Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kártyagyár

• Válasz írásához lépj be
1084 hozzászólás érkezett eddig

huber13

huber13

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.09.22, 18:13

Hello. Melyik az a kártyavédő amelyik leginkább illeszkedik a kártyagyáras lapokra ?

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.08, 14:39

visszagondolva nem tudom, hogy mennyi, avagy egyáltalán lett volna tokenról szó. leginkább pár kártyára emlékszem. token helyett szinte bármi használható.

Köszönöm a válaszodat.

A probléma egyik oka az, hogy nem százforintos tételről van szó. A jelzőknél/tokeneknél/countereknél is él az a szinte általános kártyagyáras "szabály", hogy minél több gyűlik össze, annál alacsonyabb költséggel tudok gyártani.

Ha valaki tokeneket kér tőlem, annak a gyártási költségét az alábbiak adják: alapanyag (öntapadó), nyomtatás (digitális nyomdagép), felragasztás (kézimunka), ívrevágás (vágógéppel), stancolási beállás, stancolás (stancgép) és szállítás (a stancműhelybe és vissza). 10 db token esetén mire a fentiek összeadódnak, darabja kb. 200 ft-ra jön ki. 200 db tokennél ez kb. 10 ft/token. Sem neked, sem nekem nem lehet mindegy ez a különbség. És ha nem gyűlik össze akkora igény, bele se kezdek.

Megj.: Ramiznak volt egy szerintem nagyon találó mondata: nem ügyfél, aki hozzám jön, hanem hobbitárs (bár először hobbit-társnak értettem :) ). Kereskedői vénám abszolút nincs, pl. nagyon csúnyákat tudnék mondani arra, aki kitalálta a "vevőnek mindig igaza van" frázist. Józan ésszel tekintve ez egyszerűen nem igaz.

válaszolok és részemről felejtsük el az egészet, vannak itt félreértések és érzékeny reakciók:

Az voltál, de mindenkinek lehet rossz napja, hasonlóan válaszoltam.

A 7 wonders csoda rendelést Te dobtad fel, nem ismertelek, jogosan feltételeztem, hogy vágod a témát és tisztában vagy vele, hogy melyik csoda kartonhoz mit kell legyártani pluszba (tokent, kártyalapot, stb, stb). Gyártási költség elvileg egyben mondtad, vagy így értettem, de mivel itt száz forintokról lehet szó, szót sem érdemelne. A hiányoltam, inkább rákérdezés volt, hogy azokkal mi a szitu, amire azt válaszoltad, nem volt idő, majd később. És itt indult a rétes.

Lényegtelen már, én nem rendelek úgysem többet Tőled, és akkor félreértés és harag sem lesz

"kerlac: Ha úgy érezted lekezelő voltam, akkor elnézést, de valószínűleg nem ok nélkül történt a hangnem (ami szerintem bőven nem lekezelő kategória volt) - kérdezz meg itt bárkit, hogy kivel voltam valaha is olyan. Kértél egy csomó mindent, szétszórva egy csomó emailben (amitől mindig a frász kerülget) egy olyan játékhoz, amit nem ismerek. Legyártottam amit kértél, utána hiányolni kezdtél olyan komponenseket, amiről nem is beszéltünk, hogy kellenek, és azoknak nem is számoltam gyártási költséget, ha jól emlékszem."

vice

vice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.08, 14:18

Köszönöm a válaszodat.

A probléma egyik oka az, hogy nem százforintos tételről van szó. A jelzőknél/tokeneknél/countereknél is él az a szinte általános kártyagyáras "szabály", hogy minél több gyűlik össze, annál alacsonyabb költséggel tudok gyártani.

Ha valaki tokeneket kér tőlem, annak a gyártási költségét az alábbiak adják: alapanyag (öntapadó), nyomtatás (digitális nyomdagép), felragasztás (kézimunka), ívrevágás (vágógéppel), stancolási beállás, stancolás (stancgép) és szállítás (a stancműhelybe és vissza). 10 db token esetén mire a fentiek összeadódnak, darabja kb. 200 ft-ra jön ki. 200 db tokennél ez kb. 10 ft/token. Sem neked, sem nekem nem lehet mindegy ez a különbség. És ha nem gyűlik össze akkora igény, bele se kezdek.

