Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
283 hozzászólás érkezett eddig

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.17, 08:25

Köszi a választ. Kicsit más... ha nem találok csapatot (=nem sikerül rávenni a haverokat), akkor van olyan hely/klub/etc Budapesten, ahol akadnak Dragon Age játékosok?

Hello!

Félig off: mostanában szeretnénk elkezdeni Dragon Age-ezni. Nem tudja valaki, hol lehet értelmes áron és sebességgel beszerezni az 1-es szettet? Pdf-ben megvan, papíron kéne.

Köszi!

Sajnos a Green Ronin valamiért nem nyom újat belőlük jelenleg. Mi több, a set 3-at már 2 éve igérgetik. Hitegeti a rajongókat, és hazudozak nekik.

Én ettől a kiadótól az életben nem veszek semmit az biztos.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.15, 07:23

Hello!

Félig off: mostanában szeretnénk elkezdeni Dragon Age-ezni. Nem tudja valaki, hol lehet értelmes áron és sebességgel beszerezni az 1-es szettet? Pdf-ben megvan, papíron kéne.

Köszi!

Sajnos a Green Ronin valamiért nem nyom újat belőlük jelenleg. Mi több, a set 3-at már 2 éve igérgetik. Hitegeti a rajongókat, és hazudozak nekik.

Én ettől a kiadótól az életben nem veszek semmit az biztos.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.13, 14:46

Hello!

Köszi!

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.13, 13:41

Ha érdekel esetleg valakit, Pesten szervezek játékot Dragon Age asztalihoz.

Mivel a saját csapatomra is alig van időm, ezért nem jelentkezhetek, de majd számolj be róla, milyen volt, meg milyen kalandokat éltek át a karakterek. :)

Módosította Narmor: 2014.04.13, 13:41

syrand

syrand

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.04.11, 11:21

Ha érdekel esetleg valakit, Pesten szervezek játékot Dragon Age asztalihoz.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.19, 10:36

El sem hiszem. DA set3 március végén. Továbbá akinek van rá ingerenciája, vehet ilyen fancy DA kockaszettet.

Ha pontos lesz a megjelenés, akkor alig 2 évet késtek. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 08:52

Egyetértek. Sajnos ez igaz.

Érzésem szerint nagyon a crpg után akartak menni. Ahol a lineárisan egyre erősebb monszták maguk után vonták az egyre több HP-t.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1092 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.10, 19:26

Nem tartom soknak a HP-t, ha nem úgy játszol, mint az egyszeri szabálykövető KM, aki szépen számolgatja a HP-kat, majd a 0-át elérve közli a halál beálltát. Az életerő kb harmada van a törzsben. A többi a végtagokban. Ha elveszted az össz életerőd felét, már épp hogy élsz, ha a 2/3-át, akkor kb harcképtelen vagy. Különleges kiképzés, magas Willpower híján nagyjából jajgatni tudsz, meg magad alá hugyozni.

Nem rossz, de ugyanúgy házi szabályt vezet be, mint a HP felezése. Vagyis: a megoldás jó, de ettől még az nem változik, hogy az alaprendszerben sok a HP.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.06, 03:29

Sok sikert hozzá! :)

Mi Mass Effect-et játszunk Age alapokon. Ha már egy Bioware játéknál bejött alapon. :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 19:20

Persze, az egyszerűség a legfontosabb szerintem is. Főleg egy olyan rendszernél, amiben pont ez a zseniális.

Ellenben úgy vélem, hogy ez nem bonyolítja a játékot. Mivel nem bonyolult műveleteket kell elvégezned, kis idő múlva automatikusan rááll az agyad.

Szerintem próbáld egyszer ki egy kampányon keresztül, és észre fogod venni, hogy nem ront a játék gördülékenységén. A lényeg, hogy nem kell görcsösen osztani-szorozni, HP pontosan számolni, elég nagy vonalakban.

Meglátom, hogy alakul a mostani felezés, ha nem jönne be mégsem, valamilyen formában kipróbálom a te verziód. Minél többet gondolkodom ezen a megoldásodon, annál jobban tetszik. :D

A másik izgalmas dolog, ami tegnapi játékhoz kapcsolódik, hogy Alister is elszánta magát a mesélésre, s Black Company-t fog mesélni AGE-re konvertálva. :) Még szerencse, hogy nyafogtam azon, hogy mennyire jó lenne játékosként is kipróbálni a rendszert, mert mindig csak mesélek. :D

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 18:47

Persze, az egyszerűség a legfontosabb szerintem is. Főleg egy olyan rendszernél, amiben pont ez a zseniális.

Ellenben úgy vélem, hogy ez nem bonyolítja a játékot. Mivel nem bonyolult műveleteket kell elvégezned, kis idő múlva automatikusan rááll az agyad.

Szerintem próbáld egyszer ki egy kampányon keresztül, és észre fogod venni, hogy nem ront a játék gördülékenységén. A lényeg, hogy nem kell görcsösen osztani-szorozni, HP pontosan számolni, elég nagy vonalakban.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 18:00

Á, nincs semmi számolgatás. Az valóban lassítani a játékot. Alsó szinten 15 HP-től megszopatod kedved szerint a partit. Aztán 20, 25...stb. Csak érzésre, semmi számolgatás. :)

Na, jó, de én úgy értettem, hogy az NJK-knál is számolnom kéne. Szvsz a felezéssel ezt elkerülöm, s a HP vesztést inkább fáradásnak és taktikai hátrányba kerülésnek veszem, vagy mértékétől függően sérülésnek.

