Ugrás tartalomhoz

Fotó

Darwin díjak

• Válasz írásához lépj be
143 hozzászólás érkezett eddig

Charlie5

Charlie5

a Málkhúton álló Feketecsuklyás

• Fórumita
  • 641 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.15, 05:27

shadowrun
emberünket kézfogás közben akarják leszúrni. szerencséjére ezt észreveszi, így van esélye reagálni. mit tesz? elfut. de a kés az dobható.....

Bár amennyi kárt lehet okozni az Enyhe sebzésű késekkel... ;)
Még a puszta kéz is jobb. :)

Charlie

_Nuki Kapitány (NPC/NJK)

_Nuki Kapitány (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.14, 16:28

ha nem volt rajta páncél SRben akkor meg is érdemli :)

_bill haley (NPC/NJK)

_bill haley (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.13, 18:54

shadowrun
emberünket kézfogás közben akarják leszúrni. szerencséjére ezt észreveszi, így van esélye reagálni. mit tesz? elfut. de a kés az dobható.....

Sober

Sober

kívülálló

• Archívum
  • 344 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.13, 10:15

(OFF)Orastes:valóban megnéztem az MTKban. Elviekben elvérezhetett volna a szabálykönyv szerint egy 6Éps vállsebből, csak jóval hoszabb idő alatt. TEhát tényleg baklövés innen nézve is. Másrészt szerintem ha egy karakter meghal akkor is némi szerepjátékot, vagy heroizmust bele kell csepészni a játékba mivel végülis valahol a szórakoztatás a lényeg.(/OFF)

Hogy ne csak off legyek:
Ellenséges horda rajtaütése, kisebb erdőben. A fő táp nomád íjjász egy fáról lő minket (ez szerintem elég érdekes volt a KM részéről de mindegy). Rálőttem, túlütés (én is nomád voltam). Kidobjuk MTK segítségével hol találom el... ágyék :sor: . Szegény le esett a fáról és zuhanásba halt bele.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6606 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.12, 21:20

(OFF)Ha jól sejtem, az 1-3 M* kiadások ódákat zengenek a karakterek leírásánál a fejvadászok életerejéről meg kitartásáról. :sor:

subaggut azt írja: "maradt 7 ép-m meg 2 fp-m"
A M* valami olyasmit nyekereg, h az ÉP az igazán súlyos sebekre vonatkozik, a fejvadásznak meg kb az ÉP-i fele lehetett meg (óvatos becsléssel),
fp-t meg emlékeim szerint még pszivel is vissza lehet nyerni, tehát kibírhatja, addig kb, amíg minimálisan visszanyeri az erejét és elköti a sebet (valami 6- Ép-s vállsebről volt szó, és még eszméletén is volt) utána nyugodtan elájulhat, nem vérzik el...

Sztem ez mesélői baklövés inkább, és ostobán kivitelezett véletlen karakterhalál...
(/OFF)

Sober

Sober

kívülálló

• Archívum
  • 344 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.12, 19:29

(OFF)masvalaki: van ilyen opció, a Második Törvénykönyv speciális sebzési tábláinál van leírva. Egyébként tényleg nem túl karakterbarát eljárás, de tegyük hozzá hogy a kardművésznek nem feltétlenül kell tudnia pontosan felmérni mennyit bír ki a delikvens. Igaz mondjuk pl egy iq próbát dobathatott volna rá.(/OFF)

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.12, 01:05

(OFF)mondjuk ha a mesélő nem mondja azt a 7. szintű kalandozónak, hogy: nyílvánvaló, hogy a 30 kör alatt elvérzik (vagy egyáltalán van ilyen opció, hogy elvérzik...). Akkor sztem nem egy túl jó csákó. (Nyílván ugyanakkor a kalandozó nem gondolta át ezt az eshetőséget...)(/OFF)

Módosította masvalaki: 2006.08.12, 01:05

subaggut

subaggut

Elégedetlen

• Archívum
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.08, 16:53

Már elég régen történt, abban a kedves modulban, mikor gorviki Ranagol-papok szeretnének felszentelni egy templomot, és tápos fejvadászok is kísérik őket.

