Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Space 1889 szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 16:26

Ez lesz a harmadik cikk

Király!

Az! Várom :)

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 22:26

Én 14-15 éve meséltem Space 1889-et, bár nem az eredeti szabálykönyv segítségével, hanem három Space 1889 kalandmodult vezényeltem le a Dream Park RPG átalakított szabályrendszerével. A világ hangulata egészen megragadott, és pont akkoriban olvastam ki az összes Sherlock Holmes novellát és kisregényt, pár epigonnal és más hasonszőrű Viktória-korabeli krimivel ill. okkult rémregénnyel megfejelve, így nagyon ráéreztem. A játék mégsem sikeredett jól, és a második kalandmodul közepén elfogyott a "gőz". Visszagondolva a modul kevéssé kidolgozott volt, így a stílus került előtérbe a cselekmény és tartalom helyett, és túlzottan sok improvizált helyzettel és szállal kellett volna kitöltenem azt az élvezhetőség biztosításához.

Játszottam a Space 1889 CRPG-vel is, de a cselekmény és a játékmenet nagyon gyenge játéktervezésről árulkodott, a helyenként bedobott csatározások pedig a harci rendszer töketlenségétől voltak zötyögősek. Két-három óráig bírtam. Viszont utána rákattantam egy hivatalosan nem Space1889 játékra, mely majdnem azonos játékvilágot tett jó játéktervezéssel átélhetőve, igaz a történet felütése nagyon túlspirázott volt (Freudot, Teslát, és még pár jelességet Verne-regény stílusban ágyúval fellőnek a Marsra az ezredfordulós világkiállítás során):

http://www.abandonia.com/en/games/381/Ultima+-+Worlds+of+Adventure+2+-+Martian+Dreams.html

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 20:16

Ez lesz a harmadik cikk

Király!

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 15:38

Urban: tulajdonképpen van. Ez lesz a harmadik cikk

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 13:50

auer: a következő két cikk már elküldve, de a későbbiekben meglátom, mit tehetek. (Egyébként ha a régi címlapot megnézed, elég jól összegyűjti a karakteres elemeket)

Kösz. A címlap nagyon adja hangulatot de pl marslakókra kíváncsi lettem volna, meg
"mindkét kiadás borítóján látható ez a rombusz alakú, hatalmas kormánylapáttal felszerelt hajó)."

Sajnos elég kicsit a felbontás ahhoz jobban ki tudjam venni.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2528 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 13:40

Csak a régit olvastam (asszem Attila példányát), és nagyon tetszett, a rendszert semmivel se találtam darabosabbnak vagy önkényesebbnek, mint mondjuk a D&D-t, a világ pedig király, sztem a leírása sem unalmas. Szóval +1 a játékok majdnem végtelen sorában, amivel még jó lenne menni egy kört az életben. Készült belőle CRPG is egyébként, az sem tegnap:

http://www.abandonia.com/games/28865/

Más steampunk cuccok: volt a For Faerie, Queen & Country még a TSR Amazing Engine sorozatából, bár ez inkább kelta tündéres / viktoriánus fantasy, meg a Shadows in the fog (amatőr fejlesztés, nagyon okkult dolog a Hasfelmetsző gyilkolászásai nyomán, ebből a tarot-alapú rendszer lehet érdekes).

Sztem kiemelendő a Forgotten Futures: bár önvallomása szerint "scientific romance", én inkább viktoriánus sci-finek nevezném, a honlapon az alapkönyv mellett tengernyi kidolgozott kaland és háttéranyag Conan Doyle Challenger professzorától és az orosz forradalomtól olyan obskurus szerzőkig, mint Edwin A. Abbott és az ő Síkföldje, vagy Edith Nesbit gyerekkönyvei.

http://www.forgottenfutures.com/

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 12:04

Van olyan játék, amely a modernitást nem ilyen klasszikus és hagyományos módon dolgozza fel, hanem olyan témákra összpontosít, mint gyarmatosítás és következményei, erőltetett (kulturális) forradalom, faji zavargások, stb? :gonosz:

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 11:44

elemer:

Így hirtelen: Vis Imperia Victoriana, a d20-as Sorcery & Steam, szintén d20 Etherscope, a GURPS Steampunk kiegészítők, Runepunk, The Imperial Age, Victoriana (ezt sokan dícsérik), Broken Gears, Terra Incognita, Forgotten Futures. Tágabb értelemben talán még a Ravenlofthoz kiadott The Gothic Earth Gazetteer valamint az A guide to Transylvania.
És nemrég volt cikk a Abney Park’s Airship Pirates-ről is.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 11:17

auer: a következő két cikk már elküldve, de a későbbiekben meglátom, mit tehetek. (Egyébként ha a régi címlapot megnézed, elég jól összegyűjti a karakteres elemeket)

elemer: azt nem mondom meg, mi lesz ezután, de ha a cikk alatt a "további írásaimra" kattintasz, akkor az Airship Pirates, Clockwork & Chivalry, RunePunk, Deadlands, és Etherscope mind többé-kevésbé steampunk

machine

machine

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 11:02

Steampunkhoz vannak magyar nyelvű játékok, lefordított kiegészítők ... szóval bármi, ami magyar nyelven jelent meg vagy lett lefordítva?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 10:15

Milyen steampunk rpg-k vannak még?

mi a GURPS - Stempunkot próbáltuk meg, a GURPS LITE rendszere alatt: egyszerű, jópofa, és a kiegészítők is nagyon hangulatosak. Nem árt hozzá ismerni a korszak valós eseményeit, nagyon jó kis kampány volt, amíg futott.

köszi az ismertetőt! :)

a GDW -és nagy eséllyel szerintem a világ- egyik legbonyolultabb játéka Gary Gygax Mythus-univerzuma, az szép darab, szintén régiebbi -1993-as darab, monstrum.

Módosította Orastes: 2012.02.01, 10:16

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 10:13

elemer
a kovetkezo par hetben hetente mas steampunk rpg ismerteto kerul majd fel :)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 10:01

"A játék eredeti kiadása (GDW, 1988) nekem kissé régimódinak tűnik."

Well, duh. Idén 24 éves a játék.

Az alapötlete nem lenne rossz, de sajnos a GDW-re jellemző elbonyolított rendszer, plusz nehéz átláthatóság sokat ront az összhatáson.

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 09:57

Kösz az ismertetőt. Már az első kiadással szemeztem, mostanában a SW változattal, de valószínűleg én is kihagyom.

mysterio

mysterio

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 09:26

Nekem tetszik.én kipróbálnám ezt is egyszer!!!

_elemer (NPC/NJK)

_elemer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2012.02.01, 08:52

Milyen steampunk rpg-k vannak még?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 08:40

Érdekes játék de a tipikusan a sosem játszom vele kategória.
A jövőben kérhetnék kicsit több képet? gondolok pl az éterhajókra vagy a marslakókra. Gondolom van róluk grafika, sokat dobna az ismertetőn.

dragondark

dragondark

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 08:22

Kösz' szépen az ismertetőt.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 08:22

A Space 1889 alighanem a legelsőként megjelent steampunk szerepjáték, a hobbi egyik nagy öregje, Frank Chadwick (Game Designers' Workshop) alkotása. Két éve pedig Viktória királynő űrhajói már Savage Worlds alatt is hasítják az étert, a Space 1889: Red Sands című kampánynak köszönhetően. Mivel a két kiadvány stílusa között ég és föld a különbség, érdemes mindkettőt közelebbről is megvizsgálni. Space 1889 szerepjáték

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]