Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * - - 1 Szavazat

Vámpírok a folklórtól a modern korig

• Válasz írásához lépj be
30 hozzászólás érkezett eddig

Solyomvari

Solyomvari

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.08, 19:43

Kösz, Bulldy! A régi idők emlékére? :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6499 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.08, 11:20

Hé, ha egy sörözéskor kifogytunk a p***i-témából, akkor teljesen megfelelő azon vitatkozni, hogy Perzsia Hercege vajon vándor, harcos vagy kalandor, hogy a Robotzsarunak mekkora volt az empátiája eredetileg, hogy kibírta a sok vasat, vagy hogy mi lehet Angel klánja.

Ezek semmivel sem rosszabb témák, mint az, hogy ha X focista átkerülne Y csapatba akkor mennyivel jobb helyen lenne a klub.

Az Vampire meg elég szabadságot ad ahhoz, hogy mindenki úgy játssza, ahogy akarja. Az a lényeg csak, hogy egy partin belül legyen meg az egyetértés.

Solyomvari

Solyomvari

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.08, 09:34

Armand:
Bejövős a lenéző és lesajnáló stílusod. Azért szeretek ide járni, mert úgysincs valódi életem, és imádom, amikor idegenek látatlanban aláznak.

Most komolyan... megszoktam, hogy a hobbym miatt sokan furcsán néznek rám, de muszáj még egy (eredetileg) rpg honlapon is sz@rt dobálni?

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.07, 22:57

Armand:
Ennél már csak az a szebb, amikor azon vitatkoznak, hogy a WOD-hoz semmilyen szállal sem kötődő, fantáziaszülte vérszívók melyik klánba tartoznak. :D

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.07, 19:40

Armand: ott a pont!

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.07, 18:46

Melehetosen mokasnak talalom, hogy egyesek egy, a 90-es evek elejen mestersegesen es rpg-kiadasi celzattal krealt vampirmitoszhoz igazodast kerik szamon a tortenelmi es irodalmi elodokon es a kortars megelhetesi vampirugyi ironokon is.:D

golgota

golgota

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.07, 15:52

Hát és hol van a táblázatból a From Dusk Till Dawn??????????

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.06, 16:38

Zaethus:
Az áldozat szárazra szívása a maszkabál megszegésének számít, ergo instant öngyilkosság. (Kivételt csak a szabatista vérpistikék jelenthetnek.)

Solyomvari:
Azért Carmilla-t ne hagyjuk ki a buliból, mint a Drakula közvetlen elődjét. 

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 23:02

Amíg a vámpír a WoD rózsás könyvét jelenti, addig távol tartom tőle magam.
Amikor a Marduk 1998-as lemezének második felét jelentő történetet jelenti, (500 karóba húzott ember, stb.) akkor szóljatok nekem!

Solyomvari

Solyomvari

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 15:02

Zaethus:
Én is nagyjából ezt próbáltam megfogalmazni. Bár talán kissé körülményesebben :)

Solyomvari

Solyomvari

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 15:00

Al2O3:
Azt, hogy Meyer tud-e írni, nem tudom megítélni. Minden erőfeszítésem ellenére sem sikerült annyit elolvasnom a könyvéből, hogy ezt megítélhessem. Úgyhogy akár mindkettőnknek is lehet igaza :)

Solyomvari

Solyomvari

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 14:56

A Vampire: the Masquerade nagy újítása az volt annak idején, hogy a karakterek lelkére, érzelmeire fókuszált, és a játék fő konfliktusát a karakteren belülre helyezte. Így lett a Vampire a személyes sorstragédiák - sokkal inkább, mint a személyes horror - játékává.
Ehhez remek háttarat biztosítanak Stoker és Rice vámpírjai. Még a Sabbath koncepciója is illik bele, hiszen a lázadás és a szabadságvágy a romantika alapeszménye, a Sabbath pedig lázadás minden ellen, a karakterek saját emberi mivoltát is beleértve.
A szabályrendszer is ezt az alapgondolatot igyekszik támogatni, lebutítva a skillek és a harc rendszerét, bevezetve a természet-viselkedés-koncepció hármasát, az emberséget, a lelkiismeret-önuralom-bátorság tulajdonságokat.
Lehet persze kalandközpontúan is játszani a játékot, és úgy is remek szórakozást biztosít, de számomra mindig is az emberi lelket érintő, annak tűrőképességét feszegető kérdések jelentették a lényeget. Olyan ez, mint összehasonlítani Star Warst a Star Trekkel. Ha a fézerharcokért nézi az ember, akkor a Star Trek unalmas. Akkor kezd érdekessé válni, amikor ráébredünk, hogy a lényeg a fantasztikus környezet és az idegen lények ellenére is maga az ember.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1756 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 14:53

Meyer viszont a tragikus szerelemből tiniszerelmet csinált, azon kívül pedig mindent kidobott a kukába, és szerintem ez az Alkonyat széria legnagyobb - számomra megbocsáthatatlan - hibája.

