Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD 5. kiadás

• Válasz írásához lépj be
5630 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 20:59

Akkor a régóta megígért Titán beszámoló következik:

2017.03.19 volt a játék időpontja

A kaland előtt elöljáróban annyit, hogy Marvinnal közösen játszott ötletet emeltem át, ez lett a kaland alapja, bár inkább csak áthallás. :csingcsung:

Karakterek:

Maszúd -keleties, arabos vonásokkal rendelkező kardforgató, Khulból származik (ember rogue, asassin)

Tuco -nem mexikói, hanem gnóm, társa egy apró majom, komédiás, Allansia déli részéről (rogue, arcane trickster)

Albus -fagypatri barbár, sok harcban edzett, kevés beszédű, ám jól küzd (ember pap, war szférával)

Ennra -sötét színekbe burkolódzó, titokzatos félelf nő, aki korábban is Feketehomokban élt, elment de most visszatért (shadow sorcerer)

Hőseink közül csupán ketten ismerték egymást, Maszúd és Albus, ők ugyanazzal a hajóval jöttek és együtt szolgáltak is rajta. Egyiküknek sem volt különösebb terve a városba érve, ám igencsak különös pletykákat hallottak, valamint a városőrség megerősítve járőrözött,  a szokásosnál több volt a katona, komor hangulat ülte meg az utcákat, illetve Azzur nagyúr címerét viselő katonatisztek plakátokat tettek ki az utcán és a kocsmában, amik igen jelentős jutalmakat (mind pl. 3 hónap teljes adómentességet(!) és pénzt ígértek) ha valaki beáll a város szolgálatába. Mondhatni, nem tolongtak a jelentkezők. Maszúd és Albus meggyőződésből gondolta úgy, hogy megnézi, mi lehet ez, Tuco kalandvágyból, Ennra pedig azért, mert az egyik őrkapitány gyerekkori jó barátja volt, felismerték egymást és ez segített annyit, hogy legalább egy találkozót megbeszéljenek.

[A játékosok a városon belüli idő alatt sokat játszottak, mindenféle dobálás nélkül, a tényleges "kalandozás" ezért kevesebb is volt, de így volt jó.]

Hamarosan elkövetkezett a beígért találkozó, ami város parkjában (ez olyan, mint a Fűvészkert, tele egzotikus növényekkel) zajlott le, egy kis elzárt műromban berendezett helyen, sok őrrel és a város fontos személyeinek képviselőivel, akik a következők voltak: Araw kapitány (ő Ennra ismerőse) aki a városi őrség fontos vezetőinek egyike, Draful, Súkh (a viharok istene) papja és Lahar, aki egy tudós varázsló, valamint Azzur Arca, aki a nem teljesen hivatalos dolgokban parancsol, ő a Nagyúr amolyan nem teljesen hivatalos, ám igen nagy hatalmú megbízottja. 

A város megbízottai vázolták a tényeket, amik aggasztják őket: sok idő után (1500 évenként van ez a jelenség) bekövetkezett a Vörös Együttállás, ami mindig a Sárkány évében jelenik meg: egy üstökös van Titán egén (mindenki tudja, hogy Titán gömb alakú, az utolsó goblin is tudja ezt, csak ritkán törődnek vele) és egy darabig itt marad, az ősi iratok nem említik az idejét, de a lényeg: A Káosz erői ilyenkor megerősödnek, Atlantisz bukása idején és Carsepolis (Feketehomok ennek a városnak a romjain épült meg) bukásakor is jelen volt ez az együttállás.

Jelenleg az a probléma, hogy a frissen levágott hús például nem marad meg, hanem porrá omlik, de ugyanígy a holttestek is azonnal porrá omlanak és ez nagy baj. Főleg azért, mert a ghoulok is elkezdtek kimászkálni az Alsóvárosból, ami a csatornák alatt van és ez eddig nem volt jellemző. Illetve tartanak attól, hogy a Szentségtelen Hármak (roppant erős varázslók voltak, akik Carsepolis ostromakor buktak el) árnya rávetül a városra, erre is utalnak jelek. Ezeket kéne felderíteni, ha megoldani nem is biztosan tudják. Egy csatornalejáratot kinyit nekik az őrség és felszerelést is kapnak. Ezek meg is történtek.

