Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2394 hozzászólás érkezett eddig

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 220 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 21:16

A Rippertech-el főzeteket is lehet csinálni az eredeti Rippersben, ami átfedést jelent az Alkímiával. Mondjuk az utóbbival szervetlen dolgokból is lehetne "aranyat" csinálni.

Az Idézésnél, olyan lényeket lehetne segítségül hívni, amelyeket vérrel vagy más áldozattal kell először kiengesztelni, mielőtt megidézi valaki, mert ezek elmulasztása esetén, az idéző a halál fia, könnyen a megidézett lény haragjának áldozatává válhat. 

A varázslásnál, meg kerülném a fantasys hack 'n' slash-tipusú közvetlen sebző varázslatokat. Inkább olyanokat lehetne bűbájolni, amivel a természet erőit és az élőlényeket lehet befolyásolni. 

Meg mehetne az okkult könyvek és középkori grimoárok eszeveszett gyüjtése, a titkos tudásért. 

De ahol "sokat akar a szarka, ott nem biztos, hogy bírja a farka", vagyis a varázslás, és sötét titkok, a Ripprtechhez, hasonlóan rendkívül megviseli az emberi idegeket, kikezdi az épelmét, amolyan cthulhusan. Itt a Reason-jellemzővel lehet mérni.

Szerintem egy Földön játszódó, még ha alternatív is, világba ezek illenek.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 20:58

Igen, a "flashy fantasy" mágia helyett elég lenne valami rituális cucc, ahol vagy sokáig varázsolsz vagy bevetsz valami gonosz komponenst (az igazán durva hatásért meg mindkettő), illetve befér még az alkímia és a veszett tudomány is.

Bulldy

Igen én is ilyenre gondoltam. Amolyan Nephilim-féle varázslás (Varázslás, Idézés, Almímia), hosszú, hangosan kiejtett varázsigékkel, középkori varázskönyvekkel és bonyolúlt, hosszú és veszélyes rituálékkal.

A Horror Companion vonatkozó részeit érdemes felcsapni. Esetleg lehet úgy kombinálni, hogy a varázshasználó karaktereknek nincs és nem is lehet Erő-pontja, viszont induláskor ingyen, feltételek teljesítése nélkül mindenki megkapja a Soul Drain előnyt. Gyakorlatilag ezzel termelsz Erő-pontot, abból varázsolsz. Lehet akár lövöldözgetni is 2d6-os lövedékeket, de minden alkalommal Spirit-1 dobás, ami ha nem jön össze, akkor seb. Az 1 és az alatti eredménynél az eszméletlenséget valami jóféle elmebajjal kiegészíteném. Szóval puttyogtatásra még mindig inkább egy jó pisztoly a javasolt eszköz. ;)

Ez persze kizárja, hogy a karakterek túl nagy erejű varázslatokat nyomjanak önerőből, komolyabb hatásokért már a rituálékhoz kell nyúlni...

Bulldy 

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 220 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 13:33

Igen, a "flashy fantasy" mágia helyett elég lenne valami rituális cucc, ahol vagy sokáig varázsolsz vagy bevetsz valami gonosz komponenst (az igazán durva hatásért meg mindkettő), illetve befér még az alkímia és a veszett tudomány is.

Bulldy

Igen én is ilyenre gondoltam. Amolyan Nephilim-féle varázslás (Varázslás, Idézés, Almímia), hosszú, hangosan kiejtett varázsigékkel, középkori varázskönyvekkel és bonyolúlt, hosszú és veszélyes rituálékkal.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 13:23

Bulldy

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 220 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 10:56

Ha megvan a régi, akkor nincs sok értelme az újnak, annyit nem ad plusszba.

Ha nincs semmi Rippers-ed, akkor a SaWo Deluxe mellé, saját kampányra jobb az új. Ha megvan a régi, amiben jó a Plot Point, akkor nem éri meg az új csak a Deluxe frissítés miatt, azt magadtól is megteheted.

Ezt továbbra is tartom. :)

Bulldy

Egyébként ha lenne több időm és lenne rá motivációm (újra elkezdenénk egy társasággal rippersezni),
akkor felújítanám/feldobnám a régi ripperst egy-két saját ötlettel (még több rippertech és okkult hangulatú,
nem fantasy jellegű mágia, varázslatok).

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 220 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 10:42

Ha nincs semmi Rippers-ed, akkor a SaWo Deluxe mellé, saját kampányra jobb az új. Ha megvan a régi, amiben jó a Plot Point, akkor nem éri meg az új csak a Deluxe frissítés miatt, azt magadtól is megteheted.

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 08:57

Bulldy

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 220 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 22:52

Én az új Rippersbe már nem ruháztam be, maradt a régi kiadás.

Anno le lettem beszélve és ez a te lelkeden szárad Bulldy  :fejsimi:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 09:57

A Rippers nekem is ott van a szívem csücskében. Az új (Resurrected) tisztes ráncfelvarrás, csak a Plot Point elég ramaty benne, illetve kihúzták a Ripperware legérdekesebb méregfogát. :(

Én azon agyalok, hogy ha mesélnék, átteném simán a mai korba. A viktoriánus világ nem áll messze a fantasy-tól és régóta szeretnék már egy urban fantasy kampányt is. Legalább egy rövidet. :)

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 07:15

Gyorsan a végére lehet érni, még eléggé az elején tartanak. Elvileg holnap jön egy új rész. :ugri:

Addig elkezdtem a képregény alatti leírásokat elolvasgatni. Fun fact: van magyar vonatkozás is benne. :)

Még időben kapcsolódtunk be... de hol van már a mai epizód?

