Ugrás tartalomhoz

Fegyverek, fegyverek, fegyverek

• Válasz írásához lépj be
2851 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 17:12

KLM: Gépíj:

Az yneviesítésen még dolgozni kell, de nem reménytelen.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 16:52

Pedig a fickó szerintem nem is olvasott WMC-t :P

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 15:13

KLM: Hátha megoldja. :) A működési elv stimmel, nálam a beépített mágikus orsó húzza föl az ideget, amit a cowboy-filmekből ismerős alsókaros módszerrel indítanak be. (És nem nyílvesszők vannak, hanem kisebb "szegecsek" de ez már nem ide tartozik.)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 14:41

@Kalóz
Ahhoz IRL háti aksi és villanymotor kellene.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 13:17

Ha így folytatja a jóember, a végén tényleg elkészít egy kahrei ismétlő nyílpuskát:

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.17, 17:39

Fantasy kard vs fantasy páncél. Csakis szórakoztató céllal:

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.04, 19:47

Volt Shimano-sivatag is, gondolom azt a biciklialkatrész-gyártók szemetelték össze. :nod:

Himano-sivatag lesz az...

Legalábbis a Nagy Zöldben, az ETK-ban, a Summariumban, a HGB-ben, az I/5-ös és III/4-es Rúnában (de még az AK/d20-ban és az ÚTK-ban is) Himano van, "S" nélkül.

Üdv:

D.

Módosította Diocletianus: 2017.08.04, 19:48

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.04, 18:37

KLM: Ha a Rúna-cikkre gondolsz, ott csak annyit írt, hogy vannak. Hogy kifélék-mifélék, és hogy mit csinálnak pontosan, azt nem. Hogy a Garmacorban közvetlenül is bevetették a jóembert (vagy bármi is volt) lehet nagyon ritka és nagyon különleges esemény. Igazából az is lehetséges, hogy erre az egy műveletre szerződtették csak le. Jön, elintézi amit kell, és soha többé a lábát nem teszi a birodalomba.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.04, 18:15

KLM: És honnan jött ebből neked a meghatározó mérték?

Hát, ha a cikkben és az első novellában is szerepel valami, az a "tipikus", nem pedig a kivétel, pláne ahogy Garmacor "in character" lereagálta.

Diocletianus: Nekem nem volna ellenemre az a verzió sem, hogy a mozaikmágiának egy főleg godoni alapokra épülő verziója van a titkos inkvizíció birtokában, amit a kiválasztott papok hagyományoznak egymásra, a varázslás nyelve pedig természetesen a Lingua Domini. 

Ezt folytathatjuk amúgy a mágiaelmélet fórumon.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.04, 13:44

KLM: És honnan jött ebből neked a meghatározó mérték?

Diocletianus: Nekem nem volna ellenemre az a verzió sem, hogy a mozaikmágiának egy főleg godoni alapokra épülő verziója van a titkos inkvizíció birtokában, amit a kiválasztott papok hagyományoznak egymásra, a varázslás nyelve pedig természetesen a Lingua Domini. (És akkor nem kell magas szinthez és tudományos fokozathoz kötni, hanem ki lehet érdemelni.) De ez az egész persze hatalmas titok.

És tényleg nem a fegyveres topicban lenne a helye, de az egész az automata nyílpuskához szükséges mágikus pörgettyűtől indult..:)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.04, 12:23

Szerintem meg a Lingua Dominiben van kódolva a godoni mágia, és a kellően tapasztalt, a "nyelvet" megfelelő szinten beszélő, erkölcsileg is feddhetetlen papoknak a beavatott kevesek elárulják, hogyan lehet "feltörni" a kódot. Aminek a játéjtechnikai leképeződése az egyszerűség kedvéért az, hogy a pap onnantól varázsló is.
De ez csak egy tipp...
(És nem is biztos, hogy a fegyverek topicba a helye...)
Üdv:
D.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.04, 11:22

KLM: Én inkább a szovjet titkos városok példájára tudnám elképzelni, ahol komoly tudományos munka folyik, amiben külföldről beszerzett szakértők is részt vesznek, akik alkalomadtán előadásokat is tartanak a kiválasztott keveseknek, olykor pedig egy-egy probléma megoldását is rájuk bízzák. Hogy akciózni mennyire viszik őket más kérdés.