Hőseink elindultak a csatornában, amely alatt ott terül el az Alsóváros, az ősi Carsepolis romjai, de a lejáratokat kevesen ismerik, mert el vannak falazva, illetve el vannak rejtve és telecsapdázva. Találtak is hamarosan karmos nyomokat, meg némi kutakodás után egy elfalazott részt, ami egy titkosajtónak bizonyult. Ezt felnyitva találtak egy régi, lekopott lépcsősort, amin látszott, hogy valaha használták, a falak salétromosak voltak, kopottak. Haladtak lefelé, Albus ment elöl és egy kicsapódó penge, ami egy páncélozatlan embert kettészelt volna, rá is lecsapott, de kisebb sebekkel megúszta. A csapdát kiakasztották és tovább mentek.

A lépcső egy nagy terembe vezetett, ami ovális alakú volt, nagyon magas, benne egy, a puszta sziklából kifaragott épület volt, amiből különös orgonaszó hallatszott. A teremben alkóvokban szobrok néztek le rájuk, az idő elkoptatta őket, nem lehetett kivenni hogy kik lehettek, emberi alakot formáztak. A termet jobb oldalról kerülték meg, ahol a magasból kettőjüket meglepte egy-egy piercer (erre nem tudok jó fordítást: cseppkőrém? :titok: ) amiket viszonylag könnyedén legyőztek, majd elindultak az épület felé.

Az épületben egy régi, ám ép orgona volt, aminek a sípjai körkörösen helyezkedtek el, maga az épület pedig nyugalmat árasztott. Itt tartottak egy rövid pihenőt, majd körülnéztek a helységben és a kutakodás nem volt eredménytelen: találtak egy titkos ajtót. Nehezen, de kinyitották, de nem mentek le, mert a teremből még volt három járat, amit nem néztek meg.

Elindultak a nekik északnyugatra eső járaton és azt látták hogy vezet egy alacsony, barlangszerű járat, amin állva csak Tuco, a gnóm fért be. El is határozta, hogy megnézi, mi van arra, mert erős huzat jött. Sokáig ment előre, kerülgetve a cseppköveket és egy veremcsapdát sikerrel elkerült és hangokat hallott egy nagyobb teremből, ahol valamiféle lények járták táncukat meglehetősen kakofónikus visítozás és dobok püfölése közepette: egy csúf bálvány körül apró, nagyfülű, nagyorrú goblinhoz hasonlatos, nagyrészt meztelen lények visítozva táncoltak. Trogloditák! Egyikük meglátta Tucót és kezdetét vette az ő nemzeti sportjuk, a nyílvessző-futás! A gnómot azonban egy nyíl sem érte, viszont üldözőbe vették.

A társaik eközben hallották a zenebonát és felkészültek, szerencsére a troglodita lemaradt, mivel egyedül még a saját alagútjukban sem merte üldözni a betolakodót. A csapat tanakodott, majd úgy döntöttek, hogy várni fognak, számításuk be is jött, meg is érkeztek a trogloditák mintegy fél tucatnyian, egyikük egy óriás százlábú hátán! A csata hőseinknek kedvezett, végül még az alagutat is beomlasztották! A játékidő ekkor ért véget, innen folytatjuk majd. :hc:

Módosította Orastes: Ma, 21:05

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 20:20

Ne felejtstük el: már csak 51-et kell aludni a következő Hősök Hajnaláig, azaz a Leszámolásig a Világ Tetején!

Ami azt jelenti, hogy pont most van ideje elkezdeni gondolkozni a karaktereken. És ennek immár semmi akadálya: egyéni karakter-barkácsolási szabályok elérhetőek! 

http://hosokhajnala.lfg.hu/2017/03/karakteralkotas-leszamolas-a-vilag-tetejen/

• Garaboncias kedvelte ezt

Aziraffael

Aziraffael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.20, 18:56

A rövid kérdés, hogy melyik 5E-s kalandot/kampányt ajánlanátok, a pontos paraméterek és a szószátyár verzió a spoilerben.

