Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2437 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.21, 18:11

Kösz a további inputot, lecsekkolom majd őket. :) Egyelőre a SW rendszerhez húzok erősen, ami az alap játékmechanikát illeti, aztán a mágiára meg majd kitalálok valamit, tényleg nem az a prioritás.

Eszembe jutott még egy :)

Cthulhu Vice-t nézd meg, innen

Teljesen Savage Worlds-re van szabva a mágiarendszer, de nem képzettség- vagy erőpontalapú, hanem paktum alapú.

Minden varázslatot a varázsló gazdája, patrónusa vagy a szellemek hoznak létre (koncepciótól függ), ő csak alkudozik velük.

- minden varázsló kap öt kártyát (ez edge-ek felvételével vagy áldozatok bemutatásával növelhető!)

- a kártyáiból megpróbál kirakni egy minél nagyobb értékű póker kezet

- ezeknek értéke van: az ász magas 1 pont, egy drill 3 pont, egy póker 9 pont, stb.

- ha a kártyák fedezik a varázslat erőigényét létrejön, ha nem, nem

- ha a játékos felhasznált dzsókert, akkor valami kellemetlen mellékhatás jön létre

- ha a célnak van esélye ellenállni (pl. hipnózis) akkor a célpont kap öt kártyát, és az ő póker kezét is le kell győzni az alku után (+1/+2 ha van arcane resistance)

Módosította galu22: 2017.09.21, 18:12

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 21:46

Sword&Sorcery szerű mágiához két tippem van:

- Wonder&Wickedness. Egyedül azt feltételezi, hogy a játékrendszer "szintlépős", mivel úgy van ezeken múlik a varázslatok ereje. (pl. "pokolbeli béklyó" annyi célra hat, amennyi a varázsló szintje) Hangulatilag csillagos ötös, HA olyan varázslatrendszerre vágysz, ahol a varázslók elég sötét alakok.

- Caslte Falkenstein. Itt a varázslat erőgyűjtés+képzettségdobás kettőssel működik. A varázslatnak van egy erőszükséglete, valamint egy nehézsége. elkezdesz lapokat húzni egy pakli franciakártyából. Abban a körben annyi energiát gyűjtöttél, amennyi a lapon van. Ha összejött a varázslat ára, dobsz egy képzettségpróbát, ha sikerül, nyertél. Ha dzsókert húzol, vadmágikus hatás jön létre. Működik benne a "varázslótanonc elrontotta az idézést" és a "hasznos, ha egy boszorkánykör segít" klisé is :) A varázslatok emiatt jellemzően nem instant hatások, viszont a szokásosnál nagyobb erejűek, olyasmik, mint utasítani (!) a város összes rendőrét, hogy kezdjen el keresni egy embert.

Kösz a további inputot, lecsekkolom majd őket. :) Egyelőre a SW rendszerhez húzok erősen, ami az alap játékmechanikát illeti, aztán a mágiára meg majd kitalálok valamit, tényleg nem az a prioritás.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 16:40

Én szeretem a Mass Effectet, bár csak az első résszel játszottam, illetve olvastam a regényeket, és néhány képregényt is. Köszi az észrevételt egyébként.

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.16, 19:09

Üdv!

Seti: Nem vagyok nagy Mass Effect fan (a legújabb rész szerintem halál unalmas, bár kb. a közepén hagytam abba a játékot amit én hülye megvettem) de kb. hozza azt amit a játék, szóval jó. :)

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.16, 19:03

Hali!

Az általam mesélt Science-Fantasy kampányomhoz kidolgoztam még egy Arkán Hátteret, és gondoltam megosztom a társasággal, hátha hasznos lehet valakinek. Észrevételek, kritikák természetesen jöhetnek, ha gondoljátok.

Az inspirációt a Mass Effect biotikus erői, illetve az Esper Genesis, és Starfinder kasztképességek adták.

Arcane Background(Nanotech) Smarts alapú, Nanotech skill
Starting Power Points:10, Starting Powers: 2

Powers: Armor, Boost/Lower Trait(Agilitiy, Strenght, Vigor, és ezekhez kapcsolt skillek), Bolt, Blast, Stun, Confusion, Deflect, Barrier, Telekinesis, Puppet, Smite, Darksight, Damage Field, Disguise, Invisibility, Havoc, Pummel, Succor, Healing

A beültetések száma ugyanaz, mint a hagyományos kibervereknél. Egy power egy beültetésnek számít. A Powerek nincsenek Rankhoz kötve, bármelyiket lehet választani, viszont amíg a karakter rankja nem éri el a powerét a különbség levonódik a képzettségdobásból. (pl: Novice karakter választ Seasoned powert -1-es büntetést kap a power aktiválására, amíg nem lép seasoned rankba.

