Ugrás tartalomhoz

Fegyverek, fegyverek, fegyverek

• Válasz írásához lépj be
2813 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.10, 21:23

Selmo: Az ÚT szerint háromágú hárítótőrrel 3. szintig lehet fejleszteni a fegyvertörést, vasvillával (háromágú szigony) pedig korlátlanul. Jó, én is tudom hogy sok hülyeség van benne, de jobb híján használható iránymutatóként. Bár fölvetettem én is, hogy a főfegyverével megakasztott fegyvert törné/hajlítaná el a vaskesztyűvel. A lényeg hogy egzotikus legyen és látványos.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1644 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.10, 21:11

A háromágú hárítótőrrel pont annyira lehet fegyvert törni, mint a vasvillával, ti. semennyire. Annyiban segít a fegyvertörésben, hogy meg lehet akasztani vele egy rapír pengéjét, és így könnyebben tudod azt eltörni a másik kezedben lévő fegyverrel.

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.10, 17:51

Dronner: Jó, alapból sima páncélkesztyű lenne, esetleg módosított kialakítással. Yneven a gladiátorságnak többezer éves hagyományai vannak, miért ne lehetne ilyen stílus is? A háromágú hárítótőrt csak példának hoztam, ha azzal lehet fegyvert törni, hát szerintem ezzel is. Esetleg majd specializáljuk, hogy kétkezes harc+ismétlő csel+sikeres erőpróba kell hozzá. És az ÚT szerint nem is kell feltétlenül eltörni, elég ha elhajlik vagy megreped.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.10, 12:32

19-es erejű gladiátor Erő kesztyűjében, de mert alapba kapja a fegyvertörést, és mert fegyverenként kell felvenni, ezért egy rákollóhoz hasonló kialakítású páncélkesztyűre gondoltunk

No offense, de nem tudnád pontosan megfogalmazni a kérdésedet legközelebb? Bár lehet, hogy egyedül vagyok, de nekem nem úgy jött le, hogy mit lehet eltörni, egy erő kesztyűjével egybeépített háromágú hárítótőrrel ötvözött fegyvertörésre specializálódott óriás-mágus-elefántnak.

A példádban szereplő kütyühöz én például a 3 ágú hárítótőr képzettséget várnám el valahogy specializálva (pl. fokonként +1 kp-ba kerül, mert ilyen másnak nincs, nincs kitől tanulnia).

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.08, 15:51

19-es erejű gladiátor Erő kesztyűjében, de mert alapba kapja a fegyvertörést, és mert fegyverenként kell felvenni, ezért egy rákollóhoz hasonló kialakítású páncélkesztyűre gondoltunk, ami szerintem van olyan hatékony mint a háromágú hárítótőr (sőt), de valami képzettség is kéne hozzá.

Alternatíva hogy haonwelli nerton, és megbuherált fegyvereket tördelt a műsor kedvéért, aztán ezt próbálja most igazából is, csak akkor a karakter eléggé kilóg a bandából.

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.08, 15:43

@Kalóz:

Kb. rapír szintű dolgokat ESETLEG el lehet törni vele, de aztán ennyi.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.08, 14:26

Kalóz:

Nem harci helyzetben milyen fegyvert tudnál elképzelni, hogy puszta kézzel eltörhető?

Ha van valami (nekem max. a két széktámla közé kifeszített nyílvessző jut az eszembe), akkor max azt.

A vaskesztyű szerintem egy dolgot ad, hogy védi az alkalmazót a sérüléstől. Míg egy penge ad lendületből plusz erőt, addig a vaskesztyű szerintem erre alkalmatlan.

Marad a harcművész.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1644 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.08, 13:54

Nem, kézzel eltörni bármilyen fémet vagy akár egy lándzsanyelet, esélytelen kategória. ÚTK esetén STP sebzés van, ha leverted az összeset, eltörted a fegyvert. Meg különben is sokkal egyszerűbb kicsavarni az ellenség kezéből és eldobni jó messzire.

Módosította Selmo: 2017.05.08, 13:55

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.08, 13:44

Páncélkesztyűs kézzel engednétek a fegyvertörést? Ha igen, milyen képzettséggel párosítva? ETK, az ÚT ilyen téren se túl megbízható, az UTK-t meg nem néztük. :)

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.07, 00:09

Fejvadászkard Hong-Kongból:

:sor:

d.

Szegény fejvadászokat biztos k***ára idegesíti az állandó füttyögés. :D

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.06, 14:27

Fejvadászkard Hong-Kongból:

:sor:

d.

• Orastes kedvelte ezt

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 13:54

KLM: Na, előtúrtam a könyvet. Kevertem a gépíjjal (gólya, coecada, polibólosz) a sima gyalogsági ismétlő az IRL kínai ismétlő és a görög-római számszeríj zabigyereke lehet.

