Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
255 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.06, 03:29

Sok sikert hozzá! :)

Mi Mass Effect-et játszunk Age alapokon. Ha már egy Bioware játéknál bejött alapon. :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 19:20

Persze, az egyszerűség a legfontosabb szerintem is. Főleg egy olyan rendszernél, amiben pont ez a zseniális.

Ellenben úgy vélem, hogy ez nem bonyolítja a játékot. Mivel nem bonyolult műveleteket kell elvégezned, kis idő múlva automatikusan rááll az agyad.

Szerintem próbáld egyszer ki egy kampányon keresztül, és észre fogod venni, hogy nem ront a játék gördülékenységén. A lényeg, hogy nem kell görcsösen osztani-szorozni, HP pontosan számolni, elég nagy vonalakban.

Meglátom, hogy alakul a mostani felezés, ha nem jönne be mégsem, valamilyen formában kipróbálom a te verziód. Minél többet gondolkodom ezen a megoldásodon, annál jobban tetszik. :D

A másik izgalmas dolog, ami tegnapi játékhoz kapcsolódik, hogy Alister is elszánta magát a mesélésre, s Black Company-t fog mesélni AGE-re konvertálva. :) Még szerencse, hogy nyafogtam azon, hogy mennyire jó lenne játékosként is kipróbálni a rendszert, mert mindig csak mesélek. :D

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 18:47

Persze, az egyszerűség a legfontosabb szerintem is. Főleg egy olyan rendszernél, amiben pont ez a zseniális.

Ellenben úgy vélem, hogy ez nem bonyolítja a játékot. Mivel nem bonyolult műveleteket kell elvégezned, kis idő múlva automatikusan rááll az agyad.

Szerintem próbáld egyszer ki egy kampányon keresztül, és észre fogod venni, hogy nem ront a játék gördülékenységén. A lényeg, hogy nem kell görcsösen osztani-szorozni, HP pontosan számolni, elég nagy vonalakban.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 18:00

Á, nincs semmi számolgatás. Az valóban lassítani a játékot. Alsó szinten 15 HP-től megszopatod kedved szerint a partit. Aztán 20, 25...stb. Csak érzésre, semmi számolgatás. :)

Na, jó, de én úgy értettem, hogy az NJK-knál is számolnom kéne. Szvsz a felezéssel ezt elkerülöm, s a HP vesztést inkább fáradásnak és taktikai hátrányba kerülésnek veszem, vagy mértékétől függően sérülésnek.

Mindenesetre nem mondom, hogy a te megoldásod ne lenne jó, sőt, tetszetős, de én inkább az egyszerűség híve vagyok.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 15:21

Á, nincs semmi számolgatás. Az valóban lassítani a játékot. Alsó szinten 15 HP-től megszopatod kedved szerint a partit. Aztán 20, 25...stb. Csak érzésre, semmi számolgatás. :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 15:03

Nem tartom soknak a HP-t, ha nem úgy játszol, mint az egyszeri szabálykövető KM, aki szépen számolgatja a HP-kat, majd a 0-át elérve közli a halál beálltát. Az életerő kb harmada van a törzsben. A többi a végtagokban. Ha elveszted az össz életerőd felét, már épp hogy élsz, ha a 2/3-át, akkor kb harcképtelen vagy. Különleges kiképzés, magas Willpower híján nagyjából jajgatni tudsz, meg magad alá hugyozni.

A fentiek alacsony szinten simán beállnak egy jobb találatkor, és magas szinten is könnyen összejön egy időszakos bénulás, ficam, jó sok stunts-szal még ki is eshet egy időre a JK.

Lehet crpg-sen játszani a DA-t, és megtartani az olyan blődségeket a szabályból, mint a kirurgi talent D6/kör HP gyógyítása; meg lehet egy mocskos sötét dark fantazit csinálni belőle, ahol a Spirit helaer NJK kaszt, egy JK-t meg egyszer lehet gyógyítani.