Mindenesetre nem mondom, hogy a te megoldásod ne lenne jó, sőt, tetszetős, de én inkább az egyszerűség híve vagyok.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 15:21

Á, nincs semmi számolgatás. Az valóban lassítani a játékot. Alsó szinten 15 HP-től megszopatod kedved szerint a partit. Aztán 20, 25...stb. Csak érzésre, semmi számolgatás. :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 15:03

Nem tartom soknak a HP-t, ha nem úgy játszol, mint az egyszeri szabálykövető KM, aki szépen számolgatja a HP-kat, majd a 0-át elérve közli a halál beálltát. Az életerő kb harmada van a törzsben. A többi a végtagokban. Ha elveszted az össz életerőd felét, már épp hogy élsz, ha a 2/3-át, akkor kb harcképtelen vagy. Különleges kiképzés, magas Willpower híján nagyjából jajgatni tudsz, meg magad alá hugyozni.

A fentiek alacsony szinten simán beállnak egy jobb találatkor, és magas szinten is könnyen összejön egy időszakos bénulás, ficam, jó sok stunts-szal még ki is eshet egy időre a JK.

Lehet crpg-sen játszani a DA-t, és megtartani az olyan blődségeket a szabályból, mint a kirurgi talent D6/kör HP gyógyítása; meg lehet egy mocskos sötét dark fantazit csinálni belőle, ahol a Spirit helaer NJK kaszt, egy JK-t meg egyszer lehet gyógyítani.

Hidd el, nem lesz így sok a HP. ;)

A te módszered számolgatósabbnak tűnik. Én a harcokat gyorsabbá akartam tenni, ha minden NJK-nál figyelgetem ezt, meg még a végtagokra is rámegyünk... hajaj.

Én azért szeretem, ha kompetensek a karakterek, s ha nem azért hal be egy kaland, mert X-nek eltört a lába, Y-nak meg levágták a kezét. A mostani kampányt tényleg sötét fantasysre vettem, de inkább a világban, kalandokban és a döntések s következmények terén. A mágia nálunk is ritka dolog, a gyógyítás pedig nem igen jön elő, viszont nem is korlátozom. Nálam az sérül meg súlyosan, akit levertek 0 HP-ra, de nem hal meg.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.04, 22:44

A fentiek alacsony szinten simán beállnak egy jobb találatkor, és magas szinten is könnyen összejön egy időszakos bénulás, ficam, jó sok stunts-szal még ki is eshet egy időre a JK.

Lehet crpg-sen játszani a DA-t, és megtartani az olyan blődségeket a szabályból, mint a kirurgi talent D6/kör HP gyógyítása; meg lehet egy mocskos sötét dark fantazit csinálni belőle, ahol a Spirit helaer NJK kaszt, egy JK-t meg egyszer lehet gyógyítani.

Hidd el, nem lesz így sok a HP. ;)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.04, 21:33

Pluszban mi úgy játszunk, hogy ha a Támadó dobás nagyon meghaladja az ellenfél Defense-ét, akkor 5-önként +D3 sebzést adunk. Ezzel van szimulálva a jól bevitt találat.

A Backstab +2 Attack-ja ehhez a plusz sebzéshez is közelebb visz.

Mi úgy oldottuk meg végül, hogy feleztük a HP-t (NJK-k, szörnyek és JK-k), viszont minden más maradt. Szintlépésnél is normálisan kidobja az ember a HP-t, majd felezi. A mostani játékalkalom során csak egy harc volt, az rendkívül pörgősre sikerült ennek köszönhetően. A későbbiekben elválik, mennyire jó a felezés, de eléggé bizakodó vagyok. :) 

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.28, 12:56

Pluszban mi úgy játszunk, hogy ha a Támadó dobás nagyon meghaladja az ellenfél Defense-ét, akkor 5-önként +D3 sebzést adunk. Ezzel van szimulálva a jól bevitt találat.

A Backstab +2 Attack-ja ehhez a plusz sebzéshez is közelebb visz.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.27, 13:53

Valaki, aki játszott/mesélt magasabb (3 fölötti) szinten: a backstab a gyakorlatban is olyan baromira gyenge marad (illetve csak tovább gyengül), mint az első szintes tapasztalataim, meg a set 1-2 alapján tűnik, vagy csak elsiklottam valami felett?

Mi a probléma vele? +2 Attack és +1D6 sebzés azért elég jó. Tulképpen kapsz ingyen egy erősebb Mighty blow-t. Arról nem is beszélve, hogy Blöffel bármikor kivitelezhető a hátbaszúrás, innét kezdve inkább oltári táp, mint gyenge.

bkemeny

bkemeny

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.14, 10:00

Sziasztok! Valaki nem indít egy Dragon Age kampányt mostanában? Több mint két éve nem játszottam vele, most újra előszedtem és megjött hozzá a kedvem ezerrel, még mindig megdöbbent a rendszer hihetetlenül jól összerakottsága és hatékonysága.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.20, 09:42

Írtam egy rövid ismertetőt Gift of the Gods kiegészítőről:
http://kockakeskoboldok.blogspot.hu/2013/10/age-explorations-gift-of-gods.html

Más is megvette? Nektek mi a véleményetek róla?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]