Ui.: Hol mondtam én olyat, hogy meghatározó mértékben? És tetszik, nem tetszik, de a külföldi zsoldosvarázslóra ugyanaz a forrás mint a sarjvasra. Te az egyiket érzed soknak, én a másikat.

A kiemelésre, annyi, hogy ebből:

KLM: Az a tudós férfiú feltehetőleg zsoldos volt.

vontam le ezt a következtetést.

Amúgy persze, a keresztény kolostorokra némiképp hajazó kolostor(városok)ban laknak ezek a varázstudók, amelyekben egyébként zsolozsmázó "szerzetes kasztú szerzetesek" nyomják 24/7 (ez Yneven egyébként 20/10 talán) az Őrző Aura varázslatot. 

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.04, 10:44

Dronner: A Főatya 20+ szintű paplovagokból álló testőrségéhez viszonyítva? :) De tény, hogy az ETK-ban kicsit magasabb szintekkel számoltak mint amit a játékosok többsége valaha is elért volna.

KLM: Én inkább a szovjet titkos városok példájára tudnám elképzelni, ahol komoly tudományos munka folyik, amiben külföldről beszerzett szakértők is részt vesznek, akik alkalomadtán előadásokat is tartanak a kiválasztott keveseknek, olykor pedig egy-egy probléma megoldását is rájuk bízzák. Hogy akciózni mennyire viszik őket más kérdés.

Ui.: Hol mondtam én olyat, hogy meghatározó mértékben? És tetszik, nem tetszik, de a külföldi zsoldosvarázslóra ugyanaz a forrás mint a sarjvasra. Te az egyiket érzed soknak, én a másikat.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.04, 09:41

KLM: Nem emlékszek pontosan, csak hogy GA fórumán is fölmerült ugyanez, és az volt az (akkori) válasza, hogy a shadoni inkvizíció olykor alkalmaz külföldi "szakértőket" így mozaikmágiát alkalmazó varázslókat is.

Nyilván, egy ismerősöm (a debreceni egyetemről) volt előadó MI témában Nagaszakiban - mégsem mondanám, hogy a japán informatika "meghatározó mértékben" támaszkodik a külföldi szakértőkre.

Különösen igaz lehet ez külhonban.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.04, 08:26

Dronner: Lehetséges, de vajon ki tanítja őket? Van az egyháznak saját, talán godoni örökségen alapuló hagyománya, amit egymásnak adnak át a beavatott papok, vagy külföldről szerződtetett vendégoktatókra kell hagyatkozniuk? És még mindig nem tudjuk, hogy vajon őket értik az egyház varázslói alatt, vagy sima varázslókat, aki lettek valahonnan. Jók ezek a régi Rúna-cikkek.. :)

Nemtom, nekem azért a "külhoni szakértők" kicsit meredek. Sokkal "életszagúbb", hogy a "boszorkányüldözések" során olyan könyvekhez/fóliánsokhoz jutottak, amik alapján elsajátítható volt a magasmágia - akár isteni segítséggel (nem jut eszembe a varázslat neve, de amivel beszélhetsz az istenedel)). Ha egyvalaki beavatást nyert, akkor ő már adhatja tovább a tudást a beavatott keveseknek. Ha nagyon darkosra vesszük, akkor akár a "bűnösök" kényszervallatásával is bővíthető a tudásuk.

Azzal azonban egyetértek KLM-mel, hogy a papi szintkorlát túl magas volt.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.03, 21:42

KLM: Nem emlékszek pontosan, csak hogy GA fórumán is fölmerült ugyanez, és az volt az (akkori) válasza, hogy a shadoni inkvizíció olykor alkalmaz külföldi "szakértőket" így mozaikmágiát alkalmazó varázslókat is. Egyébként én úgy néztem 10. TSz felett tanítanak nekik ilyesmit, ami nem olyan sok, ha figyelembe vesszük, hogy a királyi háznak 16. szintű lovagok a testőrei, a Főatyának meg 20+ szintű paplovagok..:)
Ugyanakkor az sem biztos hogy tanulnak ilyet! Az ETK annyit ír, hogy a papok többsége varázstudó. Hogy ez alatt mit értettek akkor elég érdekes kérdés... A PPl II. szerint az inkvizítorok tanulnak mozaikmágiát, illetve mindenféle titkos ismeretet, ezek viszont csak elméleti képességek. És rögtön utána hozzáteszi, hogy ezeket csak ismerik, de soha nem használják. Értelmezés kérdése, hogy akkor ez most vonatkozik-e a mozaikmágiára is, vagy nem.

