvenni (csak plusz 5 dollár lett volna a dobozzal együtt, de a doboz+postaköltség mellett már nem fért bele :(). Szóval csak másodkézből szereztem információkat eddig a 3. dobozról. (Kalóz példányt meg még nem találtam.)

A megjelenés körüli kavarás elég lehangoló volt, egy időben totál elegem is lett a GR fórumából (A BW-ből szintúgy), de most visszatért a kiadóba vetett hitem. Remélem, tartják magukat a tervhez, s még idén kijön az összesített kiadás. Meg jelennek meg újabb PDF-kiegek. :)

Egyébként az Ultimate-et szerintem biztosan összeszerkesztik tematikusan, mert raknak bele új dolgokat is.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 17:58

Én csak konzolon játszom ( :pajzs: ). Az én asztalimon már a passziánsz is szaggat :( .Nem mondom magam nagy crpg játékosnak, de picit "megvédem" a konzolokat. A legtöbb multi platformos játék esetében még mindig a PC a fő platform. A butítás szerintem a legtöbb esetben egész egyszerűen egyszerűsítés a játék számára/fejlesztők saját elhatározása miatt, nem pedig a konzol porthoz elengedhetetlen dolog. Szvsz.

Eleinte mezei crpg-ként néztem a DA-ra (megsasoltam a review-kat stb.), aztán a Kockák és Koboldok blogon kezdtem olvasgatni Narmor beszámolóit, és akkor tetszett meg - akkoriban tervben voltak a Setek is, de végül nem jött ki a lépés :) .

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 17:28

sajnos a crpg-t is november végére tolták, pedig személy szerint azt is nagyon várom

Szerintem az októberben kijövő DA 3 crpg-hez szerettek volna marketing okokból közelebb kerülni. Ezért is voltam anno elég zabos rájuk. Az, hogy ez most BW vagy GR oldali döntés volt, nem tudhatom.

Nekem az első rész kimarad, a másodikat abbahagytam a harmadánál... Pedig alapozáshoz nincs is egyszerűbb mód egy crpgnél.

Szerintem érdemes végigjátszani őket. A 2-ön sokat egyszerűsítettek. Elég konzolos lett, de cserébe a látvány az pazar. Az 1-ben több a lehetőség, inkább rpg-s, de már nem mai játék, valamint nekem nagyon hiányzik a főhős szinkronhangja.

A 3-at azért várom, mert a BW úgy nyilatkozott, hogy az első 2 rész tapasztalatait, hibáit, felhasználói visszajelzéseit figyelembe véve készítették el. Szóval elvileg tökéletes lesz. :)

Nos, a gameplay vid alapján látványra most sem lesz gond, viszont nekem a játékmenet továbbra is kicsit butítottnak, konzolosnak tűnik.

Ne legyen igazam!

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 17:01

Nekem az első rész kimarad, a másodikat abbahagytam a harmadánál... Pedig alapozáshoz nincs is egyszerűbb mód egy crpgnél.

Szerintem az első rész nagyon jó, sok döntési lehetőséggel, érdekes karakterekkel és sztorival. A második meg agyatlan és repetitív lett, és semmi nincs benne az első rész varázsából.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 16:42

sajnos a crpg-t is november végére tolták, pedig személy szerint azt is nagyon várom

Szerintem az októberben kijövő DA 3 crpg-hez szerettek volna marketing okokból közelebb kerülni. Ezért is voltam anno elég zabos rájuk. Az, hogy ez most BW vagy GR oldali döntés volt, nem tudhatom.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 16:37

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 16:26

Nem ez volt az oka. Több dolgot is írt anno a GR. Chris egy darabig kórházban volt, valamint a Bioware-re is rengeteget kellett várni a jóváhagyások miatt. Ellenben, aki rendszeresen követte a set 3-as topicot, annak feltűnhetett 1-2 következetlenség, amiből egyéb okokat is leszűrhetett.

Ennyire nem követtem az eseményeket, de akkor valószínűleg Neked lesz igazad :) . A GR vs BW oldalról, tippem szerint a nagyobb kutya, a BW lesz a hunyó - ha szóba jöhet a játék miatti késés
.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 14:45

Nem ez volt az oka. Több dolgot is írt anno a GR. Chris egy darabig kórházban volt, valamint a Bioware-re is rengeteget kellett várni a jóváhagyások miatt. Ellenben, aki rendszeresen követte a set 3-as topicot, annak feltűnhetett 1-2 következetlenség, amiből egyéb okokat is leszűrhetett.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 13:36

Valószínűnek tartom, hogy Set 3 már jó ideje készen volt, és az UE miatt történt a késés. Pontosabban az összeszerkesztés miatt. Így gondolom, a bejelentésben lévő dolgokat (november) tartani is tudják majd.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 13:09

Azt olvastam már, hogy novemberre ígérik az összevont kiadást. Sajnos a kulcsszó egyelőre az "ígérik" :) mondjuk lehet hogy nem is tudok addig embert összeszedni rá, de majd meglátjuk.

A set1 pdf megvan, ki is nyomtattam, de sajnos vagy sem, jobban szeretem az eredet, nyomdai könyveket :)

Köszi mindenkinek az infót!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]