Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kártyagyár

• Válasz írásához lépj be
1086 hozzászólás érkezett eddig

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.02, 20:23

Szinten elegedett, rendszeres rendelo, gyakorlatilag a kezdetektol. Mindig is elore fizettunk, aztan valamikorra kesz lett vele. Igaz, a kartyagyarra nem is ugy tekintek mint egy altalanos adasvetelre. Nagyon tisztelem Vice-t azokert  a munkakert amiket eddig letett az asztalra (TS redesign, magyar valtozat, Carcassonne lapkak pl) igy aztan eleg sokminden belefer a tureshataromba. Persze nagyon is megertem azt, aki fizet es meg is akarja kapni az arut lehetoleg most vagy belathato idon belul, de a Krtyagyar nem igy mukodik. Ez egy hazi projekt, sokmindent lehet rajta javitani de szemely szerint orulok hogy van ilyen lehetoseg.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.02, 20:03

Elolvasva ezt a rengeteg beírást, hogy mennyi mindenkinek kellene megkapni a rendelt kártyáit (van akinek csak hiányosan érkezett meg)...legalább átvétel után van kifizetve a megrendelt kártyacsomag? Vagy előreuatlással működik a dolog?

Na igen, azok, akik minden hibátlanul megérkezett, és amúgy sokkal többen vannak, nem kommentelnek, úgyhogy ha csak a panaszkodókat olvasod, az elég félrevezető statiszika...

Nekem pl. minden megjött, semmi sem hiányzik, elégedett vásárló vagyok  :hedbeng2: , legközelebb sem fogok sírni az előreutalás miatt.

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 377 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.02, 18:27

Természetesen előreutalással. Így megy ez...

Elolvasva ezt a rengeteg beírást, hogy mennyi mindenkinek kellene megkapni a rendelt kártyáit (van akinek csak hiányosan érkezett meg)...legalább átvétel után van kifizetve a megrendelt kártyacsomag? Vagy előreuatlással működik a dolog?

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.02, 16:02

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.23, 12:04

Heló Vice!

Elvileg én is kapok még egy Kronocell szabálykönyvet. Azért hova kell elmennem?

Akik még nem kaptak meg mindet, azok túlnyomó részben egyedi dolgot kértek, amik legyártásához több idő szükséges. Valószínűleg egy csomó mindenük már készen van, csak 1-2 dolog hiányzik. Igyekszem a kész dolgokat küldeni pl. compayába, de ebben a körben az oda tervezett egy postázás helyett már 4-nél járok, pontosan azért, hogy ne várjatok még többet a játékokra.

A héten egyedi postázások lesznek, utána lesz még 1 csomag a compayába, remélhetőleg az utolsó ebben a körben.

Köszi a türelmet!

vice

vice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.23, 11:06

Akik még nem kaptak meg mindet, azok túlnyomó részben egyedi dolgot kértek, amik legyártásához több idő szükséges. Valószínűleg egy csomó mindenük már készen van, csak 1-2 dolog hiányzik. Igyekszem a kész dolgokat küldeni pl. compayába, de ebben a körben az oda tervezett egy postázás helyett már 4-nél járok, pontosan azért, hogy ne várjatok még többet a játékokra.

A héten egyedi postázások lesznek, utána lesz még 1 csomag a compayába, remélhetőleg az utolsó ebben a körben.

Köszi a türelmet!

Kether

Kether

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.23, 08:08

Az M7-es rendelésről, aminek a leadási határideje február 15-e volt van újabb infó?

Én június 25-én kaptam mailt, hogy egy pakk megérkezett (de az engem nem érintett), aztán július 15-én volt az utolsó mail egy ideiglenes e-mail címről.

Mikorra várható, hogy elkészülnek a játékok? Viszonylag sok mindent rendeltem, és most már jó lenne, ha játszhatnánk vele...(ráadásul annyi idő eltelt, hogy az életünkben olyan - nem várt, de remélt -változások vannak kilátásban, hogy még az is kérdésessé válik, hogy az eredetileg tervezett módon hogyan tudom átvenni, habár ez a kisebbik gond, ezt megoldom)

Nos, a türelem meg egyéb hasonló nyugtató szövegeken túl tud valaki valami konkrétumról? Esetleg jött újabb levél, ami tájékoztat (csak pl. én nem kaptam meg)?