Megj.: Ramiznak volt egy szerintem nagyon találó mondata: nem ügyfél, aki hozzám jön, hanem hobbitárs (bár először hobbit-társnak értettem :) ). Kereskedői vénám abszolút nincs, pl. nagyon csúnyákat tudnék mondani arra, aki kitalálta a "vevőnek mindig igaza van" frázist. Józan ésszel tekintve ez egyszerűen nem igaz.

válaszolok és részemről felejtsük el az egészet, vannak itt félreértések és érzékeny reakciók:

A 7 wonders csoda rendelést Te dobtad fel, nem ismertelek, jogosan feltételeztem, hogy vágod a témát és tisztában vagy vele, hogy melyik csoda kartonhoz mit kell legyártani pluszba (tokent, kártyalapot, stb, stb). Gyártási költség elvileg egyben mondtad, vagy így értettem, de mivel itt száz forintokról lehet szó, szót sem érdemelne. A hiányoltam, inkább rákérdezés volt, hogy azokkal mi a szitu, amire azt válaszoltad, nem volt idő, majd később. És itt indult a rétes.

Lényegtelen már, én nem rendelek úgysem többet Tőled, és akkor félreértés és harag sem lesz

"kerlac: Ha úgy érezted lekezelő voltam, akkor elnézést, de valószínűleg nem ok nélkül történt a hangnem (ami szerintem bőven nem lekezelő kategória volt) - kérdezz meg itt bárkit, hogy kivel voltam valaha is olyan. Kértél egy csomó mindent, szétszórva egy csomó emailben (amitől mindig a frász kerülget) egy olyan játékhoz, amit nem ismerek. Legyártottam amit kértél, utána hiányolni kezdtél olyan komponenseket, amiről nem is beszéltünk, hogy kellenek, és azoknak nem is számoltam gyártási költséget, ha jól emlékszem."

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.08, 13:39

vice

vice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.07, 22:01

kerlac: Ha úgy érezted lekezelő voltam, akkor elnézést, de valószínűleg nem ok nélkül történt a hangnem (ami szerintem bőven nem lekezelő kategória volt) - kérdezz meg itt bárkit, hogy kivel voltam valaha is olyan. Kértél egy csomó mindent, szétszórva egy csomó emailben (amitől mindig a frász kerülget) egy olyan játékhoz, amit nem ismerek. Legyártottam amit kértél, utána hiányolni kezdtél olyan komponenseket, amiről nem is beszéltünk, hogy kellenek, és azoknak nem is számoltam gyártási költséget, ha jól emlékszem.

Vice mester: nem én találtam ki, nem én terjesztettem el, túlzásnak is érzem, mert nincs róla papírom :)

Tegnap és ma lecsökkentettem az olvasatlan emailjeim számát 300+-ról 100 alá. Sok levél okafogyottá vált, aki érez magában ismét késztetést, vagy jogos követelése van, azt kérem, hogy vegye fel velem a kapcsolatot ismét. Köszi.

Erősen szelektálnom kell a gyártásoknál, kérem senki ne vegye támadásnak, ha valamit nem vállalok el. Magányos meste, harcos vagyok. :)

Akit elriaszt a hosszú átfutás, annak egyszerűen nem való a Kártyagyár, sajnálom. Még mindig van aki nem érti, hogy ez egy hobbi, fontossága nem fér a dobogóra (1. család, 2. egészség, 3. munka).

Visszatérve az emailekre: szerintem sok embernek fogalma sincs, milyen LASSÚ folyamat kellőképpen, érthetően, velősen megválaszolni napi 10+ emailt.

Köszönöm a figyelmet!

Mostantól 2 szlogenem van:

Magyarul jobb!

Köszi a türelmet!

