Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD 5. kiadás

• Válasz írásához lépj be
6211 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.01, 13:24

Intézkedtem.  :tex:  :ork:

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2882 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.01, 12:34

És még mindig kint van... a főoldalon is, 50 dollárért :D .

Ilyenkor lelkiismeret furdalásom van, hogy mennyivel megrövidítettem őket.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5508 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.01, 09:23

És még mindig kint van... a főoldalon is, 50 dollárért :D .

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.07.31, 18:57

Na, csak rászántam magam, hogy megnézzem mit tud a Hybrid Blood.

Előljáróban: az Archaikus Korban még nem voltak külön a kasztok (osztályok) és fajok, hanem egységesek voltak, pl. Harcos, Varázsló, Törpe, Elf, stb. Személy szerint nem tetszettek ezek a rendszerek, főleg, hogy mindegyiknek egyedi maximum szintje volt, szerencsére nagyrészt sikerült kikerülnöm. A M*-ban, majd a D&D 3.x-ben és deriváltjaiban már külön volt kaszt/multikaszt és faj. Ez egy időben nagyon tetszett, viszont később már kikoptak az érdekes fajok. Régen a M*-ban menő volt a dzsenn meg a wier, (khál), ahogy D&D-ben is voltak mindenféle egyedi fajok. 2013-ban kezdtem K&M-et játszani, de akkor már a legelső kalandban is mindenki ember volt. Egyszerűen a fajok nem adtak annyit hozzá a játékélményhez egyik játékban sem, így az egyszerűsítéses időkben ezek koptak ki először. A Pillars of Eternity próbálkozott olyannal, hogy fajok helyett a kulturákon van a hangsúly, de a fajok ott is érdektelenné váltak.

A Hybrid Blood, háromféle kompatibilitást ígér, Pathfinder, Starfinder és 5E. Az egyes különböző szabályrendszerre vonatkozó részek külön színnel vannak megjelölve, a Pathfinder sárga, Starfinder kék az 5E pedig piros színnel, így könnyen át lehet nézni, éppen melyik részét kell olvasni a könyvnek. A kiadvány használja még a Ponyfinder szabályait is, az elején szintén megfelelő színekkel vannak összeszedve. A képek szépek.

Maga a könyv egy új fajt hoz be a játékba, ez viszont darabonként összerakható, mint mobilitás (repül, fut, ugrik) és diéta (húsevő->1d6 harapás napenergia->napos helyen nem kell enni), valamint a már megszokott értéktologatások (meg low light vision). A könyvben még van egy történelmi leírás a beastman-ekről, valamint még több feat. A könyv nagy részét a hibridizáció és neveltetés teszi ki. Az előbbi rengeteg különböző hibridet sorol fel mindegyik egy-egy pszeudo faj, nagyjából az összes létező kombinációra (elf-törpe, törpe-ork, ork-elf, yadayada...), az upbringing pedig a background MELLETT plusz skilleket, proficiencieket adnak attól függően, hogy kik/mik neveltek fel (ugyanúgy mint az előzőben, elf szülők, törpe szülők, ork szülők...), a végén pedig néhány alosztály.

Megmondom őszintén, sose gondoltam, hogy gyakorlatban is lenne haszna. Maga a fajmeghatározás továbbra is marad a képességek ide-oda tologatásában. Sok-sok éve még voltak jellem előírások, vagy viselkedés előírások különböző fajokra, ezek az elmúlt 15 évben már szinte teljesen eltűntek. Így viszont a fajoknak már nem sok értelmük van. Ahogy pl. a 3.x-ben is a millió feat, a "customizálhatóságért", aminek az lett a vége, hogy minden karakter egy szerteágazó csőben tudott csak mozogni (erre jöttek az extrém megoldások, mint a 10 oldal irodalmi szintű előtörténet), a karakter egy nagy rakás címke lett. Senki se fog emlékezni Bob1-re, különösen, hogy halála után csatlakozott a csapathoz Bob2, aki ráadásul ugyanúgy viselkedik mint Bob1. Ebben a könyvben szintén ezt érzem nagy hátránynak: a sok feat, képesség/képzettség csak arra jó, hogy induláskor valami pluszt kapjuk, amit az első dungeonben elfelejthetünk (legkonkrétabban az Upbringing), így nem sok előny származik abból, hogy ha amúgy egy ember barbárt hozunk, aki erős, de nem túl okos, mint ha egy olyan fajt keverünk ki, amelyik +2-t kap az erőre, és -2-őt az intelligenciára. Az ember barbárt pedig csak simán árírjuk Beastman barbárra, a narratívában pedig egy nagy szőrös farkasként hivatkozunk rá.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 704 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.31, 17:31

már az, hogy a komplett PDF letölthető ? (:

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.31, 15:41

Ez vajon bug vagy feature?

https://froggodgames.com/frogs/rappan-athuk-5e/

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.07.26, 09:36

(Megjelent Drivethru-n a Barbárkirály: http://drivethrurpg.com/product/247440/The-Barbarian-King)

http://drivethrurpg.com/product/245779/Hybrid-Blood

New Magic to blur racial lines

Remélem a következő lépés az lesz, hogy a fajok nem adnak abszolút semmit. Személy szerint eddig se tetszett, hogy a fajok (elf, törpe, bagolymedve) eddig is csak alapértékek tologatását adták, meg néhány varázslatot képességként használhatnak. De talán ez a könyv tűnik annak, hogy egy könyvre elég "furry" borítót tenni, és biztos lesz rá vevő. Már kezd nagyon érdekelni, mi kerül ebben 20 euróba...

Módosította strato: 2018.07.26, 10:25

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2882 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.24, 05:41

Főleg Fluff és 5e alá történő mesélés/játéktechnika van benne, klasszikus Crunch nem túl sok. Kasztok nincsenek, fajokból crunchy annyi, amennyi a linkelt unearthed arcanában. Ami még szignifikánsabb crunch, az a sárkányjelek, alapkoncepció szintjén az eddigi szerintem legjobb megvalósítása (3.5-öt is beleértve): minden egyes sárkányjel egy-egy variáns fajnak szánmít az adott faj tagjai között, (részben) eltérő statokkal, képességekkel.
Amúgy hangulatos darab, de ha valakinek aktívan a fejében van a teljes 3.5-ös Eberron kiadványcsomag, akkor sok meglepőt és újat nem fog találni. De 5e alatti játékhoz egy hangulatos és ügyes kiadványnak tűnik.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.23, 22:02

Megjelent Eberron 5e-re:
https://www.dmsguild.com/m/product/247882

Felkészül Ravnica.

ha valaki megvette , megírhatná, hogy mik kerültek bele kasztokhoz (: 

fajok gondolom egy-az-egybe a ma kiadott Races of Eberron szösszenettel azonossak

http://dnd.wizards.com/articles/unearthed-arcana/races-eberron

A linkelt oldalon a full-size preview tartalmaz egy tartalomjegyzéket is, ez alapján nincsenek új kasztok, csak új hátterek az új fajok mellé. De lehet, hogy csak rossz helyen kerestem őket. :)

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.23, 20:25

Eddig akkor csak a korábbi kiadások szabályai szerint játszottak Eberronon, vagy volt 5e is, csak nem voltak hozzá olyan specializációk, mint a korábbiakhoz? Meg Magyarországon milyen kiadás szerint szoktak játszani találkozón például? Már ha van ilyen.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 704 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.23, 20:21

Megjelent Eberron 5e-re:

Felkészül Ravnica.

ha valaki megvette , megírhatná, hogy mik kerültek bele kasztokhoz (: 

fajok gondolom egy-az-egybe a ma kiadott Races of Eberron szösszenettel azonossak

http://dnd.wizards.com/articles/unearthed-arcana/races-eberron

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.23, 18:13

Megjelent Eberron 5e-re:

Felkészül Ravnica.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2882 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.16, 06:15

Köszi az eddigieket, újabb kérdés jönne. 

Bladesinger wizard alkaszt.... képessége a Bladesong, ami többek között +10 feet mozgást ad a karakternek az időtartama alatt.

Ha ezalatt elnyomok egy Haste spell-t, ami duplázza a mozgásomat, akkor az 80 feet lesz, vagy csak az erősebb effekt érvényesül, és "csak" 60 feet marad?