Én kaptam augusztus 13-án egy ilyen levelet:

"Üdv kedves Címzettek,

A mai napon postázok egy adagot a Compayába, ami azt jelenti, hogy holnap (péntek) késő délután átvehetők lesznek a cuccok a boltban.
Ha valami gond van, kérlek értesítsetek!

Üdv!

Viktor"

Jött is egy pakli nekem, szóval érintett voltam. Nem tudom, hogy azért nem kaptál, mert nem voltál érintett, vagy valami más hiba csúszott be.

Én is várok még további dolgokra, igaz, azok már nem külön játékok, hanem Carcassonne cucc, matrica, ilyesmi, szóval lehet, hogy az amúgy is külön mozog a kártyagyártástól.

Minden egyes átvétel után írtam levelet, de természetesen semmi válasz nem érkezett rá. Már nem is látom értelmét, hogy írjak...

saabee

saabee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.22, 22:32

Az M7-es rendelésről, aminek a leadási határideje február 15-e volt van újabb infó?

Én június 25-én kaptam mailt, hogy egy pakk megérkezett (de az engem nem érintett), aztán július 15-én volt az utolsó mail egy ideiglenes e-mail címről.

Mikorra várható, hogy elkészülnek a játékok? Viszonylag sok mindent rendeltem, és most már jó lenne, ha játszhatnánk vele...(ráadásul annyi idő eltelt, hogy az életünkben olyan - nem várt, de remélt -változások vannak kilátásban, hogy még az is kérdésessé válik, hogy az eredetileg tervezett módon hogyan tudom átvenni, habár ez a kisebbik gond, ezt megoldom)

Nos, a türelem meg egyéb hasonló nyugtató szövegeken túl tud valaki valami konkrétumról? Esetleg jött újabb levél, ami tájékoztat (csak pl. én nem kaptam meg)?

ninamercury

ninamercury

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.16, 15:49

Igen!

Sziasztok,

Mytery of the Abbey kérdésem lenne. Kártyagyárból rendeltem a játékhoz magyar paklit és most, hogy megkaptam vettem észre, hogy kevesebb lap van magyarul, mint a gyári dobozban. (A kártyagyár oldalán fel van tüntetve hány lapból áll a pakli és annyit is kaptam.)
Hiányoznak:
- a gyansított kártyák, de ez nem is baj, mert nincs rajtuk szöveg
- 6 kripta kártya
- 8 Mass kártya

Ez utóbbi kettőn van bőven szöveg.
Kérdésem azokhoz akik már játszottak a játékkal: a kripta és a mass kártyák nyílt infokat tartalmaznak ezért elég ha egy ember beszél angolul a társaságban?
Előre is köszönöm!
BG

bakaig

bakaig

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.16, 14:46

Sziasztok,

Mytery of the Abbey kérdésem lenne. Kártyagyárból rendeltem a játékhoz magyar paklit és most, hogy megkaptam vettem észre, hogy kevesebb lap van magyarul, mint a gyári dobozban. (A kártyagyár oldalán fel van tüntetve hány lapból áll a pakli és annyit is kaptam.)  

Hiányoznak:

- a gyansított kártyák, de ez nem is baj, mert nincs rajtuk szöveg

- 6 kripta kártya

- 8 Mass kártya

Ez utóbbi kettőn van bőven szöveg.  

Kérdésem azokhoz akik már játszottak a játékkal: a kripta és a mass kártyák nyílt infokat tartalmaznak ezért elég ha egy ember beszél angolul a társaságban?

Előre is köszönöm!

BG

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.08, 10:55

Sziasztok! Székesfehérvárról, vagy Veszprémből keresek olyat, aki ért a számítógépehez és azon keresztül tudna nekem segíteni megcsinálni egy társasjátékot. Illetve annak a garfikáját! Nekem nem igazán megy az ilyen. Ötleteim lennének, csak szaktudásom nincs hozzá! Előre is köszi a segítségeket!

Ui.: Írhattok ide is és privin is megkereshettek.

zgabor

zgabor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.08.04, 10:48

Ment privát, majd nézz rá lécci.

Üdv!

Ez a vita parttalan, nem is mennék nagyon bele.