Én egy 5. szintű szintű olyan testőrféle fejvadásszal játszottam, és volt velem egy 7. szintű kardművész. Uwel lovagunk már nem élt ekkor, a tűzvarázslónk meg úgy döntött, elmegy az ibarába, mert egyszer sikerült neki ott valami durva tűzkitörés, és tanulmányozni akarta miért is pont ott...

Szóval ketten vettük fel a harcot a tápos gorviki fejvadászok ellen, és én kaptam egy 6 ép-s vállsebet. Kardművész bement chi-harcba, felaprította a népet, péppé verte a papokat, leköpte a Ranagol-szentélyt, meg hasonló dolgok. Én a padlón hevertem maradt 7 Ép,m, meg kb 2 FP-m.

KM a kardművésznek: látod a társad a padlón, szinte alig lélegzik, sok vért veszített.

Kardművész: Ok, visszameditálom a pszi pontjaimat, majd megpróbálom fájdalomcsillapítással gyógyítani.

KM: mennyit meditálsz vissza?
Kardm: az összeset. Az 30 kör.

KM: Ok, a fejvadász a 7. körben elvérzett. :virag:

Na, azóta utálom én a meditációt!

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.14, 13:10

Persze én voltam az egyetlen aki meghalt. Akik ismerik a kalandot, azoknak csak annyit, hogy a sánta rossz vonatra szállt.

Nekünk ezt a botlást az egész party bánta.... :normaalis: :sor: :felvon: :punny: :rohog:

maisugr

maisugr

A Nagybetűs Ork

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 22:58

Elhatároztam, hogy ezt több helyre beírom. Tanuljon mindenki az esetből.

Mai mesénk címe:

Nomen est omen

Nemrég több hets kihagyás után kis csapatom újabb játékra készült, mesélőnk nekiveselkedett a hírhedt Coc-s Orient Expressznek(1920-as években játszódó partigyilkos kalandsorozat). elkészült a nagyvilági, háborús rokkant (rősen sántított a bal lábára), természettudós és oroszlánvadász karakterem. Büszkén mutatkoztam be a mulatóban mindenkinek a kaland kezdetekor...

- Üdvözlöm önöket, A nevem Adam Mccormick...

Ekkora másik három játékos felrobbant a nevetéstől. :normaalis: :sor: :felvon:
A km és én bután néztünk össze. És elhangzott a kérdés az egyik játékos szájából:
- kit hívnak Mccormicknak?
Öt perc után el is mondták, az egyébként kézenfekvő választ:
- KENNY!!!!! - Újabb öt perc hahota, majd egy szolíd kérés a km részéről.
- Meg ne dögölj, mert vége a kalandnak...

Persze én voltam az egyetlen aki meghalt. Akik ismerik a kalandot, azoknak csak annyit, hogy a sánta rossz vonatra szállt.

Gergi_X

Gergi_X

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 10:21

Na igen, lángkardos elf....

Emlékeztek még arra a hivatalos modulra (megvan! - Az úrnő bajnokai), ami úgy kezdődött, hogy Erionban verekedést provokálnak a lokál arcok, és nem szabad őket nagyon bántani, mert akkor sittre vágnak a városőrök?

A kaland írója azonban erről a szálról vezeti tovább a sztorit, mintha számított volna rá, hogy mindenki ilyen hőzöngő fütyi lesz. És tényleg! Mi kardélre hánytuk az összes részeg duhajt (Ó, az elemi erő nyilakkal géppuskázó elf varázslóm!!!), aztán csodálkoztunk, hogy csak börtön lett a dologból, ahonnan egy nemes hölgy gyorsan ki is hoz minket.

G. X.

_Zaxarus Cambion (NPC/NJK)

_Zaxarus Cambion (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.09, 11:01

Üdv!
Ohh,nekem is volt ilyen balek karim,még nagyon kezdő játékos koromban.
Én,mint tűzvari,társam egy elf erdőjáró.Lovagolunk Erion utcáin,mikor észrevesszük,hogy kisebb verekedés van az egyik sarkon.Akkor még nem volt akkora,hogy a városőrség kivonuljon(2-3 fő).
hirtelen előjött az béke iránti vágyam,és gondoltam odamegyek,és abbahagyatom velük a csete-patét.Első cselekedetként ellöktem a legnagyobb hangú embert,erre,mivel senki nem tudta,hogy ki vagyok,és mi a fenét akarok tőlük mindenki rám vetette magát.Ezzel még nem is volt semmi baj,elbántam volna velük :)
DE!!!Jött a többi városlakó,persze nem az én segítségemre...A végére egy kb 50-60 fős tömegverekedés lett,ahol én is megkaptam a magamét!