:)

• Dunda, guszty, Metttyu and 3 others like this

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.04, 21:03

Nem igazan tudom mikor jelent meg a mesterezes es igazandibol nem is figyeltem ra, de ez gondolom a lehetosegnek es a minosegnek szolt. Elvegre kezmuves termeket vasarolsz, kivalo minosegben, magyarul. Ha azt vesszuk, onerobol "megjelentetett " egy magyar Twilight Struggle-t,Manhattan Project-et vagy Civilization-t.

Valahol elhangzott, hogy onkoltseges aron juthatunk hozza, na ezt azert nem hinnem, remelem is , hogy azert megeri neki. feltetelezem hogy 1 rendeleskor rendesen osszejon a munka(meg gondolom van egyeb elete is), lehet mar rendes kommunikaciohoz nem lenne nekem sem kedvem.

• Aquiss kedvelte ezt

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.04, 18:12

Tökéletesen megfogalmaztad, amit én is gondolok erről az egész vice(ház)mesterezésről. A csúszást én is tudomásl vettem, de velem igen "érdekes" azaz lekezelő stílusban kommunikált, ami kiverte a biztosítékot és a kommunikáció hiányánál is jobban felhúzott. és persze már én sem szépen válaszoltam...

Én megnyitom az ambivalensek klubját.

Minőségileg tényleg, szuper. Tök jó hogy van egy ilyen lehetőség, nomeg Vice alkalomadtán sokat segít a beszerkesztésben is.

Viszont a határidők egyszerűen röhejesek. Nehezen tudom megérteni, hogy lesz 2 hónap átfutásból 12. Szerintem ez nem az a lépték, amennyit meg lehet csúszni. Önmagában még ezzel se lenne baj, de a kommunikáció teljes hiánya sokat ront még ezen a problémán.

Én úgy vagyok vele, hogy örülök, hogy van egy ilyen lehetőség, örömmel látom mindenkinek az alkotó munkáját, de nem teljesen értem ezt a Vice-mesterezés dolgot sem. Kicsit olyan, mintha ő lenne fehér (már nem szürke) Gandalf, aki bármikor jön mindig pontos. Nem tudom jelenleg mennyire karitatív a tevékenység, de nem is érdekel, mert szívesebben fizetnék többet a cuccért, ha értelmes időben megjönne, és lehetne kommunikálni a másik féllel.

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.04, 06:39

Nem tudom jelenleg mennyire karitatív a tevékenység, de nem is érdekel, mert szívesebben fizetnék többet a cuccért, ha értelmes időben megjönne, és lehetne kommunikálni a másik féllel.

Amikor nekem fontos volt a vastag, jó minőségű kártyalap és sürgős is volt, megrendeltem a printerstudióban. Az tényleg max. 2 hét alatt megjött és gyári minőségű volt. Az ára viszont vagy 3x annyi volt, mint a kártyagyárban, úgyhogy nagy tételnél nem versenyképes.

kisnord

kisnord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 110 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 18:27

Én csak az M7 körben vettem részt, március végére lett ígérve a cucc, én korábbi információk alapján májusra tippeltem. Ez bejött, május közepe-vége felé meg is kaptam mindent (tény, h csak kártyát rendeltem, de azt plasztikra, ha ez számít vmit), mondhatni elégedett vagyok.

Ami viszont tényleg probléma volt és engem maximálisan bosszant, az a kommunikáció. Nem gond ha csúszik, mindent meg tudok érteni, de ha vki egyszerűen nem beszél, nem reagál semmire, az gond. Rendszeresen KS-ezek is, és ott pl ha beszálltam egy kampányba amiről kiderül, h késik de ezt jelzik, és elmondják őszintén akkor az oké, de ha nem szólnak semmit, akkor szinte biztos, h egy későbbi kampányba se fogok beszállni.

Jónéhány évnyi ügyfélszolgálati meló meg reklamációkezelés után hiszem, h a megfelelő és rendszeres kommunikációval minden időközben felmerülő problémát simán lehet kezelni.

• fisha és ninamercury kedveli ezt.

fisha

fisha

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 899 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 16:15

Én megnyitom az ambivalensek klubját.

Minőségileg tényleg, szuper. Tök jó hogy van egy ilyen lehetőség, nomeg Vice alkalomadtán sokat segít a beszerkesztésben is.

