Ugrás tartalomhoz

Fegyverek, fegyverek, fegyverek

• Válasz írásához lépj be
2802 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 13:54

KLM: Na, előtúrtam a könyvet. Kevertem a gépíjjal (gólya, coecada, polibólosz) a sima gyalogsági ismétlő az IRL kínai ismétlő és a görög-római számszeríj zabigyereke lehet.

Ostromfegyver nálunk sosem volt (pedig igény az lett volna rá) meg kocsi is csak korlátozottan. Túl komolyan vettük a harcikocsisokról szóló Rúna-cikket, pedig eléggé el lett túlozva...

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9880 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 12:18

KLM: Úgy emlékszek az hagyományos sorozatlövő nyílpuska volt, olyan meg IRL is létezik. Ahogy a szekérre szerelt dárdavető is. Nem biztos hogy iker, de most nem állok neki megkeresni a rajzot. :)

Annyira nem hagyományos az a nyílpuska, mert a Garmacor Vére (ott szerepel) függeléke szerint fél mérföldet meghaladó a lőtávolsága (ynevi mérföld, pontosabban 700 méter a max mért lőtáv).

Már persze amikor az árendások alakzatban, bekormozott s*ggű, fából faragott szentszobrok mellől, "Szent Girolamus nevében, tűz!" parancsra lőnek...

...kb. zárt alakzatban közeledő századra tüzelve lesz is értékelhető mennyiségű találat.

- - - 

Ami a dárdavetőt illeti, itt nem az a kérdés, hogy létezett-e IRL (mert igen), hanem inkább az, hogy a "kalandozók" használnak-e ilyesmit.

SZVSZ a James Bond sztorikból sokat merítő Mókus esetén "naná".

(AD&D-ben meg ott volt a DMG-ben és persze nagyjából ignorálta a célpont AC-át. Szekér pedig azért is kellett, hogy minden értékelhető lootot begyűjtsünk. 30-40 láncing és rövidkard? Jöhet.  :gugye: )

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 07:08

KLM: Úgy emlékszek az hagyományos sorozatlövő nyílpuska volt, olyan meg IRL is létezik. Ahogy a szekérre szerelt dárdavető is. Nem biztos hogy iker, de most nem állok neki megkeresni a rajzot. :)

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9880 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.18, 13:52

Szerintem egy ilyen fegyver ha nagyon sokba kerül, akkor tudjon sokat, de azért ne találjuk fel az Aquirölő Szent Maxim Géppuskát meg hasonlókat.

Pedig valamelyik Garmacorban a shadoni gyalogság csúnyán legéppuskázta a támadó akvérokat. 

De ha már itt tartunk, AD@D-ben is mászkáltunk lovas szekérre telepített iker dárdavetővel.

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.18, 13:28

Gkar: Chei tetőtől talpig mithrillben szaladgál, Gorduinnál sehol sem írnak ilyet, sőt GA többször is kijelentette hogy nem hisz a mithrill ynevi létezésében. 

Ehhez képest a Két Holdban szerepelt.

Akkor még nem tudta, hogy egyszer majd nem úgy volt. :D

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9880 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.18, 09:42

Gkar: Chei tetőtől talpig mithrillben szaladgál, Gorduinnál sehol sem írnak ilyet, sőt GA többször is kijelentette hogy nem hisz a mithrill ynevi létezésében. 

Ehhez képest a Két Holdban szerepelt.

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 23:24

Gkar: Érdekes, mert a Karnevál kapcsán (és az UTK-ban) állítható erősségről volt szó. Dehát ez a Gáspár András amúgy is a következetességéről híres. :)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 21:24

Az GA irodalmi ynev-én nincs mithrill, az rpg-ben meg van. Hát ez meg itt ugye rpg.  
GA olyat is írt hogy több kahrei nyílpuskája van egyébként Tiernek. Van egy Talman által megalkotott ami 2 amundot is átlő meg amit az ÉL prológusában használ (ez van az rpg-ben szerinte). 
Meg olyat is ír hogy a sólyomszárnyhoz hasonló fegyverre cseréli le a reflexíjat TNG. 

