Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2405 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3919 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.08, 17:53

Félreértés ne essék, a setting nekem bejön, bírom Conant és Vörös Szonját is, csak valamiért sosem merült fel, hogy ilyen világan játsszunk ilyen történeteket.

ha valaha felmerül az igény, szerintem a B&B pont alkalmas erre. Eredetileg azért szereztem be, hogy ihletet merítsek belőle egy Conan/Hyboria kampányhoz, de annyira kompakt az egész, hogy inkább egy-az-egyben meséltem.

Valójában minden megvan, ami kell, (az alap kiadvány) egyáltalán nem túlírt, és érdekesen vannak ötvözve benne a kultúrák. Mindnek teljesen jó S&S hangulata van, de vannak annyira kevertek, hogy nem lehet könnyen történelmi párhuzamot találni. Bár nekem a töri hobbim, de az írók sokkal olvasottabbak lehetnek nálam, hogy így össze tudták válogatni a történelmi előképek érdekességeit.

Fura módon pont a kifejezetten savage worlds-höz írt dolgokat (edge-ek, arcane bacground) érzem a leggyengébbnek. (leszámítva az ingyenes kalandokat, mert az ott bemutatott trükkök a rendszer használatára bármilyen SaWo mesélőnek jól jönnek. Pl. a kártyahúzásos dungeon a Carnival...-ból, vagy a hajtóvadászat és a "hogy meséljünk ritkán használt skillcheck-et úgy, hogy ha nincs senkinek, azért ne szívják meg" a wolves in the borderland-ből)

edit:

megemlíteném, hogy a fizetős kiegészítőkről (pl. "archetypes of the dominions") azért nem vagyok ilyen jó véleménnyel...

Módosította galu22: 2017.06.08, 17:54

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.07, 11:49

Megbekkeltem a papíralapú könyveket és a kártyapaklit. Majd küldök képet, miután megjött. (2017 karácsony elviekben, de a Zweihänder-re már nem tudom mióta várok, mire megjön lehet el is adom inkább. :( )

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.07, 06:23

Félreértés ne essék, a setting nekem bejön, bírom Conant és Vörös Szonját is, csak valamiért sosem merült fel, hogy ilyen világan játsszunk ilyen történeteket.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.06, 21:55

Ráadásul a Sword & Sorcery támogatja a pikareszk történeteket, így mindenféle aggodalom nélkül lehet egyik héten tengeres-kalózos, a másikon kígyószekta-felszecskázósat játszani.

Ez persze bármilyen szettingben működik, akár Forgotten Realms-ben is, de én valamiért úgy érzem, hogy egy civilizáltabb világban játszva nagyobb igény van a folyamatosságra. S&S-ben senki sem lepődik meg, hogy két kaland között a karakterek elverték a pénzüket nőre/piára és a következő kalandba ugyan tapasztaltabban, de mégis egy szál ágyékkötőben, bőrcsizmában, kopott csatabárddal a kézben vágnak bele.

Fura mód nekünk jól működött a Sundered Skies is (igaz KéM-ben játszottuk), ugyanezen az alapelven. :)

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3919 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.06, 19:57

Bár ez a conanos/vörös szonyás témakör szerepjátékban sosem vonzott, örömmel látom, hogy már meg is van az eredeti cél. :)

Én alapvetően bírom a Sword&Sorcery-t. Nemrég beszélgettünk erről haverokkal, mert a S&S áramlat anno eléggé elkapott, a többi divat nem nagyon, beleértve a "3d6 patkány + 2d10 réz murderhobo" modulokat, az újszülött csecsemőket evő túlvilági péniszeket (Raggi és követői), amik elég sokáig tartották (tartják?) magukat.

Alapvetően azt hiszem azért szeretem, mert a végkicsengése pozitív (lehet változatni gáz dolgokon), a karakterek jellemzően bajkeverők (könnyebb mesélni, mint gonoszokat üldöző hősöknek), és a világ jellemzően a civilizáció szigeteiből és az ismeretlenből áll*.

