Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Savage Worlds Deluxe Edition

• Válasz írásához lépj be
52 hozzászólás érkezett eddig

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.15, 12:24

ööö... izé... nem tudom, szabad-e itt ilyet, de elkezdtem fordítani az Explorer's Edition-t... vállalná majd valaki a lektorálást?

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.20, 18:57

Javítás kész!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.20, 07:48

A napokban javítom a cikk apróbb hibáit és tévedéseit, amelyek a topikban is meg lettek említve (pikk-treff és a többi). :)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.18, 13:07

Átolvastam megint az ismertetődet és átlapoztam újra az Explorer Edition-t is, azt hiszem ráéreztem, miért kapott el téged ennyire ez a játék, nekem is egyre jobban fúrja az oldalamat (miközben félig tudatalatt kapaszkodik fel és Tajgetoszba taszít korábbi játékokat a belső ranglistámon) :)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.01, 23:36

Javagyúgy. Egyébként köszi az ismertetőt, ez lemaradt az előző hozzászólásomból. Közben volt alkalmam belelapozni az Explorer kiadásba, szép kiadvány. Nincs túlcsicsázva, letisztult és szellős, meg a grafikák is hangulatosak (szerintem). Meg a cyberpunk kiegészítője is naggyon baba! :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.31, 23:59

Mert a litert méred a méterhez. :) A kettő azért nem ugyanaz, a SaW nem minimálrendszer. A maga bonyolultsági szintjén viszont az egyik leggyorsabban kezelhető.

Módosította Petrus: 2012.10.31, 23:59

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.31, 19:15

Nem teljesen értem, hogy ez a rendszer (és itt most a rendszerről beszélek csak, nem az egyes képességek/mágia és egyebek kidolgozásáról) miért pörgősebb, mint a Nameless, a Nugget, a MiniSix, a 1PG vagy a FUDGE? (Ebből talán különösen a MiniSix az ütős a maga nyolc oldalával minden alszabályával együtt, vagy annak kiegészítője a MiniSix Bare Bones Edition.)
A leírás alapján nekem úgy tűnik, hogy a kártya belekeverése itt inkább csak mesterkélten bonyolítja/színesíti a játékot. De persze lehet, hogy csak én nem értem teljesen ezt a dolgot, ami bizony előfordulhat.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.23, 14:39

Savage World téma a fórumon:

http://lfg.hu/forum/index.php?showtopic=20462

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 692 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.22, 19:35

Birbin:

Ennél karcsúbb réteget célzó rendszereknek is van külön topikja, ennek miért ne lenne?

Azt nem ígérem, hogy túl sok játékalkalomról tudnék beszámolni, de azért posztolnék egyszer-egyszer...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.22, 14:54

Birbin:

Nem tudom érdemes-e. Vagyunk 5-nél többen, akik Savage Worlds-öt játszanak? Én a blogomra fogok még feltenni ezt-azt, majd néha nézz el oda.

(www.spikedchain.blogspot.com)

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1764 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.22, 11:30

Nem kéne a Savage Worlds-nek külön topic?
Vagy minden egyértelmű, ezért nem lenne rajta forgalom?

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.21, 23:04

Petrus: már mér? :D EP-ben csak ezer pontot kell szétosztani. De minden skill ugyanúgy növekszik, innen kezdve meg az egész csak könyvelés kérdése

Ó, persze, de figyelj a limitekre (61-től más a pontérték), a skill és knowledge minimumokra, az egyéb vásárolható dolgok (moxie, aptitude, rep, stb.) is mind más értékűek, a rep listákat is okosan kell megválasztani, és figyelj a morph-od limitjeire is, no meg nem árt pénzt is venni, különben legatyásodva csücsülhetsz a morph-od mélyén és kezdheted a taxizást egy kis lóvéért. :)
A Tri-Stat meg nem ér, ott a szimpla attribútumok jó része eleve spellnek számít a legtöbb más rendszerben. :D

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.21, 09:14

Tévedés, egy matekos/programozó a GURPS-ben hisz! :)

Cowboy dokkmunkás vagyok, és én is a GURPS-ben hiszek.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.21, 07:47

