Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2928 hozzászólás érkezett eddig

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.09, 08:16

Érdekes, ugyanis mostanában kezdtek el érdekelni engem is az egyszerűbb rendszerek, bár én nem zárkózom el a dnd-től sem.
Olyan rendszert keresek, ahol a mesélőnek minimálisan kell csak foglalkoznia a játéktechnikával, vagy egyáltalán nem kell törődnie vele.
A játékosaimnak nincs bajuk a képességek válogatásával, engem fárasztanak ezek a dolgok.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.09, 08:13

Mi az Armageddon Mars 2092 -vel próbálgatjuk a SWADE-et, valóban jobban pörög ott, ahol fejleszteni akarták. Azzal, hogy sok előnyből származó +2-t megfeleztek vagy ingyen újradobássá alakítottak, közel sem lehet biztosra menni.

Hivatalos világban szerintem sosem meséltem. Olykor-olykor elgondolkodok, hogy jó volna mesélni egy Deadlands plot point kampányt, de valami mindig eltérít másfelé.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.08, 18:15

Ha szabad tudnom mi okozta ezt a kiábrándultságot?

Nehéz megfogni. Mindenesetre az utóbbi években a minijátékok és az egyszerűbb, skálázható rendszerek jobban kezdtek érdekelni. Nem az OSR, mint rendszer (a D&D-től továbbra is herótom van), hanem mint stílus. Az erőszint nem zavar, a barlang-kurkászós dolgokat messze kerülöm, de játszanék high-powered sci-fi anime-szuperhősös-mechásat éppúgy, mint fantasy éterkalózosat. Az okos, érdekes, újszerű modellek jönnek be, mint a BoL foglalkozásai, a SotDL általános rendszere (a mágiát viszont nem szeretem benne, szerintem nem illik hozzá), a Black Hack usage kockája, az AGE stunt opciói, és ilyesmik. Meg persze a sajátomat (világ + rendszer) formálgatom, alakítgatom, de nem akar összejönni, nem vagyok elégedett vele. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.08, 18:02

Szettingek közül én szeretem a Hellfrostot, és a testvérét a Land of Firet, valamint a Beasts and Barbarianst is.

A Beasts&Barbarians nekem is tetszik, nálunk a kalózkodás és az Indiana Jones-féle pulp kalandok mellett elsősorban ezzel nőtt össze a SaWo. A moduljaikból mondjuk már jócskán szelektálni kell, mert elég ingadozó a színvonal.

Land of Fire: egy időben nagyon érdekelt volna, mert rá voltunk kattanva erre a Ezeregyéjszaka-témára, és érdekesebbnek tűnt, mint az Al Quadim. 

Viszont a Triple Ace Games értékesítési stratégiája annyira kiverte nálam a biztosítékot, hogy inkább nem foglalkoztunk vele. 18 dolcsi az alapkönyv. Ehhez jön még a darabonként 5-10 dollárért árult világleírás, ami összesen 20+ rész. Ezek reklámok és könnyen reprodukálható statblokkok nélkül 6-8 oldalnyi kalandhelyszínt és kalandötletet adnak, ami kicsit túl van árazva.

A D&D 5E-vel jelenleg az a bajom, hogy fejben kell tartani mikor micsoda megy akcióból, bónusz akcióból, melyik kaszt képeség mire jó, stb... Jelenleg azon gondolkodok, hogy mégiscsak váltani kéne a Kard és Mágiára, még akkor is ha nem annyira kedvelem azt a rendszert. Vagy a Barbarians of Lemuriára, úgyis szemezek vele egy ideje. Na mindegy ez majd kialakul úgyis.

Minden rendszerben van valami. Egy ideig próbálgattuk a Barebones Fantasy-t, ami egyébként elég jó, de ott egy külön kockát kellett adni a játékosoknak, hogy kövessék hányadik akciójuk a körben. (a védekezés is annak számít, csak az első van "ingyen")

D&D túl random, Star Wars d6 túl kiszámítható, BRP-ben mindenki gyenge, SaWo-ban mindenki erős, stb. 

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.08, 17:39

Semmi gond, hogy te válaszoltál Galu, bárki véleményére kíváncsi vagyok.

Egyébként valami hasonlót érzek én is, csak pont fordítva: Mesélőként van kicsit elegem a SaWo-ból. Nem tudom miért, pedig mostanában nem is foglalkoztam a rendszerrel. Talán az lehet a baj, hogy sokkal véletlenszerűbb, mint egy D20 rendszer. Legalábbis számomra. Pedig emlékszem, hogy mekkora felüdülést jelentett Star Wars Saga Ediiton, és a Pathfinder után kb 2012-ben, mikor váltottunk.

Szettingek közül én szeretem a Hellfrostot, és a testvérét a Land of Firet, valamint a Beasts and Barbarianst is. Konvertálás tényleg nem macerás, én anno megcsináltam a 4E-hez kiadott Kobold Hall modult, és úgy meséltem le. Volt vele némi munka, de nem volt gáz.

