Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2418 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7305 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.02, 10:06

Elért az első felvonás végére a Crystal Hearts webcomic:

http://www.uptofourplayers.com/comic/introducing-crystal-hunters/

Most tartanak egy-két hét szünetet (kitettek addig egy FATE core összefoglalót), szóval kiváló alkalom a felzárkózásra a folytatás előtt. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.02, 09:47

Én sosem próbáltam. Olvastam, de nem tűnt túl extrának, annyi maradt meg bennem, hogy sima fantasy, de a karakterek valami szörnyszerű antihősök.

Bulldy

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.30, 23:55

Valaki játszott már az Accursed RPG-vel? Ha igen, akkor mi a véleménye erről a játékról?

(Eddig nem nagyon figyeltem fel erre a SW játékra, mostanában vettem észre és gondolkodóba estem, hogy esetleg beszerzem)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7305 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.24, 08:24

Nem néztem meg, hogy mennyire használható, de itt van némi Dark Sun matéria:

http://boddynock-te.blogspot.hu/search/label/Dark%20Sun

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.07, 12:09

Én is arra jutottam, hogy az AP/AP semlegesítés megy a levesbe. Ahogy nézem, a kevlár 4 AP semlegesítése nullázza az összes kézben fogható, golyót kilövő fegyver AP-ját (nehéz géppuskának van talán AP 4 -e és ez a csúcs). Simán lesz egy normál és egy ballisztikus páncél, így a kevlár 2 normál páncélt és 4 ballisztikus páncélt ad. Ez azt jelenti, hogy - nem számolva a max értéken továbbdobással - egy átlagemberen egy normál találat egy közepes pisztolyból (2d6 sebzés) nem tud sebet ejteni. Nekem korrekt.

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.06, 19:10

Igen, de a gond ott jön be, hogy cyberpunk/közeli jövő mesében gondolkodok...

Egyelőre annyira jutottam, hogy mind a fegyverről, mind a páncélról leveszem a vonatkozó statot és kész. A kevlar-jellegű cuccok így is ugyanannyit védenek, aki meg vastag bőrkabátban érzi magát keménynek, annak eddig sem volt nagyobb védelme.

Bulldy

Tudom nem igazán konstruktív, de én biztos nem foglalkoznék ezzel CP-ben.

Egyetlen "életszerű" hatást nem tudsz megjeleníteni, ha elhagyod az egész AP-t, méghozzá azt, hogy a kevlár mellény több védelmet ad egy golyó, mint egy tűzoltó balta ellen.

Alacsony erőszintű (ahol nem futja kevlármellényre), vagy kevésbé a pusztulatra koncentráló játékban (ahol tiltott tárgynak számít), nem fog problémát okozni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.05, 19:59

Igen, de a gond ott jön be, hogy cyberpunk/közeli jövő mesében gondolkodok...

Egyelőre annyira jutottam, hogy mind a fegyverről, mind a páncélról leveszem a vonatkozó statot és kész. A kevlar-jellegű cuccok így is ugyanannyit védenek, aki meg vastag bőrkabátban érzi magát keménynek, annak eddig sem volt nagyobb védelme.

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.05, 18:51

Más téma: nem teljesen vagyok kibékülve az Armor Penetration és az ezt negáló mechanikával, miszerint egy lőfegyver ad valamennyi AP-t, bizonyos páncélok pedig az AP-t csökkentik.

Azon gondolkodok, hogy hogyan lehetne ezt kiküszöbölni...?

Bulldy

Ez tényleg tud béna lenni...

Olyan játékokban, ahol nem jellemző a páncél (Star Wars, Indiana Jones, Conan...) nem is szoktam ezzel foglalkozni.

Fantasy-ban meg ha jól emlékszem csak a számszeríj (és talán a buzogány?) ad AP-t., amiket sosem használnak a játékosok :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.05, 17:55

Más téma: nem teljesen vagyok kibékülve az Armor Penetration és az ezt negáló mechanikával, miszerint egy lőfegyver ad valamennyi AP-t, bizonyos páncélok pedig az AP-t csökkentik.

Azon gondolkodok, hogy hogyan lehetne ezt kiküszöbölni...?

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.05, 10:14

Nekem ebből kellett a papíralapú könyv, az meg az 50 dolláros szinttől volt. A pdf-alapú cuccok megmaradnak ötletbányának, nem is nagyon szoktam venni olyat.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.05, 07:37

Nagylevegő, pledge, bankszámlaSMStnenézdmeg. :D

Bulldy

Praktikus hozzáállás. :D :sor:

Ugyan értesítő SMS-t nem használok, de így is inkább racionális döntést hoztam: maradt a $25-os pledge, a különbözetet majd apránként kiegekre, modulokra költöm el.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.04, 22:39

