Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Koleria - a legendák szerepjátéka

• Válasz írásához lépj be
76 hozzászólás érkezett eddig

Tomek84

Tomek84

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.02, 22:34

Jó lett a kritika! Viszont ez a "szerepjáték" botrányos.

Idézek a Bevezetőből:
"Egy ötödik századi brit paraszt számára a sárkány legalább olyan kézzelfogható jelenség, mint a 21. század egyszerű melósának az űrrepülés. Mindketten tudják, hogy az adott fogalom létezik, de még egyszer sem látták „igazából” és talán fel sem fogják az egészet."
- Nem volt ott egy jóérzésű szülő a gyerkőc mellett, hogy kisfiam, azért ezt mégsem kellene? Na ne...

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.08, 19:57

Hát ez komoly, állat ez a kritika. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.27, 09:07

Az Ad&D 2. kiadását nem ilyen címmel adták ki magyarul?

"Kalandok és sárkányok" néven futott a magyar (kalóz?)kiadás. Fölött pedig kis betűkkel: Felsőfokon :sirvarohog:

a kiadó valami DREAM-ONE Kft és nincs benne, hogy ki fordította, szerkesztette, stb. Annyi van a könyvben, hogy:
Felelős kiadó: a kiadó igazgatója :he: illetve a nyomda igazgatójának a neve szerepel egyedül meg az amerikai készítők nevei. :nos:

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.27, 05:21

(OFF)Dungeons & Dragons!(/OFF)
:)

(OFF) Azt én értem, mit fordítottak vele le, csak azt nem, miért van ott, mert ilyen fordításról nem hallottam még, nyilván meg se jelent. (/OFF)

Az Ad&D 2. kiadását nem ilyen címmel adták ki magyarul?

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 16:00

(OFF) Azt én értem, mit fordítottak vele le, csak azt nem, miért van ott, mert ilyen fordításról nem hallottam még, nyilván meg se jelent. (/OFF)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 14:54

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 12:39

(OFF)

http://hu.wikipedia.org/wiki/A_magyar_nyelven_megjelent_szerepj%C3%A1t%C3%A9kok_list%C3%A1ja

Azért a Gyűrűk Ura Szerepjátékot nem kellett volna kihagyni...(/OFF)

(OFF) És mi az a Börtönök és Sárkányok?(/OFF)

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3646 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 12:10

(OFF)

http://hu.wikipedia.org/wiki/A_magyar_nyelven_megjelent_szerepj%C3%A1t%C3%A9kok_list%C3%A1ja

Azért a Gyűrűk Ura Szerepjátékot nem kellett volna kihagyni...(/OFF)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 12:59

A MAGUS temaju, de a Koleria cikk tekinteteben offtopik hozzaszolasokat atraktam ide:
http://lfg.hu/forum/index.php?showtopic=19912
Az uj topikban tovabb folytathato a trollkodasmentes cseveges.
Koszonom az egyuttmukodest.

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 12:49

Megnyílt a M*-on belül egy reboot topic. Szerintem folytassuk ezt ott, már csak a békesség kedvéért is.

(nekem úgy tűnik, hogy még nem az összes vonatkozó hsz-t pakolták át de remélem erre majd sor kerül. Szeretném ha a hozzászólásaim, - különösen a 2011.10.25. 11:25-kor ide írt - nem veszne el :) köszi.)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.21, 09:34

"
Ennek fényében viszont azt hiszem a Koleria minden hibája mellett is jó úton jár."

Tényleg jó dolog is lehetne egy jól összerakott, 80 oldalas, használható rpg. Na most, ha nálad az, hogy ebből a koleria hozza a "80 oldalas" részt már a jó út, akkor oké, de szerintem inkább az elaknásított futóhomokba hajtottak bele vele...

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.21, 09:24

@Dronner:

Például a 2007 -es szerepjáték fejlesztő versenyre tucatjával érkeztek nevezések, amik között egészen jók is akadtak. Bármelyikből ki lehetne indulni, vagy bármelyik kettő-három szerzőt össze lehetne boronálni, hogy hozzanak tető alá egy rendszert.

Brutalis

Brutalis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 372 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.20, 13:58

Üdvözlet!

A cikk tárgyára visszatérve: ha általánosító kedvemben lennék, ez a kiadvány nagyszerű érv lenne a vanity press ellen. (Végignézve ugyanakkor egy közepesen kommersz könyvesbolt polcain viszont arra a következtetésre jutottam, hogy attól, hogy egy kiadó neve díszeleg a borítón, egy könyv még vígan lehet értékelhetetlen selejt.) 2990 Ft-ot elkérni egy olyan kiadványért, amit, amikor a kezembe került, tizenöt percen belül kétszer tettem le vinnyogva, tényleg emlékezetes pofátlanság.

Üdvözlettel:
Brutalis

Faron

Faron

Istencsászár

• Fórumita
  • 651 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.20, 12:51

Első olvasásra leginkább Koleria állam Baktria tartománya ragadt csak
meg bennem, az is csak azért, mert a neve alapján különösen gazdag hely
lehet betegségekben.

Inkább ragadt volna meg azért, mert Baktria egy közép-ázsiai történelmi-földrajzi régió...