*lamentations-ben fordítva van, és ez annyira nem játékbarát. Azaz van a "normál középkor" és az "érdekes, misztikus kalandhelyszínek". Játék közben ez azt jelenti, hogy a játékosok, hacsak - Cthulhu nyomozókhoz hasonlóan - direkt nem vetik magukat a gonosz útjába, normál középkori kalandokban fognak részt venni.

Amúgy a Conan alapvetően nem különbözik az Indiana Jones sztoriktól, simán belefér ebbe a pulp sablonba az utóbbi is. Ha maga Conan nem adja, akkor érdemes lehet megismerkedni Elric-kel vagy Corum-mal, az is S&S. (amúgy a Forgotten REalms-t is simán el lehet adni így!)

Módosította galu22: 2017.06.06, 19:58

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.06, 17:56

Időközben megindult a Beasts & Barbarians indiegogo kampánya:
https://www.indiegogo.com/projects/beasts-and-barbarians-steel-edition-rpg

Bár ez a conanos/vörös szonyás témakör szerepjátékban sosem vonzott, örömmel látom, hogy már meg is van az eredeti cél. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.06, 11:45

Időközben megindult a Beasts & Barbarians indiegogo kampánya:

https://www.indiegogo.com/projects/beasts-and-barbarians-steel-edition-rpg

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.01, 14:03

Semmi gond. Én is náluk láttam posztolva, be is kérdeztem alatta, hogy ez SaWo-e, mert a logót nem láttam. Ott mondták, nem SaWo, hanem saját rendszer. Gondolom azért nyomják ők is, mert Shane benne volt az eredeti alkotógárdában.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.01, 12:07

Ráadásul a TORG nem is Savage Worlds alapú lesz. :(

Nem is tudom, hogyan sikerült annak néznem.  :duh:

Ja, megvan. A PEG-nél láttam a hírek között, és automatikusan azt gondoltam, hogy akkor biztosan Savage Worlds. Bocs.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.31, 21:31

Ráadásul a TORG nem is Savage Worlds alapú lesz. :(

Viszont július elején B&B GE az indiegogo-n! :)

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.31, 21:17

Engem abszolút nem hozott tűzbe, de van egy ilyen:

https://www.kickstarter.com/projects/1216685848/torg-eternity

Meg egy ilyen is:
https://www.kickstarter.com/projects/1410286763/buccaneer-through-hell-and-high-water-for-savage-w

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 21:16

A Rippertech-el főzeteket is lehet csinálni az eredeti Rippersben, ami átfedést jelent az Alkímiával. Mondjuk az utóbbival szervetlen dolgokból is lehetne "aranyat" csinálni.

Az Idézésnél, olyan lényeket lehetne segítségül hívni, amelyeket vérrel vagy más áldozattal kell először kiengesztelni, mielőtt megidézi valaki, mert ezek elmulasztása esetén, az idéző a halál fia, könnyen a megidézett lény haragjának áldozatává válhat. 

A varázslásnál, meg kerülném a fantasys hack 'n' slash-tipusú közvetlen sebző varázslatokat. Inkább olyanokat lehetne bűbájolni, amivel a természet erőit és az élőlényeket lehet befolyásolni. 

Meg mehetne az okkult könyvek és középkori grimoárok eszeveszett gyüjtése, a titkos tudásért. 

De ahol "sokat akar a szarka, ott nem biztos, hogy bírja a farka", vagyis a varázslás, és sötét titkok, a Ripprtechhez, hasonlóan rendkívül megviseli az emberi idegeket, kikezdi az épelmét, amolyan cthulhusan. Itt a Reason-jellemzővel lehet mérni.