Ui.: "Lássuk be, nem butaság először fölesketni a katonát, mielőtt puskát adunk a kezébe."
De jó tudni mit művel azzal a puskával mielőtt rábízzuk a rakétáinkat is, nem?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.03, 21:23

Dronner: Lehetséges, de vajon ki tanítja őket? Van az egyháznak saját, talán godoni örökségen alapuló hagyománya, amit egymásnak adnak át a beavatott papok, vagy külföldről szerződtetett vendégoktatókra kell hagyatkozniuk? És még mindig nem tudjuk, hogy vajon őket értik az egyház varázslói alatt, vagy sima varázslókat, aki lettek valahonnan. Jók ezek a régi Rúna-cikkek..:)

Telintve, hogy Dél Ynev a Napnyúl birodalma volt, ő meg nem különítette el igazán a papokat és varázslókat, illetve GA azért bannolt, mert mikor leírta a fórumon, hogy csak egyfajta manapont van, akkor megemlítettem, hogy a G* majd húsz éves :)

Ami a varázstudók külhoniságát illeti: talán voltak olyanok, esetleg időnként akadnak is. De nem szorulnak rájuk, nagy általánosságban.
Ahogy a japánok a XIX. sz végén: mikor belátták, hogy a katana kevés lesz az ironcladokkal szemben, kizavarták a legjobb elméket tanulni a világba - persze alapos indoktrináció után.

Lássuk be, nem butaság először fölesketni a katonát, mielőtt puskát adunk a kezébe.

Egyetlen dolog rémlik, ami durván át kellene írni: a szinthez kötött beavatási fokozatok, illetve szerintem túl magas tapasztalati és/vagy beavatási szinthez kötik az egyházi "varázsló kasztú varázslókat".

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.03, 15:02

Dronner: Lehetséges, de vajon ki tanítja őket? Van az egyháznak saját, talán godoni örökségen alapuló hagyománya, amit egymásnak adnak át a beavatott papok, vagy külföldről szerződtetett vendégoktatókra kell hagyatkozniuk? És még mindig nem tudjuk, hogy vajon őket értik az egyház varázslói alatt, vagy sima varázslókat, aki lettek valahonnan. Jók ezek a régi Rúna-cikkek..:)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.03, 14:37

KLM: Én most a sarjvasról beszéltem. Ami az egyházi varázslókat illeti, addig oké, hogy magasabb szinten beavatást nyernek, satöbbi. De ez mit is jelentene pontosan? Papi manából használható mozaikmágiát? Vagy csak bizonyos elemeit? És akkor ők lennének az egyház varázslói, vagy vannak varázsló kasztú varázslóik is? És ha igen, akkor mégis honnan? Szóval jópofa az a cikk, de ugyanannyi kérdést vet fel, mint ahányat megválaszol. Tudom, ez már egy másik cikk témája... Melyiké is?

Szerintem ikerkasztúnak minősülnek. Részleteket ld. Második Törvénykönyv (ha esetleg bármi oknál fogva ez nem ismert infó lenne).

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.03, 14:19

KLM: Én most a sarjvasról beszéltem. Ami az egyházi varázslókat illeti, addig oké, hogy magasabb szinten beavatást nyernek, satöbbi. De ez mit is jelentene pontosan? Papi manából használható mozaikmágiát? Vagy csak bizonyos elemeit? És akkor ők lennének az egyház varázslói, vagy vannak varázsló kasztú varázslóik is? És ha igen, akkor mégis honnan? Szóval jópofa az a cikk, de ugyanannyi kérdést vet fel, mint ahányat megválaszol. Tudom, ez már egy másik cikk témája... Melyiké is?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]