Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
283 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 12:20

A próféta szóljon belőled! :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 11:13

Elvileg egy boszme konyvben jelenik meg, valoszinuleg egybe szerkesztve, mondhatni hagyomanyos rpg modon.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 11:07

Engem érdekelne egy bemutató ha lesz rá időd. 

Az meg kicsit elszomorít, hogy nem nyomják újra az első szettet. Most lehet várni a komplett könyvre, ami ki tudja mikor jön ki...

Elég nagy hallgatás van errefelé, pedig már kint van a Set 3. :)

Egyrészt minimális különbség van csak a már kiadott bétához mérten. Másrészt ezek leginkább a statisztikákat érintő dolgok voltak. Rengeteg egyéb infó, háttéranyag került be a kiegészítőbe, pluszbónusz ott az egész mesélői könyv.

Szóval derekas munkát végeztek a srácok, ettől függetlenül nem felejtem el nekik az állati nagy késést! :)

Ha van rá igény, pár szóban írhatok róla egy bemutatót.

Bár feltehetően későn szólok -nekem is csak a napokban esett le, hogy már nagyon aktuális-, de akit esetleg érdekel, fejlesztői felhívást intézett a GR. Bővebben.

Ahogy Dekszter is írja, novemberben lesz egy összevont kiadás, ami tartalmazza mindhárom set-et. Azt nem tudom, hogy született-e már konszenzus arról, hogy a doboz külön fogja-e tartalmazni a set 1, 2, 3 füzeteket, vagy egybeszerkesztik (összetartozó részek egy helyre való szerkesztése). Én ez utóbbit preferálnám.

Esetleg érdemes lehet megvenni csak a pdf-et a set 1-ből, és akkor ki tudod nyomni egyénileg. Mi most ezt a megoldást választottuk (hogy meglegyen gyorsan), de ha kijön az UE, akkor feltehetően bevállaljuk a dobozos kiadást. Elvileg van UK disztribútor is. A postaköltség így tán kicsivel barátibb lesz.

Összeszedem a gondolataim a bemutatót illetően, aztán lehet, hogy kerekítek belőle egy kisebb cikket.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 10:38

Thaushur: az UE novemberben jelenik meg :).

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 10:29

Engem érdekelne egy bemutató ha lesz rá időd. 

Az meg kicsit elszomorít, hogy nem nyomják újra az első szettet. Most lehet várni a komplett könyvre, ami ki tudja mikor jön ki...

Egyrészt minimális különbség van csak a már kiadott bétához mérten. Másrészt ezek leginkább a statisztikákat érintő dolgok voltak. Rengeteg egyéb infó, háttéranyag került be a kiegészítőbe, pluszbónusz ott az egész mesélői könyv.

Szóval derekas munkát végeztek a srácok, ettől függetlenül nem felejtem el nekik az állati nagy késést! :)

Bár feltehetően későn szólok -nekem is csak a napokban esett le, hogy már nagyon aktuális-, de akit esetleg érdekel, fejlesztői felhívást intézett a GR. Bővebben.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 09:40

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.18, 09:20

Set 3 infó:

A hírek szerint teljesen jóváhagyta a Bioware a Set 3-at. Elvileg augusztusban már kapható lesz. Hétfőre ígérték az előrendelés megnyitását. Csak 2000 darabot nyomnak belőle. A pdf 5 usd lesz előrendelve, a dobozos verzióról nincs infóm. *

Novemberben pedig kiadják a 3 szettet egyben. Ez lesz a Dragon Age Ultimate Edition. .
A Set 1 és 2 már nem lesz külön újranyomva.

* ez az 5 usd-s pdf elég kétértelmű. A fórumban arról is írnak, hogy csak akkor kerül ennyibe, ha megrendeled mellé a dobozos verziót is. Ellenben az admin utolsó kommentjében nincs ilyen kitétel.

Kapható lesz angol telephelyről is, így nem kell a tengerentúli szállítást fizetni.

Módosította Aleister: 2014.07.18, 09:23

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 13:26

Az lesz az. :)

Egyébként, ha fent van az adott DLC, akkor az animok kibővülnek, valamint van egy rajongók által készített alternatív befejeés is, de ez itt már nagyon off. :)

Aki meghal az Ostagari csatánál az egyébként nem herceg, hanem maga a király, Cailan. Megértem valamilyen szinten, hogy nem játszottad tovább, mert az 1 technikailag kicsit koros már. A 2 qrva szép ugyan, de helyette elég konzolos, lineáris lett. Ettől függetlenül a hangulatuk nagyon jó.

A 3-at várom, mint a messiást, mert ott állítólag az első 2 rész tapasztalataiból, hibáiból okulva valami nagy durranás lesz.

Az asztali rpg-nek viszont adnék a helyedben egy esélyt! Állati egyszerű a rendszere, és bármilyen világ alá be tudod pattintani. Egyedül a talentek számát keveselem, gyakorlatilag a karakterek alig értenek valamihez.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 12:26

Én nem láttam az ME3 -hoz három befejezést, csak egyet, amiből csináltak hármat különböző színárnyalatokkal. :D

A DA -nak többször nekiszaladtam, alapvetően szimpatikus is, de valahogy nem ragadott magával, így az elején lévő nagy csatánál (amiben meghal a herceg) tovább sosem jutottam.

Bulldy

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 12:08

Igen.

Spoiler

Nekem is elszorult a torkom az animációkat nézve, pedig csak egy pc karakterről volt szó. A 3 rész alatt kialakult a játékos és a krakter között egy olyan kapocs, ami a DA-ban nem. És pont ez a dráma, ami ilyen magaslatokba emelte a játékot, valamint ami pár embernek sok volt.

