Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2373 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 21:17

Végül is, most a hétvégén SaWo Supers-t meséltem, a "look & feel" különböző, de az erőszint hasonló lehet. :)

Kis szösszenet, olyat sem láttam még, mint szombaton: NJK dob félelem ellen -> kígyószem! Benny-ből újradobja -> kígyószem! :D (Ekkor lett az amúgy barna medve alakváltó szuperhősből jegesmedve...)

Bulldy

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.20, 04:19

Üdv!

A sima emberi archetípusok (nem crazy, nem juicer, nem mind melter, stb.) úgy vannak egy erőszintre hozva, hogy Seasoned rangon kezdenek és sok opcióból választhatnak. Képzett, jól felszerelt karakterek lehetnek.

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.19, 21:01

Ha már fermerült a RIFTS: ilyen karaktereknek mit lehet mesélni?

Bulldy

Kezdetnek olyan partit, akik felérnek vele.

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.19, 18:53

Üdv!

Hát a Rifts világa szerintem ilyen. Bőven akad ellenfele az ilyen karaktereknek is. Bár ez a kiborg kicsit combos lett (előjött belőlem a power gamer). Ám a settingben deklaráltan minden valamirevaló közösségben vannak nehézfegyverek (egy-kettő). Most írtam egy modult majd közzéteszem ha kész lesz.

Zanzásítva kb. ennyi:

Iparmágnás vadkapitalista gyártulajdonosnak kilátásban van egy zsíros üzlet, a CS hadsereg fehérjeszelet és egyéb élelmiszer beszállítója lehet (a modul a Tolkeen Cs háború előtt játszódik kb. 1-1,5 évvel, annak az előjátéka, a Jk-kat hozza közelebb a CS-hez) ám a hadsereg vezetése finoman közölte, hogy cserébe ki kell takarítania az egyik külvárost valami új drogtól. A drog egy idegen cucc naruni kereskedők hozzák, a Chicago Devils banda terjeszti egyenlőre csak egy külvárosban, tesztüzemben, de arra elég volt, hogy a gyárban a munkások egy része betépve kajacsatát kezdjen. A Jk-k pár tucat robbanó lőszert használó orkkal, egy nehézfiú banda-hadnaggyal meg opcionálisan egy combosabb erősítéssel kerülnek szembe.

A modulban van némi nyomozás, kommandózás, gyárlátogatás, tüntetés oszlatás, harc a bandával és a végén ott marad a kérdés a levegőben, hogy mi legyen a naruni fegyver és egyéb kereskedőkkel, hát annak a bagázsnak a JK-k segítség nélkül nem hiszem, hogy sikerrel nekimehetnének.

Amúgy egy hivatalos modulban meg egy kis város (falu) fogadósa rádiózik bele az éterbe, hogy segítséget kérjen (aztán a falubeliek jól megverik mielőtt befejezhetné mert még idecsábít valami banditákat). Abban a modulban a JK-k egy Tommorow Legion nevű, liberális erők által pénzelt terrorszervezet (a setting szerint jófiúk) tagjai. A faluban mindenki mutálódik, mutáns állatok támadnak, meg egy olyan lény amit a kimondhatatlan, agresszívan terjeszkedő földönkívüli intelligens rovarfaj ellen tenyésztett ki egy tudós. A tudós nem messze felállított egy labort elszabadult valami spóra egy másik dimenzióból az keveri a málnaszőrt, a csapata angolosan távozott, itt hagyva a mesterséges bolyt ahol a fogságban felnevelt rovarokkal kikísérleteztek, ott a mutálódott és a hagyományos rovarok között polgárháború zajlik, a két királynő öli egymást. A faluba érkezik egy CS nyomozótiszt a dog boy (génmanipulált humanoid kutyák akik kiszagolják a mágiát meg a pszionikát) és egyéb kíséretével. Ők nem ragaszkodnak a falu felperzseléséhez (pedig de).

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.19, 13:14

Ha már fermerült a RIFTS: ilyen karaktereknek mit lehet mesélni?

Bulldy

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.19, 10:12

Üdv!

