Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
255 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 19:07

OFF: Akkor örülj h nem magus rajongó vagy mert a Holdfényembert már '92 óta ígérgetik.

Amúgy megjelenik, amikor megjelenik ez az én álláspontom. Habár ilyen egymásra épülő rendszernél tényleg zavaró lehet hogy nem tudsz ilyen miatt szintet lépni.

Ó, az rpg-s pályafutásom azzal kezdtem '94-ben. Ha valaki, én aztán M* rajongó vagyok.
Ellenben, ha ismered a hátértörténést, akkor már jó ideje tudod, hogy abból nem lesz semmi. Tehát nem kell várni.
No meg -ahogy te is írod- egy hangulati elem funkciójú regény, meg az alapkönyv más kategória.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 17:50

OFF: Akkor örülj h nem magus rajongó vagy mert a Holdfényembert már '92 óta ígérgetik.

Amúgy megjelenik, amikor megjelenik ez az én álláspontom. Habár ilyen egymásra épülő rendszernél tényleg zavaró lehet hogy nem tudsz ilyen miatt szintet lépni.

Ha jól rémlik volt ott még egy másik könyvrészlet is, amit azt hiszem szintén nem lehetett még olvasni soha. Egy harcművész ikerpár volt a két főhős.

A szétbontott alapkönyv meg pusztán pénzlehúzás. Simán kiadhatták volna egyben azt a húsz szintet, hozzácsapva a mesélői részt, egy példakalandot, meg egy minimális bestiáriumot. A többit meg tematikus kiegészítők formájában megjelentetni.

Egyébként részemről is ráér a megjelenés, mivel eddig összesen volt két játék ezzel a rendszerrel. De azért akkor is gáz így egy kicsit...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 13:05

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 12:53

Ez a megoldás akkor volt szimpatikus, amikor együtt haladtunk a kiadványokkal. Kb olyan volt, mint egy sorozatot nézni. Az ember izgalommal vegyes várakozással számolta a napokat a következő részig, és várta, hogy mit hozz számára az új kiadvány.

Persze ez csak egyszer adatik meg az életben. Ráadásul mi pont jó pillanatában találtuk meg a játékot (kicsivel a Set 2 megjelenése előtt). Az esetek 99.99999%-ban valóban inkább hátráltatja a játékost, hogy 3 külön könyvben kell keresgélnie a dolgokat. Feltehetően üzleti megfontolás állhat a háttérben, bár nem tudom, hogy a kiadónak mi a hivatalos állásfoglalása ez ügyben. Azt sem látom kizártnak, hogy a legvégén lesz egy összefésült set 1-3, ami a játékosnak kényelmes a GR-nek meg újabb adag csengő arany.

No befejeztem a kesergést, és sry a kifakadásért! Az utóbbi időben erre a rendszerre pörögtem rá leginkább. Kicsit érzékenyebb vagyok a vele kapcsolatos (nem)történésekre.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 07:26

Én alapvetően nem értem, hogy miért kell három részre bontani egy játékot. Jó, persze, így 3x$50 -re lehet lehúzni a játékosokat, de akkor is. Inkább adjanak ki kalandokat, tematikus kiegészítőket, ehelyett a hülye "20. szintig fejlődhetsz, de ebben a könyvben csak az első 5 szintet írjuk le" megoldás helyett. (A számok lehet nem pontosak, de nem az a lényeg.)

Biztos úgy gondolják, hogy egy 3-4. alapkönyvet jobban megvesznek az emberek, mint egy 3-4. opcionális kiegészítőt, pedig igazából a minőségen múlik az egész.

Bulldy

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 01:06

A Green Ronin csúnyán elkapálta magát nálam. Az egy dolog, hogy a tavaly novemberére ígért set 3 megjelenést átrakták februárra. Azt még szintén elnézném, hogy április közepén még sehol sincs a kiegészítő, és ilyen-olyan hírmorzsák alapján nyárra datálják a rajongók a kiadást. De hogy mindeközben hivatalos oldalról kb semmit nem kommunikálnak kifelé, az számomra már a rajongók semmibevételével egyenértékű.

Külön vicces, hogy időhúzásként kiraktak az oldalra egy fél oldalas harcos beharangozót, amit a bétából szedtek össze. Kár, hogy mindenki ismeri jóval részletesebben a dolgokat már egy ideje.Közölték, hogy jön egy ilyen összefoglaló a rugó és a varázsló esetében is. Szép munka.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.15, 14:19

Wil Wheaton Dragon Age bemutató játékot tartott a Tabletopban a DA game designerével, mint mesélővel.

Megjött a második rész is:

Ezt mindenképpen csekkolom este. Az első is nagyon szórakoztató volt, még akkor is, ha nem vagyok DA PnP RPG rajongó.

