Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Papír alapú segédletek szerepjátékokhoz

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

botond7

botond7

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.28, 00:05

LEGO, illetve Rizikó figurák kombinálva...

mysterio

mysterio

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.13, 21:09

Kabal:
Köszi szépen, most jutott csak eszembe visszanézni!

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1250 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 23:12

mysterio:
Itt egy adag link:
http://tartex.blogspot.com/2009/04/free-paper-miniatures-flat-figures.html
Egyébként nem nagy kunszt csinálni egy A/4 oldalnyi sablont valamelyik rajzprogrammal, bármilyen képet rájuk illeszteni, átméretezni, tükrözni, stb., és máris harcolhat a terepasztalon Chuck Norris a Ragadozóval. Csak a nyomtatópatron szabhat határt...

mysterio

mysterio

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 21:24

Tud még valaki ilyen oldalakat?

Lehetőleg ingyeneset!

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 19:57

Mi már kb. 8 éve használunk legótáblát és legó építőelemeket a modellezéshez. Elég sematikus ahhoz, hogy magadtól képzelhesd el a környezetet, lényeket, de pontosan meghatározható, mi, hol van. A különböző színekkel és jelölő elemekkel pedig elég pontosan követni lehet akár egy nagyobb harc eseményeit is. Nem én vagyok a cég reklámarca, de akciójelenetekhez nem találtam még jobbat, és sok háztartásban megtalálható (ha meg nem, szerintem az a 10,000 ft, amibe kerül, egy négyfős csapatnak nem nagy dolog).
Tényleg szépek ezek a papírmasék, én is gondolkodtam rajta, de hacsak nem wargame módon, centivel felfegyverkezve játszik a csapat, vannak problémás oldalai - a már említett tárolási, és újra fel nem használhatósági szempontokon túl.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5093 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 12:47

Én laminált négyzetrácsos lapot használok. Tűfilc, szappannal lemosható, Végtelenszer újrahasználható,

szochyo

szochyo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 12:40

Papír modellek szerintem kifejezetten károsak is lehetnek egy szerepjátékra, olyan hangulatom lenne tőle hogy terepasztalos stratégiát játszok.persze ez csak az én véleményem.
Pár hónapja volt egy egyszerű ötletem,és átültettük a csapattal a valóságba.Az egész asztal le lett borítva kockás lappal,arra pedig került egy egyszerű plexi lap.Írótáblához használt filcel tökéletes bármire,ennél több nem is kell,ez mellett dolgozik még rendesen a képzelet is,nem ront a hangulaton.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5093 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 12:34

auer: Ezeket nagyon könnyű megcsinálni. Kinyomtat + hajtogat + ragaszt. Megvan jelölve hol kell hajtani. Pofonegyszerű. Sztem neked is. :)

Ó te nem ismersz. lapra szerelt bútort is sikert megrongálnom összeszereléskor :)
másrészt tényleg nyomtatás, tárolás stb..

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 12:30

@ Major: persze, ezt nem is vitatom.
A dolog valahogy ugy nez ki, ahogy Bendoin is kifejtette: van egy full egyszeru terkep-skicc (csata elott feldobod egy perc alatt, vagy elore legyartod es eloveszed), ezeken figurak/gombok/kupakok a mozgo felek, es kesz.
A nem harci jeleneteknel pedig egyenesen karosnak erzem az ilyesmit (kepzeloero kikapcs). De ez persze full szubjektiv, kinel-kinel vsz. maskent mukodik.

