Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD 5. kiadás

• Válasz írásához lépj be
6150 hozzászólás érkezett eddig

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 23:13

Leszámítva azt, hogy én a Savage Worlds Deluxe-ot választottam erre a célra. Mert... ...csak! :)

Az egy igen jó rendszer, kár, hogy nem lehet olcsón (vagy úgy egyáltalán) beszerezni.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 655 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 22:04

[off]Minő véletlen, egy tőlem megszokottul masszív SWDX ismertető készülődik nálam, már csak az utolsó simítások vannak hátra, meg némi illusztráció és küldöm is be az LFG-nek.

Banyek, már terveztem, hogy nekiállok... :(
Mindenesetre várom!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4028 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 21:01

Remélem lesz benne összehasonlítás az explorerrel. :)

(OFF)Igen, több helyen is.(/OFF)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 20:08

Remélem lesz benne összehasonlítás az explorerrel. :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4028 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 19:50

Leszámítva azt, hogy én a Savage Worlds Deluxe-ot választottam erre a célra. Mert... ...csak! :)

(OFF)Minő véletlen, egy tőlem megszokottul masszív SWDX ismertető készülődik nálam, már csak az utolsó simítások vannak hátra, meg némi illusztráció és küldöm is be az LFG-nek. :)

Bocs, hogy a témához nem szólok, mert egyvalaki rögtön megtalálna és nem érdekel a véleménye... :unatkozik:
(/OFF)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 12:08

Őszintén szólva én Dragon Age-et is úgy mesélem, mintha DnD volna. :D Csak d20 helyett 3d6-al megy a móka. De komolyan, a kalandfelfogásom a Kard és Mágiából vettem, a figurás harcot a DnD 4-ből, némi dungeonmániát meg a 0e-ből, KéKből.

+1

Bulldy

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 11:05

(OFF)

(OFF)Sanctus : szépen kérlek, szakadj már le erről a jönnek a trollok témáról. Ok, megértettük hogy te ezt véled látni fórumokon de szerintem nem ad semmit a diskurzushoz, cserébe erősen fusztráló. pláne ötvenedik alkalommal. köszi.(/OFF)

Én jót mosolyogtam ma reggel ezen a két képen, gondoltam megosztom a szélesebb közönséggel. Tünetértékű, hogy eszedbe jutottam. :freud: (/OFF)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 10:14

Mondjuk nekem sem a heroikus ugrik be arról, hogy egy lándzsa sebez D8-at, az első szintű harcosnak meg van 10 HP-ja. (két-három találatot bír a harchoz legjobban értő kaszt)

Régi DnD-ben még annyit sem. Ott igazán kiszolgáltatott helyzetben van az ember. Igazából Urbannal értek egyet, hogy megfoghatatlan, mi a DnD. Őszintén szólva én Dragon Age-et is úgy mesélem, mintha DnD volna. :D Csak d20 helyett 3d6-al megy a móka. De komolyan, a kalandfelfogásom a Kard és Mágiából vettem, a figurás harcot a DnD 4-ből, némi dungeonmániát meg a 0e-ből, KéKből.

Nekem ezek mind együttesen teszik ki a DnD-t (na jó a, figurás harc nélkül bőven megvagyok, de nagyon szeretem). Annyi azonban igaz, hogy ez mindig kalandközpontú, sok harcot tartalmazó kötetlen szórakozást jelent.
Másnak viszont épp az intrikázás alapjait, a regényszerűséget (értsd. megírom a regényem kalandban, mert egyébként nincs képességem ilyesmire, de vágyam az van) vagy tudom is én mit jelent a DnD.

Rendszerben ugyanígy nem tudnám megmondani. Nekem valahol a DA is DnD. Bár tény, hogy számomra a leginkább DnD-s DnD az a 0e. Ezért is jó az oldschool.

Szóval fogalmam sincs mi az a DnD. Talán heroikus, talán nem, de talán épp az a jó benne, épp azért szeretjük, mert oly sokféle, ahányan vagyunk.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 09:57

Mondjuk nekem sem a heroikus ugrik be arról, hogy egy lándzsa sebez D8-at, az első szintű harcosnak meg van 10 HP-ja. (két-három találatot bír a harchoz legjobban értő kaszt)

Nos ez első szint, de ugyebár a túlélési képesség lineárisan növekszik.

Viszont pl. 1 HP-n is ugyanolyan jól harcolsz mint maximumon, nem fog a szemedbe folyni a vér, nem fogd elejteni a kardod mert olyan sebet kaptál (hacsak nem direktben lefegyvereznek) vagy nem fogsz térdre rogyni mert lábonszúrtak lándzsával. 4E alatt meg még spontán meg is gyógyulsz. Ha megnézed ugyanezt mondjuk Legend RPG-ben akkor elég élesen látszik a különbség. (életerő nem nő csak esetleg jobban hárítasz/jobb vértre tellik, a sebzések hátráltatnak stb.)

A másik dolog az hogy messze átlagember feletti képességekkel rendelkezik egy átlag PC.