Visszahatás: 1-es dobás esetén Shaken állapot, ez vezethet Woundhoz is.

A Power rankja jelenti a Strain értéket, a Rapid Recharge, és az Improved Rapid Recharge előnyőket fel lehet hozzá venni, valamint a Wizardot is, csak átnevezve Technomancernek.

A trappingek azok általában nanorobotok legtöbbször, de támadó powernél lehet elektromosság is, telekinetikus csapás, stb...

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.12, 09:30

Üdv!

Ezt hogyan kezelnétek?

Attól függ, hogy milyen módon vannak link-elve a fegyverek.

Ha csökkentett energia felhasználási módban (a linked fegyverek így csak 1 fegyverágy Mod költségébe kerülnek.) akkor így. Tehát 1 dobás, +1 shooting, +1 kocka sebzés.

Ha külön Mod-okat használnak, akkor egy dobás, +1 shooting és +összes sebzés.

A linkelhető fegyverek száma maximum annyi amennyi Mod-ja az adott dolognak van.

Tehát a flying titan így tud lőni SZVSZ:

Össztűz (2x dual light lasers, 2 mini-missle lunchers) +2 shooting, a sebzés a lézeré+1 kocka (külön kezelve) és a rakétái +1 kocka (külön kezelve). A rakéta SBT-ben sebez.

Külön lézer, külön rakéta.

Külön 1-1 lézer, külön 1-1 rakéta.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.12, 08:59

Kérdés:

Hogyan kezeli a SaWo a "fire linked" fegyvereket?

Találtam egy ilyet a neten:

In the Sci Fi Gear Toolkit (highly recommended, by the way), the rules for linked fire are this:

1. +1 to Shooting per additional gun. So a bonus to shooting equal to the total number of guns minus one. 

2. An extra die of damage per additional gun. (if a gun does 2d8, add an additional d8 to bring it up to 3d8)

3. Range, ROF, AP stay the same, but each gun uses its own ammunition.

4. Only identical guns may be linked.

5. You may link up to four guns together. 

Ez az én konkrét esetemben ugyan segít (Flying Titan PA, két könnyű lézere) - de ha eszembe jut, hogy volt például ez a Bristol Beaufighter nevű rettenet a II.vh-ban, 4 darab gépágyúval és 6 darab géppuskával - ezek mind megszólaltak egy tűzgomb megnyomására.

Spoiler

Még lehet azt is pedzegetni, hogy némelyik Bf-109 (egyszemélyes vh II-s vadászgép) 1 darab 30 millis, 2 darab 20 millis és két darab 7,92 vagy 13 millis csőből szórhatta meg a szerencsés nyertest. Ez is több, mint 4, ráadásul 3 különböző kaliber.

Ezt hogyan kezelnétek?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.09, 10:20

@Kilhalm:

Ment egy személyes üzenet, ha az ottaniak neked elfogadhatóak, akkor húzok egy sorszámot.

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.08, 21:18

Üdv!

Valószínűleg a mese amit szeretnék felkerül a címlapra szóval aki játszana az ne olvassa!!!

CS kampány. P.A. 103-as kezdés. A helyszín Dél-Dakota Sioux Falls. 240.000 földműves város. A karakterek egy New Frontier nevű támaszponton szolgáló, frissen idevezényelt kommandósok. Nyomozós, agyalós stílusú játék, izgalmas harci jelentekkel fűszerezve, de szeretnék meghagyni egyféle sandbox jelleget is. Én a Tolkeeni háborúig szeretném elvinni a játékot.

Játszható fajok: Ember, Dogboy, Psi-Stalker. Génmanipulált Ember (táblázat alapján megalkotva érdekes dolgokat lehet kihozni). Mivel sokat lesznek a karakterek a bázison d-beek és varázslók kizárva.

Karakter opciók: Mind Melter, Burster, Combat Cyborg, M.A.R.S. (bár egy sima tudós nem nagyon fog csillogni) A combosabb CS felszerelésből lehet válogatni (PRE. 105 P.A.)

Lehet tápolni mert a RIfts világán úgysem te vagy a legnagyobb hal. :D

Ha jönnél KLM akkor az első mesét megváltoztatom, van egy másik talonban, az izgalmasabb is.

Módosította Kilhalm: 2017.09.08, 21:21

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.08, 20:57

Üdv!

Kinek lenne kedve egyeztetés után skype-os, fórumos vagy más felületen zajló Savage Rifts játékhoz?

Mondasz valamit a sztoriról/partikövetelményekről?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.08, 17:42

Bulldy: Szerintem ez az, köszi! :)

galu22: a Savage Worlds-ös varázslatokat a Deadlands-es megoldás sem menti meg. Legalábbis szerintem egyszerűen nem egy ilyen szettingbe valók, vagy legalábbis egy jó részük.