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 19:41

Gkar: Chei tetőtől talpig mithrillben szaladgál, Gorduinnál sehol sem írnak ilyet, sőt GA többször is kijelentette hogy nem hisz a mithrill ynevi létezésében. Ezzel szemben írt olyat (fórumon, nemhivatalosan) hogy TNG hagyományos, de régebbi típusú kahrei nyílpuskát használ, ami nem modern, de nagyon megbízható. Bár nekem ez is piszkálja a csőröm, azok a szerencsétlen kahreiek 30-40 év kemény munkát fektettek abba, hogy egy jó és megbízható termékből, egy jó, de megbízhatatlant fejlesszenek, vagy mi? És itt nem mutogathat másokra, csak az általa annyit szidott UTK változtatott a kahrei nyílpuska lepkefing sebzésén. (Meg egy csomó más fegyverén is, csak hogy szép legyen az élet.)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 18:12

Azta, hogy is sikerült kikövetkeztetned az  Aquirölő Szent Maxim Géppuskát a hozzászólásomból?
De hogy neked is meg legyen:
A regényekben szereplő kahrei nyílpuska nem  azonos az "alap könyves" kahrei nyílpuskával.  A kígyót se az  "alap" típussal lőtték le hanem a "super mega-giga pro tuning  verzióval (Amiből talán csak max 2 db létezik  (Tier és Chei))

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 13:09

Az egyik rúnában szerepelt Mogorva Chei nyílpuskája, azt hiszem olyan van TNG-ek is (vagy jobb). Sólyomszárny Ké:19, Cé:25, Táv: 50, Sebzés 1k6+4, Tám/kör: 4. 

Oké, lehet hogy szerepelt, de ne az legyen már az alap hozzáállás, hogy: "Mogorva Chei benne volt a Rúnában, béna senki, bármelyik karakterem lenyomja. Szóval ha neki lehet ilyen nyílpuskája, akkor nekem akár kétszer jobb is."

Szerintem egy ilyen fegyver ha nagyon sokba kerül, akkor tudjon sokat, de azért ne találjuk fel az Aquirölő Szent Maxim Géppuskát meg hasonlókat.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 12:28

Az egyik rúnában szerepelt Mogorva Chei nyílpuskája, azt hiszem olyan van TNG-ek is (vagy jobb). Sólyomszárny Ké:19, Cé:25, Táv: 50, Sebzés 1k6+4, Tám/kör: 4. 

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 08:59

@Kalóz:
A kahrei nyílpuskák NEM k3 sebzésűek, legalábbis az a fajta, amit TNG használ - ugyanis nem egyszerű táras ismétlőről van szó, hanem sorozatlövőről, ami mágikus rásegítés nélkül nem működhet.
Ha úgy tetszik, +3-as és/vagy a k3-on már kettőnél is működik az íjász-szabály.

Igen, hallottam hírét, hogy az is el lett magyarázva, és nem is úgy volt, meg ilyenek de attól még az ETK-ba így került be. Sőt, az Új Tekercsekbe és a nagyfehérförmedvénybe is. :)

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9880 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 06:42

@Kalóz:
A kahrei nyílpuskák NEM k3 sebzésűek, legalábbis az a fajta, amit TNG használ - ugyanis nem egyszerű táras ismétlőről van szó, hanem sorozatlövőről, ami mágikus rásegítés nélkül nem működhet.
Ha úgy tetszik, +3-as és/vagy a k3-on már kettőnél is működik az íjász-szabály.

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.16, 19:11

auer: Talán rosszul fogalmaztam. Elméletileg ugyan működnek, gyakorlatilag viszont nem tudják hogyan kell használni. Próbálkozni persze lehet, de erősen balesetveszélyes. :) Ráadásul az egyszerűsítés jegyében próbálom a nagyobb szakértelemből adódó bónuszt a fegyver értékeihez hozzáadni, ez egy hozzánemértő kezében nyilván nem érvényesülne.