KLM:

Köszönöm a választ. Szerintem hackelhető a kiborg egynémely alrendszere. Én úgy képzelek egy kiborgot (a "sajátomat" legalábbis), hogy csak az agya maradt meg, abba be vannak építve mindenféle chippek amik segítenek kiaknázni a "számolókapacitást",(...)

Géptestben ép lélek :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.19, 09:46

Tény, hogy nem áll túl jól, de a gyűjtések utolsó napján fel szokott még szaladni az összeg (egyrészt az újra megnyomott marketing kampány miatt, másrészt a kivárók/későn ébredők miatt). Azzal együtt szerintem ha nagyon neccesen is, de meglesz.

Mondjuk a stretch goalok sem túl vonzók, azzal még lehetett volna motiválni az adakozást. Ezzel együtt engem is hidegen hagy a cucc, csak mint hírt hoztam.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.18, 22:41

Hát nem tudom...

6 nap van még a gyűjtésből és az összeg harmada hiányzik. Ha meg is lesz, nagyon neccesen. Engem minden esetre nem fogott meg.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.18, 22:25

Szerintem nem.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.18, 21:44

Savage Mojo is pleased to announce a new kickstarte!
[...]
So far, though, there hasn’t been a full campaign for Shaintar, no “Plot Point, Savage Tales, and all the trimmings” campaign book. That’s changing… right now, in fact. Savage Mojo, the publishers of Shaintar, have a Kickstarter running for Thundering Skies and it’s crackling with high voltage energy.

https://www.kickstarter.com/projects/764802981/shaintar-thundering-skies-rpg-campaign

Úgy néz ki, hogy bukni fog...

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.18, 21:30

Savage Mojo is pleased to announce a new kickstarte!
[...]
So far, though, there hasn’t been a full campaign for Shaintar, no “Plot Point, Savage Tales, and all the trimmings” campaign book. That’s changing… right now, in fact. Savage Mojo, the publishers of Shaintar, have a Kickstarter running for Thundering Skies and it’s crackling with high voltage energy.

https://www.kickstarter.com/projects/764802981/shaintar-thundering-skies-rpg-campaign

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.18, 20:39

Üdv!

KLM:

Köszönöm a választ. Szerintem hackelhető a kiborg egynémely alrendszere. Én úgy képzelek egy kiborgot (a "sajátomat" legalábbis), hogy csak az agya maradt meg, abba be vannak építve mindenféle chippek amik segítenek kiaknázni a "számolókapacitást", az agy amolyan bio-számítógép, egy tartályban lötyög, amiben inkább zselé van mint folyadék, ez táplálék, véd a zötykölődéstől és annyi tartósítószer van benne mint a fene, kb évente kell utánatölteni, az alvást is tartósztatja. Maradt némi gerinc az idegkötegek miatt amik szépen rá vannak csatlakoztatva a végtagokra-, de ott is inkább "optikai kábel" viszi az infót, vizuális-, célzó és egyéb rendszerekre. Ez a gépember 360 fokban lát, radar, éjszakai- és hőlátás, valamint a hallástartománya is ki van terjesztve (gyárilag) és zajszűrő is jár a csomaghoz, így a csillámfiú puskájának hangrobbanása ellen is védettebb. Az a kiborg amit összeraktam négy karral bír, kettőben a mini railgunt tartja, egyben-egyben pedig M.D.C. anyagból készült rohampajzsokat, így simán épít magának egy fedezéket. A railgun célkeresztje amúgy is megjelenik a látóterében. A lábai és az ujjai mászókarmok, amik alapszintű strukturális adatot is szolgáltatnak egy egyszerű és gyors nyomáspróba után (ezt úgy képzelem, hogy a kiborg belemélyíti a karmokat a felületbe a számítógép pedig terhelhetőséget becsül, mert egy ekkora dög azért nem tud akárhová felmászni) van egy beépített képességhuzalozása, lopakodó programmal, ez finomhangolja az ormótlanra páncélozott test mozgását, így ha sunnyog akkor nem dübörög a gép. Lehetett volna még valami kaméleon festést de arra már nem maradt credit. A valamikori kommandós akiből építették kick-box bajnok, ez a test pedig extra nehézsúlyú. Beépített nano-szerelő rendszere is van, ezt mondjuk elég sűrűn kell után tölteni. A Pók névre keresztelt monstrum előszeretettel jár hat lábon és pusztakezes harcban átfordulásokkal szeret trükközni. Az egészségi állapota miatt leszerelt CS katona akiből építették egy kapzsi (simán öl a jó cuccokért) szadista, rasszista (szerinte van üzleti leleménye ráadásul hazafi és emberbarát csak a más fajúakat bántja) láncbagós volt és végső stádiumos tüdőrákban haldoklott amikor egy zsoldoskompánia tehetségkutatója felkereste. Most kb. élete végéig (még szét nem lövik annyira, hogy elfüstöljön az agya) törleszt de ő ezt szereti csinálni. Most is füstöl mint egy gyárkémény, úgy van kialakítva, hogy ha szivart vesz a szájába akkor a chippek úgy stimulálják az agyát, hogy azt higgye érzi az ízét, bár a füst érzete hiányzik neki.   