Spoiler

Szia!

Nekem egész pozitív tapasztalataim vannak a Hoard of the Dragon Queen-el.

Természetesen ezt is ekézik, sőt mivel ez volt az első official modul, ezért ez kapta a legtöbbet.

Nem vitatom, hogy van alapja, de gondolatébresztőnek, váznak szvsz. alkalmas.

100%-os változtatások nélküli felhasználását NEM ajánlom.

Én a magam részéről játékosként nem élveztem, amikor tárlatvezetős, felolvasós stílusban volt szerencsém lejátszani a modul 50%-át.

Viszont megláttam benne a potenciált és mesélőként ezt fel tudtam használni.

Előnye, hogy sok helyszín van, falu, vadon, nagyváros, utazás is meg van benne.

Ezekből azt használsz fel amit csak akarsz.

Én az első kisvárost Greenestet, kiszíneztem és a sandboxnak használtam, jó néhány mellékszállal.

A vadonba is beletettem azokat a pluszokat, amitől érdekes lesz a karaktereknek az utazás.

A nagyvárost (Baldurs Gate) nem hagytam ki olyan nagyvonalúan, mint a kaland, hanem felhasználtam a Murder in Baldurs Gate supplementet, ahhoz, hogy egy élő és lélegző nagyvárosba kalauzoljam el a karaktereket.

A kampányt 1-3. szintűeknek írták meg kezdés képen, de szerintem, ezen nem nehéz változtatni.

• macmelon kedvelte ezt

macmelon

macmelon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.20, 09:26

Előre is köszi!

Ennyi idő alatt nem volt időm a 256 oldalas anyag felfedezésére, de igyekeztem sok fórumos tapasztalatot, leírást elolvasni. Nekem ez alapján nem szerelem, főleg a célok tűnnek túl szimplának (gonoszok vannak a dungeonban, ki kéne őket nyírni). Nyilván nem lehet egy mondatra egyszerűsíteni egy ilyen hosszú anyagot (pláne olyat, amit nem is olvastam), de ezen része miatt nem annyira hiszem hogy ez lesz a nagy "ő", hiszen a mi tempónkkal akár években mérhető lenne a vele töltött idő.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.20, 08:43

Ha már itt tartunk, korábban turin kolléga elvileg már lemesélte ezt a kalandot, őt pl. nyugodtan megkérdezheted szerintem a tapasztalatairól, illetve az általa eszközölt változtatásokról. Biztos szívesen segít.

Igen, akartam is válaszolni Chomy felvetésére. Sajnos messze nincsenek ilyen jó tapasztalataim, sőt, ellenkezőleg. 

De majd holnap, amikor több időm lesz, kifejtem, és azt is, mi lehet a gond vele. 

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1338 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 21:24

A Princes of the Apocalypse direkt folytatásként mesélhető le az LMoP után. Fél köpésre játszódik Phandalintól, és nagyon hasonló a felépítése és a stílusa az LMoP-hez (mivel ugyanaz a Rich Baker írta mindkettőt).

Szokták kutyázni, de szerintem a CoS után ebben van a legtöbb potenciál az 5E-hez kiadott kampányok közül. Mondjuk dungeon az épp van benne, de IMO elég változatosak (torony-vár-kolostor-barlang-etc.), és bőven van benne lehetőség kalandozni a felszínen is, meg a kavaráshoz a négy elemi kultusszal és a Dessarin-völgy többi lakójával.

Negatívuma, hogy melós. El kell olvasni, ki kell jegyzetelni, kicsit tovább kell gondolni (főleg az NPC-ket meg az ő reakcióikat) - de ha jól értem, ezzel amúgyis szeretsz szöszölni.

