Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2940 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 17:29

Megjelent egy új, OSR-szerű fantasy setting is a GRAmel-től: Tyrnador Player Guide és Game Master Guide.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 13:31

Ha valakinek nem lenne meg a SWADE alapkönyv, most bagóért beszerezhető a PDF:
https://www.drivethrurpg.com/product/261539/Savage-Worlds-Adventure-Edition

Azigen! És a többi könyvükre is 33%-os akció él a hálaadásos leárazásban! :buli:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 09:45

Ha valakinek nem lenne meg a SWADE alapkönyv, most bagóért beszerezhető a PDF:
https://www.drivethrurpg.com/product/261539/Savage-Worlds-Adventure-Edition

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.01, 08:49

A felújított Lost Colony KS november 5.-én indul. (Én biztosan kihagyom.)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.31, 15:17

Csak ma ingyen Achtung! Cthulhu: 6th Edition Keeper's Guide:

https://www.drivethrurpg.com/product/123377/Achtung-Cthulhu-6th-Edition-Keepers-Guide

"Full rules for use with BOTH Call of Cthulhu 6th Edition AND Savage Worlds in one book!"

Megjegyzés: Ez nem a legfrissebb kiadás, mert az a 7.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.16, 08:44

Igen, az Savage Armageddon Mars 2092 -höz én is tőlük szedtem a hacking rendszert. Nem követem őket napról-napra, így nem tudom mikor hoztak ki utoljára kalandot, de abban egyet értek, hogy jól használható kiegészítők nélkül egy játék/világ előbb-utóbb elhal.

Sok mindent lehet mondani a MAGUS-ra, de az, hogy sok helyen sok féle modul jelent meg hozzá (hivatalosan, a házi modulokat most nem számolom), sokat hozzátett ahhoz, hogy élt a játék.

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.16, 07:22

Értem én, hogy ez egy érdekes szetting, de kezdőként annyira nem, hogy...
...beletoljak egy összegben 240 fontot,
...várjak két évet a fizikai kiadványra,
...egyeztessem én, hogy hol szart keresztbe a SWADE-nek, mert a fejlesztők ezt nem teszik meg.

Sok sikert nekik. Elég sok rajongójuk van, biztos összejön nekik, de nekem ez túl van a tűréshatáromon.

(Mondjuk amúgy sem hiszek abban, hogy egy szettingnek gyökeresen forgatni kell mindent, meg behozni egy valag új előnyt és hátrányt. Inkább játszon egy szetting a szetting szabályokkal és legyenek hozzá olyan kalandok, amiből meg lehet ismerni a világ részeit. Mondjuk ilyet SaWo-ban évek óta nem láttam.)

Bulldy

ebben az az érdekes, hogy pont a TAG rendelkezik olyan kiadványokkal, amik a SaWo alapkönyvvel is tökéletesen játszhatók, a szabálykiegészítés 1-2 oldal.
Space lanes, Sprawl, chivalry, Indiana Jones-féle pulp, szabály ingyenes, főképp kalandmodulok jelentek meg.

Feltételezem ők is rájöttek, hogy nem éri meg 9-10 dolcsiért 20-30 oldalas kalandot írni és tesztelni, mikor 5-6 dolcsit kifizetnek a rajongók egy néhány oldalas világleírás-részletre is. (például a Land of Fire tájleírások, az általános statisztikák és reklámok nélül 5-7 oldalasak, és 5-10 dollár közt van az áruk, pdf-ben)
Befektetett munka - eladási ár arányban egy ideig jó ötlet, de a modulok elapadásával szerintem csökkenni fog az aktív mesélők száma, ami sosem jelent jót egy játéknak.

Módosította galu22: 2019.10.16, 07:24

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.16, 06:45

Értem én, hogy ez egy érdekes szetting, de kezdőként annyira nem, hogy...
...beletoljak egy összegben 240 fontot,
...várjak két évet a fizikai kiadványra,
...egyeztessem én, hogy hol szart keresztbe a SWADE-nek, mert a fejlesztők ezt nem teszik meg.

Sok sikert nekik. Elég sok rajongójuk van, biztos összejön nekik, de nekem ez túl van a tűréshatáromon.

(Mondjuk amúgy sem hiszek abban, hogy egy szettingnek gyökeresen forgatni kell mindent, meg behozni egy valag új előnyt és hátrányt. Inkább játszon egy szetting a szetting szabályokkal és legyenek hozzá olyan kalandok, amiből meg lehet ismerni a világ részeit. Mondjuk ilyet SaWo-ban évek óta nem láttam.)

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 15:22

A Triple Ace készíti a Hellfrost 2. kiadását. Kickstarterre mennek majd, ahol két szinten lehet beszállni:
- mind a 6 könyv digitálosan: 180 font
- mind a 6 könyv digitálisan és nyomtatva: 240 font

Ez csak nekem erős? Oké, hogy 6 könyv, de Hellfrost-szűzként azért ez erős vállalás lenne...

Egyéb furcsaság, hogy saját bevallásuk szerint annyira nem olvasták még át a SWADE-et. Kicsit úgy tűnik, mintha valami saját mafuk által pimpelt SaWo Deluxe-ra fejlesztenék.