Bulldy: ahogy már utaltam rá, egyes kampányokban egyszerűen kihagyom a varázspontokat. Másutt a pontok visszatérési ütemét gyorsítom a tízszeresére. (A varázsló előnnyel igazad volt, nem értem, hogy felejthettem el, 50 Fathoms alatt volt egy ilyen karakterem tavaly ősszel)

Petrus: már mér? :D EP-ben csak ezer pontot kell szétosztani. De minden skill ugyanúgy növekszik, innen kezdve meg az egész csak könyvelés kérdése

Ynas_Midgard: az SW-ben nincs semmi hangsúlya a mateknak. Sztem éppen hogy azokat vonzza, akik szeretnek kockákat dobálni, de nem akarnak egyjegyűnél nagyobb számokat kezelni. Aki a matematikához vonzódik, sztem inkább kötődik a precíz alapossághoz, ahol az 55 %-nál többet ér az 56. Volt idő, amikor én is ilyen voltam.
A világkép megléte vagy hiánya sztem egészen más problémakör. Én pl. nem tudom elképzelni, hogy a varázslatokat ne alakítsuk a világhoz, de ez számomra nem matematikai kérdés, hanem hangulati. Ha matekon múlna, nem is D&D-znék, hiszen a legtöbb D&D settingben a varázslatok alap-adataiba belenyúlni nincs lehetőség
(Erről eszembe jut a Tri-Stat RPG, ahol viszont még példavarázslatok se nagyon vannak, rögtön egy varázslat-tervezővel dobják fejbe a mit sem sejtő olvasót :D )

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.20, 20:30

Programozós, matekos emberként mondom, hogy sokáig azt hittem, nincs bonyolultabb és követhetetlenebb dolog a GURPS karakteralkotásánál, de aztán elolvastam az Eclipse Phase-t... :rohog: (Ami egyébként nagyon faja cucc. :) )

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.20, 19:37

Tévedés, egy matekos/programozó a GURPS-ben hisz! :)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.20, 18:34

Merész kijelentés, de azt hiszem, a "matekosabb" vagy "programozósabb" embereknek jobban fekszenek a SW-hez hasonló, "száraz" anyagok, amelyek csak a szabálymechanizmusokat írják le, a körítést, a formát rábízzák az olvasóra.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.20, 17:15

A szpelleknek a puszta neve is száraz, a megnevezés meg azért számít valamicskét.

Azok nem is "szpellek", csak általános power-ek, amiket neked kell elnevezned, hogy varázslat legyen belőlük (mint ahogy a cikkben is írtam). Képzelőerő híján persze minden "száraz"... :nos:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.20, 09:21

Noro:

A Varázsló előny nem írja még Deluxe-ban sem, hogy nem mehetne az erőpont költség 1 alá. Annyi a kikötés, hogy a varázslat elmondásakor rendelkezni kell a szükséges erőponttal. Én megengedném, hogy 0-ra csökkentse a költséget. Így egy erős varázsló jó eséllyel ingyen tud 2d6-ös lövedékeket (bolt) idézni. (Erős varázsló = Varázslás d12+2, de persze a kevésbé képzetteken is segít.)

Ha a Soul Drain-t átnevezed mondjuk 'Inner fire'-re vagy 'Last Resort'-ra, akkor nem csak a sötét varázshasználókhoz illik. Én jó papnak is el tudom képzelni, 'Kétségbeesett ima' néven, ahol a saját testi épségét kockáztatja, mikor megnyitja magát az isteni energiák felé.

De elég rugalmas a rendszer ahhoz, hogy szinte bármit elbírjon. Te hogy oldod meg?

Bulldy

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.20, 07:36

Bulldy:
Varázsló edge - erős varázslatokra valóban jó, gyengék sorozatára nem
Power surge - utoljára novemberben láttam joker lapot :D
Soul drain (sztem erre gondoltál) - jó, de csak bizonyos karaktertípusokhoz illik
Varázstárgy - nem az én stílusom
Szóval vannak hivatalos megoldások, de nem véletlenül dolgoztam ki a saját trükkjeimet. Nekem általában mindegy, hogy működik egy játékban a harc meg a többi cuccos, de a varázslás legyen pontosan olyan, amilyennek elképzeltem

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]