A Barbarians of Lemuria ismertetőjét anno elolvastam, de nem igazán nyerte el a tetszésemet.

Ezt csak most vettem észre.

Az általános rendszerekkel mindig ez van. Savage Worlds, OpenD6/MiniSix, Over the edge, BRP, stb.

Vagy rábízod a játékosokra, hogy dolgozzák ki a varázslatokat maguknak, hangulatosan (nálunk ez működött egyébént), vagy meg összehozol Te egy grimoire-t, ami azért nem kis munka.

Ha ízes mágiarendszert akarsz, amit csak fel kell lapozni, és nincs vele munka, akkor nem lesz jó neked egy általános rendszer, az tény.

Sword&Sorcery szerű mágiához két tippem van:

- Wonder&Wickedness. Egyedül azt feltételezi, hogy a játékrendszer "szintlépős", mivel úgy van ezeken múlik a varázslatok ereje. (pl. "pokolbeli béklyó" annyi célra hat, amennyi a varázsló szintje) Hangulatilag csillagos ötös, HA olyan varázslatrendszerre vágysz, ahol a varázslók elég sötét alakok.

- Caslte Falkenstein. Itt a varázslat erőgyűjtés+képzettségdobás kettőssel működik. A varázslatnak van egy erőszükséglete, valamint egy nehézsége. elkezdesz lapokat húzni egy pakli franciakártyából. Abban a körben annyi energiát gyűjtöttél, amennyi a lapon van. Ha összejött a varázslat ára, dobsz egy képzettségpróbát, ha sikerül, nyertél. Ha dzsókert húzol, vadmágikus hatás jön létre. Működik benne a "varázslótanonc elrontotta az idézést" és a "hasznos, ha egy boszorkánykör segít" klisé is :) A varázslatok emiatt jellemzően nem instant hatások, viszont a szokásosnál nagyobb erejűek, olyasmik, mint utasítani (!) a város összes rendőrét, hogy kezdjen el keresni egy embert.

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.08, 16:53

Üdv!

Kinek lenne kedve egyeztetés után skype-os, fórumos vagy más felületen zajló Savage Rifts játékhoz?

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.27, 21:56

Bulldy: Szerintem ez az, köszi! :)

galu22: a Savage Worlds-ös varázslatokat a Deadlands-es megoldás sem menti meg. Legalábbis szerintem egyszerűen nem egy ilyen szettingbe valók, vagy legalábbis egy jó részük.

A Barbarians of Lemuria ismertetőjét anno elolvastam, de nem igazán nyerte el a tetszésemet.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.27, 19:01

Találtam egy házi Conan kiegészítőt a cuccaim között. Feltettem google drive-ra, ide kattintva letölthető. (Nem jogsértő cucc, mivel nem hivatalos kiadvány, a PEG pedig nem szokott szólni a nonprofit rajongói kiadványokért.)

Nem néztem át tüzetesen, de szerintem a Beasts & Barbarians jobb (várom is meglehetősen az új kiadás nyomtatott könyveit, poszter térképét és az egyedi rajzok kártyapaklit  :drool:), ez viszont ingyen van.

A Barbarians of Lemuria nekem is szimpatikus, igaz még nem játszottam vele.

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.26, 09:46

Köszi a reakciókat!

Nekem is az jár a fejemben, hogy jó lenne Conan-szerű hard fantasy-t mesélni. Kedvem és ötleteim vannak hozzá, de jó lenne rendszert is találni hozzá. Persze adja magát a nemrég kijött Modiphius-os 'Conan: An Age Undreamed Of', de nem ragaszkodom ahhoz a világhoz, csak a hangulatához.

Egyébként korábban beleolvastam a B&B-be is. Szimpatikus cucc, vannak benne jól használható dolgok, de a mágia részét (a Savage Worlds által felállított korlátok miatt) elég szerencsétlennek tartom. Persze nem az a legfontosabb az egészben, szóval, lehet át kellene siklanom a tény felett. :)

A tipikus Conan történetekben nem jellemző a varázsló főszereplő. Jellemzően külső forrásból jutnak hatalomhoz, ami mindenféle sötét paktumokat eredményez. (még az alapvetően jó arcok is: Elric patrónusa egy jó darabig konkrétan Arioch személyesen)

Ami nekem bejött: a karakter találhat magának ilyen patrónusokat, akik feladatokat adnak neki. Ha nincs kedved ilyesmivel foglalkozni, akkor lehet általánosan meghatározni, hogy "betegségeket terjeszteni" (megakadályozni) vagy "leadni az összeharácsolt bevétel 50%-át a legközelebbi rendházban, de minimum heti 5 aranyat".