Bulldy

A hellfrostot nem ismerem, de a land of fire most is hasonló áron van. 220-250 dolcsi (pdf-ben!) az egész sor.

Bár ott a TAG taktikája még nem ez volt: viszonylat olcsó alapkönyv, majd világleírás hat oldalanként, 5 dolcsi per darab.

Ez a fő oka, hogy kihagytam.

Módosította galu22: 2019.10.15, 15:23

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 06:01

A Triple Ace készíti a Hellfrost 2. kiadását. Kickstarterre mennek majd, ahol két szinten lehet beszállni:

Ez csak nekem erős? Oké, hogy 6 könyv, de Hellfrost-szűzként azért ez erős vállalás lenne...

Egyéb furcsaság, hogy saját bevallásuk szerint annyira nem olvasták még át a SWADE-et. Kicsit úgy tűnik, mintha valami saját mafuk által pimpelt SaWo Deluxe-ra fejlesztenék.

Bulldy

Engem már az eltántorítana, hogy nem elég egy könyv a belevágáshoz, amihez majd megvehetem a segédleteket, ha tetszik. Persze ha az ember már játszott előző kiadással, akkor jobban meg tudja ítélni, de ja, új emberek berántásához ez nem túl jó stratégia.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.14, 19:36

Bulldy

Az eredeti Hellfrost még az Explorer's Edition-höz jött ki, majd kapott egy konverziós segédletet Deluxe-ra. Már eleve másmilyen volt itt-ott, mint az eredeti rendszer, mondjuk csak minimálisan. Volt egy rakás előny-hátrány, ami kimondottan erre a világra íródott, aztán ez részben átment a Land of Fire-be is. 

Úgy képzeld el a világot, mintha a Skyrimet összegyúrnád a Gyűrűk Urával, és a Trónok Harcával, meg egy kicsit a Forgotten Realms-el is. Hangulatos világ, én ezen kezdtem el SaWo-t mesélni.

Nekem minden cucc megvan hozzá pdf-ben, mindkét szettinghez, szóval van hozzá anyag bőven, és tényleg jól adja a hősies fantasy irányzatot. 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.14, 19:01

Bulldy

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.09, 08:16

Érdekes, ugyanis mostanában kezdtek el érdekelni engem is az egyszerűbb rendszerek, bár én nem zárkózom el a dnd-től sem.
Olyan rendszert keresek, ahol a mesélőnek minimálisan kell csak foglalkoznia a játéktechnikával, vagy egyáltalán nem kell törődnie vele.
A játékosaimnak nincs bajuk a képességek válogatásával, engem fárasztanak ezek a dolgok.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.09, 08:13

Mi az Armageddon Mars 2092 -vel próbálgatjuk a SWADE-et, valóban jobban pörög ott, ahol fejleszteni akarták. Azzal, hogy sok előnyből származó +2-t megfeleztek vagy ingyen újradobássá alakítottak, közel sem lehet biztosra menni.

Hivatalos világban szerintem sosem meséltem. Olykor-olykor elgondolkodok, hogy jó volna mesélni egy Deadlands plot point kampányt, de valami mindig eltérít másfelé.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.08, 18:15

Ha szabad tudnom mi okozta ezt a kiábrándultságot?

Nehéz megfogni. Mindenesetre az utóbbi években a minijátékok és az egyszerűbb, skálázható rendszerek jobban kezdtek érdekelni. Nem az OSR, mint rendszer (a D&D-től továbbra is herótom van), hanem mint stílus. Az erőszint nem zavar, a barlang-kurkászós dolgokat messze kerülöm, de játszanék high-powered sci-fi anime-szuperhősös-mechásat éppúgy, mint fantasy éterkalózosat. Az okos, érdekes, újszerű modellek jönnek be, mint a BoL foglalkozásai, a SotDL általános rendszere (a mágiát viszont nem szeretem benne, szerintem nem illik hozzá), a Black Hack usage kockája, az AGE stunt opciói, és ilyesmik. Meg persze a sajátomat (világ + rendszer) formálgatom, alakítgatom, de nem akar összejönni, nem vagyok elégedett vele. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.08, 18:02

Szettingek közül én szeretem a Hellfrostot, és a testvérét a Land of Firet, valamint a Beasts and Barbarianst is.

A Beasts&Barbarians nekem is tetszik, nálunk a kalózkodás és az Indiana Jones-féle pulp kalandok mellett elsősorban ezzel nőtt össze a SaWo. A moduljaikból mondjuk már jócskán szelektálni kell, mert elég ingadozó a színvonal.

Land of Fire: egy időben nagyon érdekelt volna, mert rá voltunk kattanva erre a Ezeregyéjszaka-témára, és érdekesebbnek tűnt, mint az Al Quadim. 

Viszont a Triple Ace Games értékesítési stratégiája annyira kiverte nálam a biztosítékot, hogy inkább nem foglalkoztunk vele. 18 dolcsi az alapkönyv. Ehhez jön még a darabonként 5-10 dollárért árult világleírás, ami összesen 20+ rész. Ezek reklámok és könnyen reprodukálható statblokkok nélkül 6-8 oldalnyi kalandhelyszínt és kalandötletet adnak, ami kicsit túl van árazva.

