Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Megalapult az Ad Astra science fiction és fantasy kiadó

• Válasz írásához lépj be
32 hozzászólás érkezett eddig

yzd

yzd

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 20:57

sok sikert kívánok a friss kiadónak! ;)
esetleg frissen végzett nyomda-média diplomás munkatársat nem kerestek? :)

Köszi!

Az idei évre már ki van osztva a munka, de ha küldesz CV-t a szerkesztoseg (kukac) adastrakiado.hu címre, elmentem, és ha úgy adódik, szólok. :)

Hát, ezt szomorúan hallom... :) Minden esetre köszönöm szépen a választ is, meg azt is, ha gondoltok rám! ;)
A CV-t már elküldtem e-mailben.
szép napot és jó munkát nektek! :D

Módosította yzd: 2012.02.14, 20:59

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 20:45

Köszi!

Az idei évre már ki van osztva a munka, de ha küldesz CV-t a szerkesztoseg (kukac) adastrakiado.hu címre, elmentem, és ha úgy adódik, szólok. :)

yzd

yzd

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 20:06

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 06:26

Üdv,

esetleg Jiří Kulhánektől nem várható könyv?
(ennek sem adok több esélyt mint a Nyevigáknak, de hátha :ugri: )

Egyelőre nincs a terveink között, de minden ajánlásnak örülünk. Utánanézek a szerzőnek, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet! :)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 464 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 16:55

Üdv,

esetleg Jiří Kulhánektől nem várható könyv?
(ennek sem adok több esélyt mint a Nyevigáknak, de hátha :ugri: )

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 15:20

Kedves Ad Astra kiadó :)

Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire várható Alastair Reynolds (bármely regénye) illetve Peter F. Hamilton (gondolok itt a Void trilógiára vagy valami igényesebb munkájára) kiadása? Mert rengetek sci fi-s oldalon lehet róluk olvasni elég sok embert érdekelne véleményem szerint. Remélem sikeres kiadó lesztek és pótoljátok a mai Magyarországon lévő kiadók hiányosságait az igényes mai sci fi könyvek terén. Sok sikert! :)

Mindképpen szeretnénk igényes sci-fi és fantasy művekkel jelentkezni, és az említett két író munkáit is szeretjük, de konkrétumokkal sajnos egyelőre nem szolgálhatok. Viszont ha érdekel, miket adunk ki idén, gyere el csütörtökön este a Tündérgyárba a SF Meetupra, először ott fogok beszélni jó néhány könyvünkről. :)

mlaszlo1987

mlaszlo1987

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.25, 21:56

Kedves Ad Astra kiadó :)

Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire várható Alastair Reynolds (bármely regénye) illetve Peter F. Hamilton (gondolok itt a Void trilógiára vagy valami igényesebb munkájára) kiadása? Mert rengetek sci fi-s oldalon lehet róluk olvasni elég sok embert érdekelne véleményem szerint. Remélem sikeres kiadó lesztek és pótoljátok a mai Magyarországon lévő kiadók hiányosságait az igényes mai sci fi könyvek terén. Sok sikert! :)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 464 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.22, 12:14

Olyan klasszikusokat, mint a Nyevigák nincs kedvetek újra kiadni? :)

Próbálunk kifejezetten friss és modern műveket összeválogatni a régi klasszikusok pótlása helyett, ezért nem valószínű, hogy a Nyevigák vagy más régebbi mű előkerülne a kiadási tervben.

Nagy esélyt én sem adtam neki, de köszi a választ :)

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.22, 11:53

Próbálunk kifejezetten friss és modern műveket összeválogatni a régi klasszikusok pótlása helyett, ezért nem valószínű, hogy a Nyevigák vagy más régebbi mű előkerülne a kiadási tervben.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 464 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.22, 10:38

thecube

thecube

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.26, 17:18

@Colton: Azért többszörös díjnyertes és kritikusok, olvasók által egységesen kedvelt regényeknél nem lehet olyan nagyot hibázni, márpedig ezek a regények mindegyik feltételnek megfelelnek.

