Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD 5. kiadás

• Válasz írásához lépj be
6135 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.08, 13:29

Biztos 5e? Mert én láttam 3.5 SRD fordítást, de nem volt teljes.

Mert ha te láttál már 3.5 SRD fordítást, az kizárja az 5e fordítás létezését?

Nem, de megmagyarázhatja miért nem találja.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.08, 12:39

Mert ha te láttál már 3.5 SRD fordítást, az kizárja az 5e fordítás létezését?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.08, 12:38

Kun Ádám - féle D&D3.5E magyarul:

http://ramet.elte.hu/~kunadam/rpg/srdmain.html

Bulldy

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.08, 12:33

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.08, 10:27

Helló!

Már többen is mondták, hogy van DND5 basic magyar kalózfordításban, meg régebben még meg is találtam egy (talán facebook) csoportot, ahol a DND5 SRD magyarítását csinálták.

De most egyáltalán nem találom egyiket sem.

Tud valaki segíteni ebben?

Köszi!

5e Basic magyar kalózfordítása:

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B3SdBKkCTbYsSXJ5MGNKNktIQ1E

Az 5e SRD magyarításával még nem találkoztam, de ne tartsa senki se magába, ha létezik ilyen! ;)

• NoiseEHC kedvelte ezt

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.08, 09:56

Helló!

Már többen is mondták, hogy van DND5 basic magyar kalózfordításban, meg régebben még meg is találtam egy (talán facebook) csoportot, ahol a DND5 SRD magyarítását csinálták.

De most egyáltalán nem találom egyiket sem.

Tud valaki segíteni ebben?

Köszi!

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2841 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.20, 13:33

Sajnos ez már úgy lett kiírva, hogy nem, szóval akkor ezúttal nem. 

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1544 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.20, 10:11

XGE-ből a featek is jöhetnek?

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.19, 18:26

A Sword and Board esetében van rá feat ami pajzzsal is engedi egészen pontosan: "You can perform the somatic components of spells even when you have weapons or a shield in one or both hands." 

nem egészen vágom, h mit értesz "Sword and Board" alatt, de ilyen szöveg egyedül a War Caster alatt szerepel, feltételezem, hogy arra gondoltál

Sword and Board= Egykezes fegyver + pajzs, angol szleng. És igen, a war casterre gondoltam. Bocs ha félreérthető volt.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 655 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.19, 17:27

A Sword and Board esetében van rá feat ami pajzzsal is engedi egészen pontosan: "You can perform the somatic components of spells even when you have weapons or a shield in one or both hands." 

nem egészen vágom, h mit értesz "Sword and Board" alatt, de ilyen szöveg egyedül a War Caster alatt szerepel, feltételezem, hogy arra gondoltál

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2841 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.19, 16:38

Persze, működik a kétkezes fegyver pillanatra félkézzel elengedése. Nekem is mindig triviális volt.

Persze, a mesélőd nem biztos, hogy egyetért majd. Akkor meg kell neki mondani, hogy te már istenbizony előre leegyeztetted a szervezőséggel!

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.19, 11:29

A szabálykönyv annyit ír,hogy legalább egy szabad kéz kell a somatic és material komponensű varázslatokhoz (egy elég mindkettőhöz, azt is írja..)

Kétkezes fegyverhez annyit ír,hogy a használatához két kéz kell.

A jelek szerint nem mindenkinek tűnik evidensnek, hogy ha épp nem használja a kétkezes fegyvert, akkor nincs a kezéhez ragadva, meg tudja tartani egy kézbe, és a szabad kezét már tudja varázslásra használni.

Használat meg az az akció,amikor támadásra használom..

De szerintem az is magától érthetődő kell legyen, errata és egyebek nélkül, hogy ha nincs harc vagy egyéb stresszhelyzet, akkor egy kardos-pajzsos karakter is tud varázsolni, mert simán elteszi előtte a pengét vagy letámasztja a pajzsát.

HH-hoz nincs közöm, de én nem szívesen játszanék olyan mesélőnél, akinek ehhez külön leírt szabály kell és az is fura lenne,ha a hívatalos erratát nem fogadják el, szerintem az újabb nyomtatásokban már eleve így szerepel..

