Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Das Schwarze Auge - szerepjáték ismertető

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2009 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 09:00

Armand: hát nekem ez pl. pont tetszik benne. :) Akit feszélyez, azt nem kötelezném rá, hogy használja a "varázsigéket", de szerintem kellemesen rájátszanak a mágia mesés-misztikus hangulatára.

Thanos: annyira nem mozgok otthonosan a német szcénában, hallomásból ismerem még a Space Gothic-ot (sci-fi/horror), valamint ott van Németország legöregebb, még a DSA-t is beelőző szerepjátéka, a Midgard. Utóbbi szintén fantasy, 1981 óta létezik, és a 4. kiadásánál tart (2000-ben adták ki).

A DSA-cikk írása közben a Midgard eléggé felbirizgálta az érdeklődésem, ha sikerül beszereznem egy példányt, majd írok arról is. :)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 08:50

Midgard ugrik be, szintén fantasy rpg.

Thanos

Thanos

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 03:38

Létezik még ilyen német fejlesztés ezen és az Engelen kívül?

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 22:30

Nagyon örülök ennek az ismertetőnek, végre olvashattam a játékról! Köszönöm! (VT-n simán lehetne :D)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 18:00

Ynas Midgard:
A cikk is említi a Drakensang játékokat, szerintem tegyél egy próbát velük (PC-n játszottam az első résszel). Pár éves játékok, elég részletesek, de az ultra-realizmus kicsit vissza van tekerve a játszhatóság érdekében.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 08:19

A térkép és a borítóképek nagyon tetszenek, és ha lenne egy ilyesmi számítógépes játék, kicsit visszafogottabb realizmussal, azzal is szívesen játszanék. A játékasztalnál azonban nem tudnám elviselni.
Köszönet az ismertetőért!

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 07:33

Varázslatnevek tényleg a Tunnels & Trollsra hajaznak - ahol az univerzális támadóvarázslat neve például "Take That, Ye Fiend!". :)

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 01:39

En anno megkaptam nemet rokonoktol, sot talan meg azelott, hogy elkezdtem volna AD&D-zni, vagyis egyaltalaban rpg-zni. A “Balsam Salabunde – Heile, Wunde!”kifejezesnel egy nagy sohajjal becsuktam a fuzetet, a dobozt eldugtam valami szekreny melyere es 20 eve feleje sem neztem, tisztelettel.

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 21:05

Az illusztrációnál én jóval több párhuzamot véltem felfedezni a DSA és a M* között, de a cikkben ezekre direkt nem repültem rá.

Ctlr+c, Ctrl+v? El se tudnék ilyet képzelni.

Remek leírás, még ilyet!

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2009 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 20:26

Köszönöm mindenkinek!

Az illusztrációnál én jóval több párhuzamot véltem felfedezni a DSA és a M* között, de a cikkben ezekre direkt nem repültem rá.

Az ismertető írása közben abszolút fellelkesültem magam is, úgyhogy ha Urban lehetőséget ad rá, az egyik VT-n szívesen mesélnék egyet (a következőn még nem, de utána simán). Annál hamarabb nem hiszem, hogy össze tudnék hozni egy próbajátékot, de ha megtörténik a csoda, majd feldobom a fórumon, vagy küldök U2U-t az érdeklődőknek. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 11:00

ez egyfajta német Magus/Codex? :titok: Csak hallomásból ismerem, és az a fegyvertáblázat tényleg a korai M*-alapkönyveket idézi.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 10:31

Én egyszer átfutottam az angol nyelvű 4. kiadást. Hangulat volt-e vagy sem, odáig nem jutottam el, de a szabályrendszert közel használhatatlannak találtam.
Kasztok helyett hivatásokat használ. A kettő között az a különbség, hogy pontelosztással elvileg bárki alkothat magának új hivatást, de gyakorlatilag mégsem, mert egyes különleges képességeknek nincs pontértéke (ismerős valahonnan?)
Egyetlen képzettség-próba itt is három dobást és három kivonást igényel. A képzettségek fejlesztése hat vagy nyolc különböző sablon valamelyike szerint történik.
Egy erősre tervezett varázsló durván három átlagos varázslat (mondjuk álomvarázs, vagy hasonló szintű effekt) után kimerül, és legalább egy hétig(!) tart, amíg visszanyeri az erejét. Ezért a fantasztikus hatalomért brutális mennyiségű karakter pontot kell a varázslataiba (amik képzettségek) invesztálnia. Ebből sztem az következik, hogy a varázslásnak már régen elméleti tudománnyá kellett volna válnia. Kivétel az elfek, akik egy normális, használható hivatás mellé kapnak valamennyi varázserőt.
A világról nem sok derült ki a könyvből (azt hiszem, külön világkönyv van hozzá), de az biztos, hogy földi sablonokra épít. Engem a Héttengerre emlékeztetett, csak lovagkori változatban. Van egy angolszász, spanyol, orosz, viking és arab kultúra. Ami kezdő játékosoknak akár még előny is lehet, mivel rögtön tudják, miről van szó.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 09:49

_GRATULÁLOK_ ez az ismertető egyszerűen zseniális lett. Jómamgam - bár soha nem játszottam vele - öreg róka lévén nem a Realms of Arcana játékokból ismertem a DSA RPG-t, de hiányos német nyelvi ismereteimmel soha nem tudtam/mertem megvásárolni - holott mindig is szerettem volna.

Csatlakozom a DSA-t szívesen játszók táborához. :D

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 09:22

Hmm. Ynev fegyverei kísértetiesen emlékeztetnek Aventuria fegyvereire, legalábbis a Harcosok, Gladiátorok, Barbárok kiegészítőből rémlik nekem egy nagyon hasonló kép...

cruentusbestiarius

cruentusbestiarius

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 07:46

Valóban jól sikerült ismertető, szívesen olvasnék még ilyet.

Köszönet érte!

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 07:12

Köszönöm az érdekes és tartalmas ismertetőt, no meg a sok fényképet. Aztán tessék majd valamelyik Véletlen Találkozásokon DSA-t mesélni. :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.02, 07:12

Talán mások is emlékeznek még a “Realms of Arkania” crpg-trilógiára. Sosem lett belőle igazán sikeres cím, talán még a szerepjátékosok közt sem: nehézsége és bonyolultsága a saját érájában is különlegesnek számított. Pedig... Gyakran eszembe jut, hogy akkoriban a crpg-k egész más felfogásban készültek. Látom magam előtt a Wizardry 7 nyitó képsorain a szöveget: “a fantasy roleplaying simulation by D. W. Bradley.”... Das Schwarze Auge - szerepjáték ismertető

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]