Részemről:

• egy az egyben nem gyártok le játékot, ahogy megjelent. (De pl. nagyon szívesen csinálok Dominion paklit magyarul, minden lapból egyet, hogy az angol eredeti mellé lehessen tenni a játékhoz. Ez már csak nem fáj a kiadónak.)
  • a rethemek esetében nem a játékkiadó jogai a problémásak, hanem inkább a felhasznált illusztrációk (a keretek sajátok). A mechanizmus védése/nem védése mehetne oldalakon keresztül, ahogy korábban ment is. (A kedvenc "levédésem" - bár nem játék - Knézy Jenőé: a "Jó estét, jó szurkolást!" tette sajáttá. Agyrém. :-P)
  • sem haszonról sem tömeges gyártásról nincsen szó, nem nyomdában dolgozom, ollóm van, azzal nehéz lenne :-) Még honlapot sem csinálok, nehogy félreértsék..

Újra hangsúlyozom: nem egy Kártyagyár 2-t akarok létrehozni. Ha jelentkezne 100 ember, kb. 12 év alatt tudnék mindenek eredményt produkálni és vagy nekik nem érné meg, vagy nekem.

Azért is tettem a retheme linkeket nyilvánossá, hátha örömet szerez valakiknek, anélkül, hogy heteket vagdosnék.

A "mesterezéssel" meg nem tudom mi a gond, amolyan barátságos elismerése a minőségi munkának. Attól, hogy esetleg jogilag rezeg a léc, Vice profi módon készíti el a munkáit.

Részemről lezárva, nincsen harag. :-) Az aggódást köszönöm, tényleg.

Baráti üdv Mindenkinek!

paulovicsmilan

paulovicsmilan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.04, 07:03

Üdv!

Ez a vita parttalan, nem is mennék nagyon bele.

Részemről:

• egy az egyben nem gyártok le játékot, ahogy megjelent. (De pl. nagyon szívesen csinálok Dominion paklit magyarul, minden lapból egyet, hogy az angol eredeti mellé lehessen tenni a játékhoz. Ez már csak nem fáj a kiadónak.)
  • a rethemek esetében nem a játékkiadó jogai a problémásak, hanem inkább a felhasznált illusztrációk (a keretek sajátok). A mechanizmus védése/nem védése mehetne oldalakon keresztül, ahogy korábban ment is. (A kedvenc "levédésem" - bár nem játék - Knézy Jenőé: a "Jó estét, jó szurkolást!" tette sajáttá. Agyrém. :-P)
  • sem haszonról sem tömeges gyártásról nincsen szó, nem nyomdában dolgozom, ollóm van, azzal nehéz lenne :-) Még honlapot sem csinálok, nehogy félreértsék..

Újra hangsúlyozom: nem egy Kártyagyár 2-t akarok létrehozni. Ha jelentkezne 100 ember, kb. 12 év alatt tudnék mindenek eredményt produkálni és vagy nekik nem érné meg, vagy nekem.

Azért is tettem a retheme linkeket nyilvánossá, hátha örömet szerez valakiknek, anélkül, hogy heteket vagdosnék.

A "mesterezéssel" meg nem tudom mi a gond, amolyan barátságos elismerése a minőségi munkának. Attól, hogy esetleg jogilag rezeg a léc, Vice profi módon készíti el a munkáit.

Részemről lezárva, nincsen harag. :-) Az aggódást köszönöm, tényleg.

Baráti üdv Mindenkinek!

szbzs

szbzs

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.04, 00:04

Milán!

Az, hogy a kártyagyár félig illegálisan tolja a cuccot, azért neked még nem kell egy hasonlóba belevágnod, mert eléggé sikamlós a szitu. Amiket belinkeltél, azoknak részben már van magyar jogtulajdonosa / kiadása, és ha nincs is itthoni kiadás, attól még nincs jogod se sokszorosítani, se magyarul terjeszteni. Pénzért pláne nem.

Attól mert átrajzolod a grafikát még nem a tiéd. Eleve nem is biztos, hogy átrajzolhatod, mert még ha ingyenes is, akkor is lehet, hogy úgy bocsátotta a köz számára a tulaj, hogy nem módosítható. Továbbá: attól, mert PnP még nem biztos, hogy ingyenes, sok KS kampányban van külön PnP level, amikor fizetsz a PnP-ért. Ha javasolhatok neked valamit, akkor ne csináld, nem ér ennyit. Ez a fagyi baromira visszanyalhat még. Ha amatőr nyomtatott cuccot akarsz rendelni, akkor rendeljél. De inkább vedd meg a játékokat.

B

PS: és hagyjuk már ezt a mesterezést

Üdv Mindenkinek!