Félreértés elkerülése végett, én 100%-ig egyetértek veled, de sajnos ennek kellett akkora problémának lennie, hogy az Errata külön kitért rá. Van kettő cantrip aminek konkrétan része egy fegyveres támadás is, itt felmerülhet az egy kéz/két kéz probléma de szerintem eléggé egyértelmű, hogy egy olyan varázslat ami konkrétan tartalmaz egy támadást is, végrehajtható fegyverrel a kézben.

A Sword and Board esetében van rá feat ami pajzzsal is engedi egészen pontosan: "You can perform the somatic components of spells even when you have weapons or a shield in one or both hands." (egy kicsit pongyola a fogalmazás). Ez alapján érveltek páran amellett, hogy "ha van rá feat, akkor biztosan nem lehet alaphelyzetben".

Viszont, mivel "verseny" úgy érzem jobb megkérdezni, mint ott rájönni arra, hogy a kedves EK karakter nagyjából semmit nem képes csinálni.

Módosította morgorito: 2018.04.19, 11:30

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 655 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.19, 09:22

A szabálykönyv annyit ír,hogy legalább egy szabad kéz kell a somatic és material komponensű varázslatokhoz (egy elég mindkettőhöz, azt is írja..)

Kétkezes fegyverhez annyit ír,hogy a használatához két kéz kell.

A jelek szerint nem mindenkinek tűnik evidensnek, hogy ha épp nem használja a kétkezes fegyvert, akkor nincs a kezéhez ragadva, meg tudja tartani egy kézbe, és a szabad kezét már tudja varázslásra használni.

Használat meg az az akció,amikor támadásra használom..

De szerintem az is magától érthetődő kell legyen, errata és egyebek nélkül, hogy ha nincs harc vagy egyéb stresszhelyzet, akkor egy kardos-pajzsos karakter is tud varázsolni, mert simán elteszi előtte a pengét vagy letámasztja a pajzsát.

HH-hoz nincs közöm, de én nem szívesen játszanék olyan mesélőnél, akinek ehhez külön leírt szabály kell és az is fura lenne,ha a hívatalos erratát nem fogadják el, szerintem az újabb nyomtatásokban már eleve így szerepel..

Módosította Shiwo: 2018.04.19, 09:24

• aluminiumtrioxid kedvelte ezt

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.18, 18:52

Felmerült egy kérdés bennem a HH-val kapcsolatban.

Elméletben, a PHB Errata szerint lehet kétkezes fegyverrel a kézben varázsolni (pl. greataxe, greatsword), de a RAW szerint ez nem egyértelmű.

A rendezvény szempontjából mi az irányadó vélekedés? 

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2841 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.09, 17:25

A hagyományokhoz híven jegyezzük meg itt is: a Hősök Hajnala május 26-i játékára már letölthetőek a harcra kész, 10. szintű karakterek.

Hajrá, jelentkezők!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.06, 08:26

Galu: ez egy örök vita szerintem, hogy mire jogosítson fel a kétfegyveres harc, illetve, hogy mit jelent D&D-ben egy támadás.

Elviekben nem egy támadó mozdulatot jelent, hanem azt, hogy egy körben hányszor van eséllyed érdemi találatra. Hogy ez pontosan hogy néz ki, az fegyverenként változik: puszta kézzel lehet, hogy 3-4 mozdulat (védekezést bontasz, terelsz, terelsz, terelés miatt védtelen testtájra támadsz) tőrkarddal 2-3 (egy-két csalogató bemozdulás, majd egy szúrás), pallossal megy egy (megindítod aztán majd lesz valami.

Ehhez szerintem korrekt az 5E megoldása, hogy bónusz akcióból egyel több eséllyed van találatot bevinni, mert olyan szögből is támadhatsz, amiből egy fegyverrel nem. Ebben a rendszerben ez oké, mert minden harcos-szerűségnek lesz több támadása idővel (5. szinttől), illetve vannak karakterek, akiknek a sebzése egy támadással is több lesz, mint a fegyver alap sebzése (pl. paladin varázslatrekesz-áldozós +2d8+ sebzése). Ezek mellé a körönként +1d6(+tul.mod.) sebzést adó támadás nem vállalhatatlan táp.

