Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kártyagyár

• Válasz írásához lépj be
1086 hozzászólás érkezett eddig

dolgran

dolgran

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.18, 12:04

Az oldalon jobb oldalon fel van sorolva, hogy milyen mértékű támogatásért mi jár.

A játék tartalma mindenkinek ugyanaz (az első 9, legnagyobb keretbe férő adományozó kivételével), csak a mellé járó kisebb-nagyobb érdekességek és ajándékok változnak (háttér, fa doboz, stb).

Módosította dolgran: 2012.02.18, 12:05

rederik

rederik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 146 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.18, 11:55

Ez a játék egyébként miként működik? Mert olvasgatom a honlapjukon, hogy a támogatások mértékében egyre nagyobb és nagyobb csomagokhoz juthattak volna az emberek.

Jól értem, hogy aki kis összeget ajánlott fel, az kap mondjuk X kártyát, aki nagyobbat, az valamivel többet?

vice

vice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.17, 20:14

aki szeretne részt venni az OMEN fordításában, jelentkezzen privát üzenetben.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.17, 20:08

Omen: A Reign of War
...
MÁR CSAK 3 NAPIG lehet támogatni a játékot. Aki rászánja az 5 dollárt a PDF-verzióra a kickstarter oldalán (http://www.kickstarter.com/projects/smallboxgames/omen-a-reign-of-war-second-edition), az elkészíttetheti azt a kártyagyárban angolul, vagy a honosítás után magyarul! A kickstarter támogatást minden rendelőnek bizonyítania kell, aminek mikéntjét később fogom megmondani.

Megjött az értesítés, hogy elérhető/letölthető.

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 15:42

Mint ahogy vice emlitette, kiado eppen tehet feljelentest. vagy hivatalos forgalmazo (es ilyen azert minden nagy cegnek van).
Egyebkent mar nem is tudom mit csinaltunk 5-6 evvel ezelott, mikor nem volt se Kartyagyar, de meg szabalyforditas is alig.. :-)

KeMSyT

KeMSyT

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 859 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 14:24

Ez a kérdés is idevág: mindig jön a jogi duma, de kérdezem: ki tehetne bármit? Semmi képviselete nincs az országban a gyártóknak (szinte), tehát ki szólhatna be? Esetleg ha írnak egy levelet, hogy ezt nem kéne, s leáll az ember. De addig?

Aztán ha valaki mégis büntet, akkor majd te kifizeted?????

Ilyet hol írtam? Annyit kérdeztem, hogy ki tudna megbüntetni. Egy natúr kérdés volt, választ vártam rá, nem flame-et.

Kydaira

Kydaira

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 14:02

akkor ha így nézzük:
mindenki tanuljon meg angolul és németül, és nem kell fordítanunk :)

Vice-nek meg amit tudok elküldök és majd eldönti nyilvános lesz-e illetve hogyan dönti el, hogy ki kaphatja meg.

vice

vice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 13:50

Ez a kérdés is idevág: mindig jön a jogi duma, de kérdezem: ki tehetne bármit? Semmi képviselete nincs az országban a gyártóknak (szinte), tehát ki szólhatna be? Esetleg ha írnak egy levelet, hogy ezt nem kéne, s leáll az ember. De addig?

mondjuk egy magyar kiadó, akinek szándékában áll kiadni

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1750 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 13:45

Aztán ha valaki mégis büntet, akkor majd te kifizeted?????
Imént büntették meg egy ismerősöm honlapját, mert egy térképrészletet tett fel, hol található meg adott helyszín... 600.000 forintot kell fizetnie!!! Mint írtam lentebb is: "ha bármi történik (amit kétlek, de ugye az ördög nem alszik), Vice az aki elviszi a balhét, ezért neki kell felelős döntéseket hoznia ez ügyben."

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 13:43

Attol meg hogy senki nem szol semmit, nem biztos, hogy torvenyes vagy helyes. errol volt mar vita, lenyegeben viszont vice dontotet el, hogy mi az ami karyagyaras es mi az ami nem. Ami ki vagy bekerul, az az o hozzallasat es velemenyet tukrozi illetve felel erte mi meg orulunk hogy van ilyen lehetoseg egyaltalan...

KeMSyT

KeMSyT

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 859 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 13:14

vice

vice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 08:42

Egy dologra reagálnék most:
Tudomásom szerint játékok szabályrendszerét nem lehet levédetni.
Így ha teljesen átdolgozod a kártyák grafikáját, akkor nem lehet belekötni - de ha tévednék, javítson ki valaki, aki jártasabb a dologban.

Módosította vice: 2012.02.13, 08:42

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1750 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 07:50

A játékkészítés topikban előjött dolog inkább idevaló, ezért itt érdeklődöm - kicsit félve, hiszen korábban egy itteni beszlégetés miatt lett sok játék levéve a rendelhető paklik listájáról - felőle, hogy akkor most végülis ha van egy társasjáték, amiben találhatóak feliratozott kártyák is (pl. Le Havre, Dungeon Lords, Arkham Horror, Gates of Loyang stb.), akkor azok milyen feltételek mellett kérhetőek a kártyagyárból és milyen kritériumok miatt utasítod el?

