Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A hét kérdése: 2011 legmeghatározóbb rpg/fantasy/sci-fi filmjei, könyvei

• Válasz írásához lépj be
30 hozzászólás érkezett eddig

miklas

miklas

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.28, 09:29

A Deltavison Mesterművek sorozata nekem nagyon nagy hiány és élménypótló volt idén. Ma hajnalban is egy Bran Mak Morn novellával keltem.

Dama

Dama

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.23, 19:07

A Trónok harca számomra is vitathatatlanul az év legjobb filmes fantasy élménye, már ami a sorozatokat illeti. Filmek terén idén láttam a Farkasölőt, ami személy szerint nagyon tetszett, a film eltalálta az ízlésem, a végét leszámítva.
Könyv témakörben a MeTrO 2033 volt az ami igencsak jó (még nem értem a végére).

FZsu

FZsu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.22, 22:16

Amit nem csak idén kaptam kézhez először, hanem valóban idei termés és megfelel a fenti kategóriáknak, nekem a Paul mozifilm...
Plusz csatlakozom a Trónok harca ajnározókhoz :D

pfű, most olvasom az előzőket. A Forráskód az idei...? akkor az is :P

Módosította FZsu: 2011.12.22, 22:18

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.21, 22:57

Trónok harca: hosszú idők óta egyik legmeghatározóbb filmes élményem. A sorozatot csak ezután kezdtem el olvasni. Nem értek egyet azokkal, akik szerint a film közepes utánérzés. A sorozat zseniális és a filmből is kihoztak szerintem szinte mindent. Egészen meglepő milyen hatást gyakorolt olyan emberekre a sorozat akiktől nem is vártam volna. Volt aki másfél nap alatt (munka mellett) nézte végig, volt aki totál fantasy előzmény nélkül rendelte meg a könyveket a film hatására, de a kedvencem 61 éves -amúgy fantasy rajongó- édesapám volt aki angol nyelvtudás és magyar felirat nélkül nézte végig a szériát angolul :) Én jobban várom a film második szériáját, mint az ötödik könyvet (bár azt is nagyon).

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.21, 17:30

hát, végül is 2010-ben figyeltem fel rá, de csak idén 2011-ben olvastam komolyabban Kornya Zsolt(ék) Carcosa Blogját.
ha ez ér... :)

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.21, 11:39

Ha már rpg:

A Lost City az egyik legjobb "nem-hivatalos" kiegészítő a 4e-hez, kimondottan az eredeti modul hangulatára hajtva. Elveszett város, sivatag, jó.

Maradván az Old-School/4e crossovernél:
Nagyon szimpatikus és játszható kezdeményezés a Save Versus Death által javasolt Ó-D&D stílus 4e szabályokon belül. S bár az írónak eddig csak a Knockspell-ben jelent meg írása, elkészített egy dungeon generáló könyvet, amely bár 4e logóval jött ki, mindenhez felhasználható. A Fourthcore Alphabet egy remek füzet, bár nincs tapasztalatom a hasonló kiadványokkal.

Érdekesek a Neverwinter regények, játékok, kiegészítő is. Furcsán kevés publicitást kap.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 986 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.21, 09:50

anime-ben pedig a Mahou Shoujo Madoka Magica, ami olyat csavar a tipikus "magical girl"-kategórián, hogy elképesztő.

Oh, ha anime is számít említsük meg a Fairy Tailt is. Messze maga mögé utasítja a többi ongoing fight animét. :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.21, 09:29

A Delta-féle Mesterművek eddig abszolút pozitív csalódás. Elkezdtem tőle ismét fantasyt olvasni. :gyagya:

Szerepjátékos anyagok között emlékezetes volt az Anomalous Subsurface Environment (Thundarr the Barbarian/Gamma World stílusú posztapokaliptikus fantasy világ, de nem hülyéskedi el magát, és kiválóan felépített vázlatos szettinget ad a szintén pöpec megadungeonhoz) és a Vornheim (moduláris ötletek városi kalandokhoz, kiváló design). Ígéretes még az Isle of the Unknown is, de ígéretekre nem adunk pontot.

Fantasy /sci-fi filmek... uh, nekem a Tiger von Eschnapur orientalista színorgiája és Indiana Jones-előképei, de ez egy 1959-es film újrafelfedezése, nem újdonság. :nos:

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.21, 08:06

Hoppá, sorozatokról megfeledkeztem. Transformers: Prime. Sok apró hibája ellenére hamar hozzám nőtt, a történetek pofásak, a karakterek jók (bár Mikot nyakon kéne vágni egy szeneslapáttal), az évad utolsó részének pedig valami elképesztően pofátlan és merész vége volt sok poénnal.

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.21, 00:41

Az új Dungeons & Dragons képregény. Minden tekintetben kiváló.

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.21, 00:04

Trónok harca sorozat valóban kiemelhető. A "Moon" viszont nem idei film.