A D&D 5E-vel jelenleg az a bajom, hogy fejben kell tartani mikor micsoda megy akcióból, bónusz akcióból, melyik kaszt képeség mire jó, stb... Jelenleg azon gondolkodok, hogy mégiscsak váltani kéne a Kard és Mágiára, még akkor is ha nem annyira kedvelem azt a rendszert. Vagy a Barbarians of Lemuriára, úgyis szemezek vele egy ideje. Na mindegy ez majd kialakul úgyis.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.08, 11:52

Tudom, hogy nem engem kérdeztél, de válaszom van már rá:

- a legfontosabb, hogy a csapatnak nincs igénye ilyen edge rendszerre, bőven megfelel nekik egy fapadosabb D&D, Barbarians of lemuria vagy BRP rendszer

- nekünk jobban fekszik az alacsony erőszintű játék. Ha valamit nehezen lehet SaWo-ban mesélni, akkor pont ezt. (fapados D&D-ben egy harmadik szintű harcos 12-13 HP-val nem fog ugrálni egy medve ellen)

- a játékosok könnyebben használhatónak tartják a kidolgozott varázslatokat, mint a power+trapping kombinációkat. Fura, de így van. Elvileg nekem jelentene könnyebbséget, hogy powerek vannak, de a gyakorlatban a varázslatokat én már úgyis ismerem, szóval ez az előny elveszett.

- egyéni preferencia. Nem fontos dolog, csak emiatt nem jegelném a játékot, de azért: bármilyen D20 modult leveszek a polcról, konvertálás nélkül tudom mesélni D&D-ben. SaWo-ban valamennyi munkát jelent a konverzió. Nem biztos, hogy sokat, de a semminél azért többet.

Ettől függetlenül a rendszert szeretem. De a PEG (és bedolgozóik) kiadványainak nagy részét azért nem. Kár, hogy úgy alakult, hogy a 50 fathoms inkább az üdítő kivétel, mint a standard.

Módosította galu22: 2019.10.08, 11:53

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 20:59

Petrus: Miért nem SaWoban akarsz mesélni Sundered Skiest és 50F-et? A rendszerből vagy ennyire kiábrándulva, vagy a játékosok akarnak inkább másikat?

Nem játszom most aktívan, majd talán egyszer. Igen, a rendszerből is kiábrándultam egy kicsit.

Ha szabad tudnom mi okozta ezt a kiábrándultságot?

Igaz, ami igaz, én sem használtam mostanában, mivel épp D&D 5E mesélés van egy ideje, és szeretnék kipróbálni narratív rendszereket is, de nem felejtettem el a SaWo-t, sőt, tervbe van véve az új kiadás tesztelése is a közeljövőben.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 19:34

Petrus: Miért nem SaWoban akarsz mesélni Sundered Skiest és 50F-et? A rendszerből vagy ennyire kiábrándulva, vagy a játékosok akarnak inkább másikat?

Nem játszom most aktívan, majd talán egyszer. Igen, a rendszerből is kiábrándultam egy kicsit.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 18:26

Őszintén szólva én sosem játszottam hivatalos PEG settingben, szóval nem bánok semmiféle új irányt. :) A 50 Fathoms még olyan bakancslistaszerűen tervben van, de azt nem érinti semmilyen változás manapság.

Szerintem a 50F-ba mindenképp érdemes belevágni.

A játékosok nálam feltűnően hamar felvették a hangulatot, talán csak a CAstle FAlkenstein esetében ment nagyságrendileg ilyen gyorsan. Egyszerűen mindenkinek annyira sok élménye van a settinggel kapcsolatban, hogy a szerepjáték szinten természetesen, magától jön.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 17:35

A hivatalos PEG kiadványok közül egyedül a Pirates of the Spanish Main szettingben játszottam, talán 3 alkalommal. A saját kiadványaik közül ami érdekel talán a Lankhmar, és az ETU, valamint a Rifts, bár utóbbi ugyebár nem igazán az övéké, de azért na. :)

Más kiadók világai voltak nálunk palettán, illetve saját, vagy konvertált szettingek.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 16:13

A legjobban induló kampánykezdet volt, amikor az 50F-et kezdtem mesélni. Mindenki jól hozta a karakterét és a miliőt, nagyon jól szórakoztunk. Csak sajnos az egyik játékos belezúgott az éppen akkor megjelent 5E-be és hát ő volt a fő mesélő, az ő szava döntött. Utána, pár 5E játékkal később szét is hullott a csapat a belső ellentéteink miatt (jó társaság volt, de két dudás nem fért meg egymás mellett...).
Egyszer még biztosan le fogom mesélni az 50F-et és a Sundered Skies-t, de valószínűleg nem SaWo-val.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 08:49