Módosította grungi: 2013.02.15, 14:19

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.15, 13:53

Inkább a set3 jönne már meg. :)

Kicsit megnyugodtam egyébként, hogy a Rémületes Kockaátok nem csak engem súlyt. Sőt! Ahogy elnézem Wil leszedte rólam, és ő cipeli tovább. :)

Egyébként eléggé szimpla, klasszikus story volt, de hát egy bemutatójátéktól mit várjon az ember. Reméljük, hogy csak a videó által felkeltett érdeklődésre vártak a Green Roninnnál, és hétfőn már kint lesz a pdf. :)

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.15, 09:33

Wil Wheaton Dragon Age bemutató játékot tartott a Tabletopban a DA game designerével, mint mesélővel.

Megjött a második rész is:

http://youtu.be/He4xdGizuww

Módosította GothPunk: 2013.02.15, 09:33

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.01, 08:51

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.18, 02:38

Szerintem állati hangulatos volt. Remekül megragadta a játék lényegét. Simán az ajánlott kategória.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.17, 16:46

Nem valami nagy durranás - elég kiszámítható -, mondjuk az Orléz egyházat eléggé jól ábrázolja szerintem, a női Pápával az élen. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.17, 16:09

Jah, még valami. Eddig senki nem említette, így feltételezem, hogy nem ismeritek az egész estés DA animációs filmet, a Dawn of the Seeker-t. A grafikáját figyelembe véve nem éri el a 2012-es színvonalat, de a rajongóknak tán elmegy. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.16, 18:59

A set 3 hivatalos megjelenése 2013 januárja. Tud valaki valami konkrétumot?

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.14, 18:26

Dragon Age kaland az ötödik Véletlen Találkozások szerepjátékos seregszemlén. Akit érdekel, regisztráljon és jöjjön játszani! :)

El is felejtettem belinkelni a beszámolókat (első és második). Kétszer is lemeséltem a kalandot különböző partiknak, s mindkétszer egészen más dolgok történtek. :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.01, 12:47

Dragon Age kaland az ötödik Véletlen Találkozások szerepjátékos seregszemlén. Akit érdekel, regisztráljon és jöjjön játszani! :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.10, 22:39

én egy olyan univerzumot látok elképzelhetőbbnek, ahol egész nemesi házak buknak el a hatalomért folytatott árnyékharcok, intrikák közben;, a babonákkal és skrupulusokkal vert áldott nép próbál napról-napra tengődni

Nem kell messzire menni, lásd Garai-Cillei liga és a Hunyadi liga küzdelmei.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.10, 21:40

De amit javasolni tudok kimondottan, olvasd el Narmor blogján a beszámolóit a DA kalandjaikról, mert azok szerintem kimondottan feelingesek, visszaadják a hangulatot.

Én ugyan nem olvastam Narmor blogját, de az itteni modulját igen, ami szerintem nem annyira ragadja meg a DA hangulatát. Igen, vannak benne az adoptált crpg-re erősen utaló jelek, de bőven túl lehet lépni ezen a tipikus "hozzál 2 marék ritka gazt" jellegű side quest szerű izén.

A DA egy komor hangulatú világ, amin leginkább a low end fantazik mindennapjait élő népek élnek, és csak kis számban unatkozó, herbalista attitűdű várurak.
Persze többen, többféleképp lehet a világnézetet prezentálni, de én egy olyan univerzumot látok elképzelhetőbbnek, ahol egész nemesi házak buknak el a hatalomért folytatott árnyékharcok, intrikák közben;, a babonákkal és skrupulusokkal vert áldott nép próbál napról-napra tengődni; a lakosság megosztott a faj és mágusgyűlölet miatt; és eközben a háttérben olyan hatalmak munkálkodnak Ferelden bukásán, melyek, ha megmutatják magukat, a játékosok bokán fossák egymást.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.10, 21:17

elkezdtük végre a modult, és nem telt bele tíz perc, a csapat egésze már halott volt

It's not a bug, it's a feature. A PC-s verzió is ilyen grimdark volt. (Jó, nem kell minden játékülésen TPK, de lehet ám az ellenfelek számával és statjaival variálni hogy ezt elérjük).

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.10, 18:40

Korábban én is hasonló problémákkal szembesültem, azóta nagyon figyelek az ellenfelek számára / erejére. Ami nálam nagyon jól bevált, az az, hogy "okosan" játszik az ellenfél is, azaz ha úgy érzi, nyerésre állnak a játékosok, akkor menekülőre fogja.

Belekezdtünk egy kampányba, négy játékos van most, heti egyszer játszunk. Kifejezetten a modulokat akarom nekik mesélni, mert egyébként kevés időm maradna a felkészülésre. Az Obsidian Portálon vezetem az Adventure Logot és egyéb érdekességeket, de aki játszaná a hivatalos modulokat, az óvatosan olvasgasson.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]