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
    2                      

Kelt 2011.10.20, 09:57

Quipper, én sem úgy értettem, hogy akkor ez azt jelenti, hogy itthon majd szar játékok lesznek a független játékok.

Én is csak azt mondom, hogy a hazai indie kiadásban rejlő potenciált egy minőségi indie játékkal lehetne lemérni, a Koleria meg a kettő közül csak egyik feltételnek felel meg.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.20, 08:03

"Jól sejtem, hogy ez itthon az első megjelent "indie" azaz saját kiadású, nem ingyenes szerepjáték?"

rosszul.

szkarko

szkarko

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.20, 07:58

Kicsit visszakanyarodnék a Koleriához, ha nem bánjátok :)

Jól sejtem, hogy ez itthon az első megjelent "indie" azaz saját kiadású, nem ingyenes szerepjáték? Érdekelne, hogy anyagilag megéri-e az írónak. Abban biztos vagyok, hogy milliókat nem zsebel be, de az érdekes lehetne a jövőre nézve, hogy mekkora példányszámnál jön ki 0-ra, illetve, hogy mekkora példányszámban fogy, fogyott.

Összeségében az érdekelne, hogy az amerikában mostanra már eléggé meghonosodott indie játékoknak van-e itthon létjogosultsága.

-sc

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.19, 15:14

Köszönöm a kritikát, feldobta a napom :)

Maga a mű viszont elszomorított, nem is kicsit. Egyfajta idegesítő felszínesség érződik az egészen: lehetséges hogy a szerző szerepjátékozott már, valószínűleg ismer pár rendszert, talán olvasott szerepjátékos témájú cikkeket is, de mégis csak addig jut el, hogy az adnd nem reális, ott csak agyatlan hentelés lehetséges, és hogy a kliséket kerülni kell, mert fúj aztán pedig kinyilatkoztatja hogy mi az ami jó.

Realitás: Szerintem nem az adja egy világ realitását hogy milyen elterjedt a mágia, vagy hány fogadó van egy országban, hanem az hogy koherens érvekkel alá van támasztva hogy mi miért van úgy ahogy. Egy olyan világban ahol például, ahol megszokott dolog a "kalandozás", teljesen érthető hogy több fogadó van. Az IRL középkor nem volt kimondottan ilyen, de szerintem ez nem minősíti az ettől eltérő világokat.

Rendszer: A másik probléma a rendszer. Illetve a hiánya. Alapvetően szeretem azokat a játékokat ahol nem a táblázatok és a kockák a legmeghatározóbbak, de szerintem itt a szerző kicsit túllőtt a célon. Azzal, hogy szinte mindent lehetővé tesz illetve a mesélőt teszi meg az egyedüli igazi korlátozó tényezővé, kb feleslegessé teszi amit egyébként rendszerként leírt.

Világ: ha jól értem, akkor sima középkor némi (szigorúan kordában tartott) mágiával, csak minden át van nevezve. Minek? Miért nem lett volna elég ha a sima középkorba csempészi bele ezeket a plusz elemeket? Ja igen, az Ars Magica már megtette, meg a Vampire Dark Ages, stb.... meg nem annyira menő.

Egyéb apórságok:
-városőrség. Mi az hogy igazi fejlövés??? Remélem a szerző még egyetlen Terry Pratchett regényt sem olvasott... City Watch rulz :)
-puskapor. A puskapor egyértelműen rányomta a bélyegét a középkori hadviselésre, de kissé túlzás azt állítani, hogy maga a feudalizmus a puskapor maitt erodálódott és jött el pikk-pakk a francia forradalom.
-klisék: "De higgyétek el, idővel úgyis kialakul egy jó pár használható varázslat, s nem hiszem, hogy bárkinek komoly problémája lesz a varázslatokkal. Elég, ha csak napjaink valamelyik számítógépes játékából merít egy kicsit, mondjuk a Heroes of Might and Magic vagy a Masters of Magicből, vagy akármiből.”
Aha. Fireball, dazzle, haste. Csupa eredeti ötlet :)

Viszont egy valamire mégiscsak jó volt ez az egész. Van egy saját fejlesztésű világ... :D

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.19, 13:54

Király negatív kritika. Csak arra vagyok kíváncsi ez is olyan vélemény mint amit az amcsi filmekről szokás írni, vagy sem. Ha az előbbi akkor akár még fel is korbácsolhatja az ember érdeklődését, mivel azokat is mindig lehúzzák, még ha sikerfilmek akkor is. :D
Egyébként magát a könyvet nem ismerem, a kritika meg olyan semmitmondó, azon túl hogy végig ekézi a szerzőt...

Egyébként a hozzászólások amiket e cikk generált kiváltképp szórakoztatóak (lehangolóak?), főleg hogy a hozzászólók jó része egy 10 éve lényegében megszűnt szerepjátékot, és magazint okol...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.19, 13:48

szabadid:

Kösz a linket, a fórum mai termése is szórakoztató... :D

Az meg, hogy rúna vagy nem rúna a rosszbácsi, az mellékes szerintem. A magam részéről nagyon káros hatású újságnak tartom, főleg az utolsó szakaszát, de az, hogy a kipusztulása óta nem sikerült a közgondolkodásnak levetkőznie az ott is hangosan dalolt hülyeségeket, az azért nem a magazin szegénységi bizonyítványa....

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]