Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD 5. kiadás

• Válasz írásához lépj be
6315 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6428 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 16:03

Sok jó forrásajánlás elhangzott. Én két dolgot teszek hozzá:
1.) Válasszatok ki egy játékrendszert, ami emészthető nektek nyelvi és bonyolultsági szempontból. Ha megy az angol, ott a D&D5E, a Basic formátuman ingyenes. A játékosi részből van magyar verzió, de abban nincsenek szörnyek, ami azért kellhet. Ha az angol nem opció, akkor a magyar, ingyenes Kard és Mágia a "szomszédban" (fomalhaut.lfg.hu) letölthető. Ne riasszon el, hogy csak pdf és nincsenek képek, ez egy teljes értekű játék, ami évekre ad tartalmat. (Én vezettem benne egy másfél és egy egy éves kampányt, egyik sem azért ér véget, mert kifutottunk a rendszer lehetőségeiből.)

2.) A mesélőtök rakjön össze egy kalandot. Bármilyet. De tényleg. Az én első kalandom egy kis kastély volt az erdő közepén, benne 12 szoba: egyben kincs, egy üres, a maradék tízben szörnyek. Manapság egy közepes társasjáték többet kínál, de mi borzasztóan élveztük, mert együtt fedeztük fel a játékrendszert és magát a szerepjátékot. Aztán belejöttünk és így majd 25 évvel később színvonalas találkozókról sem dobnak ki, ha bejelentkezek mesélni. Pedig mélyről indultam. :)
Csinálni kell, játszani, aztán játék után egy üdítő/kávé/sör mellett beszélgetni róla együtt.

Bulldy

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 15:50

A már említet Kard & Mágia Mesélői Irányelvek c. könyve mellett ajánlanám a Kazamaták és Kompániák játékvezetéssel foglalkozó fejezetét is. A K&K egy magyar retroklón, szintén ingyen letölthető, de a második kiadás linkjét nem találom; Narmor biztosan meg tudja mondani, hol található, hiszen ő írta.

A D&D egyik legelső (a kora hetvenes évek óta használt) és nagyon könnyen megérthető kalandtípusa a kazamatákban/labirintusokban/barlangokban való kalandozás. A K&K kifejezetten ilyen jellegű játékra van kihegyezve, és van benne egy közérthető, nagyon gyakorlatias fejezet arról, hogyan tud a mesélő érdekes kazamatát tervezni a játékhoz. Szerintem egy kezdő mesélőnek nagyon hasznos lehet!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 12:54

Sztem fontos még, hogy a mesélő jól láthatóan odáig legyen a kalandjáért ("mekkora király ötletem van, szépen le is írtam és alig várom, hogy lemesélhessem"), a lelkesedés sok mindenen átsegít, és hogy a megcélzott stílust illetően legyen hallgatólagos, vagy még inkább kimondott megegyezés - betű szerint szabálykövető, véresen komoly vagy lazább a hangvétel? A játékosok és a mesélő közti bizalom létfontosságú, bár baráti társaságnál ez valószínűleg megvan.

Kezdetnek egyszerűbb, rövid kalandokat javasolnék, nem feltétlenül világrengetést, a felsoroltakon kívül ötletadónak érdekes lehet (bár ezek közül egy sem kifejezetten 5e):

The dungeon dozen: kiváló d12-es táblázatok bármiféle dungeonnal kapcsolatos helyzetre, sőt azon kívül is, 3-4 dobásból pár táblán némi fantáziával meg is van egy kaland alapja:

http://roll1d12.blogspot.com/

Year of the dungeon:

Régebbi, de még mindig remek 1 oldalas ötletadók:

http://blog.microdungeons.com/

Trilemma (aka Prescott's one-page adventures)

Kidolgozottabb cuccok 1-2 oldalon:

http://blog.trilemma.com/

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 12:54

Meg a kaja/pia, mert ha valamit nem akarsz játék közben, az a szomjanhalás.