Igen, Niaréban is vannak tűzfegyverek, de erről kb. ennyit tudunk. Keanor és az egész Pentád nálam szürke zóna... Van, de minek? Tűzfegyvert ettől függetlenül sokfelé lehet szerezni (Azért nem venni, mert csak a pénz nem elég hozzá.) hiszen kahrei mesterek nem csak Kahréban élnek.
Igen, a sebzés neuralgikus pont, a kérdés hogy mennyire legyen durva? Amit semmiképp sem akarok, az automatikus ÉP-sebzés. Ha a kétkezes csatabárdnak is túlütés kell, akkor a puskának is. Inkább emelek még. (A Kígyót a K3-as sebzésű kahrei nyílpuskával lőtte le, nem?)

Orastes: Elismerem, de mint írtam, mennyire legyen durva? Túlzásba sem akarom vinni, szóval jöhetnek a javaslatok. Egyelőre oda jutottam, hogy próbálok mindent egy kockával dobatni, sok plusszal. De nem biztos hogy jó ötlet.

Bulldy: A szabálykodásba nem akartam még belemenni,  de ez a VÉ-csökkenés jó ötlet. (Hogy a célzott VÉ táv+30+egyebek az csak a nemtudommelyikdemásodiknakésjavítottnakjöttki kiadásban van benne?) Egyébként a sörétest kivéve felezik az SFÉ-t (hogy nullázzák azt túlzásnak éreztem) és a mindenféle egyéb módosítók közül is csak a látótávolságót csökkentők érvényesülnek, az eső, szél, ilyesmi nem.

KLM: Gáspár András baromságot írt. Csappantyú, amiből szögek állnak ki, és összeolvad a serpenyővel? Biztos meg tudja magyarázni, de attól még hülyeség. Egyébként még valamikor régebben szóba kerültek a tűzfegyverek a fórumán, sok konkrétumot nem mondott, de amit lehetett tekintetbe vettem. A keréklakatos pisztoly (rögtön kettő) Kornya Zsolt egyik Bíborgyöngyös átkötésében volt, én meg átvettem.
A lőtávot úgy bogarásztam össze, meglepő, de ezek tényleg ennyit tudtak. Vagyis többet, csak ott már nem voltak olyan veszélyesek. A CÉ-t próbáltam a számszeríjakhoz igazítani, ezekkel kicsit könnyebb ugyan célozni, de nagyobb a visszarúgásuk.

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9880 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.10, 13:15

Szélpuska:

Ami kimaradt, hogy nem olyan csendes az, mint egy filmbeli hangtompítós, de ha pár tucat méterről egy vonuló csapat tagjait szedegetik le vele, akkor a talpak és paták csattogása elnyomja a hangját és a normál, lőporos fegyverektől eltérően a 2-3 méteres füst és torkolattűz hiánya miatt meglehetősen aljas fegyvernek tartották.

Ja, az íjjak-számszeríjak lövedéke meg látható, hogy honnan jön. Puskáknál csak sejthető.

Állítólag a napóleoni sereg veszteségének fele Tirolban a szélpuskásoknak volt "köszönhető", ráadásul azok előszeretettel lőttek tisztekre - így aztán valahogy nem sikerült nekik élve fogságba esni.

(Hja, az ellenségnek mindig orvlövészei, nekünk mindig mesterlövészeink vannak).

- - -

Keréklakatos fegyver helyett a Halál havában csappantyút ír... Ami "két generációval fejlettebb" és tekintve, hogy a Karneválban térdig érő vízben gázolva, átázva, a puskát rejtve mégis agyonlőtte

a yamm-haikant, hajlok rá, hogy tényleg perkussziós gyújtásnak tekintsem.

(A keréklakatos  pukkantók a XVI. században már voltak, aztán jöttek a XVII. elején a kovások, amelyek aztán jó sokáig húzták.... végül a csappantyúsok kezdték el kiszorítani, de végül az egyesített lőszer adta meg a kegyelemdöfést).