A D&D 5E-vel jelenleg az a bajom, hogy fejben kell tartani mikor micsoda megy akcióból, bónusz akcióból, melyik kaszt képeség mire jó, stb... Jelenleg azon gondolkodok, hogy mégiscsak váltani kéne a Kard és Mágiára, még akkor is ha nem annyira kedvelem azt a rendszert. Vagy a Barbarians of Lemuriára, úgyis szemezek vele egy ideje. Na mindegy ez majd kialakul úgyis.

Minden rendszerben van valami. Egy ideig próbálgattuk a Barebones Fantasy-t, ami egyébként elég jó, de ott egy külön kockát kellett adni a játékosoknak, hogy kövessék hányadik akciójuk a körben. (a védekezés is annak számít, csak az első van "ingyen")

D&D túl random, Star Wars d6 túl kiszámítható, BRP-ben mindenki gyenge, SaWo-ban mindenki erős, stb. 

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.08, 17:39

Semmi gond, hogy te válaszoltál Galu, bárki véleményére kíváncsi vagyok.

Egyébként valami hasonlót érzek én is, csak pont fordítva: Mesélőként van kicsit elegem a SaWo-ból. Nem tudom miért, pedig mostanában nem is foglalkoztam a rendszerrel. Talán az lehet a baj, hogy sokkal véletlenszerűbb, mint egy D20 rendszer. Legalábbis számomra. Pedig emlékszem, hogy mekkora felüdülést jelentett Star Wars Saga Ediiton, és a Pathfinder után kb 2012-ben, mikor váltottunk.

Szettingek közül én szeretem a Hellfrostot, és a testvérét a Land of Firet, valamint a Beasts and Barbarianst is. Konvertálás tényleg nem macerás, én anno megcsináltam a 4E-hez kiadott Kobold Hall modult, és úgy meséltem le. Volt vele némi munka, de nem volt gáz.

A D&D 5E-vel jelenleg az a bajom, hogy fejben kell tartani mikor micsoda megy akcióból, bónusz akcióból, melyik kaszt képeség mire jó, stb... Jelenleg azon gondolkodok, hogy mégiscsak váltani kéne a Kard és Mágiára, még akkor is ha nem annyira kedvelem azt a rendszert. Vagy a Barbarians of Lemuriára, úgyis szemezek vele egy ideje. Na mindegy ez majd kialakul úgyis.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.08, 11:52

Tudom, hogy nem engem kérdeztél, de válaszom van már rá:

- a legfontosabb, hogy a csapatnak nincs igénye ilyen edge rendszerre, bőven megfelel nekik egy fapadosabb D&D, Barbarians of lemuria vagy BRP rendszer

- nekünk jobban fekszik az alacsony erőszintű játék. Ha valamit nehezen lehet SaWo-ban mesélni, akkor pont ezt. (fapados D&D-ben egy harmadik szintű harcos 12-13 HP-val nem fog ugrálni egy medve ellen)

- a játékosok könnyebben használhatónak tartják a kidolgozott varázslatokat, mint a power+trapping kombinációkat. Fura, de így van. Elvileg nekem jelentene könnyebbséget, hogy powerek vannak, de a gyakorlatban a varázslatokat én már úgyis ismerem, szóval ez az előny elveszett.

- egyéni preferencia. Nem fontos dolog, csak emiatt nem jegelném a játékot, de azért: bármilyen D20 modult leveszek a polcról, konvertálás nélkül tudom mesélni D&D-ben. SaWo-ban valamennyi munkát jelent a konverzió. Nem biztos, hogy sokat, de a semminél azért többet.

Ettől függetlenül a rendszert szeretem. De a PEG (és bedolgozóik) kiadványainak nagy részét azért nem. Kár, hogy úgy alakult, hogy a 50 fathoms inkább az üdítő kivétel, mint a standard.

Módosította galu22: 2019.10.08, 11:53

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 20:59

Petrus: Miért nem SaWoban akarsz mesélni Sundered Skiest és 50F-et? A rendszerből vagy ennyire kiábrándulva, vagy a játékosok akarnak inkább másikat?

Nem játszom most aktívan, majd talán egyszer. Igen, a rendszerből is kiábrándultam egy kicsit.

Ha szabad tudnom mi okozta ezt a kiábrándultságot?

Igaz, ami igaz, én sem használtam mostanában, mivel épp D&D 5E mesélés van egy ideje, és szeretnék kipróbálni narratív rendszereket is, de nem felejtettem el a SaWo-t, sőt, tervbe van véve az új kiadás tesztelése is a közeljövőben.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 19:34

Petrus: Miért nem SaWoban akarsz mesélni Sundered Skiest és 50F-et? A rendszerből vagy ennyire kiábrándulva, vagy a játékosok akarnak inkább másikat?

Nem játszom most aktívan, majd talán egyszer. Igen, a rendszerből is kiábrándultam egy kicsit.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]