Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Age

• Válasz írásához lépj be
283 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.01, 13:59

Írtam ismertetőt a legújabb AGE PDF-ről, a Beastmen-ről.

Alister: Bár velem már átbeszélted ezt, de mivel nem válaszolt eddig senki, s eszembe jutott még valami, gondoltam írok.

Szóval lehet, hogy kevésnek tűnik, de lehet még plusz sebzést szerezni, egyrészt az Assassin specializációval, másrészt gonosz kis mérgek használatával. Plusz a Bluff képességgel a harcban akár körönként tud "backstabelni". :) (magas szinten meg jön a Dirty Fighting, ami szvsz marhára király képesség.) Egy nagyobb ellenfél ellen is elég hatásos dolog ez, még ha nem is tudod egyből megölni. Átlagos ellenfeleket viszont stuntolással egy ütésből ki lehet nyírni.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.23, 16:17

Valaki, aki játszott/mesélt magasabb (3 fölötti) szinten: a backstab a gyakorlatban is olyan baromira gyenge marad (illetve csak tovább gyengül), mint az első szintes tapasztalataim, meg a set 1-2 alapján tűnik, vagy csak elsiklottam valami felett?

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.17, 16:10

Új AGE kiegészítő érkezett. Ismét egy pár oldalas pdf formájában:
http://greenronin.com/2013/09/age_bestiary_beastmen_pdf.php
Még tartozom a kampánykezdő játék játékbeszámolójával, de utána írok róla egy rövid ismertetőt, s azt is fellövöm a blogra.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.08, 19:49

Elindult az új Dragon Age kampányom. A mágusok és templomosok viszályából indul ki. Egy kisebb bevezető a blogomon már olvasható, a későbbiekben pedig jön majd az első session játékbeszámolója.

Ezzel egybevetve szeretnék egy remek programot mutatni a Dragon Age-hez, melyre a barátnőm hívta fel a figyelmemet. :) Szörny- és NJK-kártyákat készíthetünk ezzel a programmal:

http://www.zomgrei.com/DragonAgeMiniCard/

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.30, 15:06

Kiadtak egy új pdf kiegészítőt az óriásokról. Szerintem jó cucc lett, a hamarosan induló új AGE kampányomban biztosan fel fogom használni.

Amúgy írtam egy rövid ismertetőt róla: http://kockakeskoboldok.blogspot.hu/2013/08/age-bestiary-giants.html

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 13:26

Nálunk a partiban az egyik rugó Árny lett. Nos, fogalmazzunk úgy, hogy neki már nincs több szüksége tápra. :)
Azóta tulképpen nem lehet eltalálni.

Egyébként én is a rugót választottam eddig mindig a crpgkben. Máskülönben elesel a ládáktól az elején, és a csapdákat is simán testtel hatástalanítod. :)

Módosította Aleister: 2013.04.17, 13:26

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 13:13

Kijött a rugó preview a GR oldalán. Ha ezt a kéthetes tendenciát folytatják, akkor várhatóan 1 hónap múlva lesz set3.

Nem tűnik rossznak. A zsiványra amúgy is ráfért némi erősítés. Én az Originsben többször rogue-al játszottam végig a sztorit. A kedvenc kasztom volt, így örülök neki, hogy még hangulatosabb karaktert lehet belőle felépíteni.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 12:42

Kijött a rugó preview a GR oldalán. Ha ezt a kéthetes tendenciát folytatják, akkor várhatóan 1 hónap múlva lesz set3.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 19:07

OFF: Akkor örülj h nem magus rajongó vagy mert a Holdfényembert már '92 óta ígérgetik.

Amúgy megjelenik, amikor megjelenik ez az én álláspontom. Habár ilyen egymásra épülő rendszernél tényleg zavaró lehet hogy nem tudsz ilyen miatt szintet lépni.

Ó, az rpg-s pályafutásom azzal kezdtem '94-ben. Ha valaki, én aztán M* rajongó vagyok.
Ellenben, ha ismered a hátértörténést, akkor már jó ideje tudod, hogy abból nem lesz semmi. Tehát nem kell várni.
No meg -ahogy te is írod- egy hangulati elem funkciójú regény, meg az alapkönyv más kategória.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 17:50

OFF: Akkor örülj h nem magus rajongó vagy mert a Holdfényembert már '92 óta ígérgetik.

Amúgy megjelenik, amikor megjelenik ez az én álláspontom. Habár ilyen egymásra épülő rendszernél tényleg zavaró lehet hogy nem tudsz ilyen miatt szintet lépni.

Ha jól rémlik volt ott még egy másik könyvrészlet is, amit azt hiszem szintén nem lehetett még olvasni soha. Egy harcművész ikerpár volt a két főhős.