Szerintem meg az, hogy az "írónő" nem tud írni. Lásd ezt.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 14:13

Visszatérve mindehhez. Igen elismerem,hogy a WOd vámpírjai romantikus lények,de azt se felejtsük el,hogy az emberség idővel kiveszik a vámpírokból. Évszázadok után egy ember számukra már csak táplálék és játékszer. A vámpír mikor csábít vagy ahogy említettem már andalog akkor szerepet játszik, egy maszkot visel mely elrejti igazi mivoltát. Így csak azért jegyezném meg,hogy ne lepődjenek meg a csábítás áldozatai mikoron is a kórboncnok húzza rájuk következőleg a takarót és nem a szívszerelmük.

Olykor megesik,hogy egy vámpír a régi szerelmet próbálja feléleszteni magában. Ekkor jöhetnek szóba a halandók megkörnyékezése,de az már nem szerelem. Ezekből a próbákból gyakorta ghoulok, kelyhek vagy hullazsák töltelékek lesznek.

Az Alkonyat egy hiba a rendszerben, egyszerűen felháborítónak tartom mikor a kialakított képbe becsillognak a tinisrácok és azok halandó feleségei.

Solyomvari

Solyomvari

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 14:03

Szerintem teljesen mindegy, hogyan is értelmezzük, Stoker óta a vámpír-mitológia elidegeníthetetlen része a romantika. Dracula történetének alapja nem más, mint az örök szerelem. Ezek után a vámpíros történetek esetében a romantikát hibának felróni olyan, mintha valaki azon fanyalogna, hogy Achilleus túlságosan is hősies, és nyoma sincs benne a kisemberek hétköznapi vívódásainak.
Stoker regényének a másik jellegzetessége, hogy leginkább lélektani horror, vagyis a lelki folyamatokra, az emberi lélek sötétségeinek bemutatására koncentrál. Mindez nyakon van öntve egy jó adag misztikummal, mert az ismeretlentől való félelemre játszani klasszikus húzás a horror irodalomban.
Persze a vámpír, mint népmesei alak, már jóval Stoker előtt is létezett. Azonban annak a kérdésnek, hogy miért kellene elfogadni Stokert a mai vámpír-mitológia megteremtőjének, nagyjából azzal egyenértékű, hogy miért nyúl vissza minden fantasy Tolkien orkjaihoz és elfjeihez.
Rice a regényeiben meg tudta ragadni és tovább tudta gondolni a vámpír lét tragédiáját, és tudta hozni a Stokeréhez hasonlóan sötét atmoszférát. Meyer viszont a tragikus szerelemből tiniszerelmet csinált, azon kívül pedig mindent kidobott a kukába, és szerintem ez az Alkonyat széria legnagyobb - számomra megbocsáthatatlan - hibája.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 12:52

A szócikk alatt meg benne meg meg meg meg... komolyan addiktív ( http://xkcd.com/609/ ). Már regisztráltam szóval az én életemet már tönkretette (ráadásul az angol szókincsemet is: "Fluent in Tropese"). Úgyhogy legalább egy figyelmeztetést megérdemelt. :D

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 08:30

koszonom :)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 08:06

Ez egy internetes running gag: ha a Tvtropes oldalra kattintasz, a néphit szerint soha nem tudsz kilépni belőle :) Ugyanis minden szócikk alatt találsz egy rakás furanevű linket, és mindig "csak még egyet" meg akarsz nézni. Tanúsíthatom, hogy elsőre én is így voltam vele

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 07:54

Malitia:
elmondod miert is kellene vigyazni vele? :aboci:

borika

borika

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.04, 18:40

Csak egy apró megjegyzés, mert lehet van, aki nem tudja: a Bram Stoker regényében szereplő Drakula gróf, nem azonos a román Vlad Ţepes-el. Gróf, mint rang, a román történelemben nem létezett, csak bojár, vagy fejedelem. Stoker a regényében nem a királyi család (fejedelem) egyik tagjáról beszél, hanem egy grófról. A két alak összemosódása később történt. Vlad Ţepes apja tagja volt a Luxemburgi Zsigmond által létrehozott Sárkányos Lovagrendnek (Societas Draconistrarum), és leszármazottját Dracul-ként kezdték emlegetni. Ez a Sárkányos múltra utalt eleinte, de mivel a román nyelvben a „drac” szó ördögöt is jelent, később elindultak mindenféle asszociációk.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]