Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hírmorzsák - 2012/1 - új DnD kiadás

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.16, 09:22

Ha a főnökeim nem ragaszkodnának annyira ahhoz az ostobasághoz, hogy nekem dolgoznom kell, ha nem vállaltam volna be a Bíborhold magazin digitalizálását, és ha nem kellene képregényt fordítanom, már rég készen lennék vele... :(

Kappadokiai_Epeiros

Kappadokiai_Epeiros

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.16, 08:34

Még teszteljük, de remélhetőleg kb. egy hónap múlva már publikálható lesz. Sajna minden szintlépéssel újabb megoldandó kérdések merülnek fel, de bütykölünk rajta. Inkább az egyszerűsítés mellett vagyunk, mint hogy minden új feat-hez hozzáhangoljuk a metódust.

Én is nagyon kiváncsi lennék rá, nem mellesleg ki is próbálnám... Jelenleg nálunk senki nem akar 4th-el játszani, pedig még a könyvre is beruháztam :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.14, 23:15

Még teszteljük, de remélhetőleg kb. egy hónap múlva már publikálható lesz. Sajna minden szintlépéssel újabb megoldandó kérdések merülnek fel, de bütykölünk rajta. Inkább az egyszerűsítés mellett vagyunk, mint hogy minden új feat-hez hozzáhangoljuk a metódust.

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.14, 21:50

Mi úgy játsszuk. Sőt, kivágtuk a kukába a push/pull/slide effekteket is. Van egy lapunk, zónákra felosztva, rajtuk a karaktereket és ellenfeleket jelző tokenekkel. Akik egy zónában vannak, azok közelharcba keveredhetnek egymással, aki elhagyja a zónát, AoO-t kockáztat, stb. Szinte tökéletesen működik, bár néhány kasztot még hangolgatni kell, de majd kiforrja magát.

Ez tényleg jó ötletnek tűnik. Megosztanád velünk, hogy pontosan hogy is működik ez a dolog nálatok? Mert érdekel.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2020 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.11, 10:07

Sphynx: ugyan!

Elégséges csak annyira hangsúlyozni, amennyire trollkodni szükséges az ellenkezőjével.

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.11, 09:59

"táblás taktikai játékelem nem jelenti azt, hogy a 4E táblás taktikai játék (mint ezt már szintén körülbelül nyolcmilliószor megvitattuk a fórum különböző pontjain a megjelenés óta)."

Sosem lehet eleget hangsúlyozni, sem azt hogy a 4e nem = MMORPG. :D

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2020 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.11, 09:44

kabal: heh. Nyár óta gondolkozom egy ilyen megoldáson, mióta Urbannál kipróbáltam a 3:16-ot. :)

Szvsz még a push/pull/slide mechanizmust sem feltétlenül kell kidobni, csak átalakítani kissé. Persze sosem próbáltam ki, az én játékosaim szeretnek táblán lépegetni, nálamnál sokkal jobban is, sajnos.

De amúgy az, hogy a 4E-ben a harc egy hangsúlyos, táblás taktikai játékelem nem jelenti azt, hogy a 4E táblás taktikai játék (mint ezt már szintén körülbelül nyolcmilliószor megvitattuk a fórum különböző pontjain a megjelenés óta).

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.11, 07:58

Sanctus

Az a kijelentés hogy táblás taktikai játék maximálisan helytálló.

Próbáltál már harcot D&D4-ben négyzetrácsháló nélkül mesélni?

Mi úgy játsszuk. Sőt, kivágtuk a kukába a push/pull/slide effekteket is. Van egy lapunk, zónákra felosztva, rajtuk a karaktereket és ellenfeleket jelző tokenekkel. Akik egy zónában vannak, azok közelharcba keveredhetnek egymással, aki elhagyja a zónát, AoO-t kockáztat, stb. Szinte tökéletesen működik, bár néhány kasztot még hangolgatni kell, de majd kiforrja magát. Az összes játékosomnak jobban tetszik a 4. kiadás a többinél, de nem hajlandóak órákon át figurákat tologatni, így maradt az egyszerűsítés.
Persze a puskaport is kétszer találták fel, így nem ért meglepetésképpen, mikor olvastam a SARN-FUról:
http://community.wizards.com/wrecan/blog/2009/09/28/sarn-fu:_playing_4e_without_a_battlemat
De a mi módszerünk jobb. :)

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.11, 06:08

Mármint harcot, persze.

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.11, 06:07

Sanctus
Az a kijelentés hogy táblás taktikai játék maximálisan helytálló.
Próbáltál már harcot D&D4-ben négyzetrácsháló nélkül mesélni?

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 15:49

Ahogy írtam: maga az egyik készítő hangsúlyozta, hogy direkt raktak bele MMORPG-s elemeket. Ezért forog mindig ez a lemez. Amúgy én is ahogy jobban megismertem a játékot rájöttem, hogy messze nem vészes ez az MMORPG beütés de látszik rajta, hogy kiknek célozták.