Nem játszotok elég Dark Sunt és Al-Qadimot.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt Ma, 11:29

Meg a kaja/pia, mert ha valamit nem akarsz játék közben, az a szomjanhalás.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 10:05

Tudnátok akkor abban segíteni, mi az ami elengedhetetlen egy kaland elkezdéshez igazából mind kalandmester, mind játékos szempontból, gondolok itt (könyvek, történetek, eszközök stb.) a basic rules-t nagyjából átnyálaztuk már, illetve játék mechanikával tisztába vagyunk különböző streamekből stb. :)

Szerintem öt játékosra érdemes venni
- legalább 2-3 kockakészletet. (egy készletben 1 húszoldalú van, az mindig kell, nem jó ha sokan osztoznak rajta)
- köteg papír (térképeket, jeleneteket, alaprajzokat felvázolni)
- pár radír, mindenkinek ceruza

Ha mindenképp 5. kiadást szeretnétek játszani, akkor egy darabig elég lesz a basic rules.

Ajánlanám továbbá:
- Kard és Mágia/Helvéczia mesélői szekcióját (ingyenes)
- a Kard és Mágia szekcióban van egy rakás jó kalandmodul is (ingyenes)
- kampánytervezés szempontjából szerintem etalon a "Red tide: campaign sourcebook and toolkit". Pdf-ben nyolc dolcsi, jól leírja hogyan lehet előkészíteni és nyomon követni egy kampányt. Az ne zavarjon meg, hogy ázsiai sword&sorcery hangulatú, az ilyen tételeket nagyon könnyű hagyományos fantazira konvertálni (shou = ork, tong = tolvajcéh, stb.)

Én mást valószínűleg nem vennék elsőre, fogjátok érezni, hogy mikor érdemes beruházni egy DM's guidera vagy Player's handbookra. (vagy kipróbálni egy másik kiadást)

Abszolút olcsósíott csomag: Kard és Mágia vagy Helvéczia minden kiegészítővel. (bár ez nem D&D 5E)

HA tudsz angolul, az első pár (6-8) részt érdemes megnézni:

Módosította galu22: Ma, 10:06

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 00:41

Atthalie:
Erősen ajánlott YouTube-on a Kockák és Sárkányok, valamint Atusz csatornája, elég jól körbejárják mindazt (is), ami a kezdőknek fontos lehet. A mesélőtök pedig ezek mellett a Kard és Mágia szerepjáték Mesélői Irányelvek című kiadványával is ismerkedjék (elsősorban a rendszerfüggetlen részeivel).

Minden egyébre kérdezzetek rá nyugodtan itt. :)

Atthalie

Atthalie

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 23:39

Üdv!

Több alkalmas kalandra keresünk csapatommal mesélőt Budapesten!

Csapat létszáma 5 fő és mindenki kezdő! Ezért is egy lelkes, rugalmas, segítőkész kalandmesterre lenne szükségünk!
Heti vagy 2 heti alkalommal megrendezett kalandba szeretnénk belevágni, hétfő vagy kedd délután 5-6 óra magasságában (időpont közös egyeztetéssel változtatható)

Rólunk: 20-25 korosztály, értelmes, különböző fórumos szerepjátékokban már jártas társaság.
rengeteget szoktunk együtt társasjátékozni és elhatároztuk, hogy belevágjunk valami különlegesebb élménybe.

Igazán szuper elhatározás, hogy elkezdtek szerepjátszani!

Viszont, ha már 5-en vagytok, ráadásul összeszokott csapat, ha jól értem baráti társaság, akiknek megvan fixen, hogy mikor szeretnének játszani, akkor miért nem az egyikőtök mesél? 1 mesélő, 4 játékos teljesen ideális felállás. Annál meg nincs jobb, mikor régi barátok játszanak.

A meséléstől nem kell félni, egyáltalán nem rossz dolog vagy különösebben nehéz, sőt, ez talán a legjobb szerep a szerepjátékban. :) Szóval én arra bátorítanálak, hogy magatok közül válasszatok mesélőt, tanácsot szerintem mind szívesen adunk (én legalábbis biztos) a felkészüléshez és a játék vezetéséhez. Itt a fórumon vagy akár privát levélben is.

Üdv!