Pontosan, az a negatívum az egyik legjobb pozitívum számomra  :)

Ha már itt tartunk, korábban turin kolléga elvileg már lemesélte ezt a kalandot, őt pl. nyugodtan megkérdezheted szerintem a tapasztalatairól, illetve az általa eszközölt változtatásokról. Biztos szívesen segít.

• macmelon kedvelte ezt

macmelon

macmelon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 20:34

Köszi! A HH-k már absz. a listán. Tényleg csak a világ az, ami nem pont, de mindenképp a tárban tartom őket! :)

Negatívuma, hogy melós. El kell olvasni, ki kell jegyzetelni, kicsit tovább kell gondolni (főleg az NPC-ket meg az ő reakcióikat) - de ha jól értem, ezzel amúgyis szeretsz szöszölni.

Pontosan, az a negatívum az egyik legjobb pozitívum számomra  :)

Köszönöm neked is! Megnézem a konkrét anyagot.

Valamiért egybeszerkeszti a 2 hsz-em, de jó is így tkp :)

Módosította macmelon: 2017.03.19, 20:35

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 11:30

A rövid kérdés, hogy melyik 5E-s kalandot/kampányt ajánlanátok, a pontos paraméterek és a szószátyár verzió a spoilerben.

A Princes of the Apocalypse direkt folytatásként mesélhető le az LMoP után. Fél köpésre játszódik Phandalintól, és nagyon hasonló a felépítése és a stílusa az LMoP-hez (mivel ugyanaz a Rich Baker írta mindkettőt).

Szokták kutyázni, de szerintem a CoS után ebben van a legtöbb potenciál az 5E-hez kiadott kampányok közül. Mondjuk dungeon az épp van benne, de IMO elég változatosak (torony-vár-kolostor-barlang-etc.), és bőven van benne lehetőség kalandozni a felszínen is, meg a kavaráshoz a négy elemi kultusszal és a Dessarin-völgy többi lakójával.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.19, 10:58

Micsoda szerencse, a kettővel korábbi HH-kaland pont eleget tesz az igényeidnek:

Link a letöltéshez.

:hedbeng2:

• Callinicus kedvelte ezt

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1338 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.18, 22:28

milyen 5E-s kalandot, kampányt ajánlotok, amelyek ideálisan:

- Nem igényel konverziót (mert 5E). Nyilván egy nagyon szuper anyag megérheti, és köszönöm az ilyen ajánlásokat is.

- A LMoP végére nagyjából 5. szintű karakterekről beszélünk, ha mázlim van, ebben sincs szükség konverzióra.

- Preferálom azt, ahol van harc is, de nem mindig az a megoldás, és alapvetően nem 90%-ban dondzsonkróling :) az LMoP-ben elég sok a dungeon, de azért mindig van szerepjátékra is lehetőség. Talán még jobb, ha több van, illetve az se rossz, hogy ha a harc típusú dolgok nem annyira kötött helyen történnek, mint egy földalatti labirintus.

- A klasszik (nem annyira dark, de nem is annyira high) fantasy áll hozzám közel.

- Jó lehet rövidebb kaland is, amiből füzéreket készítek, jó lehet hosszabb kampány. A sandbox jelleg bár nem elvetendő, de az elképzelésemhez (néhol korlátos képességeimhez) jobb lehet, ha van azért nagy átívelő szál is.

Micsoda szerencse, a kettővel korábbi HH-kaland pont eleget tesz az igényeidnek:

- 5E? Pipa.

- Nagyjából 5. szintű karaktereknek? Papíron 6. szintűekre íródott, de a kőkemény kb. három harci encounterbe azért még egy optimalizálatlan 5. szintű parti se hiszem, hogy belehalna. Szóval pipa.

- Van harc, de nem mindig az a megoldás? Pipa. (Azt hiszem, két vagy három olyan pont van az egész modulban, ahol a harcot nem lehet elkerülni. Az átlagos csapat ezen kívül még talán belefuthat egy-két egyéb encounterbe, de az otthoni játékban nálunk átlagban játékalkalmanként kevesebb, mint egy harc ment le.)