Őszintén szólva én sosem játszottam hivatalos PEG settingben, szóval nem bánok semmiféle új irányt. :) A 50 Fathoms még olyan bakancslistaszerűen tervben van, de azt nem érinti semmilyen változás manapság.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.05, 11:47

Az igazat megvallva én kezdem elengedni a SaWo-t. Azt hiszem, valahol a WW Rome körül tört meg valami a PEG-ben, utána apró lépésekkel olyan irányba csúszott, ami nekem már nem szimpi, és ez a Deadlands nyígás csak rátett még egy lapáttal. A rendszere továbbra is érdekel és nagyszerű, de a körítés miatt egyre rosszabb szájízzel tudok rá gondolni, és nem tartom valószínűnek, hogy a jövőben beszállok még valami kampányukba.

Én is így vagyok vele. A világok eddig sem hoztak lázba, de a rendszert jó szerszámosládának tartom. A SWADE könyv megvan, más nem is kell.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.05, 10:05

Az igazat megvallva én kezdem elengedni a SaWo-t. Azt hiszem, valahol a WW Rome körül tört meg valami a PEG-ben, utána apró lépésekkel olyan irányba csúszott, ami nekem már nem szimpi, és ez a Deadlands nyígás csak rátett még egy lapáttal. A rendszere továbbra is érdekel és nagyszerű, de a körítés miatt egyre rosszabb szájízzel tudok rá gondolni, és nem tartom valószínűnek, hogy a jövőben beszállok még valami kampányukba.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.03, 20:56

Nem nagyon tudok most időt szánni erre. A könyvön sok bemutatni való nincs, a legtöbb értelme a SWD/SWADE konverziós dokumentum fordításának lenne, de ezt sem tudom karácsonynál hamarabbra vállalni.

Bulldy

Kilhalm

Kilhalm

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.03, 06:42

Sziasztok!

A SWADE alapú Savage Rifts könyvek egész szépen kerülnek be a Test Play fázisba, szerintem ígéretesek, én meg is vettem a PDF-eket már csak az Empire of Humaniy: North America várat magára.

Néhány gépelési hibát eltekintve egész jók, érdekes (tápos) új fajok és jó világleírás, a képek pedig kiváló minőségűek, pedig ez nem szokott annyira jellemző lenni a Sawage Worlds könyvekre.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.02, 10:15

Gratula! Illetve elnézést Stratotól, hogy elveszem a kenyerét, de esetleg nem írnál róla egy ismertetőt? :)

Ejnye-bejnye! ;)

Amúgy +1 :D

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.02, 06:16

Gratula! Illetve elnézést Stratotól, hogy elveszem a kenyerét, de esetleg nem írnál róla egy ismertetőt? :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.01, 19:36

Megjött a keménykötéses SWADE!

Szép, az A5 és A4 között van, pont kellemes méret napi használatra. A papír minősége is jó, kicsit vastagabbnak érzem, mint a régen Deluxe.

Ezen kívül semmi extra, tisztességes iparosmunka. De nem is vártam sem többet, sem kevesebbet. :)

Hogy a 35 - 40 dolláros árat megéri-e, az más kérdés, főleg hogy a Deluxe sem volt egy bughalmaz. Mondjuk azt, hogy manapság egy ilyen méretű és nyomdai minőségű cuccnak ennyi az ára.

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.23, 19:22

Galu:

Én úgy vagyok vele, hogy ez egy játék. Senki sem személyesen érintett az amerikai rabszolgaságban, mert már senki sem él az egykori rabszolgák közül. Lehet és kell arra emlékezni, hogy ez rossz dolog volt, de egy játék egy ikonikus elemét emiatt áttételesen kihúzatni nekem eléggé bolhából elefántot. De biztos csak én vagyok érzéketlen. Mondjuk kihúzhatnák az indiánokat is, biztos van fehér cowboy őssel rendelkező, akit indokolatlanul skalpoltak meg, erre valaki hoz egy büszke indiánt, aki szerint minden fehér bűnös.

Ezzel a résszel egyetértek, az amerikai szerepjáték-találkozókon lévő problémát nem fogja megoldani, máshol pedig nem téma. Általában érdemesebb az emberek józan eszére támaszkodni, de úgy látszik ezt Shane nem így látja.

Nekem speciel segít, ha van Konföderáció a vadnyugati történetekben. Plusz egy érdekes konfliktusforrás, az egyébként meglehetősen homogén közegben. (már legalábbis a korabeli Európához vagy Ázsiához képest homogén :D) Nem gyakran játszom westernt, de ha igen, és felmerül a Konföderáció, akkor sokkal inkább a mocsárvilág és a zene szokott előtérbe kerülni. Ebből már kiderül, hogy én sem értek egyet a változtatással.

Módosította galu22: 2019.09.23, 19:23

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]