China Miéville-ről meg annyit h vannak bizonyos írók akikből dől a szó és olykor teljes leírások, jelenetek vagy fejezetek fölöslegesek a könyveikben, de a könyv többi része bőven kárpótól ezért. Egyik kedvenc példám még Iain M. Banks akinek regényein sokan halálraunják magukat, mert bőbeszédű, de általában maga a történet, karakterek..stb remekek, csak éppen sok a mellékes rizsa.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.21, 07:01

@Colton: Szerintem is olvass bele a könyvekbe, aztán dönts. Azzal mi is tisztában vagyunk, hogy minden könyv nem tetszhet mindenkinek, de úgy gondoljuk, hogy elég sokan vannak, akik hozzánk hasonlóan szeretnék ezeket elolvasni...

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4667 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.20, 23:04

Colton
oszinten nehez elkepzelni, hogy vegbelmukodesben kimuvelt stilusodnak (hanyszor is irtad le a szar/fos/stb szavakat ezen a kicsiny szosszeneteden belul?) miert olyan maceras egy kiadonak vagy barmely ironak megfelelni.
/lehet alapvetoen mufajt kellene valtanod, valahol a Moricka magazin iranyaba./

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.20, 21:49

Én már rég leszoktam róla, hogy -többnyire a könyvek hátlapjára, vagy a cím fölé referenciaként beidézett- XY nevű újság, kiadó, pályatárs, neves sci-fi kör, egyéb tekintélye megmondóember lelkendezései alapján döntsek egy könyv mellett.
Olyanokat hogy: "Lebilincselően izgalmas", "Zseniális és sziporkázó", "Üt mint a lézer a retina mögé..." és hasonló fas*ságok, ugyanis akkor borítékolva van -az esetek nagy százalékában legalábbis- hogy egy fostömegről van szó, amit PR dumával akarnak megvetetni velem.
Vagy a fülszövegben lelkendeznek, hogy milyen unikális és hiányt pótló műről van szó.
Nem ismerem ezeket a szerzőket, de csak azért, mert nem adta ki eddig senki még nem biztos hogy jó.
Példának okáért onlyzerosandones éppen China Miéville-t követel minden mennyiségben.
Volt szerencsém az Armadához, aminek a hátsó borítója felét szintén az író tehetségének szemérmetlen fényezése teszi ki, noha mikor végigolvastam az első öt oldalt, amiben fossa a szót a tenger alatti tájról, minden cél nélkül -csak úgy a viziói csillogtatása kedvéért- már éreztem hogy szar lesz, és ez az érzésem csak fokozódott ahogy tovább olvastam. Egy fejezet után lereaktam, valahogy nem jöttek be a polipokon lovagló homáremberek.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.20, 20:14

@Colton: A DV megy tovább a maga útján, én meg ide térek vissza a gyesről... A régi kollégákkal továbbra is jó a viszony, de azt hiszem, a jelen címek ismeretében azt is meg lehet érteni, miért döntöttem az Ad Astra mellett.

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.20, 13:41

Merész vállalkozás a mostani helyzetben így belecsapni a lecsóba, én kívánom a kiadónak hogy hosszú életű és sikeres legyen legyen, habár szerintem nagyon telítve a kiadói oldal de ők tudják hová teszik a pénzüket.

Egyébként látom Hanna a szóvivő...Palotaforradalom volt a DV-nél, vagy mi?
Úgy tudam elég erőteljesen kötődik a DV-hez.

rohamqkac

rohamqkac

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.15, 17:37

@Hanna: Elküldtem. :)

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.15, 17:13

@rohamqkac Küldj U2U-t az elérhetőségeddel, és megbeszéljük! :)

rohamqkac

rohamqkac

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.15, 17:07

Véletlenül nincs szükség a kiadónál több éves szakmai gyakorlattal rendelkező korrektorra? :)

thecube

thecube

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.15, 16:02

Köszönöm a gyors választ, akkor türelmes leszek...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]