Hidd el, nem lesz így sok a HP. ;)

A te módszered számolgatósabbnak tűnik. Én a harcokat gyorsabbá akartam tenni, ha minden NJK-nál figyelgetem ezt, meg még a végtagokra is rámegyünk... hajaj.

Én azért szeretem, ha kompetensek a karakterek, s ha nem azért hal be egy kaland, mert X-nek eltört a lába, Y-nak meg levágták a kezét. A mostani kampányt tényleg sötét fantasysre vettem, de inkább a világban, kalandokban és a döntések s következmények terén. A mágia nálunk is ritka dolog, a gyógyítás pedig nem igen jön elő, viszont nem is korlátozom. Nálam az sérül meg súlyosan, akit levertek 0 HP-ra, de nem hal meg.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.04, 22:44

Nem tartom soknak a HP-t, ha nem úgy játszol, mint az egyszeri szabálykövető KM, aki szépen számolgatja a HP-kat, majd a 0-át elérve közli a halál beálltát. Az életerő kb harmada van a törzsben. A többi a végtagokban. Ha elveszted az össz életerőd felét, már épp hogy élsz, ha a 2/3-át, akkor kb harcképtelen vagy. Különleges kiképzés, magas Willpower híján nagyjából jajgatni tudsz, meg magad alá hugyozni.

A fentiek alacsony szinten simán beállnak egy jobb találatkor, és magas szinten is könnyen összejön egy időszakos bénulás, ficam, jó sok stunts-szal még ki is eshet egy időre a JK.

Lehet crpg-sen játszani a DA-t, és megtartani az olyan blődségeket a szabályból, mint a kirurgi talent D6/kör HP gyógyítása; meg lehet egy mocskos sötét dark fantazit csinálni belőle, ahol a Spirit helaer NJK kaszt, egy JK-t meg egyszer lehet gyógyítani.

Hidd el, nem lesz így sok a HP. ;)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.04, 21:33

Pluszban mi úgy játszunk, hogy ha a Támadó dobás nagyon meghaladja az ellenfél Defense-ét, akkor 5-önként +D3 sebzést adunk. Ezzel van szimulálva a jól bevitt találat.

A Backstab +2 Attack-ja ehhez a plusz sebzéshez is közelebb visz.

Mi úgy oldottuk meg végül, hogy feleztük a HP-t (NJK-k, szörnyek és JK-k), viszont minden más maradt. Szintlépésnél is normálisan kidobja az ember a HP-t, majd felezi. A mostani játékalkalom során csak egy harc volt, az rendkívül pörgősre sikerült ennek köszönhetően. A későbbiekben elválik, mennyire jó a felezés, de eléggé bizakodó vagyok. :) 

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.28, 12:56

Pluszban mi úgy játszunk, hogy ha a Támadó dobás nagyon meghaladja az ellenfél Defense-ét, akkor 5-önként +D3 sebzést adunk. Ezzel van szimulálva a jól bevitt találat.

A Backstab +2 Attack-ja ehhez a plusz sebzéshez is közelebb visz.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.27, 13:53

Valaki, aki játszott/mesélt magasabb (3 fölötti) szinten: a backstab a gyakorlatban is olyan baromira gyenge marad (illetve csak tovább gyengül), mint az első szintes tapasztalataim, meg a set 1-2 alapján tűnik, vagy csak elsiklottam valami felett?

Mi a probléma vele? +2 Attack és +1D6 sebzés azért elég jó. Tulképpen kapsz ingyen egy erősebb Mighty blow-t. Arról nem is beszélve, hogy Blöffel bármikor kivitelezhető a hátbaszúrás, innét kezdve inkább oltári táp, mint gyenge.

bkemeny

bkemeny

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.14, 10:00

Sziasztok! Valaki nem indít egy Dragon Age kampányt mostanában? Több mint két éve nem játszottam vele, most újra előszedtem és megjött hozzá a kedvem ezerrel, még mindig megdöbbent a rendszer hihetetlenül jól összerakottsága és hatékonysága.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.20, 09:42

Írtam egy rövid ismertetőt Gift of the Gods kiegészítőről:
http://kockakeskoboldok.blogspot.hu/2013/10/age-explorations-gift-of-gods.html

Más is megvette? Nektek mi a véleményetek róla?

