Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A Vonyító Torony (DnD kalandmodul)

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

Elyon_Midlothian

Elyon_Midlothian

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.07, 09:23

Köszönöm a tippeket, mindenképp megnézem - bár a Tövisekkel már találkoztam asszem korábban

Az akadályokat sikeresen vették, de az Antisson random irányokba, random sebességgel repkedő Sogron pap vitt mindent.... :D

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.06, 15:25

Szeretném megköszönni a modult.

(...)

:ok:

Köszönöm, hogy vetted a fáradságot a visszajelzésre, pláne, hogy ez egy 5+ éve feltöltött anyag. Örülök, ha tetszett a modul, és fel is tudtad használni - ennél több célja nem is nagyon lehet egy ilyen anyagnak. :) Ahogy írod is, tényleg elég könnyedén ki lehet alakítani a párhuzamokat más világokkal, rendszerekkel, mert szerintem ez a sztori nem igazán FR specifikus. A csapatod sikerrel vette az akadályokat?

Ha esetleg érdekel még M*-ban is felhasználható, de nem ilyen cím alatt megjelent modulom itt, akkor ajánlanám figyelmedbe a "Wylheim tornya" c. anyagom innen. Az egy tömörebb, helyszínalapú modul, így elég könnyű beilleszteni valahová, viszont hangulatra sötétebb, komorabb, mint emez. Aztán ott van még "Tövisek", ami kissé elvont, viszont nagyon is Ynev specifikus (történelembe ágyazott és az Elátkozott Vidékhez köthető). Úgy emlékszem, elég terebélyes darab (ma már tömörebbre írnám / szerkeszteném), viszont cserébe sok részletet tartalmaz, ami szerintem segíti a mesélő dolgát.

Elyon_Midlothian

Elyon_Midlothian

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.06, 11:10

Szeretném megköszönni a modult.

Mágushoz kerestem mesealapot, és mivel a játékosaim nagyrészt már olvasták a fent leledző összes mágus modult, így keveredtem a dnd kategóriához...
Ez király. "Szinte" egy-az-egyben meséltem le - a Verrold családból kyr-ek lettek, a torony átkerült az Elátkozott Vidékre, az "Odaát" világa pedig az Antiss-on landolt. :)
Szóval köszönöm a játékosaim és a magam nevében is!

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.30, 10:24

Köszi, jo jatekot ;)

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.29, 22:46

Nagyon jó kis történet, nekem tetszett.
Így egyben lemesélni nem kis mutatvány lehet, Menedékföldre (saját játékunk) nem is nehéz átültetni, bár leginkább ötletadónak, ötletbányának fogom használni.
Gratulálok, és köszönöm!

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 20:52

@ galu22:

Nohat, lehet, hogy nem pusztan a veletlen muve, hogy az Undying-ot epp a tortenet irasanak idejen jatszottam vegig...? :D

Ha meg valaki beirja ide a osregi Kaland, Jatek, Varazslat sorozatot, akkor vegleg mattot kapok. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 07:54

@Nocturna:

Nekem abszolút ez ugrott be (kb. 6 perctől):

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 19:16

(uhh, a tordeles valamiert nagyon elromlott a hsz-ben, nem tudom, mi lehet az oka)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 19:12

Hella!

Kösz a velemenyeket mindenkinek!

@galu22:
Barker-hez talan egy kicsit "perverzebbre" kellene venni a dolgot, de a potencial talan megvan benne (leginkabb az "Odaat" vilagan). Mindenesetre, ekkor inkabb igy neznenek ki az ebek:

@Urban
A Kard es Magia-val fejen talaltad a szoget! :) A jatekhoz meg aktivan nem volt szerencsem (nem ismerek senkit a kornyezetemben, aki jatssza :(), ellenben itt rendszeresen olvasgatom a hozza kapcsolodo anyagokat, es a hangulata nagyon tetszik ("szandalos fantazi":)). A Törött Puszták meg az eddig megjelent kedvenc anyagom a szeriabol, olyannyira, hogy:
1. az anyagot felhasznalva irtam is egy sandbox-szeru anyagot DnD ala, ami
2. a Vonyito Torony kaland elozmenye volt. :D Azaz hoseink egy pusztai erodbol indultak a torony fele. :) Szoval beletrafaltal, a hangulatabol bizonyosan meritettem.

Ami a "fogonoszt" illeti: jogos (a novellaban nem is igy szerepel, ugye) az eszrevetel, egy kicsit altalaban nekem is csipi a szemem az ilyesmi. De ez is egy toposznak tekintheto. :) Egyebkent egy csavart be lehet dobni a sztori vegere ugy, hogy ha visszaterven a vegso konfrontaciot valasztjak, kiderul, hogy Tadeus nem tobb, mint egy ven, dilinyos alkimista... az ehhez kapcsolodo (csekely) harci kepessegek tarhazaval. Ekkor viszont az elso talalkozasnal nagyon ugyesen kell laviroznia a meselonek, mert ha konfrontaciora kerul a dolog, ugy kiderul, hogy Tadeus majdnem tehetetlen, a poen meg elsikkad.

Tyndalos ebei meg a kedvenc Mitosz lenyeim, mar regota at akartam oket valahogy ultetni fantazi keretek koze.

@chomy
DnD rendszer ala eddig nem sok tortenetem szuletett, leven aktivan az utobbi 6-7 honapban ismerkdetem meg a vilaggal, rendszerrel, es egy aktivan mukodo kampany adja meg az inspiraciot, ami mostanaban sajnos nem akar osszejonni...

Udv!

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2003 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 17:51

Remek! Több ilyet, Nocturna!

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 13:41

Igazán remek munka. Simán ráver minden 3.5 kalandra, amit eddig olvastam. :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 11:52

Lehet mondani, hogy nem tipikus, de hát Leibernek köszönhetjük a klasszikus s&s/ fantasy toposzok egy jelentős részét... Tudom, tudom, bocs :) Egyébként az ilyen hangulatú játékok különösen jól illenek a Kard és Mágiához is, és minimális módosítással beilleszthetőek a Törött puszták modul epizódjai közé.

A novella átültetése viszonylag jól sikerült, bár engem egy bizonyos szinten zavar, hogy az ilyen gonoszok végül mindig nagyhatalmú varázslókként végzik, ami kissé unalmas. Az önálló részek, pl. a véletlen találkozások de különösen az árnyékvilágos rész különösen jó, mert egyszerre van benne biztos mesélői kontroll és szabad problémamegoldású játékmenet, amit nehéz összehozni.

Külön lájk megy az olyan apró utalásokért, mint pl. Tindalosz kutyája! :ok:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 09:12

Nekem tetszik.
Egész könnyen elő lehetne adni ilyen Clive Barker-féle horrorsztoriként.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 08:00

Végigolvastam. Igényes munka habár nem az én ízlésemnek készült - nem rajongok az ilyen szellemvilágos dolgokért.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6439 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 08:00

Az alább olvasható történetvázlat egy D&D 3.5 rendszer alatt futó kampány során került lemesélésre, 5-6. szintű karakterek számára, de a kalandmodul jelentette kihívás magasabb szintű partinak is könnyen testre szabható. A történet a vadonban, mindennemű településtől messze játszódik és főként olyan Játékosok számára nyújthat élvezetet, akik ismeretlen, érdekes és veszélyes helyszínek felfedezésében lelik örömüket... A Vonyító Torony (DnD kalandmodul)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]