Ja, mosolyogtam is a magyar folklóros wikipédia bejegyzésen. :D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.21, 23:17

Köszi! Nagyon jó, olvasom is!  :sor:

Más: a héten kezdtem nézni a Penny Dreadful sorozatot-t, és kedvem lett beruházni a Rippers csomagba.  :ok:

Gyorsan a végére lehet érni, még eléggé az elején tartanak. Elvileg holnap jön egy új rész. :ugri:

Addig elkezdtem a képregény alatti leírásokat elolvasgatni. Fun fact: van magyar vonatkozás is benne. :)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.16, 18:53

Jópofa Savage Worlds oktató képregény egy csapat Syn ügynökről, kiknek szíve helyén varázskristályok vannak:

http://www.uptofourplayers.com/comic/introducing-crystal-hunters/

Köszi! Nagyon jó, olvasom is!  :sor: 

Más: a héten kezdtem nézni a Penny Dreadful sorozatot-t, és kedvem lett beruházni a Rippers csomagba.  :ok: 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.15, 21:22

Jópofa Savage Worlds oktató képregény egy csapat Syn ügynökről, kiknek szíve helyén varázskristályok vannak:

http://www.uptofourplayers.com/comic/introducing-crystal-hunters/

001.jpg

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.11, 20:57

A Bundle of Holdingban most (a 13th Age és a Vampire 20A mellett) van egy East Texas University csomag, aminek a 10 dolcsis karikájában benne van a Savage Worlds Deluxe Edition alapkönyv is. A játékkal ismerkedőknek is jó ind0tás lehet ez a csomag, meg azoknak is, akiknek eddig nem volt meg a Deluxe alapkönyv:

https://bundleofholding.com/presents/EastTexasU

Az ETU-ról eddig csak jókat olvastam, persze szeretni kell hozzá a Buffy-stílusú urban fantasyt.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.10, 23:15

Bezzeg az új Beast & Barbarians még mindig sehol... :(

A megjelenésig ki lehet húzni egy swords & sandals setting-el: Mythic :sor: 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.07, 10:33

Talislanta - The Savage Land érkezik SaWo-ra is!

"The entire rulebook is presented in Steve Sechi's original, completely reworked Talislanta game system as well as editions converting the characters and creatures to 5e OGL (D&D), Pathfinder Roleplaying Game, Savage Worlds, and Open D6."

Bezzeg az új Beast & Barbarians még mindig sehol... :(

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.04, 20:24

Talislanta - The Savage Land érkezik SaWo-ra is!

"The entire rulebook is presented in Steve Sechi's original, completely reworked Talislanta game system as well as editions converting the characters and creatures to 5e OGL (D&D), Pathfinder Roleplaying Game, Savage Worlds, and Open D6."

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.29, 04:50

Nem egészen tudom, hogy mire gondolsz...

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.28, 18:31

(OFF)
Savage Worlds + Super Powers Companion (meséltem is; a karakteralkotáshoz idő kell, de azért kevesebb, mint a M&M-hoz, játék közben viszont pörgős)
(/OFF)

Igaz, cserébe elképesztően broken. A játékegyensúly fenntartását célzó mesélői útmutatás nélkül nagyon könnyű olyan csapatot összehozni, ahol egy-két karakter magasan elhúz a többiektől.

Szerintem szuperhősös, meg úgy általában nagyhatalmú JK-kal operáló kalandon nem szabad számon kérni az egyensúlyt. Egy 6d6-os, heavy weapon -ös távolsági támadás mindig jól jön, de nem ennyiből áll a karakter. Simán lehet olyan képességet választani, ami egyszer menti meg a helyzetet a kampányban, de akkor az egész világ menekül meg miatta.

Nekem tetszetősebb így, mint az erősen narratív megközelítés, ahol mindenki ugyanúgy dob a dolgaira, csak más a leírás.

(Ráadásul SaWo Supers-ben egy benny-ből lehet képességet improvizálni, ha nagyon nincs más.)

Bulldy

A D&D 4E echte szuperhősös játék, mégis van benne balansz :P

De nem is az a problémám, hogy nincs kiegyensúlyozva, hanem az, hogy mennyire könnyű még úgy is erősen divergens erőszintű csapatokat összehozni, hogy a játékosok próbálnak egy irányba húzni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.28, 15:17

(OFF)
Savage Worlds + Super Powers Companion (meséltem is; a karakteralkotáshoz idő kell, de azért kevesebb, mint a M&M-hoz, játék közben viszont pörgős)
(/OFF)

Igaz, cserébe elképesztően broken. A játékegyensúly fenntartását célzó mesélői útmutatás nélkül nagyon könnyű olyan csapatot összehozni, ahol egy-két karakter magasan elhúz a többiektől.

Szerintem szuperhősös, meg úgy általában nagyhatalmú JK-kal operáló kalandon nem szabad számon kérni az egyensúlyt. Egy 6d6-os, heavy weapon -ös távolsági támadás mindig jól jön, de nem ennyiből áll a karakter. Simán lehet olyan képességet választani, ami egyszer menti meg a helyzetet a kampányban, de akkor az egész világ menekül meg miatta.

Nekem tetszetősebb így, mint az erősen narratív megközelítés, ahol mindenki ugyanúgy dob a dolgaira, csak más a leírás.

(Ráadásul SaWo Supers-ben egy benny-ből lehet képességet improvizálni, ha nagyon nincs más.)

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]