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.01, 13:59

Írtam ismertetőt a legújabb AGE PDF-ről, a Beastmen-ről.

Alister: Bár velem már átbeszélted ezt, de mivel nem válaszolt eddig senki, s eszembe jutott még valami, gondoltam írok.

Szóval lehet, hogy kevésnek tűnik, de lehet még plusz sebzést szerezni, egyrészt az Assassin specializációval, másrészt gonosz kis mérgek használatával. Plusz a Bluff képességgel a harcban akár körönként tud "backstabelni". :) (magas szinten meg jön a Dirty Fighting, ami szvsz marhára király képesség.) Egy nagyobb ellenfél ellen is elég hatásos dolog ez, még ha nem is tudod egyből megölni. Átlagos ellenfeleket viszont stuntolással egy ütésből ki lehet nyírni.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.23, 16:17

Valaki, aki játszott/mesélt magasabb (3 fölötti) szinten: a backstab a gyakorlatban is olyan baromira gyenge marad (illetve csak tovább gyengül), mint az első szintes tapasztalataim, meg a set 1-2 alapján tűnik, vagy csak elsiklottam valami felett?

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.17, 16:10

Új AGE kiegészítő érkezett. Ismét egy pár oldalas pdf formájában:
http://greenronin.com/2013/09/age_bestiary_beastmen_pdf.php
Még tartozom a kampánykezdő játék játékbeszámolójával, de utána írok róla egy rövid ismertetőt, s azt is fellövöm a blogra.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.08, 19:49

Elindult az új Dragon Age kampányom. A mágusok és templomosok viszályából indul ki. Egy kisebb bevezető a blogomon már olvasható, a későbbiekben pedig jön majd az első session játékbeszámolója.

Ezzel egybevetve szeretnék egy remek programot mutatni a Dragon Age-hez, melyre a barátnőm hívta fel a figyelmemet. :) Szörny- és NJK-kártyákat készíthetünk ezzel a programmal:

http://www.zomgrei.com/DragonAgeMiniCard/

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.30, 15:06

Kiadtak egy új pdf kiegészítőt az óriásokról. Szerintem jó cucc lett, a hamarosan induló új AGE kampányomban biztosan fel fogom használni.

Amúgy írtam egy rövid ismertetőt róla: http://kockakeskoboldok.blogspot.hu/2013/08/age-bestiary-giants.html

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 13:26

Nálunk a partiban az egyik rugó Árny lett. Nos, fogalmazzunk úgy, hogy neki már nincs több szüksége tápra. :)
Azóta tulképpen nem lehet eltalálni.

Egyébként én is a rugót választottam eddig mindig a crpgkben. Máskülönben elesel a ládáktól az elején, és a csapdákat is simán testtel hatástalanítod. :)

Módosította Aleister: 2013.04.17, 13:26

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 13:13

Kijött a rugó preview a GR oldalán. Ha ezt a kéthetes tendenciát folytatják, akkor várhatóan 1 hónap múlva lesz set3.

Nem tűnik rossznak. A zsiványra amúgy is ráfért némi erősítés. Én az Originsben többször rogue-al játszottam végig a sztorit. A kedvenc kasztom volt, így örülök neki, hogy még hangulatosabb karaktert lehet belőle felépíteni.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 12:42

Kijött a rugó preview a GR oldalán. Ha ezt a kéthetes tendenciát folytatják, akkor várhatóan 1 hónap múlva lesz set3.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]