Ostromfegyver nálunk sosem volt (pedig igény az lett volna rá) meg kocsi is csak korlátozottan. Túl komolyan vettük a harcikocsisokról szóló Rúna-cikket, pedig eléggé el lett túlozva...

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 12:18

KLM: Úgy emlékszek az hagyományos sorozatlövő nyílpuska volt, olyan meg IRL is létezik. Ahogy a szekérre szerelt dárdavető is. Nem biztos hogy iker, de most nem állok neki megkeresni a rajzot. :)

Annyira nem hagyományos az a nyílpuska, mert a Garmacor Vére (ott szerepel) függeléke szerint fél mérföldet meghaladó a lőtávolsága (ynevi mérföld, pontosabban 700 méter a max mért lőtáv).

Már persze amikor az árendások alakzatban, bekormozott s*ggű, fából faragott szentszobrok mellől, "Szent Girolamus nevében, tűz!" parancsra lőnek...

...kb. zárt alakzatban közeledő századra tüzelve lesz is értékelhető mennyiségű találat.

- - - 

Ami a dárdavetőt illeti, itt nem az a kérdés, hogy létezett-e IRL (mert igen), hanem inkább az, hogy a "kalandozók" használnak-e ilyesmit.

SZVSZ a James Bond sztorikból sokat merítő Mókus esetén "naná".

(AD&D-ben meg ott volt a DMG-ben és persze nagyjából ignorálta a célpont AC-át. Szekér pedig azért is kellett, hogy minden értékelhető lootot begyűjtsünk. 30-40 láncing és rövidkard? Jöhet.  :gugye: )

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 07:08

KLM: Úgy emlékszek az hagyományos sorozatlövő nyílpuska volt, olyan meg IRL is létezik. Ahogy a szekérre szerelt dárdavető is. Nem biztos hogy iker, de most nem állok neki megkeresni a rajzot. :)

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.18, 13:52

Szerintem egy ilyen fegyver ha nagyon sokba kerül, akkor tudjon sokat, de azért ne találjuk fel az Aquirölő Szent Maxim Géppuskát meg hasonlókat.

Pedig valamelyik Garmacorban a shadoni gyalogság csúnyán legéppuskázta a támadó akvérokat. 

De ha már itt tartunk, AD@D-ben is mászkáltunk lovas szekérre telepített iker dárdavetővel.

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.18, 13:28

Gkar: Chei tetőtől talpig mithrillben szaladgál, Gorduinnál sehol sem írnak ilyet, sőt GA többször is kijelentette hogy nem hisz a mithrill ynevi létezésében. 

Ehhez képest a Két Holdban szerepelt.

Akkor még nem tudta, hogy egyszer majd nem úgy volt. :D

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.18, 09:42

Gkar: Chei tetőtől talpig mithrillben szaladgál, Gorduinnál sehol sem írnak ilyet, sőt GA többször is kijelentette hogy nem hisz a mithrill ynevi létezésében. 

Ehhez képest a Két Holdban szerepelt.

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 23:24

Gkar: Érdekes, mert a Karnevál kapcsán (és az UTK-ban) állítható erősségről volt szó. Dehát ez a Gáspár András amúgy is a következetességéről híres. :)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 21:24

Az GA irodalmi ynev-én nincs mithrill, az rpg-ben meg van. Hát ez meg itt ugye rpg.  
GA olyat is írt hogy több kahrei nyílpuskája van egyébként Tiernek. Van egy Talman által megalkotott ami 2 amundot is átlő meg amit az ÉL prológusában használ (ez van az rpg-ben szerinte). 
Meg olyat is ír hogy a sólyomszárnyhoz hasonló fegyverre cseréli le a reflexíjat TNG. 

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 19:41

Gkar: Chei tetőtől talpig mithrillben szaladgál, Gorduinnál sehol sem írnak ilyet, sőt GA többször is kijelentette hogy nem hisz a mithrill ynevi létezésében. Ezzel szemben írt olyat (fórumon, nemhivatalosan) hogy TNG hagyományos, de régebbi típusú kahrei nyílpuskát használ, ami nem modern, de nagyon megbízható. Bár nekem ez is piszkálja a csőröm, azok a szerencsétlen kahreiek 30-40 év kemény munkát fektettek abba, hogy egy jó és megbízható termékből, egy jó, de megbízhatatlant fejlesszenek, vagy mi? És itt nem mutogathat másokra, csak az általa annyit szidott UTK változtatott a kahrei nyílpuska lepkefing sebzésén. (Meg egy csomó más fegyverén is, csak hogy szép legyen az élet.)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]