Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD 5. kiadás

• Válasz írásához lépj be
5848 hozzászólás érkezett eddig

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 22:07

Jaja, szerintem se mozoghat ki a cselendzselt lény. De, ha a cselendzselő elmegy...

Egyébként tök egyetértünk, szóval nem is értem, miért írogatok :)

Esetleg: ha a pala nem kezd el vele harcolni, akkor a körében minden alaklommal jogosult mentőre. De nem preferálom a háziszabályokat, csak akkor minek írták le a WotCnél az övéket, mert ez nem az a szint... :)

A lovas trükk nem oké, arról van szó, hogy kihív téged a pala, és ha hat rád, akkor nem akarsz tőle elmenni. Nem arról, hogy elolvasod a szabálykönyvet, kiskaput keresel és megoldod, hanem, hogy kihívva érzed magad. :)

Ezért gondoltam hogy nem mozoghat ki a 30 méter/láb/parsec távolságból, mert kihívva érzi magát. Mert ha csak a sétálást veszed mozgásnak, akkor rááll egy szekérre ami kiviszi a hatótávból. Ugyanis valami csodálatos misztikum folytán nem azt írja, hogy harcolnia kell a palával, hanem hogy

"You issue a challenge that compels other creatures to do battle with you. [...] On a failed save, a creature can’t willingly move more than 30 feet away from you."

Én itt egyrészt raknék rá időtartamot, másrészt kényszeríteném, hogy maradjon a palával harc távolságra. (Kivéve ugye ha egy óriás kidobja valamelyik felet a harci zónából...)

Módosította macmelon: Tegnap, 22:08

kukac

kukac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
3                              

Kelt Tegnap, 21:10

A lovas trükk nem oké, arról van szó, hogy kihív téged a pala, és ha hat rád, akkor nem akarsz tőle elmenni. Nem arról, hogy elolvasod a szabálykönyvet, kiskaput keresel és megoldod, hanem, hogy kihívva érzed magad. :)

Ezért gondoltam hogy nem mozoghat ki a 30 méter/láb/parsec távolságból, mert kihívva érzi magát. Mert ha csak a sétálást veszed mozgásnak, akkor rááll egy szekérre ami kiviszi a hatótávból. Ugyanis valami csodálatos misztikum folytán nem azt írja, hogy harcolnia kell a palával, hanem hogy

"You issue a challenge that compels other creatures to do battle with you. [...] On a failed save, a creature can’t willingly move more than 30 feet away from you."

Én itt egyrészt raknék rá időtartamot, másrészt kényszeríteném, hogy maradjon a palával harc távolságra. (Kivéve ugye ha egy óriás kidobja valamelyik felet a harci zónából...)

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 20:55

"On a failed save, a creature can’t willingly move more than 30 feet away from you."

Vagyis akaratlagosan állhat egy helyben? Én mondjuk arra gondoltam, hogy akaratlagosan nem távolodhat el tőle.

Vagy ha mondjuk lovon ül, elrontja a Wisdom próbáját, majd Dominate-tel elküldi a lovát jó messzire. Ő nem akar mozogni, csak a lova. Szerinted az is lehetséges?

Vagyis akaratlagosan állhat egy helyben? = Igen
Én mondjuk arra gondoltam, hogy akaratlagosan nem távolodhat mozoghat (move) el tőle. = Igen
Move = mozogni, (nem távolodni, bár gyakran azzal jár, ill. nem is távolodna tőled, hanem te távolodnál tőle ;) ) . 

Ha valaki felvetné nálam a lovast (ebk minek Dominate, jó hátasnak elég utasítást adnia), akkor leülnék a játékossal beszélgetni, hogy félreérti a játékot :)

Módosította macmelon: Tegnap, 21:00

kukac

kukac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
3                              

Kelt Tegnap, 20:42

"On a failed save, a creature can’t willingly move more than 30 feet away from you."

Vagyis akaratlagosan állhat egy helyben? Én mondjuk arra gondoltam, hogy akaratlagosan nem távolodhat el tőle.

Vagy ha mondjuk lovon ül, elrontja a Wisdom próbáját, majd Dominate-tel elküldi a lovát jó messzire. Ő nem akar mozogni, csak a lova. Szerinted az is lehetséges?

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 20:24

Igen, ez mondjuk furcsa. Én arra gondolnék a leírásból, hogy ha elmozogsz tőle, akkor követnie kell. Ha pl. a Pala egy pegazuson ül, és a Tarrasque elrontja a próbáját, akkor lehet vele a legközelebbi szakadékig rohanni.

Az meg a másik, hogy nem is értem hogy tudott időtartam nélkül átmenni a béta teszten.