Pl. nem értem, hogy a Loyang miért nem, míg a Dungeon Lords miért van benne a kérhető listában. Nem értem, miért van az, hogy aki bizonyítja, hogy megvan neki a játék, kap kártyákat, amiket más nem? Nem zavar a dolog, ne értsetek félre. Csak nem értem. Hiszen nem biztos, hogy az illetőnél lesznek-e tényleg a kártyák... A kiadó adott rá jogot? Később kevésbé bajos, ha megvan neki a játék? Azt sem értem, hogy most akkor végülis az elég egy pakli legyártatásához, ha teljesen átdizájnolom? Vagy mitől függ, hogy mehet-e rá az eredeti grafika? (lásd: Kuchhandel / Dungeon Lords, korábban San Juan) Mennyire kizáró ok, ha csak a kártyák kellenek a játékhoz? (pl. San Juan/Kuchhandel illetve Loyang/Dungeon Lords)

Fontos szerintem, hogy tisztába tegyük, vagyis Vice tisztába tegye a kártyagyár ezen részét, mert így fogalmam nincs, mi az amit kérhetek, ami még nincs a kártyagyárban, mi az amit csak akkor, ha megvan a játék, mi az amit akkor, ha más a grafika.

Ne értsetek félre, nem akarom még jobban megtizedelni a rendelhető lapok listáját, de szeretnék tisztán látni. Ne felejtsétek, ha bármi történik (amit kétlek, de ugye az ördög nem alszik), Vice az aki elviszi a balhét, ezért neki kell felelős döntéseket hoznia ez ügyben. Én pedig szeretném, ha minél hosszabb ideig élne ez a lehetőség, mert nagyon jó a minőség és az ár/érték arány és egyszer hátha eljönne az az idő, hogy Vicenak csak a kártyagyárral kell foglalkoznia... :)

(Illetve még egy furcsaság: a Thing, BSG Express dobozain nem a film eredeti illusztrációi vannak? Ez nem okozhat gondot?)

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.12, 13:02

Egy kicsit csúszik a kártyagyár következő menete, annyi más meló/projekt gyűlt össze már megint (vagy még mindig), hogy nem merem biztonságban bevállalni ezt is.

ó!
mi lesz az új határidő?

Mindenképpen megvárnám, amíg elkészülnek a függőben lévő paklik/játékok.
Előreláthatólag március elején indul a jelentkezés.

Én türelmes vagyok. Főleg mert BSG-t és Thinget tervezek rendelni... :)

Módosította flyinghair: 2012.02.12, 13:02

vice

vice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.12, 12:58

Egy kicsit csúszik a kártyagyár következő menete, annyi más meló/projekt gyűlt össze már megint (vagy még mindig), hogy nem merem biztonságban bevállalni ezt is.

ó!
mi lesz az új határidő?

Mindenképpen megvárnám, amíg elkészülnek a függőben lévő paklik/játékok.
Előreláthatólag március elején indul a jelentkezés.

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.12, 12:46

ó!
mi lesz az új határidő?

rferenc

rferenc

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 56 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.11, 22:33

(OFF)

...
Szuper, viszont lenne egy kérdésem, az Új Év (kék) eseménykártyához.
...

Srácok, ez nem egy általános csináld-magad téma, hanem konkrétan a vice-féle kártyagyáré.
Van külön általános Játékszabályok, meg Játék készítési, kivitelezési trükkök téma.(/OFF)

Jó sry, csak pont itt beszéltek épp Catan kártyákról, igaz a rendelhető lapokról. Átrakom oda ahova mondtad.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.11, 22:10

(OFF)

...
...

Srácok, ez nem egy általános csináld-magad téma, hanem konkrétan a vice-féle kártyagyáré.
Van külön általános Játékszabályok, meg Játék készítési, kivitelezési trükkök téma.(/OFF)

dolgran

dolgran

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.11, 21:07

A 4. pontban ez áll: "Húzzon egy eseménykártyát a pakli tetejéről és folytassa a kört."

Itt melyik pakliról van szó, az eredetiről, vagy az újonnan alkotottról?
Az új pakli ezután hova kerül, következő eseményhúzáskor honnan kell húzni?

Módosította dolgran: 2012.02.11, 21:07

rferenc

rferenc

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 56 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.11, 20:47

Sziasztok!

Csináltam a 2011-es műanyagbábus kiadású Catanhoz, az egyházas-varázslós kiegészítéshez városfejlesztési kereteket és tokeneket. Azokhoz, és az alapján ami itt található meg : http://members.upclive.hu/kovacs.ervin7/

Feltölteni nem tudom hova lehetne, ha valakinek kell írjon pm-et és elküldöm e-mailben, vagy aki tudja fel is töltheti valahova, már ha hasznosnak találjátok őket.

üdv Feri

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]