A Trónok harca is sokkolta a plebset. Ez is. :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 10:44

Azert az ME ending nem volt zokkenomentes. Regen hallottam akkora hoborgo balhezast mint akkoriban...:)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 10:41

Köszi, emiatt nem biztos hogy utaznék ennyit :D

A Mass Effect meg - tudom, eretnekség, de - nem jött be. Hiába, a sci-fi sosem volt az én műfajom :)

Ezzel én is így voltam. A Dragon Age-ek után nem jött be a Mass Effect rendszere. Minden részben volt valami kis idegesítő dolog, de aztán a végére megszoktam.

Anno amikor valaki a DA 2 kapcsán azt írta, hogy nem volt elég epikus a befejezése, nem úgy, mint az ME-nek, írtam is rá, hogy én nem éreztem gyengének. Aztán játszottam az ME-vel. Földbe döngöli a Dragon Age-t sztoriban, epikusságban, befejezésben.

Tudtommal több híres sci-fi író ügyködött a storyline-on. Tényleg nagyon ott van, amit csináltak. Ehhez képest a DA már ezer rendszerben feldolgozott története kb olyan, mint a 13. kínai bolt kínálata az első 12 után. Hangulatos, de nem korszakalkotó.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.09, 07:18

Köszi, emiatt nem biztos hogy utaznék ennyit :D

A Mass Effect meg - tudom, eretnekség, de - nem jött be. Hiába, a sci-fi sosem volt az én műfajom :)

Köszi a választ. Kicsit más... ha nem találok csapatot (=nem sikerül rávenni a haverokat), akkor van olyan hely/klub/etc Budapesten, ahol akadnak Dragon Age játékosok?

Mi Veszprémben játszunk péntekenként. Van pesti játékosunk is. :)

Most épp lv10-en héderel a csapat, mert a kiadott béta set 3 alapján nemigen akarunk továbblépni.

A szünetben Mass Effect-et kezdtünk el játszani Age rendszerrel. Ha már egy BW játéknál bejött alapon... :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 16:03

Pedig ha jól emlékszem a GR oldaláról szermányoltam be anno. Leginkább Orlézia és a Tevinteri Birodalom a fő témája. Az új specializációk, hátterek, talentek, fegyverek, stb mind orléz/tevinteri vonatkozásúak. Gondolok itt a lovagság intézményére, valamint a tevinteri mágusokra.

Új speckók:

Chevalier, Force Mage, Guardian, Keeper, Marksman, Ranger, Shadow, Shapeshifter, Spirit Warrior

Fontos újítás még a fejlesztett fókusz, aminek a lényege annyi, hogy kétszer is fel lehet egy fókuszt venni, de a 2+2 helyett csak 3 bónuszt ad.

Rengeteg új spell stunts van, pluszbónusz iskolánként is van pár extra (spirit, creation, entropy, stb).

Az egyetlen új koncentráció is a mágiához köthető: ennncsántmeeent. :)

Van egy rakás rúna és új varázslat még a set 3-ban.

Összességében korrekt kis iparosmunka. Kíváncsi vagyok mit/hogyan tartanak meg belőle. Pl a Shadow specializáció végtelenül tápos lett. Remélem kapott egy kis nerfet! :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 14:52

Úgy lényegében a létezés tényéről is, pedig rahedli kiadót követek rss-en - a DC Adventures miatt a GR-t is, de ez tényleg kimaradt :). A DA nekem csak PS-en volt próbálva, asztali kimaradt/kimarad (sajna).

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 10:38

Most épp lv10-en héderel a csapat, mert a kiadott béta set 3 alapján nemigen akarunk továbblépni.

Hinnye, erről lemaradtam(?).

Mármint a béta set 3-ról?

Ha kell valakinek, szívesen feldobom valahova.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 10:36

Hinnye, erről lemaradtam(?).

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.08, 10:29

Köszi a választ. Kicsit más... ha nem találok csapatot (=nem sikerül rávenni a haverokat), akkor van olyan hely/klub/etc Budapesten, ahol akadnak Dragon Age játékosok?

Mi Veszprémben játszunk péntekenként. Van pesti játékosunk is. :)

A szünetben Mass Effect-et kezdtünk el játszani Age rendszerrel. Ha már egy BW játéknál bejött alapon... :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.18, 09:24

Mi rendszeresen játszunk vele. (Na jó, az elfoglaltságaim miatt nem meséltem már vagy 2 hónapja DA-t, de nyáron folytatjuk, csakhogy a játékosok már 6+ szinten vannak). Mindenesetre szívesen látunk, ha érdekel, jelenleg épp Orlézia és Nevarra közt kitörni készülő háborút próbálja megakadályozni a csapat, ezzel keresztbe téve a birodalmi terveket dédelgető... Na de nem spoilerezek inkább. :D Most majd szánok rá időt, s megcsinálom a játékbeszámolókat a blogomra, mert a játékosoknak is fel kell frissíteni az emlékeit a folytatás előtt.

Ha hétköznap játszunk, akkor rendszerint a Sárkánytűzbe megyünk.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.17, 18:45

A Set 3-al sajnos megvárják a Dragon Age: Inquisiton megjelenését (2014. október) és akkor reménykedjünk, hogy amint kint van a játék, kimehet a boxed set is. Én is arra várok egyébként, valószínűleg, ha majd a kezembe lesz az anyag - meg játszom a DA:I-vel - újra kedvet kapok játszani, játékot szervezni. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]