Na nekem ezeket jelenti hogy a D&D heroikus. :)

(OFF)Sanctus : szépen kérlek, szakadj már le erről a jönnek a trollok témáról. Ok, megértettük hogy te ezt véled látni fórumokon de szerintem nem ad semmit a diskurzushoz, cserébe erősen fusztráló. pláne ötvenedik alkalommal. köszi.(/OFF)

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 08:57

Kép

A D&D szerintem nem a hp vagy gyógyítás miatt lesz heroikus vagy sem, hanem amiatt, hogy történetet akar-e mesélni a DM, amiben a PC-k a főszereplők vagy egyszerűen csak játszanak. Bár így jobban belegondolva, szerintem a történetekre kitalált mesterséges kategóriák még nehezebben alkalmazhatóak egy olyan kommunikációs folyamatra, ami nagyban improvizációra épül.

És ez asszem megfelel korábbi kis balhénak, bingo játék Edition War-hoz:

Kép

Módosította Sanctus: 2012.02.07, 09:04

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 08:26

(OFF)Legfeljebb annyiban, hogy ha nem visz -10 ala, akkor ugyis instant talpra allitanak gyogyitassal/gyogyitallal vagy valamilyen erre irt kepesseggel... es mehetsz tovabb, mintha mi sem tortent volna.(/OFF)

Módosította Nocturna: 2012.02.07, 08:27

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4331 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 08:01

A sima D&D mindig a heroikus fantasy szerepjáték volt.

Ravenloft, Spelljammer, Darksun, Plancescape? :nos:

ezekhez külön szabályokkal.. néha egy-egy külön könyvvel..

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 23:44

Ha akarnak valamit, adjanak egy jó szerszámoskészletet, amire olyan stílusú kampányt épít fel az ember, amit akar.

Srácok, szerintem ez nem jelenti azt, hogy rögtön alapból űrkalandra is ki van hegyezve. Egyszerűen csak a fantasyn belül nem kell határozottan ráállni egy stílusra. Majd eldönti a játékos társaság.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 23:20

Ravenloft, Spelljammer, Darksun, Plancescape? :nos:

ezekhez külön szabályokkal.. néha egy-egy külön könyvvel..

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2869 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 19:37

Ezt azért nem jelenteném ki ennyire magabiztosan. :)

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 907 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 19:28

Egy általános szabályrendszer az egyértelműen nem D&D.
Igaz minden kiadásnak megvolt a maga űrverziója is (Buck Rogers, d20 Modern, Star Wars d20, Gamma World), de ezek mindig extraként jelentek meg, a szabályokat hozzá igazítva a jövőhöz. A sima D&D mindig a heroikus fantasy szerepjáték volt.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 14:20

Initial impressions of the new D&D @ Critical hits

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 10:29

Amit én nem marhára értek az ötödik (negyedik, háromésfeledik, stb) kiadással kapcsolatos jajongások kapcsán, az az, hogy mindegyik D&D variánshoz kijött kábé húsz tonna kiegészítő, külön-külön is elegendő mennyiségben, hogy éveken/évtizedeken keresztül elég háttéranyag legyen a játékokhoz. Kit zavar, ha egy új kiadás nem szimpatikus irányba indul el?

(Amit meg még kevésbé értek, az iceride, aki mintha minden lehetőséget megragadna arra, hogy ne tudjon eladni semmit a lassan rárohadó, még mindig teljes áron forgalmazott ősi rpg készletekből...)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 00:24

Ha akarnak valamit, adjanak egy jó szerszámoskészletet, amire olyan stílusú kampányt épít fel az ember, amit akar. Kevés alapszabály és sok opcionális legyen, amit akkor használ az ember, ha egy adott elemet akar hangsúlyozni a kampányban.

Jó példa a Savage Worlds Deluxe, ahol a Guts (Bátorság) képzettség csak olyan kampányokban külön tanulandó, ahol mérni kell, hogy mennyi rutint szerzett már a karakter a csúf meglepetésekkel kapcsolatban. Egy mezei fantazy kampányban meg a félelemvarázs ellen lehet Spirit (Lelkierő) főjellemző - dobást tenni 'oszt csókolom.

De lehetne emlegetni példaként azt a négy oldalt is, ahol tényleges, egy bizonyos hangulatot kiemelő, 1-2 bekezdés hosszú opcionális szabályokat sorolnak fel, meg elmondják, hogy ez rendszer szinten miért hangsúlyozza az adott elemet.

Nagyon jól hangzik ez a SWD!!!

Én is osztom Sanctus félelmeit, de éppen most találtam egy jó cikket, le is fordítom!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.05, 21:28

És mi van akkor, ha valaki "eltévejedett ifiak szárnypróbálgatásait" játszik? Mint ahogy a Bíborholdban/Holdtöltében indult a "Mesék a Gyapjas Sünből"?

az volt az a része az újságnak, amit egy idő után átlapoztam... nade, ez megint csak ízlés dolga.

Ha akarnak valamit, adjanak egy jó szerszámoskészletet, amire olyan stílusú kampányt épít fel az ember, amit akar. Kevés alapszabály és sok opcionális legyen, amit akkor használ az ember, ha egy adott elemet akar hangsúlyozni a kampányban.

könnyen lehet, hogy ezt kéne, de akkor meg mi lenne benne az, ami megkülönbözteti bármelyik másik, általános igényű fantasy szerepjátéktól? :nos:

a kulcsmondat szerintem is ehhez közeli: "Én továbbra is azon aggódom, hogy mindenkinek meg akarnak felelni, olyan meg nincsen."

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]