Csapat létszáma 5 fő és mindenki kezdő! Ezért is egy lelkes, rugalmas, segítőkész kalandmesterre lenne szükségünk!
Heti vagy 2 heti alkalommal megrendezett kalandba szeretnénk belevágni, hétfő vagy kedd délután 5-6 óra magasságában (időpont közös egyeztetéssel változtatható)

Rólunk: 20-25 korosztály, értelmes, különböző fórumos szerepjátékokban már jártas társaság.
rengeteget szoktunk együtt társasjátékozni és elhatároztuk, hogy belevágjunk valami különlegesebb élménybe.

Ha fix 4-5 fővel lehet számolni, akkor tényleg jobban jártok, ha valamelyikőtök mesél. 

Nem nehéz, és mivel a többiek is kezdők, legalább együtt tudtok tanulni.

Köszönöm a válaszokat!

Igen ez is felmerült, biztosabbak lettünk volna, ha valaki úgymond "fogja a kezünk", de természetesen így valaki magára vállalja a szerepet :)
Tudnátok akkor abban segíteni, mi az ami elengedhetetlen egy kaland elkezdéshez igazából mind kalandmester, mind játékos szempontból, gondolok itt (könyvek, történetek, eszközök stb.) a basic rules-t nagyjából átnyálaztuk már, illetve játék mechanikával tisztába vagyunk különböző streamekből stb. :) 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 19:40

Üdv!

Ha fix 4-5 fővel lehet számolni, akkor tényleg jobban jártok, ha valamelyikőtök mesél. 

Nem nehéz, és mivel a többiek is kezdők, legalább együtt tudtok tanulni.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 08:21

Üdv!

Igazán szuper elhatározás, hogy elkezdtek szerepjátszani!

Viszont, ha már 5-en vagytok, ráadásul összeszokott csapat, ha jól értem baráti társaság, akiknek megvan fixen, hogy mikor szeretnének játszani, akkor miért nem az egyikőtök mesél? 1 mesélő, 4 játékos teljesen ideális felállás. Annál meg nincs jobb, mikor régi barátok játszanak.

A meséléstől nem kell félni, egyáltalán nem rossz dolog vagy különösebben nehéz, sőt, ez talán a legjobb szerep a szerepjátékban. :) Szóval én arra bátorítanálak, hogy magatok közül válasszatok mesélőt, tanácsot szerintem mind szívesen adunk (én legalábbis biztos) a felkészüléshez és a játék vezetéséhez. Itt a fórumon vagy akár privát levélben is.

Módosította Narmor: Tegnap, 08:24

Atthalie

Atthalie

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 19:52

Üdv!

Kilhalm

Kilhalm

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.19, 07:15

Üdv!

Vagy Péntek este 20.00 után vagy hétvégén, akkor tudok rugalmasabb lenni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6428 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.19, 07:13

Sziasztok!

D&D 5E rendszer alá íródott mese tesztelésére keresek játékosokat.

A játék Roll20-on lenne (alapból ingyenes a program), első szintről kezdenénk.

A mese nyomozós-harcolós, sandbox jellegű.

Luskan városában különös dolgok történnek, több csapszék is attól hangos, hogy ördögi lényeket látnak az éjjeli utcákon, a házak tetején elsuhanni. Jaraxle Baenre főkapitány palotájára valakik a "halott leszel" jelet írták tolvajnyelven, hallatlan és vakmerő szemtelenség ez. A Mumifikáló becenevű gyilkos vagy gyilkosok pedig szedik áldozataikat, áttetsző, szárazra aszott testeket találnak az őrjáratok immár a negyedik hajnalon. Az egyik holttest egy kapcsolatotoké, Neryn Varla a varázslónő majd egy évre eltűnt és most Kelemvor pinceszentélyében fekszik kiterítve. Jaraxle maga tűzött ki 250 arany vérdíjat az elkövetőkre.

Ott álltok a pinceszentély bejáratánál, a szitáló eső elől egy féltető alá húzódtak az őrei. Négy láncinges férfi, fekete fejkendőben, lándzsájuk, pajzsuk a falnak támasztva és egy kámzsás, aszkéta sovány akolita.

Kicsi az esély, hogy beleférjen most, de azért megkérdezem, hogy mikor lenne a játék?