@ chomy: ezen jot rohogtem. :D Nekunk is volt egy-ket hasonlo, vicces esetunk ilyesmivel.

gorduin19

gorduin19

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 12:28

Én is azt tapasztaltam játékülések során hogy a vizuális segédletek amennyiben azok nem merülnek ki egyszerű skicc térképeknél, vagy esetleg díszesen megírt és kialakított leveleknél, naplóknál, úgy csak rontják az összhangot, mert az embert "visszarántják a valóságba" amitől nehezen tud újra elvonatkoztatni és elég nehezen veszi fel újra a játék fonalát, a karaktere szerepét.
És egyébként is: tényleg szépek ezek a cuccok, meg jól néznek ki, különösen a kikötő tetszik, de most őszintén - kinek szokott ilyesmire helye lenni egy játékülés alkalmával az aszalon amit elborítanak a szabálykönyvek meg a chipses tálak??? Arról nem is beszélve hogy minden jtékosnak saját jól elhatárolt élettérre van szüksége ahol a kari lapot tartja, van dobómezeje, stb stb. ...
VISZONT! amit úgy tapasztaltam hogy nagyon bejön és tényleg van értelme, az a gondosan megválogatott hang alapú segédeszköz, magyarul a játék egyes jeleneteihez válogatott zenefájlok, effektek. Azok aztán tényleg adják ha okosan használja őket az ember.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 416 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 12:03

Hát azért nem annyira költségkímélő. A tintát megfizetni nem olcsó manapság a nyomtatóba. Nem beszélve arról, hogy pl. egy adott fogadót nem adhatsz el számtalan alkalommal a játékosoknak. Minden alkalommal új kellene, sőt! És még számtalan probléma felvetődik, de amúgy tetszetős. Tárolok a gépemen én is jó néhányat, de attól tartok használni nem fogom.

Nocturna: Pedig sok vizuális típusú embernek nagy segítség, és kilő egy nagyon súlyos problémát a használata. Mégpedig azt, hogy amit a KM elmond, azt mindenki másképp képzeli el a fejében. A KM is, és minden egyes játékos is, és ebből gondok szoktok adódni.

auer: Ezeket nagyon könnyű megcsinálni. Kinyomtat + hajtogat + ragaszt. Megvan jelölve hol kell hajtani. Pofonegyszerű. Sztem neked is. :)

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 12:00

chomy: ez jó

Nocturnával értek egyet. Nehéz elvonatkoztatni a figuráktól. A (karakter)figurák használatával még nincs is gondom, mert azt gyakran használjuk, és így megszokjuk, és idővel elvonatkoztatunk tőle.
Inkáb az egyszeri épületek, a terep ilyesféle megjelenítése kapcsolja ki a képzelőerőmet.
Térképekben is jobban szeretem az absztraktabb megjelenítést (pl. egy skicc).

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 11:26

Mi gyártottunk ilyet annak idején D&D3E-hez, ha jól emlékszem, a Wizards-tól lehetett letölteni hozzá sablonokat. Poénnak egyszer elmegy*, de sajnos elég kötött a felhasználása, és macerás a tárolása.

*Decemberben történt, egy papírból készült kapuív alatt ment a hent a miniatúrákkal. Arra vetődött kedves öreganyám, és meglepetten, de vidáman megjegyezte: "nahát, fiacskám, hát ti meg betlehemest játszotok?"

Na, ezen röhögtünk még utána sokáig...

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 11:03

Tenyleg szepek, de ami engem illet, nem vagyok oda az ilyesmiert. Azt vettem eszre magamon, ha sok a vizualis segedlet, akkor egyszeruen nem "latom" magam elott ugy a jeleneteket, hanem csak a targyakra, terkepekre, stb. fokuszalok az adott jelenetnel. Ezert egy egyszeru, kockas lapra felskiccelt, vonalakbol allo terkep nekem boven eleg segedletkent.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5093 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 09:30

Látványos de saját kézügyességemet ismerve csúfos kudarc lenne :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 09:30

Sokan lehetnek úgy, hogy szeretnék szerepjátékukat kissé feldobni, esetleg valami újító ötlettel színesebbé tenni, nekik ajánlanám figyelmébe az elhanyagolható költséggel járó papír alapú figurákat, épületeket. Nem kell más hozzá, mint kinyomtatni a kiválasztott elemet, majd összeragasztani. Ha ezzel megvagyunk, akkor már könnyedén szimulálhatunk a figurákkal akár egy csatajelenetet is... Papír alapú segédletek szerepjátékokhoz

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]