Viszont a határidők egyszerűen röhejesek. Nehezen tudom megérteni, hogy lesz 2 hónap átfutásból 12. Szerintem ez nem az a lépték, amennyit meg lehet csúszni. Önmagában még ezzel se lenne baj, de a kommunikáció teljes hiánya sokat ront még ezen a problémán.

Én úgy vagyok vele, hogy örülök, hogy van egy ilyen lehetőség, örömmel látom mindenkinek az alkotó munkáját, de nem teljesen értem ezt a Vice-mesterezés dolgot sem. Kicsit olyan, mintha ő lenne fehér (már nem szürke) Gandalf, aki bármikor jön mindig pontos. Nem tudom jelenleg mennyire karitatív a tevékenység, de nem is érdekel, mert szívesebben fizetnék többet a cuccért, ha értelmes időben megjönne, és lehetne kommunikálni a másik féllel.

• dolgran, ninamercury és Kether kedveli ezt.

bakaig

bakaig

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 12:07

En is az elegedettekhez tartozom.
Teny, nagyon sokat kell varni, de nekem eddig mindig megerte.

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 11:16

Kár, h az elégedett ügyfelek nem írnak, ugyanis nekem nagyrészt az itteni kritikák miatt ment el a kedvem a rendeléstől.

Még egy elégedett ügyfél: Többször is rendeltem, többféle dolgot (Carcassone lapok, 7 csoda lapok, magyarított kártyák, komplett játékok), mindig jó minőségben kaptam meg. Úgy kell hozzáálni, hogy nem számít, mikor kapod meg, és akkor nem ér csalódás.

ninamercury

ninamercury

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 10:48

Üdv!

Én egy elégedett ügyfél vagyok. Mondták hogy mindig késnek a rendelések, így is álltam hozzá. Vice nagyon szép munkát végez, és idővel a levelekre is válaszol. :)
Jófogáson rizikósabb vásárolni.

Kár, h az elégedett ügyfelek nem írnak, ugyanis nekem nagyrészt az itteni kritikák miatt ment el a kedvem a rendeléstől.

zgabor

zgabor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 10:03

ramiz

ramiz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 08:13

Nem beleszólni szeretnék, csak kérdezek. És kinél mi a tűréshatár? Megrendeléstől mi az optimális idő? És mi az, ami már "bakker" kategória? Értem én a házi projekt dolgot (becsülendő!!!), de az elégedetlen ügyfélnél nincs roszabb! Na most én nem valamiféle rosszakaró szeretnék bárkinek is lenni, csak érdekelnek a részletek, hogy kinél hogyan is alakultak a rendelés-átvétel közti eltelt idők és, hogy kinek mi a tapasztalata.

Azt kell elfogadni, hogy itt nem ügyfél vagy. Ez nem egy profitra törekvő piaci vállalkozás! Itt hobbitárs vagy, akinek egy lelkes hobbitárs nagyjából szívességből megcsinálja (saccra önköltségi ár környékén - ha utánaszámolgatsz, meglátod) a saját munkájával létrehozott magyarításokat - amikor ráér. Ha így nem éri meg neked, akkor békésebb, ha nem is rendelsz (ez nem csak neked szól, hanem bárkinek, aki olvassa ezt) - vedd meg az eredetiket, vagy magyaríts magadnak...

(Az egyetlen, amit elismerek a kritikában: ezt a várási időt itt a topikban eláruljuk, de a Kártyagyáron is nyugodtan ki lehetne írni - ott tényleg nem feltételnül lehet ezt előre sejteni.)

Én több, mint fél évet vártam az Alien és a The Thing magyarításra. Nem baj, van elég társasom! (Őszintén szólva kétlem, hogy lenne Magyarországon olyan ember, aki szeretne aktívan társasozni, de nincs pénze rá - persze, hogy mindig pénzhiányra panaszkodunk, de használtan pár ezer forintokért lehet már kapni, vagy meg lehet magad hívatni, partnert állandóan keresnek a Facebook csoportban társassal rendelkező emberek stb. No de ez offtopik.) Pár hete kaptam meg őket. Mindkettő igényes, szép, a doboza a polcon bátran a bolti társasok mellé tehető, magyarsága miatt angolul nem tudó haverokkal is játszhatom őket, ráadásul tematikailag ennyire átgondolt "filmtársasok" a szabad piacon nem is nagyon vannak! Azért is írok, mert tényleg a panaszkodók írnak többet - holott szerintem az elégedettek vannak többségben.