DnD5-ben nincs hatáshalmozódás tiltás. Egy értéket sokminden is javíthat. Csak ugyanolyan forrásból nem lehet kétszer megkapni az előnyt (mondjuk, 2 shield of faith varázslat AC bónusza nem adódik össze; de egy shied of faith és egy Shield varázslat már igen).

Hogy előbb szorzol és aztán összeadsz-e vagy fordíva, arra hirtelen nem ugrik be konkrét szabály, bár lehet, hogy van. Esetleg lehet ragaszkodni a hatások aktivizálásának sorrendjéhez (ha a haste korábban rajta volt, akkor először duplázol). Vagy saját szabályt hozni (pl. mindig a szorzás-osztás először; vagy fordítva, mindig a szorzás-osztás utoljára).

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.07.11, 22:00

Bladesinger wizard alkaszt.... képessége a Bladesong, ami többek között +10 feet mozgást ad a karakternek az időtartama alatt.

Ha ezalatt elnyomok egy Haste spell-t, ami duplázza a mozgásomat, akkor az 80 feet lesz, vagy csak az erősebb effekt érvényesül, és "csak" 60 feet marad?

Én simán precedencia szerint oldanám meg.

30 mozgás *2 = 60 mozgás

60 mozgás +10 mozgás = 70 mozgás

(Mármint úgy értem, először az összes szorzást végezném el, utána az összes összeadást. Érdemes nem csak itt, hanem az összes számításnál konzekvensen számolni, gyorsabbá teszi a játékot, meg kevesebb memóriát fogyaszt.)

Módosította kukac: 2018.07.11, 22:02

Hawkmoon

Hawkmoon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.11, 21:55

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 704 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 13:29

Hát, az biztos,hogy hatékonyabb valami távolsági támadással egybekötni.. persze kívételek vannak, de sok közelharcra korlátozott ellenfél (bestiák, együgyű ogrék bunkósbottal, stb) a 60 lábat csak úgy tudja megtenni,ha az akciókát is Dash-ra költi, és akkor már nem támad.. szval elteleportálok bónusz akcióként kellően messze, akcióval távolsági támadás.. ellenfél jön utánam, mellém ér, de támadni nincs ideje,szóval újra én jövök, teleport el, fogócskázunk tovább.. hasznos varázslat megfelelő ellenfelek ellen a megfelelő helyeken.. tényleg mint a Blink, csak ott asszem random,hogy hova érkezel..

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2882 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 08:07

Aha, igen.

Amúgy Hawkmoon utolsó előtti sora tapint rá a lényegre: mivel DnD 5-ben körönként változatlan kezdeményezési sorrend van (főszabály szerint), hiába pattansz oda valakihez miután cselekedett, a következő körben megint előtted fog jönni, és bánthat téged. Azért lehet trükközni a varázslattal, jól hangzik ez!
Kicsit a Blinkhez hasonló, eltűnős-feltűnős.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 704 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 05:38

Jól gondolod. 10 körig így elteleportálhatsz, ha nem varázsolsz közben más koncentráció-igényes varázslatot vagy kapsz be egy nagy pofont,ami után elvéted a Con mentőt...

Hawkmoon

Hawkmoon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 01:11

Halihó Mindenki

Gyors kérdésem lenne az 5E-vel kapcsolatban. Lehet, én értelmezem rosszul (sőt, szinte biztos), de hogy is van ez?

Far Step spell, 5. szint. Az időtartam alatt, amikor az én köröm van, akkor bonus action-ból tudok teleportálgatni 60 lábon belülre, amit látok. 

Amikor az én köröm van, ugyebár (kezdeményező szerinti). Namost.... ezek szerint megtehetem azt, hogy pl. megy a kör, én vagyok mondjuk 12-nél, épp harcolok valakivel, ráhúzok attack action-el, majd odateleportálok valaki máshoz bonus action-ból, anélkül, hogy az előző visszatámadott volna? És ha az új célpont már cselekedett az adott körben, ő sem fog már tudni rám támadni? 

Mondjuk, az új körben valszeg fog tudni, hiszen jó eséllyel gyorsabb nálam, azért volt hamarabb.... hmm.

Hacsak nincs elfoglalva mással. Na, mindegy.... jól gondolom, hogy ez működhet?

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.27, 19:55

Megint nem lesz befejezve a HH kaland elemezgetés? :-(

Már elkezdtem írni, csak hosszú a fejezet :P

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]