- Klasszik fantasy? Hát, nem. Inkább a gótikus horror eszköztára felé nyúlkál, bár a tágabb (sugallt) szetting azért nem egy Ravenloft, ahol mindennapinak számítanak a szörnyűségek.

- Rövid kaland vagy kampány? Nálunk hat játékalkalmas mini-kampányként ment le, de ha nagyon pörgetitek és van rá egy napotok, igazából egy szuszra is le lehet tolni. Alapállapotban nem különösebben hosszú, de egy-két hónapig gond nélkül el lehet vele lenni, ha hetente-kéthetente játszotok.

Link a letöltéshez.

• Callinicus kedvelte ezt

macmelon

macmelon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.18, 17:13

Spoiler

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 11:52

nornwarrior, gondolom egy ilyen keleti kultúrájú emberkének a katana nem lesz egzotikus, de lehet hogy egy egyenes másfélkezes kard igen, szerintem ezt nem bonyolult kezelni. :nos:

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 11:25

Glowface: Lehet majdan home-made fegyvereket is forgatni a Hősök Hajnalán?(Broadsword, Katana, Bumeráng, und so weiter) :(

A karakteralkotási szabályok hamarosan érkeznek, de nem jellemző. Vagy igen, ha PHB fegyver statjaival megegyezik...

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 192 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.03.17, 10:53

Glowface: Lehet majdan home-made fegyvereket is forgatni a Hősök Hajnalán?(Broadsword, Katana, Bumeráng, und so weiter) :(

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5883 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.14, 10:06

Turin: Ezzel szerintem nem lehet mit csinálni, 100 embernek nem lehet minden időpont jó.

De lesz ám KaTa is április 22-én és egy ember még befér a kocsiba. ;)

Bulldy

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.14, 07:37

A most következővel együtt a legutolsó 3 alkalomból kettőben sikerült olyan hétvégére tenni, amikor tényleg halaszthatatlan családi programom van (lányom szülinapja és hasonló kaliberek).
Kezdek nemcsak ideges de végtelenül csalódott lenni. :(

Tessék jobban időzíteni a gyerekek csinálását. Előre kell gondolni!

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.13, 23:08

A most következővel együtt a legutolsó 3 alkalomból kettőben sikerült olyan hétvégére tenni, amikor tényleg halaszthatatlan családi programom van (lányom szülinapja és hasonló kaliberek).
Kezdek nemcsak ideges de végtelenül csalódott lenni. :(

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.13, 22:14

Urak és hölgyek, valamint szerepjátékosok!

Mához pontban 2 hónapra jön: a Hősök Hajnala 17. önálló, egész napos szerepjáték rendezvénye - Leszámolás a Világ Tetején!
A jelentkezés már el is indult. Hajrá, mindenk *, állat lesz! Részletek a honlapon

*: a játék és a jelentkezés különösebb előképzettséget nem igényel, profi szerepjátékosoknak és totál amatőröknek, komplett csapatoknak vagy akár magányos jelentkezőknek egyaránt a tökéletes élményt nyújtja. Tessék jelentkezni!

• Orastes, Narmor és Garaboncias kedveli ezt.

macmelon

macmelon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.12, 20:57

nah, kíváncsi leszek.. végül is az 4e Insider cuccok se voltak rosszak, még ha nem is volt olcsó.. 

https://www.dndbeyond.com/

ui  : Sign up-nál mindenkinek "Natural 20" -t ír ki, vagy belecsempészhettek valami random "temegnézhetedhamarabb" lehetőséget ? :D

Ezt szinte lehetetlen megmondtani, de én eddig csak ilyenről (20) tudok :)

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.12, 19:05

nah, kíváncsi leszek.. végül is az 4e Insider cuccok se voltak rosszak, még ha nem is volt olcsó.. 

https://www.dndbeyond.com/

ui  : Sign up-nál mindenkinek "Natural 20" -t ír ki, vagy belecsempészhettek valami random "temegnézhetedhamarabb" lehetőséget ? :D 

Módosította Shiwo: 2017.03.12, 19:07

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]