Oldschool D&D-ben, ahol csak a harcos üt többször és ő is csak 0. szintű csírákat, már táp lenne (mert semmi más mód nincs többet sebezni). Ott korrektebb a +1 VF vagy +1 támadás módosító.

(Nekem amúgy a MAGUS verziója a kedvencem: két fegyver támadója, egy védője VAGY egy fegyver támadója, kettő védője VAGY egy fegyver támadója, egy fegyver védője, de több körönkénti támadás.)

Bulldy

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.05, 12:04

Thri-Kreen négyfegyveres harc?  :kungfu:

• Orastes kedvelte ezt

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.04.05, 11:44

Galu: 5E-ben legfeljebb +1 támadást tehetsz bal kézzel, függetlenül attól, hogy mennyi támadásod van egyébként.

A sebzés-újradobás már jelen van másként: a kétkezes-fegyveres harcstílusban (újradobás amikor a sebzéskockán 1 vagy 2 jön ki) illetve a Savage Attacker feat-ben (körönként egyszer egy sebzést újradobhatsz).

+1 AC-t kaphatsz a Dual-wielder feat-el.

Bulldy

Köszi a tisztázást.

Én csak arra utaltam, hogy attól, hogy kés van valaki bal kezében, szerintem indokolatlan +1 támadást adni neki. (attól, hogy kétszer annyi fegyvered van, nem tudsz kétszer annyit támadni _csak ha nem védekezel normálisan_. De ha nem védekezel normálisan, egy kézzel is tudsz többet támadni :) )

MD0hQ.jpg

Talán tudjuk mi lett a végkimenetel. Bár ők nem D&D rendszer szerint harcoltak.

Módosította kukac: 2018.04.05, 11:45

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.05, 11:22

Galu: 5E-ben legfeljebb +1 támadást tehetsz bal kézzel, függetlenül attól, hogy mennyi támadásod van egyébként.

A sebzés-újradobás már jelen van másként: a kétkezes-fegyveres harcstílusban (újradobás amikor a sebzéskockán 1 vagy 2 jön ki) illetve a Savage Attacker feat-ben (körönként egyszer egy sebzést újradobhatsz).

+1 AC-t kaphatsz a Dual-wielder feat-el.

Bulldy

Köszi a tisztázást.

Én csak arra utaltam, hogy attól, hogy kés van valaki bal kezében, szerintem indokolatlan +1 támadást adni neki. (attól, hogy kétszer annyi fegyvered van, nem tudsz kétszer annyit támadni _csak ha nem védekezel normálisan_. De ha nem védekezel normálisan, egy kézzel is tudsz többet támadni :) )

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2841 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.05, 10:22

Túlomkplikációt érzékelek.

A 2fegyveres harc, a lentebb felsorolt bonyodalmak miatt, nincs túltápolva, mondjuk inkább okés. (Főleg magasabb szinten vérszegény opció, ha nem szántál rá featet). Korlátai:

• Bónusz akciót elveszi,
  • 2. fegyver nem kap sebzéshez tulajdonság bónuszt,
  • csak két könnyű fegyverrel lehet (nem csak a balkezes, a jobbkezes fegyvernek is könnyűnek kell lennie!),
  • 1 kétkezes nehézfegyverrel egyszerűbben gyakran többet lehet sebezni, mint 2 könnyűvel,
  • pajzs nincs,
  • cuccok elővétele-eltétele nem korlátlan, például ha meglepnek harc elején, vagy elő kell venni egy italt, bármit,
  • varázsolni nem lehet 2 fegyverrel kézben,
  • de akár egy ajtót kinyitni, bármivel a környezetben bármit csinálni is nehézkes könnyen felszabadítható kéz nélkül.

Ettől függetlenül valid opció, de abszolút nem kiugróan jó.

S valóban, szabály szerint pusztakézzel nem lehet "kétfegyveres harcolni", de a mesélő nyugodtan megengedheti. A monk flurry of blow-ja végülis hasonló, csak kicsit jobb. (A pusztakezes sebzése jobb, és belemegy a tulajdonságbónusz is).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]