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.16, 23:40

@Bulldy: A kép címe "A druid far away from home". ;)

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.16, 23:37

Üdv!

Nemrégiben megvásároltam a Savage Rifts setting könyveit pdf formátumban. Nekem nagyon hozza a feelinget. Amire kíváncsi lennék:

Szerintetek számítógépes vírus támadhatja meg a harci kiborgokat? Mert van beépített mini-számítógépük amivel rá tudnak csatlakozni más gépekre, illetve valaminek vezérelni kell a robot testet. És ha a válasz igen akkor milyen mentődobást javasoltok ellene?

Őszintén szólva fogalmam sincs a SaWo biofeedbackes vírusairól, de azt mondanám, hogy azonos tech levelen nem hekkelhető a borg, maximum a datajack része - a szenzorok, mozgás, fegyverrendszerek, pláne az életfenntartó rész nem.
Sőt.
Belegondolva, a Rifts Earth borgjai is jól kell viseljék pld a TW telemechanics-ját, szóval azzal sem lehet meghekkelni magát a borgot.
Ha hurcol magába építve egy kiberdekket, azzal csinálhatsz bármit, a többi rwndszert nem érinti.
:szerintem:

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.13, 04:08

Üdv!

Nekem erről rögtön a Codex nadorjai ugranak be, az őket ábrázoló képeken volt még nagyon menő ez az ál-indián ruhaviselet. Mondjuk Én nem szeretem az ilyen hatásvadász képeket.   

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.12, 19:22

Hát ezek a pszionok nem igazán jönnek be...

De megtaláltam a kis kedvencemet is:

http://i700.photobucket.com/albums/ww2/Starmage444/SF_Fantasy/KeithParkinson-Shandara.jpg

:)

Bulldy

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.11, 19:56

http://rollothedie.blogspot.hu/2013/07/tripping-rifts.html

Kép a linken. :D

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.11, 19:52

Üdv!

Bulldy, hát anno a Rifts sem kerülhette el a "bögyös csajos" marketinget, szóval lehet. Itt az ügyeletes amazonok az altara fajhoz tartozó vak (telepátiával látnak) és dögös nők, akik a spulgroth nevű szörny izék szolgái. Ezek a perverz gyíkszerű, nyálkás szörnyizék egy hanyatló űrbirodalmat alkotnak, a földre kereskedni meg rabszolgákat befogni járnak, Atlantisz egy része a bázisuk. Nagyon értenek a mágiához, repülő, erőtértől védett techno-bárkáik vannak, meg egy tucat más fajt is istápolnak a birodalmukban, megnövelt agyi kapacitású majmokat stb. Három galaxisban a legjobb varázsholmigyártók közé tartoznak. :D

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.11, 19:29

Én arra emlékszem csak a régi Rifts-ből, hogy a vonatkozó Rúna cikkben jók voltak a képek. Volt valami melltartós-tigrises csaj, az nagy kedvencem volt. ;) (Vagy az nem onnan van...?)

Bulldy

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.11, 19:17

Üdv!

Közben arra jutottam, hogy Vigor kell ellene. Én csak javasolni tudom A Savage Rifts-et. Aki ismeri az eredeti Rifts rendszerét az tudja mennyire bonyolult, egy NPC statisztikái 2-3 oldalasak. Külön kell minden testtájat számolni találat esetén isten tudja hány skill van. Szóval így könnyebb.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]