A szétbontott alapkönyv meg pusztán pénzlehúzás. Simán kiadhatták volna egyben azt a húsz szintet, hozzácsapva a mesélői részt, egy példakalandot, meg egy minimális bestiáriumot. A többit meg tematikus kiegészítők formájában megjelentetni.

Egyébként részemről is ráér a megjelenés, mivel eddig összesen volt két játék ezzel a rendszerrel. De azért akkor is gáz így egy kicsit...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 13:05

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 12:53

Ez a megoldás akkor volt szimpatikus, amikor együtt haladtunk a kiadványokkal. Kb olyan volt, mint egy sorozatot nézni. Az ember izgalommal vegyes várakozással számolta a napokat a következő részig, és várta, hogy mit hozz számára az új kiadvány.

Persze ez csak egyszer adatik meg az életben. Ráadásul mi pont jó pillanatában találtuk meg a játékot (kicsivel a Set 2 megjelenése előtt). Az esetek 99.99999%-ban valóban inkább hátráltatja a játékost, hogy 3 külön könyvben kell keresgélnie a dolgokat. Feltehetően üzleti megfontolás állhat a háttérben, bár nem tudom, hogy a kiadónak mi a hivatalos állásfoglalása ez ügyben. Azt sem látom kizártnak, hogy a legvégén lesz egy összefésült set 1-3, ami a játékosnak kényelmes a GR-nek meg újabb adag csengő arany.

No befejeztem a kesergést, és sry a kifakadásért! Az utóbbi időben erre a rendszerre pörögtem rá leginkább. Kicsit érzékenyebb vagyok a vele kapcsolatos (nem)történésekre.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 07:26

Én alapvetően nem értem, hogy miért kell három részre bontani egy játékot. Jó, persze, így 3x$50 -re lehet lehúzni a játékosokat, de akkor is. Inkább adjanak ki kalandokat, tematikus kiegészítőket, ehelyett a hülye "20. szintig fejlődhetsz, de ebben a könyvben csak az első 5 szintet írjuk le" megoldás helyett. (A számok lehet nem pontosak, de nem az a lényeg.)

Biztos úgy gondolják, hogy egy 3-4. alapkönyvet jobban megvesznek az emberek, mint egy 3-4. opcionális kiegészítőt, pedig igazából a minőségen múlik az egész.

Bulldy

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.11, 01:06

A Green Ronin csúnyán elkapálta magát nálam. Az egy dolog, hogy a tavaly novemberére ígért set 3 megjelenést átrakták februárra. Azt még szintén elnézném, hogy április közepén még sehol sincs a kiegészítő, és ilyen-olyan hírmorzsák alapján nyárra datálják a rajongók a kiadást. De hogy mindeközben hivatalos oldalról kb semmit nem kommunikálnak kifelé, az számomra már a rajongók semmibevételével egyenértékű.

Külön vicces, hogy időhúzásként kiraktak az oldalra egy fél oldalas harcos beharangozót, amit a bétából szedtek össze. Kár, hogy mindenki ismeri jóval részletesebben a dolgokat már egy ideje.Közölték, hogy jön egy ilyen összefoglaló a rugó és a varázsló esetében is. Szép munka.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.15, 14:19

Wil Wheaton Dragon Age bemutató játékot tartott a Tabletopban a DA game designerével, mint mesélővel.

Megjött a második rész is:

Ezt mindenképpen csekkolom este. Az első is nagyon szórakoztató volt, még akkor is, ha nem vagyok DA PnP RPG rajongó.

Módosította grungi: 2013.02.15, 14:19

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.15, 13:53

Inkább a set3 jönne már meg. :)

Kicsit megnyugodtam egyébként, hogy a Rémületes Kockaátok nem csak engem súlyt. Sőt! Ahogy elnézem Wil leszedte rólam, és ő cipeli tovább. :)

Egyébként eléggé szimpla, klasszikus story volt, de hát egy bemutatójátéktól mit várjon az ember. Reméljük, hogy csak a videó által felkeltett érdeklődésre vártak a Green Roninnnál, és hétfőn már kint lesz a pdf. :)

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.15, 09:33

Wil Wheaton Dragon Age bemutató játékot tartott a Tabletopban a DA game designerével, mint mesélővel.

Megjött a második rész is:

http://youtu.be/He4xdGizuww

Módosította GothPunk: 2013.02.15, 09:33

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.01, 08:51

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.18, 02:38

Szerintem állati hangulatos volt. Remekül megragadta a játék lényegét. Simán az ajánlott kategória.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.17, 16:46

Nem valami nagy durranás - elég kiszámítható -, mondjuk az Orléz egyházat eléggé jól ábrázolja szerintem, a női Pápával az élen. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]