- - - -

CÉ, Sebzés, stb:

Magas CÉ-t adnék nekik, sőt a túlütés küszöbét is levinném 50-ről akár 30-ra - ám a lőtávot 

durván a számszeríjak alá venném.

Sebzés szintén lehet magas, némi páncéltörő képességgel (sörétesnél persze nem), viszont távolsággal csökkenő (sörétesnél különösen).

Módosította KLM: 2017.03.10, 13:16

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.10, 10:47

Sörétesnél maradhat a CÉ dobás, de a célpont nem kap VÉ-t méretből és mozgásból, csak távolságból, de abból duplát. Így 3m-re lőni 6-os VÉ, azt egy átlag tolvaj 31-es dobással már túlüti. (Tolvaj CÉ-je 15 + a fegyveré még 10). Ha nem első szintű a karakter és ráállt a puskával lövöldözésre (4. szintű tolvaj, CÉ: 30 + 20 (fegyver MF)), akkor 5 méterig 10-es dobáson már ÉP-t sebez.

Onnantól jönnek az háziszabályos (1. szinten ötször annyi CÉ alapot kapsz, ahány kötelezően ráosztandó HM-et vállalsz: 3 kötelező CÉ HM/szint = 15-ös CÉ alap) harcosaim, akik már 2. szinten mesterei a trench gun-nak... :)

Bulldy

Módosította Bulldy: 2017.03.10, 10:48

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.10, 10:08

Egy puskát vagy pisztolyt halálosabbnak hiszek magusban. Persze nem is annyira biztonságos, mint a földi (főleg a manapság használt) lőfegyverek, de 1d10 sebzés egy puskának picsafüst..

Összehasonlításképpen ott van a Helvéczia, ahol szintén d10 egy pisztoly sebzése, de az átlagember életereje 5-6 hp és ha a sebzés maximumra fordul, akkor újra jön a dobás.

Módosította Orastes: 2017.03.10, 10:11

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.10, 08:27

Csak átfutottam de ami nekem ynev-idegen volt:  "III. Kahrei mesterek fegyverei:" Ezek kb ereklye szintű dolgok ha más kezében nem működnek, szerintem ez világidegen. Értem én hogy kell ilyen de ez régi m*-os beidegződés mint az NJK kasztok - annyira táp hogy JK nem is álmodhat róla.

Másrészt lehet más tűzfegyvergyártó, az egy szem renegát mesteren túl. Így kapásból niare ugrott be (mondjuk nem túl valid hogy onnan vásárol valaki fegyvert) de pl a Pentádban Keanorban is biztos lehet ilyet venni, meg x+y további helyszínen.

A söréteshez javasolnék egy területre ható mechanikát, kúpban, sávban szórja a sebzést. Warhammer rendszerben általában nem kell dobni célzásra hanem az ellenfél próbál kitérni egy ügyesség próbával.

A sebzések neccesek még nekem. Ezek nem fognak egy átlag ellenfelet megállítani hacsak nincs túlütés. Nincs a "rosszkor jöttél Kígyó" durr hatás, mert a Kígyó röhög egyet és visszatámad. Az UTben volt h x m-ig ÉP-t sebez azt én betenném meg vmi halálosabb mechanikát húznék rá.

• Orastes kedvelte ezt

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.10, 07:50

Szerintem ha nem mágikus dolgokról van szó, akkor indokolatlan nagyobb CÉ-t adni nekik, mint egy számszeríjnak.

Illetve lehet érdemes lenne megjegyezni, hogy a kanócos puskával nem lehet sunnyogni, ha ég a kanóc. (hátha valaki nem tudja)

A mesterlövészpuskát kivéve, ami egy kahrei Gilron-pap saját használatára készített mestermű, a CÉ minden fegyvernél kevesebb mint a hasonló kategóriájú számszeríjé. És igen, a kanócos puska rontja a lopakodást. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]