A következőt ajánlom:

https://boardgamegeek.com/collection/user/tarsasjatekmuhely?own=1&subtype=boardgame&gallery=large&ff=1

(lista bal felső sarkában List view)

Társasjátékműhely néven szeretnék rásegíteni a Kártyagyár híveinek kielégítésére! :-)

Hangsúlyozom, hogy nem konkurencia akarok lenni, ha valaki Vice mesterrel akarja elkészíttetni a kártyákat, az utolsó lapig elérhetővé teszem a fájlokat bárkinek és hajrá!

Én főként laminált, műanyagszerű lapokat készítek, ami talán nem mindenkinek elfogadható.

Ahol PnP link látható, ott talán nincsen akkor jogprobléma, a játékok átdizájnoltak.

Magyarítások is vannak, ezzel kapcsolatban személyesen egyeztessünk!

Folyamatosan bővítem a listát, időnként az érdeklődők nézzenek rá! :-)

Bármilyen kérdés van, nyugodtan keressetek!

Ha azt mondjátok, kotródjak errőlk a fórumról, azt is tudomásul veszem. ;-)

Üdv:

Milán

paulovicsmilan

paulovicsmilan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.03, 22:24

Üdv Mindenkinek!

A következőt ajánlom:

https://boardgamegeek.com/collection/user/tarsasjatekmuhely?own=1&subtype=boardgame&gallery=large&ff=1

(lista bal felső sarkában List view)

Társasjátékműhely néven szeretnék rásegíteni a Kártyagyár híveinek kielégítésére! :-)

Hangsúlyozom, hogy nem konkurencia akarok lenni, ha valaki Vice mesterrel akarja elkészíttetni a kártyákat, az utolsó lapig elérhetővé teszem a fájlokat bárkinek és hajrá!

Én főként laminált, műanyagszerű lapokat készítek, ami talán nem mindenkinek elfogadható.

Ahol PnP link látható, ott talán nincsen akkor jogprobléma, a játékok átdizájnoltak.

Magyarítások is vannak, ezzel kapcsolatban személyesen egyeztessünk!

Folyamatosan bővítem a listát, időnként az érdeklődők nézzenek rá! :-)

Bármilyen kérdés van, nyugodtan keressetek!

Ha azt mondjátok, kotródjak errőlk a fórumról, azt is tudomásul veszem. ;-)

Üdv:

Milán

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.08, 23:38

Heló!

Vice, még jössz nekem egy Kronoell szablykönyvvel. Azt mikorra várhatom? Fizettem a játékért, kb 2 éve. Meg is jött a cucc, szabálykönyv nélkül. Akkor azt mondtad, hogy nemsokára küldöd...

István

szeretnék mindenkit megnyugtatni, élek, csak a levelezésem döglött meg néhány napja, de csak tegnap vettük észre.

a hiba már javítás alatt, aki a démontól kapott választ, az 2-3 nap múlva küldje el ismét a levelét plz!

(közben gyártok! :))

vice

vice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.06, 12:13

szeretnék mindenkit megnyugtatni, élek, csak a levelezésem döglött meg néhány napja, de csak tegnap vettük észre.

a hiba már javítás alatt, aki a démontól kapott választ, az 2-3 nap múlva küldje el ismét a levelét plz!

(közben gyártok! :))

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.06, 09:45

Ja a info(kukac)kartyagyar.com-ra küldött levelemre valamiért csak a mailer-daemon válaszol, és ő sem tud semmit a kártyákról.

Amíg a kartyagyar.com nem működik, a levelek sem mennek át, nem éri meg küldözgetni.

Nekem egyébként a múlt héten jött, két dobozos játékkal meg mindenféle kártyával, minden rendben ment, kiváló minőség, most már csak még 5 játékost kell a Dűnéhez szereznem, az nehezebb lesz :)

makopeti

makopeti

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.06, 08:16

Szia Viktor,

Rendeltem kártyákat COMPAYA-s átvétellel: 63x88 méretben:
Stone Age
Senji
Kingdom Builder (Kiegészítők JEM-es lapkákkal)
Power grid erőforrás segédletek
Flash Point: Fire Rescue

Ebből csak a Flash Point érkezett meg, az már az előző Compaya-s körrel. A
mostanival semmi sem jött nekem.
A többire még várjak, vagy valaki lenyúlta előlem a boltból?

Ja a info(kukac)kartyagyar.com-ra küldött levelemre valamiért csak a mailer-daemon válaszol, és ő sem tud semmit a kártyákról.

Köszi

Péter

Galagonya

Galagonya

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.25, 15:35

Megjött a csomag! Háh!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]