Néhány kevéssé ismert, de érdekes idei néznivaló, kategóriánként:

DOKUMENTUMFILM/
http://www.imdb.com/title/tt1946421/
http://www.imdb.com/title/tt1606259/
http://www.imdb.com/title/tt1792621/
http://www.imdb.com/title/tt1955162/

SF (a rövidítés bármelyik jelentésében, ám csupán a gyenge termés miatt emelhető ki)/
http://www.imdb.com/title/tt1525835/

KRIMI/
http://www.imdb.com/title/tt1724572/

_navaratna (NPC/NJK)

_navaratna (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.12.20, 20:04

Trónok Harca sorozat, Spartacus sorozat, Hold (Moon) mozifilm.

Tyr

Tyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.20, 18:29

aluminiumtrioxid:

Nincs, de ajánlom, hogy a Delta kiadja végre a 4. részt...

Módosította Tyr: 2011.12.20, 18:29

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.20, 17:22

A "meghatározó" alatt én nem a "legjobb"-at értem, inkább olyasmi dolgokat, amelyek kiváltottak belőlem valami pozitív csalódást, és még emlékszem is rájuk.

- sorozat: Én a GoT-ot pár rész után dobtam, nem estem tőle hanyatt, úgyhogy marad a Spartacus és a Wilfred, anime-ben pedig a Mahou Shoujo Madoka Magica, ami olyat csavar a tipikus "magical girl"-kategórián, hogy elképesztő.
- film: a Source Code-t már említették, szerintem is okés volt, de inkább az Attack the Block-ot mondanám.
- könyv: Sajnos mostanában keveset olvasok (angolul még annyit sem), de azért akadt egy-két darab. A Hyperion újrakiadása inkább a mérete miatt volt lenyűgöző, mint tartalomra (a folytatást még nem mertem elkezdeni), úgyhogy marad a DV-féle Mesterművek-sorozat, (eddig) remek volt.
- szerepjáték: annak ellenére, hogy rengeteg Pathfinder-t és Dark Heresy-t játszok és mesélek, az Eclipse Phase harmadik, javított kiadása és a Hellas volt az, ami nagyon megfogott (egyik sem idei játék, de csak most olvastam őket).
- képregény: Megdöbbent, hogy a Servants of the Imperium webcomics még mindig fut és továbbra is remekül szórakoztat (az egyre jobban ellaposodó, de időnként felvillanó Darths & Droids mellett), de mégis az idén először olvasott, csaknem tíz éves Just a Pilgrim (és a folytatása, a Garden of Eden) volt a meghatározóbb.

Con_Salamander

Con_Salamander

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.20, 16:55

Üdv!

Nálam egyértelműen a trónok harca nyert olvasható és nézhető média terén is. Messze elnyom minden mást.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.20, 15:37

Egyértelműen a GoT sorozat, ha filmről van szó; könyvben meg... az új kötet csalódás lett, szóval a Wise Man's Feart emelném ki.

Tyr: van negyedik kötet magyarul???

thecube

thecube

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.20, 12:19

Könyvben remek volt a felhozatal érzésem szerint, sokat sajnos ki is maradt, de általam az év meghatározó fantasy könyvei:
- Miután felkötötték őket
- Locke Lamora hazugságai
- H.P.Lovecraft legjobb művei (remek válogatás)
- Neil Gaiman: Tükör és füst (régóta várt újrakiadás, kötelező)

scifi:
- Végjáték (tudom h régi, de az új kiadás sokaknak az első találkozás vele)

Film:
- Forráskód (továbbviszi az alacsony költségvetés, ütős történet kombót az elődtől: HOLD)
- X-men - Elsők (remek újrakezdés)

A többi képregényfilm idén sztem max gyenge közepes. Dark of the Moon a legmélyebb pontja a scifi filmeknek. Harry Potter türhető, a vége igazán zavaró, de a könyvvel megegyezik szval nem a film hibája.

- Majmok bolygója: lázadás (elég korrekt újraértelmezése és újraindítása a brandnek)

Sorozat:
-Trónok harca (ehhez gondolom nem kell semmit hozzáfűzni)
-Misfits (aki nem ismeri azonnal pótolja)
-Terra Nova (nem egy nagy eresztés, de már rég láthattunk dinókat, szval a semminél több)

Tyr

Tyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.20, 10:40

Könyv: Új Nap Könyve sorozat (Olyannyira jó, hogy a Tűz és Jég dala helyenként lightos ponyvának tűnik mellette, pedig eddig az volt nálam a csúcs)
Ja és a Szél neve nagyon jó, majdnem annyira, mint a Új Nap Könyve, de más miatt.
Nagyon vártam az Orgyilkos küldetését, de 1 hét után sem tudom eldönteni, hogy jó vagy rossz volt-e... :/

Film: a Trónok Harca sorozat minden félelemem ellenére elég jól sikerült, de nem lettem rajongó (a sorozat számomra csak arra jó, hogy emlékeztessen, mennyire zseniálisak is a könyvek) De a Dark of the Moon jó móka volt a X-Mennel és a Thorral együtt. :) A Harry Potert összecsapottnak éreztem, a Conant nem láttam még.

Csatlakoznék Orasteshez: a Gamma World nagyon király! :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.20, 10:22

könyvek: Conan testvérei I-II. :hc:
szerepjátékok: Gamma World 4e :cool:
filmekből nem emlékszem túl meghatározóra

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 986 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.20, 09:49

Kb egy kezemen meg tudnám számolni mennyi fantasyt olvastam idén, úgyhogy kizárásos alapon marad A Penge Maga.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]