Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Kolozsi Orsolya: Blues

• Válasz írásához lépj be
10 hozzászólás érkezett eddig

Nil

Nil

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.10.11, 12:17

A sztori nagyon rövid volt, és az is elsikkadt a háttértörténetben, vagy mondhatjuk úgy is, hogy volt egy kis cselekmény a világleírásban. A nem túl váratlan csattanót meg tényleg agyonütötte az E/1, így olyan tudathasadásos érzés, amikor arról beszél a főhős, hogy sehogy sem tudják elkapni Vermint, aki ő maga. A vicceskedő főhős még okés volt szerintem, bár az E/1 miatt kicsit töményen jött. A párbeszédeken tényleg van még mit csiszolni, meg azon is, hogy ezzel a 3 párbeszéddel kb. ki is merült a történés, és nem is volt túl eredeti az egész. Hogy valami pozitívumot is mondjak, összességében azért nem volt olyan rossz, végre valami fantasy-szerű, és az eddigiek közül a győztest leszámítva, jobb mint az összes többi novella. Meg ez legalább (pályázat szempontjából is) értékelhető.

Ez már nem az értékelés része, de az elején a gyerek kinyírását nem értem, főleg annak fényében, hogy a világleírásból kiderül, hogy egy ismert gén okozza a mágikus képességek jelenlétét valakiben. Génsebészettel vagy mágiával biztos megoldható lett volna máshogy is a helyzet, a beavatkozásig meg szedálhatták volna. Így kicsit feleslegesen brutálisnak tűnt (:

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 20:18

Szerintem kár az elején túl sok időt eltölteni annak ismertetésével, hogyan hódítja vissza a mágia a világot - ez a kis terjedelem nem bírja el. In medias res kezdés kellett volna (pl. indítás itt: "az utóbbi, körülbelül két évben egy újabb csoport ütötte fel a fejét,"), kapkodja a fejét az olvasó, próbáljon képbe jönni, és akkor több hely lett volna a csattanó előkészítésére, úgy nagyobbat ütött volna. Nem kellemetlen novella amúgy,  csak a könnyed hangvétel helyett jobban rá kellett volna fókuszálni a sztorira.

"az ember nem fekszik össze a családtagjaival"

Pszt, én a feleségemet megkörnyékezem időnként :)

Csavo

Csavo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 16:05

De te Kolozsi Dani tesója vagy?

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 15:25

Hjáj. Hát ez tényleg elromlott a végén, ráadásul E/1-ben előadva azért ennek a fordulatnak jobban meg kellett volna ágyazódnia, azt hiszem. Azt sem értem, hogy a kiskölköt miért kellett megölni, ahelyett, hogy hazavitték volna a mamájához, stb. stb. ...

Kornya_Zsolt

Kornya_Zsolt

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 13:57

Stilisztikai szemszögből nézve ez a leggyengébb írás az eddigiek közül: az erőltetett lazaság ismételten megbosszulja magát, dupla "de"-k és alany-állítmány egyeztetetlenségek képében. A tartalmától sem vagyok elragadtatva, elcsépelt SR-utánérzés, egyetlen eredeti ötlet nélkül. A végén a fordulat kifejezetten béna, semmi bújtatott előkészítés, megágyazás, ilyesmi. Hiba volt E/1-et használni; továbbá az egész novella erőteljesen orrdagályos.

OFF: Az lfg.hu-n vagy egy Ash nicken regisztrált júzer. Kíváncsi vagyok, mit szól a vámpírhoz. :)

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 13:41

Egy-két kisebb magyartalanság, túl hosszú mondat, apróbb helyesírási hiba. 

A fordulat kiszámítható, de ügyesen volt felépítve. 

A karakterek csak annyira sablonosak, amennyire a ponyva szabályai megkívánják, szóval ez is rendben van.

A párbeszédeken még lehet csiszolni, de azok sem rosszak.

Összességében szvsz decens munka, csak így tovább.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.10.10, 11:04

Bratyizós világleírás-bemutatás, sablonokkal, várt fordulattal. Nem rossz, de nem is jó.

Feldkurat

Feldkurat

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 09:28

Első olyan ami nekem is tetszik. Én is hasonló stílusúakat vártam.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 09:23

valóban kiváló darab, nálam eddig messze ez vezet, nagyon jó volt, nem éreztem, hogy döcögne a történet. A végén a csattanó kicsit hirtelen váltásnak tűnt, de így is ütött.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5171 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 06:31

Nagyon jó. A vége kicsit kicsit döcög, de a poénok hangulatosra sikerültek. Kiemelkedően a legjobb amit eddig olvastam.
(Igen valami ilyet vártam, nem falusi életképet)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 06:31

Közönségszavazás - Az első számú, legelterjedtebb, és egyben a legnagyobb tévedés a mágiával kapcsolatban az, hogy bonyolult. Tulajdonképpen a lehető legegyszerűbb dolog a világon, természetes, mint a lélegzetvétel. Persze, nem azt mondom, hogy mind sarlatán, aki sötét sikátorokban rejtező üzletek mélyén, sűrű tömjénfüstbe burkolózva, kristályokkal borítva űzi az ipart. Kolozsi Orsolya: Blues

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]