Legendás ellenállása azért segíthet :)

A teszteletlenség elég béna tényleg. Nyilván mesélőként van ötletem, hogyna oldanám meg, de...

Egyébként a leírás szerint nincs szó követésről. Nem mozoghat el tőled akaratlagosan, azt nem mondja, hogy mozognia kell veled akaratlagosan. Az összes értelmezés amit adnak mindig arra utal, hogy ami nincs leírva, az nincs is ott.

kukac

kukac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
3                              

Kelt Tegnap, 18:51

2/b. egyébként szerintem az is véget vet a hatásnak, ha téged rángatnak el a célpont közeléből, vagy ha simán elmész a közeléből magadtól, ámbár nem túl világosan fogalmaz e tekintetben sem szerencsésen.

Igen, ez mondjuk furcsa. Én arra gondolnék a leírásból, hogy ha elmozogsz tőle, akkor követnie kell. Ha pl. a Pala egy pegazuson ül, és a Tarrasque elrontja a próbáját, akkor lehet vele a legközelebbi szakadékig rohanni.

Az meg a másik, hogy nem is értem hogy tudott időtartam nélkül átmenni a béta teszten.

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 09:02

Szabálymángorlás, SCAG 132, paladin Channel Divinity képesség:

When you take this oath at 3rd level, you gain the following Channel Divinity options.
Champion Challenge. You issue a challenge that compels other creatures to do battle with you. Each creature of your choice that you can see within 30 feet of you must make a Wisdom saving throw. On a failed save, a creature can’t willingly move more than 30 feet away from you. This effect ends on the creature if you are incapacitated or die or if the creature is moved more than 30 feet away from you.

Tegnap kerül elő, ahogy én látom:

- aktiválni ingyen van/free action - neten rákeresve inkább bonus action de hivatalos megerősítést nem láttam

- Működése: akit látok/kijelölök az dob egy Wis savet. Ha megvan nem történt semmi, ha nincs meg akkor addig nem megy el a közelemből amíg vki el nem rángatja vagy engem le nem ütnek/meg nem ölnek. Nincs újradobás.

Jól látom?

Crawford (az ő válasza lehet official) szerint Bonus Action. http://www.sageadvice.eu/2016/04/15/can-a-character-speak-off-turn/

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2772 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 08:53

When you take this oath at 3rd level, you gain the following Channel Divinity options.
Champion Challenge. You issue a challenge that compels other creatures to do battle with you. Each creature of your choice that you can see within 30 feet of you must make a Wisdom saving throw. On a failed save, a creature can’t willingly move more than 30 feet away from you. This effect ends on the creature if you are incapacitated or die or if the creature is moved more than 30 feet away from you.

- aktiválni ingyen van/free action - neten rákeresve inkább bonus action de hivatalos megerősítést nem láttam

- Működése: akit látok/kijelölök az dob egy Wis savet. Ha megvan nem történt semmi, ha nincs meg akkor addig nem megy el a közelemből amíg vki el nem rángatja vagy engem le nem ütnek/meg nem ölnek. Nincs újradobás.

Jól látom?

klasszikus elnagyolt szabályozásnak tűnik, gyönyörű. Meg kell beszélni mesélővel, mert 

1. valóban  semmiből nem derül ki, milyen cselekvés aktivizálni - jobb híján azon lehet töprengeni, a mesélő egy "kihívást" milyen akcióként enged meg.

2. a mechanizmus nagyon szerencsétlen, tuti kéne neki hatóidőt adni. Egyébként klasszikus börtönőrök/fejvadászok álma lenne a hatás, semmiképpen nem tudna megszökni tőlük a fogoly... (amíg el nem alszik a paladin, akkor ugye kikapcsol a hatás).
2/b. egyébként szerintem az is véget vet a hatásnak, ha téged rángatnak el a célpont közeléből, vagy ha simán elmész a közeléből magadtól, ámbár nem túl világosan fogalmaz e tekintetben sem szerencsésen.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 06:52

Jól látom?

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.18, 10:30

Glowface: Mindegyik osztályhoz ez a kettő a legjobb? :)Fél-elf és ember nem is játszik? Halfling ideális Rogue nem? :D Gnóm? Fél-ork? Thiefling? Dragonborn jó lehet Harcosra, nem? :)
Ilyesmire gondoltam ám!

Minden kaszthoz az a fajta ember az egyik legjobb, ami ingyen featet kap. A karizma alapú castereknél (bárd sorcerer, warlock) el lehet még gondolkozni a félelfen, illetve a harcosnál a félorkon. De szerencsére nincs nagy baj, ha em "optimális" a faj, söt a fura kombinációk (pl.: törpe varázsló) idönként meglepöen jók tudnak lenni.

