Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A hét kérdése: milyen jellemet választasz leggyakrabban a karakterednek?

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

sika

sika

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.10, 18:10

Nagyon nem szeretem a jellemet. Túlságosan beskatulyáz. Persze irányadó meg egyéb rizsával illetik, hogy nem kell azt olyan mereven kezelni. Feleslegesnek tartom. A kedvencem amikor valaki megpróbálja megítélni a karakterem helyes illetve helytelen viselkedését. Azt csak én tudom senki más, hogy mennyire karakterhűen cselekszek. Egy karakterlap statisztikái, esetleg előzetes megbeszélés a KM-mel vagy karakterszínesítő elemek (mint pl. személyiségjegyek, stb) használatával sem tudhatja senki rajtam kívül, hogy hogyan kellene cselekednem. Pláne ne büntessen érte esetleg.

Ez mind szép mindaddig, amíg nem olyan karakterrel játszol, melynek komolyan korlátozva van a jelleme pl. paladin.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 426 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.10, 16:22

Nagyon nem szeretem a jellemet. Túlságosan beskatulyáz. Persze irányadó meg egyéb rizsával illetik, hogy nem kell azt olyan mereven kezelni. Feleslegesnek tartom. A kedvencem amikor valaki megpróbálja megítélni a karakterem helyes illetve helytelen viselkedését. Azt csak én tudom senki más, hogy mennyire karakterhűen cselekszek. Egy karakterlap statisztikái, esetleg előzetes megbeszélés a KM-mel vagy karakterszínesítő elemek (mint pl. személyiségjegyek, stb) használatával sem tudhatja senki rajtam kívül, hogy hogyan kellene cselekednem. Pláne ne büntessen érte esetleg.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.08, 12:30

Ha valaki szerint a jellem őskövület, akkor ajánlom, hogy ismerkedjen meg a (tudományosan megalapozott) pszichologizáló értelmezéssel, a Schwartz féle értéktengellyel: http://lfg.hu/43815/rpg/alignment-alig-ment/ (cikk vége + utolsó hozzászólás)

Ez tényleg jó, csak azzal van a bajom, hogy akkor én Chaotic Evil vagyok, mert kreatívan megoldandó feladatokkal találkozom nap mint nap (ez a munkám) amiket önállóan kell megoldjak és állandóan törekszem az egyéni jólétemre, vagy a sikerre?
Ez egy hétköznapi mérnök vagy menedzser. :lol:

Maga a Schwartz féle cucc teljesen okés, de a Good-evil stb dolgokat semmi esetre sem húznám rá. :sor:

Szerintem csak akkor van gond, ha egy kőkeményen polarizált világban mesélsz. Ahol angyalok és démonok küzdenek az emberiség lelkéért. Ahol objektív tényező az, hogy valaki hol áll a harcban, és ez varázslatokkal megtudható.

Az persze igaz, hogy a Schwartz féle tengelyen a CE már kissé mást jelent, mint eredetileg. De azért még elég erős a kapcsolat. Inkább azt mondanám, hogy sokszínűbbé válik a paletta. Még mindig lehet valaki tekintélyre és hű csatlósokra építő diktátor (~ LE), gazdagságot és önkényt hajszoló dekadens vezető (~ CE), de lehet ellenfél úgy is, hogy nem akar mást, mind rendet, mindenkire egyenlően vonatkozó rendet (LG), és emiatt lesz a party ellenfele.

Tehát nem a szakma vagy a napi rutin számít, hanem az értékek, elvek.
(És nincs semmi baj, ha még ekkor is Nyitottságra és Önérvényesítésre törekvő emberként látod magad. Az az igazság, hogy többségünk nem egy-egy kategóriába beleillő eset, de játékos karaktereket jobban ki lehet játszani ilyen szélsőségesen leegyszerűsített módon)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.08, 08:47

@Feldkurat: Miért baj az ha chaotic evil vagy? Csak be kell szerezni a 'protection from good' spell-t, és máris oké :D

Feldkurat

Feldkurat

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 21:16

Ha valaki szerint a jellem őskövület, akkor ajánlom, hogy ismerkedjen meg a (tudományosan megalapozott) pszichologizáló értelmezéssel, a Schwartz féle értéktengellyel: http://lfg.hu/43815/rpg/alignment-alig-ment/ (cikk vége + utolsó hozzászólás)

Ez tényleg jó, csak azzal van a bajom, hogy akkor én Chaotic Evil vagyok, mert kreatívan megoldandó feladatokkal találkozom nap mint nap (ez a munkám) amiket önállóan kell megoldjak és állandóan törekszem az egyéni jólétemre, vagy a sikerre?
Ez egy hétköznapi mérnök vagy menedzser. :lol:

Maga a Schwartz féle cucc teljesen okés, de a Good-evil stb dolgokat semmi esetre sem húznám rá. :sor:

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1907 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 13:01

Sztoritól és karaktertől függ, általában valami szürkét/semlegesbe hajlót, vagy komplex értékrenddel bírót.

Persze ha a parti és a Mesélő nem veszi komolyan a szerepjátszást, egy idő után mindig előbukkan a fun-orientált oldalam ("és lássuk hogy reagál a játékvilág, ha a karakterem az Elíziumban egy zsebkendővel idétlenkedik a Herceg beszéde alatt...")

Módosította aluminiumtrioxid: 2011.12.07, 13:03

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 12:47

Orastes "alattomos sikkasztó" jellemű karaktereket szokott játszani, de őket lelkesen és meggyőzően. :pipe:

köszönöm a bizalmat :rohog: :csingcsung:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 10:52

Orastes "alattomos sikkasztó" jellemű karaktereket szokott játszani, de őket lelkesen és meggyőzően. :pipe:

Cal

Cal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 321 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 10:51

Kaotikus, mindenképp, úgy nem limitálhatja a szerepjátékot a szétszórtságom :P

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 10:37

alapvetően valamilyen semleges jellemet szoktam, de abból sem a jót, leggyakrabban kaotikus, vagy teljesen semleges, ritkábban a gonoszabbik verzió. A semleges jellemnél voltak a régebbi időkben ún. "tendenciák" néha azokat is használom.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 10:32

freelancer

freelancer

keyser söze

• Fórumita
  • 243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 10:23

Jelenleg talán egy kaotikus gonosz-kaotikus semleges határvonalán mozgó félhülyével játszom. Amúgy rendszerint semleges gonoszhoz áll a legközelebb, amit játszani szoktam.

Ragaf

Ragaf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 10:05

Bármilyen jelemű is a karakterem, előbb-utóbb feltör bennük a IRL „jó” jellemem. :-) Tudom, hogy ez rossz szerepjáték, de ez van. Így általában nem játszom gonosz karaktert.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 09:03

Nem nagyon vagyok oda a jellem kategóriákért, általában csak azért választom mert kell néhány varázslathoz hogy a célpont milyen jellemű.

A True Neutral és a Chaotic Neutral a két standard, alighanem azért mert ezek állnak legközelebb hozzám IRL.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.07, 09:03

A jellem szinte az asztali szerepjátékokkal egyszerre született és sok helyen még mindig tartja is magát, bár az évek múlásával kisebb-nagyobb mértékben megváltozva vagy átalakulva. Érdekes módon, legtöbb esetben a fantasy környezetben jelenik meg a fogalom, a modern vagy sci-fi környezetben kevésbé. Sokak számára felesleges vagy túlbonyolított, de nem egy helyen a játéktechnikában is felbukkan a jellem, mint aktív résztvevő. A hét kérdése: milyen jellemet választasz leggyakrabban a karakterednek?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]