Ezek mellé a Deadlands voodoo (és keresztény) papjainak varázslását használtam. Azaz:

- nincsenek power point-jai, ezt az előnyt fel sem veheti

- nincsenek ismert varázslatai, ezt az edge-t fel sem veheti

- varázslás képzettségpróbával megy, amire büntetést kap: novice power -2, seasoned -4, veteran -6 (stb.)

- kimenetel: emelésnél dupla hatóidő, sikernél léterjön, sikertelennél nem jön létre + fáradtság sebzés, 1-es spellcastingnál "crisis of faith" azaz lecsökken a varázslás képzettsége egy kockával (ha d4 volt, akkor elveszíti).

- az elvesztett varázslás képzettség visszaszerezhető áldozatokkal, küldetésekkel, stb.

- ha varázsló több körig varázsol, csökkentheti a varázslásra kapott büntetést. (pl. novice varázslat rögtön létrehozása -2 bünti, ha két körig varázsol akkor -1, ha három körig akkor +0)

edit: még az jutott eszembe, hogy érdemes lehet megnézni a Barbarians of Lemuria-t is. A Savage Worlds-nél kevésbé összetettebb, azaz ha szereti a csapat a sok opciót akkor nem fog neki tetszeni. Ha viszont bejön nektek egy egyszerűbb, gyorsabb játék, akkor jó lehet. Én nagy rajongója vagyok, akciófilm-szerű játékokhoz ideális.

http://lfg.hu/76588/ismerteto/barbarians-of-lemuria-ismerteto/

Módosította galu22: 2017.08.26, 09:48

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.25, 21:09

Köszi a reakciókat!

Nekem is az jár a fejemben, hogy jó lenne Conan-szerű hard fantasy-t mesélni. Kedvem és ötleteim vannak hozzá, de jó lenne rendszert is találni hozzá. Persze adja magát a nemrég kijött Modiphius-os 'Conan: An Age Undreamed Of', de nem ragaszkodom ahhoz a világhoz, csak a hangulatához.

Egyébként korábban beleolvastam a B&B-be is. Szimpatikus cucc, vannak benne jól használható dolgok, de a mágia részét (a Savage Worlds által felállított korlátok miatt) elég szerencsétlennek tartom. Persze nem az a legfontosabb az egészben, szóval, lehet át kellene siklanom a tény felett. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.25, 17:31

Hali!

Létezik egy Savage Worlds házi-átirat Conan világához, amire sok helyen láttam hivatkozást, és eléggé dicsérték is, de mindenhol csak halott linkekbe futottam.
Tudom, hogy van a Beasts & Barbarians szetting, de én kifejezetten az előbbire volnék kíváncsi. Valakinek megvan esetleg?

Bulldyhoz hasonlóan nekem is rengeteg házi készítésű dolog van letöltve, de ilyesmit (Conan, Hyboria, ago of conan, sword&sorcery, stb.) nem nagyon találtam.

Illetve csatlakozom a Beasts&Barbarians-t ajánlókhoz. Én annak idején azért szereztem be, mert Conan-t akartam mesélni, és gondoltam lopok belőle néhány szabályvariánst vagy ötletet. Mire végeztem vele, rájöttem, hogy _minden_ benne van ami egy Conan történethez kell, plusz helyenként több is. (például a sírokban, az ősök között lakó félghoul nép nem tudom honnan jön, de jópofa)

Ha ezt nem is, a hozzá kijött ingyenes kalandokat mindenképp szerezd be, ha mesélsz SW-t, a hivatalos, alapkönyves játékmechanikák testre szabására nagyon jó példák! (pl. az alapkönyvben utazásra annyi van, hogy húzol kártyát, és a szín alapján van valamilyen véletlen találkozás - itt pedig csinált az író egy kártyahúzás alapú dungeon-t; máshol szabályok vannak képzettségek újszerű felhasználására úgy, hogy a ritkán használt dolgokat megérje felvenni, de az is teljesíthesse a kalandot, akinek hiányzik, stb.)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.25, 09:17

Otthon van egy csomó mindenem letöltve, megnézem majd.

A B&B-t csak ajánlom egyébként, teljesen adja a Conan-érzést, nem véletlenül.

Bulldy

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.24, 16:51

Hali!

Létezik egy Savage Worlds házi-átirat Conan világához, amire sok helyen láttam hivatkozást, és eléggé dicsérték is, de mindenhol csak halott linkekbe futottam.
Tudom, hogy van a Beasts & Barbarians szetting, de én kifejezetten az előbbire volnék kíváncsi. Valakinek megvan esetleg?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.02, 10:06

Elért az első felvonás végére a Crystal Hearts webcomic:

http://www.uptofourplayers.com/comic/introducing-crystal-hunters/

Most tartanak egy-két hét szünetet (kitettek addig egy FATE core összefoglalót), szóval kiváló alkalom a felzárkózásra a folytatás előtt. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]