Ha van SCAG, rugónak simán jó a variant half-elf és a high elf is a Greenflame Blade/Booming Blade cantrip miatt. Magic initiate feattel persze ember is kaphatja, de a több tulajdonságpont miatt érdemes elgondolkozni rajta.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2772 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.18, 08:40

Jó, akkor egy fokkal komolyabban. :D

Az hogy milyen faj illik egy osztályhoz, számos rétegben értelmezhető.

1. Hatékonyság / minmaxikng / tápolás

Melyik faj erős tulajdonság-módosítója a legfontosabb az adott kaszt számára.

A faj különleges képességei mennyire jönnek jól az adott kaszt tevékenysége során.
Így pl. a sötétben jól látó faj hasznos előnnyel bír lopakodós rogue számára, az extra sebzésre képes faj hazssnos lehet fegyveres harcsoknál-barbároknál, stb.

Ez viszonylag könnyen matekozható, kissé uncsi megközelítés.

2. Tipikus,  jellemző kombinációk

A legtöbb standard DnD fantasy világban vannak efféle toposzok: a félszerzet zsivány ("bet... babó. Betbabó?"), a törpe harcos (esetleg pap), az elf mágus, miegymás. Néha kellemes dolog a klasszikus karakterekkel játszani, esetleg kis csavarral benne.

3. Érdekes karakterek

De legalább olyan jópofa a szokatlan kombinációk alakítása is. Ez nem feltétlenül hatékony, de furcsa dolgokkal játszani általában igen szórakoztató. Elf barbár, félszerzet varázsló, törpe jjász.... 
Nem véletlen, hogy 3. kiadás óta a DnD eltörölte a tiltott/engedélyezett faj-kaszt kombókat. 
És az se, hogy egész DnD Settingek vagy komoly irodalmi alkotások használtak fel ilyeneket. (Pl. ha meggondoljátok, a Dark Sun vagy a Dragon Age jelentős részben a klasszikus faji szerepek inverzre fordításával dolgozott).

• macmelon kedvelte ezt

Fywillan

Fywillan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.18, 08:21

Glowface: Mindegyik osztályhoz ez a kettő a legjobb? :)Fél-elf és ember nem is játszik? Halfling ideális Rogue nem? :D Gnóm? Fél-ork? Thiefling? Dragonborn jó lehet Harcosra, nem? :)
Ilyesmire gondoltam ám!

Minden kaszthoz az a fajta ember az egyik legjobb, ami ingyen featet kap. A karizma alapú castereknél (bárd sorcerer, warlock) el lehet még gondolkozni a félelfen, illetve a harcosnál a félorkon. De szerencsére nincs nagy baj, ha em "optimális" a faj, söt a fura kombinációk (pl.: törpe varázsló) idönként meglepöen jók tudnak lenni.

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.17, 18:51

Ilyesmire gondoltam ám!

Pont ezért kérdeztem én is rá, mert nem volt vili, mire gondolsz! :)

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.08.17, 16:52

Ilyesmire gondoltam ám!

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.08.16, 23:15

Probalta mar valaki a DMG-ben levo opcionalis Proficiency die szabalyt? Magasabb szinten (level 9+) lathatoan vissza is tud utni, de alacsonyabb szinten biztato (?).

Narmor írta ebben a topicban még április 25-én, hogy kipróbálták, készített is hozzá egy egyszerűsített karakterlapot.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5286 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.16, 22:31

Probalta mar valaki a DMG-ben levo opcionalis Proficiency die szabalyt? Magasabb szinten (level 9+) lathatoan vissza is tud utni, de alacsonyabb szinten biztato (?).

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2772 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.15, 15:42

Akadt egy új kérdésem, remélem nem baj. :)

Az osztályokhoz mely fajok illenek a legjobban?

A törpe és az elf.

• kavarajavarava, nornwarrior és StarLord kedveli ezt.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.15, 10:05

Megírtam a Curse of Strahd kritikámat, miután szombaton befejeztük a kampányt. Az első harmada spoilermentes, az utána következő részek viszont erősen spoileresek, szóval csak óvatosan!

Olvastam, köszi! :)

Bulldy

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.15, 08:49

Akadt egy új kérdésem, remélem nem baj. :)

Az osztályokhoz mely fajok illenek a legjobban?

Melyik osztályokhoz? :)

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 912 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.14, 19:15

Megírtam a Curse of Strahd kritikámat, miután szombaton befejeztük a kampányt. Az első harmada spoilermentes, az utána következő részek viszont erősen spoileresek, szóval csak óvatosan! 

• Eberen_Orkodo, Csontrago, Garaboncias and 1 other like this

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]