Végeredmény,a ruhám leszaggaták rólam,csak néhány FP-m maradt,köszönhetően az emberek segédeszközeinek,és ellopták a mágikus lángkardomet!!!
Úgy úsztam meg,hogy a kedves elf,miután látta hogy elég rosszul állok,belovagolt értem ,és kimentett...Ha nem teszi.....
:rohog: :ugri: :sor:

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.07, 07:56

Anno (1992... de rég volt) nekünk is volt ilyen harcművészünk. :-)

Lamech

Lamech

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 872 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.06, 16:49

Hm. Vér István személyesen...

Gergi_X

Gergi_X

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.05, 12:46

Sziasztok! - a halálnem szokványos, de a karim megérdemelte a halált

Már több, mint 12 éve történt...
Első M* karim, megtollasodva a Madarak Szigete upgrade-változatában (iszonyatosan primitív az a modul!) infoért megy egy kocsmába. Félelf harcművész, ezért szimpatikusan berúgja az ajtót, felszaltózik az első asztal tetejére, majd innen kezd el okoskodni. A plebs persze a válasz helyett ki akarja nyúvasztani.

Voltak vagy huszan a kocsmában, de HM-em keményen küzdött az életéért! Az első ürgét egy mérgezett nyílvesszővel (természetesen elf íjból lőve) csinálta ki, utána előkerült a dzsenn-szablya ( a M* szabályai szerint a HM egy fegyverrel indul 1. TSZ-en - miért ne lehetne pont dzsenn-szablya?), és jött a hent. A májerkedéshez azonban még kisdobos volt a fijjú, így a klasszikus, csilláron való tovalendülésnél elvétette az ugrás-próbát, és néhány furkósbottal leverték a veséit és az FP-it.

A következő karakterem a kahrei nyílpuskás elf bárd volt....

_bill haley (NPC/NJK)

_bill haley (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.19, 15:21

shadowrun mese, darwin díjas NGF (nagyon gonosz főellenség). bár jelen esetben inkább a km hülyeségéről volt szó.
a csapat csapdába kerül, egy túlélőművész maffia tag ( ő keverte a háttérben a szálakat, a fél seattle lángban ált miatta - kezében egy könnyű, 1 lövetű önvédelmi pisztollyal sarokban tart minket. mivel mindenki rohadtul le volt sérülve, nem tudtunk mit csinálni, persze megrohamozhattuk volna, de ki az a marha aki hagyja így meghalni a karakterét?
a pasi szépen lassan hátrál, kezében a fegyverrel, majd a km - aki nagyon kezdő volt - úgy gondolta, hatásvadászkodik egy kicsit.

aki utánam jön, golyót kap a fejébe! - kiáltja a maffiatag, majd hogy megrettenjetek, a levegőbe lő.
az egylövetű pisztollyal.
utána rohadtul nem esett le a km-nak hogy miért kezdünk el dőlni a röhögéstől. emlékeim szerint az egyik jk - troll hippi, na ő egy külön kategória volt - béke jeles pólójával folytottuk meg.

Thalion

Thalion

a Véreskezű

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.02, 10:25

Sorry akkor rosszul emlékeztem.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.31, 19:54

Thorsos: ezt ha jól emlékszem megcáfolták a Mythbustersben smile.gif

Épp hogy bebizonyították !! Láttam a műsort, hatalmasat röhögtem, mikor a próbababájuk pont azt az utat járta be, amit leírtak :gyagya:

Lamech

Lamech

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 872 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.31, 18:27

Plusz nem Darwin-díj, hanem egy régi ír kocsmanóta... :gyagya: :felvon:

Thalion

Thalion

a Véreskezű