Úgyhogy köszi, Vice! :)

Módosította ramiz: 2015.09.03, 08:15

• Aquiss, vice és apa27 kedveli ezt.

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 06:42

Nem beleszólni szeretnék, csak kérdezek. És kinél mi a tűréshatár? Megrendeléstől mi az optimális idő? És mi az, ami már "bakker" kategória? Értem én a házi projekt dolgot (becsülendő!!!), de az elégedetlen ügyfélnél nincs roszabb! Na most én nem valamiféle rosszakaró szeretnék bárkinek is lenni, csak érdekelnek a részletek, hogy kinél hogyan is alakultak a rendelés-átvétel közti eltelt idők és, hogy kinek mi a tapasztalata.

Tekints a Kártyagyárra, mint egy Kickstarteres projektre: Ott is az van, hogy befizeted (levonják) a pénzt, aztán vársz...vársz...vársz. Időnként olvasod, hogy 1-2 hónapot csúszik, aztán megint 1-2 hónapot. Erről tudnának mesélni azok, akik rendszeresen beszállnak Kickstarteres projektbe.

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.02, 20:56

Én az elégedetlen körbe tartoznék, de nem a teljesítési idővel vagy az előreutalással volt bajom, hanem a stílussal, amit nem minősítenék...

Szinten elegedett, rendszeres rendelo, gyakorlatilag a kezdetektol. Mindig is elore fizettunk, aztan valamikorra kesz lett vele. Igaz, a kartyagyarra nem is ugy tekintek mint egy altalanos adasvetelre. Nagyon tisztelem Vice-t azokert  a munkakert amiket eddig letett az asztalra (TS redesign, magyar valtozat, Carcassonne lapkak pl) igy aztan eleg sokminden belefer a tureshataromba. Persze nagyon is megertem azt, aki fizet es meg is akarja kapni az arut lehetoleg most vagy belathato idon belul, de a Krtyagyar nem igy mukodik. Ez egy hazi projekt, sokmindent lehet rajta javitani de szemely szerint orulok hogy van ilyen lehetoseg.

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.09.02, 20:50

Szinten elegedett, rendszeres rendelo, gyakorlatilag a kezdetektol. Mindig is elore fizettunk, aztan valamikorra kesz lett vele. Igaz, a kartyagyarra nem is ugy tekintek mint egy altalanos adasvetelre. Nagyon tisztelem Vice-t azokert  a munkakert amiket eddig letett az asztalra (TS redesign, magyar valtozat, Carcassonne lapkak pl) igy aztan eleg sokminden belefer a tureshataromba. Persze nagyon is megertem azt, aki fizet es meg is akarja kapni az arut lehetoleg most vagy belathato idon belul, de a Krtyagyar nem igy mukodik. Ez egy hazi projekt, sokmindent lehet rajta javitani de szemely szerint orulok hogy van ilyen lehetoseg.

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.02, 20:23

• apa27 kedvelte ezt

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.02, 20:03

Elolvasva ezt a rengeteg beírást, hogy mennyi mindenkinek kellene megkapni a rendelt kártyáit (van akinek csak hiányosan érkezett meg)...legalább átvétel után van kifizetve a megrendelt kártyacsomag? Vagy előreuatlással működik a dolog?

Na igen, azok, akik minden hibátlanul megérkezett, és amúgy sokkal többen vannak, nem kommentelnek, úgyhogy ha csak a panaszkodókat olvasod, az elég félrevezető statiszika...

Nekem pl. minden megjött, semmi sem hiányzik, elégedett vásárló vagyok  :hedbeng2: , legközelebb sem fogok sírni az előreutalás miatt.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]