Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Savage Worlds: Mars

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.18, 18:12

Mivel készül/kész a Disney-filmadaptáció, feltehetően arrafelé vannak a jogok is.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.18, 10:08

Igazad van! Space 1889: Red Sands a becsületes neve.
Töredelmesen bevallom, hogy nem mélyedtem el benne, de ez a "Brit Birodalmas" megközelítés jópofa, pár kampányra biztos elég. For the Queen!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.18, 08:55

jó ez az ismertető, köszi. Először, mikor belenéztem a könyvbe, meg is lepődtem, hogy hol vannak a több végtagú marsi ember-variánsok, így hogy a jogi mizériák miatt nem egészen ugyanaz a Mars van, érthető.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.18, 07:24

Nem a Space 1889-re gondolsz? A steampunk imperialista űrhajózás tényleg nagyon jópofa, de amikor egyszer átolvastam, a rendszerével képtelen voltam zöldágra vergődni. Ott bonyolult, ahol egyszerűnek kéne lennie, és ott egyszerű, ahol elbírna még néhány részletet. Jó lenne belőle is egy Savage kiadás

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.18, 07:13

Köszi, jó kis ismertető!
Nekem mondjuk belepillantásra jobban tetszett a Mars 1889, de ez sem tűnik rossznak. Egészen meghozta a kedvemet egy regényhez (bár nem vagyok a műfaj szerelmese).

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.18, 06:46

Ahogy utaltam is rá a cikkben, a könyv tárgyalja a tipikus témákat és kalandokat. Ezek általában személyes szinten vagy véletlen egybeeséssel kezdődnek, de (mint sejtetted) hajlamosak epikus méretűre dagadni. Mondjuk nem kell rögtön a bolygót megmenteni, elég egy várost. És mivel a hősök gyakran mozgásban vannak, és felfedezetlen birodalmakban járnak, mindig új helyeket lehet megmenteni (vagy lerombolni yól, ha gonoszok). Howard hősiesebb novellái egyébként sztem jó ötleteket adhatnak közepesen nagyszabású kalandokhoz.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.18, 01:21

Köszönöm az ismertetőt, öröm látni minden ilyen kezdeményezést! Néhány elem, pl. az irodalmi források lazán kezelése, és a jewel armor rendkívül tetszik, azonban szintén van egyfajta hiányérzetem is, amelyet sok más szerepjátéknál is érzek. Tudniillik, hogy milyen is akkor egy tipikus kaland? Világmegmentenek, mint John Carter és Tsai, és ha ez megvolt, kiderül, hogy van egy még nagyobb, eddig nem ismert veszély? :felvon: Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a planetary romanceban nincsenek szerepjátékos lehetőségek (sőt!), csak én nagy hiányosságként szoktam megélni, ha nincs tisztázva, hogy a szerzők miképpen is képzelnek el egy tipikus kalandot/kampányt. Van erről szó a könyvben?

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.18, 01:21

Az Adamant Entertainment aránylag rövid idő alatt két változatát is megjelentette a Vörös Bolygóval foglalkozó planetary romance kiegészítőnek: az egyik D20 Modern, a másik Savage Worlds rendszerre készült.. Savage Worlds: Mars

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]