Bulldy

Kilhalm

Kilhalm

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.19, 06:35

Sziasztok!

D&D 5E rendszer alá íródott mese tesztelésére keresek játékosokat.

A játék Roll20-on lenne (alapból ingyenes a program), első szintről kezdenénk.

A mese nyomozós-harcolós, sandbox jellegű.

Luskan városában különös dolgok történnek, több csapszék is attól hangos, hogy ördögi lényeket látnak az éjjeli utcákon, a házak tetején elsuhanni. Jaraxle Baenre főkapitány palotájára valakik a "halott leszel" jelet írták tolvajnyelven, hallatlan és vakmerő szemtelenség ez. A Mumifikáló becenevű gyilkos vagy gyilkosok pedig szedik áldozataikat, áttetsző, szárazra aszott testeket találnak az őrjáratok immár a negyedik hajnalon. Az egyik holttest egy kapcsolatotoké, Neryn Varla a varázslónő majd egy évre eltűnt és most Kelemvor pinceszentélyében fekszik kiterítve. Jaraxle maga tűzött ki 250 arany vérdíjat az elkövetőkre.

Ott álltok a pinceszentély bejáratánál, a szitáló eső elől egy féltető alá húzódtak az őrei. Négy láncinges férfi, fekete fejkendőben, lándzsájuk, pajzsuk a falnak támasztva és egy kámzsás, aszkéta sovány akolita.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.14, 19:26

Egy igen mélyreható és alapos (380+ oldalas!) Starfinder 5E konverzió található itt. A kivitelezés nem túl profi, de ki lehet bírni. A pdf letöltést lehetetlen kivárni, inkább az odt-t válasszátok, az gyorsan lejön és azt már pdf-be is lehet írni.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 954 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.12, 20:54

Nagyon szuper! Egy ideje amúgy is unom a hagyományos fantasy világokat, szóval jöhet a science fantasy vonal. A Fantasy Age-hez kiadott Titansgrave is tetszetős, csak még nem volt alkalmam mesélni, vagy játszani vele.

Egyébként egy hasonló projekt szintén készült/készült 5E-hez, és Starfinderhez is:

https://www.kickstarter.com/projects/stormbunny/world-of-alessia-campaign-primer-for-5e-dandd-and

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.12, 17:04

Monte Cook egy kis időre visszatér a gyökerekhez és az Arcana of the Ancients képében egy 5E-re átírt Numenera forráskönyvet ír a játékhoz. Kickstarter itt.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.07, 11:47

Az 5. kiadás alapszabályait (Basic) magyarra lefordító "Déen Dénes" álnevű jótevőnk lefordította és közkinccsé tette a Lovagnak és varázslatainak azon részeit, amelyek a nyílt játéklicenszű SRD-ben szerepelnek:

https://drive.google.com/file/d/1M6-Ho8lKa8KzNpijGZvVHEAPZAKgcgOX/view

Köszönjük ismeretlenül is! :)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.03, 21:39

A Shadow of the demon lord-ban van egy érdekes verzió.

[...]

Szintén tetszik a Ryuutama kezdeményezése.

[...]

A Marvel Heroic RPG-ben is érdekes a kezdeményezés, először jön valaki, aki elég gyors, és ő mondja meg, ki jön utána. Bővebben: http://www.deadlyfredly.com/2012/02/marvel/

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.02, 09:51

skill-témában : 
lehet nem nagy "előny", de esetleg olyat is lehet, hogy a passzív próba (van időm, nincs zavaró tényező, beérem 10-zel) csak azon képzettséggel használható, amiben jártas a karakter

így az illető a Medium nehézséget nagy eséllyel dobás nélkül is megoldja (+2 prof +3 ability bonus elég hozzá)..  mindenki másnak meg ott a rizikó, hogy kicsit dob

kezdeményezés-témában : 
én azt szoktam, hogy lényeknek egyszer dobok, játékosok körönként dobnak, így valamivel dinamikusabb a dolog.. de tervezem kipróbálni, hogy a lényeknek nem dobok, veszem a "passzívot", csak a játékosok dobálnak.. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]