Szerintem egy Földön játszódó, még ha alternatív is, világba ezek illenek.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 20:58

Igen, a "flashy fantasy" mágia helyett elég lenne valami rituális cucc, ahol vagy sokáig varázsolsz vagy bevetsz valami gonosz komponenst (az igazán durva hatásért meg mindkettő), illetve befér még az alkímia és a veszett tudomány is.

Bulldy

Igen én is ilyenre gondoltam. Amolyan Nephilim-féle varázslás (Varázslás, Idézés, Almímia), hosszú, hangosan kiejtett varázsigékkel, középkori varázskönyvekkel és bonyolúlt, hosszú és veszélyes rituálékkal.

A Horror Companion vonatkozó részeit érdemes felcsapni. Esetleg lehet úgy kombinálni, hogy a varázshasználó karaktereknek nincs és nem is lehet Erő-pontja, viszont induláskor ingyen, feltételek teljesítése nélkül mindenki megkapja a Soul Drain előnyt. Gyakorlatilag ezzel termelsz Erő-pontot, abból varázsolsz. Lehet akár lövöldözgetni is 2d6-os lövedékeket, de minden alkalommal Spirit-1 dobás, ami ha nem jön össze, akkor seb. Az 1 és az alatti eredménynél az eszméletlenséget valami jóféle elmebajjal kiegészíteném. Szóval puttyogtatásra még mindig inkább egy jó pisztoly a javasolt eszköz. ;)

Ez persze kizárja, hogy a karakterek túl nagy erejű varázslatokat nyomjanak önerőből, komolyabb hatásokért már a rituálékhoz kell nyúlni...

Bulldy 

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 13:33

Igen, a "flashy fantasy" mágia helyett elég lenne valami rituális cucc, ahol vagy sokáig varázsolsz vagy bevetsz valami gonosz komponenst (az igazán durva hatásért meg mindkettő), illetve befér még az alkímia és a veszett tudomány is.

Bulldy

Igen én is ilyenre gondoltam. Amolyan Nephilim-féle varázslás (Varázslás, Idézés, Almímia), hosszú, hangosan kiejtett varázsigékkel, középkori varázskönyvekkel és bonyolúlt, hosszú és veszélyes rituálékkal.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 13:23

Bulldy

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 10:56

Ha megvan a régi, akkor nincs sok értelme az újnak, annyit nem ad plusszba.

Ha nincs semmi Rippers-ed, akkor a SaWo Deluxe mellé, saját kampányra jobb az új. Ha megvan a régi, amiben jó a Plot Point, akkor nem éri meg az új csak a Deluxe frissítés miatt, azt magadtól is megteheted.

Ezt továbbra is tartom. :)

Bulldy

Egyébként ha lenne több időm és lenne rá motivációm (újra elkezdenénk egy társasággal rippersezni),
akkor felújítanám/feldobnám a régi ripperst egy-két saját ötlettel (még több rippertech és okkult hangulatú,
nem fantasy jellegű mágia, varázslatok).

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 10:42

Ha nincs semmi Rippers-ed, akkor a SaWo Deluxe mellé, saját kampányra jobb az új. Ha megvan a régi, amiben jó a Plot Point, akkor nem éri meg az új csak a Deluxe frissítés miatt, azt magadtól is megteheted.

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 08:57

Bulldy

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 22:52

Én az új Rippersbe már nem ruháztam be, maradt a régi kiadás.

Anno le lettem beszélve és ez a te lelkeden szárad Bulldy  :fejsimi:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 09:57

A Rippers nekem is ott van a szívem csücskében. Az új (Resurrected) tisztes ráncfelvarrás, csak a Plot Point elég ramaty benne, illetve kihúzták a Ripperware legérdekesebb méregfogát. :(

Én azon agyalok, hogy ha mesélnék, átteném simán a mai korba. A viktoriánus világ nem áll messze a fantasy-tól és régóta szeretnék már egy urban fantasy kampányt is. Legalább egy rövidet. :)

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]