Ha az, amire gondolok, akkor ahhoz a cikkhez hozzá kellett volna írni, hogy irónia nem egy hely, ahol az irónok élnek.

Én a magam részéről azért érzem rossznak a 4e lelövését, mert a kiadást nagy mértékben az internet ölte. Az ilyen hülyeségekkel, hogy társasjáték lett, meg hack&slash... Én még annyi rossz dumát még hallottam / olvastam, mint az elmúlt edition war-ban. S úgy néz ki, hogy a hülyeség győzőtt.

Módosította Sanctus: 2012.01.10, 15:53

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 15:27

Én töviről hegyire átolvastam a 4. kiadású alapkönyveket, de én biza egyetlen célzást sem találtam bennük arra vonatkozólag, hogy ebben a játékban tilos használni a fejünket, vagy hogy kizárólag hack&slash stílusban lehet játszani vele. Mi például jelenleg egy szörnymentes, politizálós-háborúzós-nemesi dinasztiás kampányt viszünk, valahol a Trónok Harca/Birthright/Pendragon vonalon. És baromira élvezzük.

KarlFranz

KarlFranz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 12:55

Orastes:

Szerintem kevesebb lesz a dungeon dwelling + több lesz a fluff a kiadványokban + nyomozós, intrikázós modulok is kikerülnek majd a Wizards laborjából. Én ezeket remélem. :)

Részemről megelégednék ennyivel és maradhatna a 4th edition szabályrendszere.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 11:44

nekem eddig bejött a negyedik kiadás is, bár eleinte én is gyanakodva néztem, hogy mi ez? A Gamma World (bár az nem telivér 4E) kipróbálása után rájöttem,, hogy jobb, mint amit a rémhírek terjesztői mondtak.

ötödik kiadás: abban vajon mit lehet majd újdonságként felmutani? Vagy visszatérés lesz a gyökerekhez némileg? Kíváncsian várom, mit fognak majd összehozni.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 820 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 11:29

Mike szerint:
"The D&D Experience will be moving to Gen Con in 2013, so as a convention special this year, we will be offering show attendees a first-look at a draft of the new set of rules."

Várós játék, de a fentiek szerint még kábé két év, mire megjelenik.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 820 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 11:27

Mike szerint:
"The D&D Experience will be moving to Gen Con in 2013, so as a convention special this year, we will be offering show attendees a first-look at a draft of the new set of rules."

Várós játék, de a fentiek szerint még kábé két év, mire megjelenik.

KarlFranz

KarlFranz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 10:55

chomy:

Ahogy írtam: maga az egyik készítő hangsúlyozta, hogy direkt raktak bele MMORPG-s elemeket. Ezért forog mindig ez a lemez. Amúgy én is ahogy jobban megismertem a játékot rájöttem, hogy messze nem vészes ez az MMORPG beütés de látszik rajta, hogy kiknek célozták.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 10:50

Könyörgöm, hagyjuk már ezt a 4E-MMORPG dolgot. Három és fél év telt el a 4. kiadás megjelenése óta, és még mindig ez a lemez forog.

:signed:

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2020 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 10:14

Könyörgöm, hagyjuk már ezt a 4E-MMORPG dolgot. Három és fél év telt el a 4. kiadás megjelenése óta, és még mindig ez a lemez forog. Pedig már akkor is iszonyatosan fárasztó volt. Van ezer hibája, de aki még mindig ezzel érvel, az egyszerűen nem vette a fáradságot, hogy kipróbálja és megismerje. :punny:

Tagadhatatlan, hogy túl sok hagyományt rúgott fel a 4E, hogy túl messzire ment abban, amivel próbálkozott; viszont hozhatott volna (sőt, szerintem hozott is) új játékosokat a hobbinak, míg régieket elidegenített magától. Ennyi.

Magam is várom az új kiadást, és nagyon szeretném, ha jól sikerülne, de egyelőre nem merek túl optimista lenni. Kíváncsi annál inkább. :)

KarlFranz

KarlFranz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 10:06

Persze, nyitni akartak eljuttatni az RPG-t az MMORPG-sekhez is de manapság ilyen mellékutakat nem nagyon lehet játszani mert könnyen bukáshoz vezet. Ha a következő kiadás nem hozza a "várva várt sikert" akkor könnyen alulmaradthat a nagy rivális Pathfinder mellett.

Érdekes az is, hogy a honlapjukon (wizards) már nagyon barátságosak: veletek együtt készítjük, olyan lesz mint amilyent a közönség elvár... stb.. stb. Tudják ha nem nyerik meg vele a vásárlók kegyeit akkor a D&D nagyon alulmarad.

Remélem nem. Minnél nagyobb a választék a piacon, annál jobb.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]