Nagylevegő, pledge, bankszámlaSMStnenézdmeg. :D

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.04, 19:19

Időközben megindult a Beasts & Barbarians indiegogo kampánya:

https://www.indiegogo.com/projects/beasts-and-barbarians-steel-edition-rpg

Bulldy

Ajjaj. Közeledik a vége, és még mindig nem döntöttem el, hogy megér-e nekem 20.000,- JMF-ot a két nyomtatott könyv + térkép + dobókockás szütyő. :para: 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.08, 17:53

Félreértés ne essék, a setting nekem bejön, bírom Conant és Vörös Szonját is, csak valamiért sosem merült fel, hogy ilyen világan játsszunk ilyen történeteket.

ha valaha felmerül az igény, szerintem a B&B pont alkalmas erre. Eredetileg azért szereztem be, hogy ihletet merítsek belőle egy Conan/Hyboria kampányhoz, de annyira kompakt az egész, hogy inkább egy-az-egyben meséltem.

Valójában minden megvan, ami kell, (az alap kiadvány) egyáltalán nem túlírt, és érdekesen vannak ötvözve benne a kultúrák. Mindnek teljesen jó S&S hangulata van, de vannak annyira kevertek, hogy nem lehet könnyen történelmi párhuzamot találni. Bár nekem a töri hobbim, de az írók sokkal olvasottabbak lehetnek nálam, hogy így össze tudták válogatni a történelmi előképek érdekességeit.

Fura módon pont a kifejezetten savage worlds-höz írt dolgokat (edge-ek, arcane bacground) érzem a leggyengébbnek. (leszámítva az ingyenes kalandokat, mert az ott bemutatott trükkök a rendszer használatára bármilyen SaWo mesélőnek jól jönnek. Pl. a kártyahúzásos dungeon a Carnival...-ból, vagy a hajtóvadászat és a "hogy meséljünk ritkán használt skillcheck-et úgy, hogy ha nincs senkinek, azért ne szívják meg" a wolves in the borderland-ből)

edit:

megemlíteném, hogy a fizetős kiegészítőkről (pl. "archetypes of the dominions") azért nem vagyok ilyen jó véleménnyel...

Módosította galu22: 2017.06.08, 17:54

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.07, 11:49

Megbekkeltem a papíralapú könyveket és a kártyapaklit. Majd küldök képet, miután megjött. (2017 karácsony elviekben, de a Zweihänder-re már nem tudom mióta várok, mire megjön lehet el is adom inkább. :( )

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7305 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.07, 06:23

Félreértés ne essék, a setting nekem bejön, bírom Conant és Vörös Szonját is, csak valamiért sosem merült fel, hogy ilyen világan játsszunk ilyen történeteket.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.06, 21:55

Ráadásul a Sword & Sorcery támogatja a pikareszk történeteket, így mindenféle aggodalom nélkül lehet egyik héten tengeres-kalózos, a másikon kígyószekta-felszecskázósat játszani.

Ez persze bármilyen szettingben működik, akár Forgotten Realms-ben is, de én valamiért úgy érzem, hogy egy civilizáltabb világban játszva nagyobb igény van a folyamatosságra. S&S-ben senki sem lepődik meg, hogy két kaland között a karakterek elverték a pénzüket nőre/piára és a következő kalandba ugyan tapasztaltabban, de mégis egy szál ágyékkötőben, bőrcsizmában, kopott csatabárddal a kézben vágnak bele.

Fura mód nekünk jól működött a Sundered Skies is (igaz KéM-ben játszottuk), ugyanezen az alapelven. :)

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.06, 19:57

Bár ez a conanos/vörös szonyás témakör szerepjátékban sosem vonzott, örömmel látom, hogy már meg is van az eredeti cél. :)

Én alapvetően bírom a Sword&Sorcery-t. Nemrég beszélgettünk erről haverokkal, mert a S&S áramlat anno eléggé elkapott, a többi divat nem nagyon, beleértve a "3d6 patkány + 2d10 réz murderhobo" modulokat, az újszülött csecsemőket evő túlvilági péniszeket (Raggi és követői), amik elég sokáig tartották (tartják?) magukat.

Alapvetően azt hiszem azért szeretem, mert a végkicsengése pozitív (lehet változatni gáz dolgokon), a karakterek jellemzően bajkeverők (könnyebb mesélni, mint gonoszokat üldöző hősöknek), és a világ jellemzően a civilizáció szigeteiből és az ismeretlenből áll*.

*lamentations-ben fordítva van, és ez annyira nem játékbarát. Azaz van a "normál középkor" és az "érdekes, misztikus kalandhelyszínek". Játék közben ez azt jelenti, hogy a játékosok, hacsak - Cthulhu nyomozókhoz hasonlóan - direkt nem vetik magukat a gonosz útjába, normál középkori kalandokban fognak részt venni.

Amúgy a Conan alapvetően nem különbözik az Indiana Jones sztoriktól, simán belefér ebbe a pulp sablonba az utóbbi is. Ha maga Conan nem adja, akkor érdemes lehet megismerkedni Elric-kel vagy Corum-mal, az is S&S. (amúgy a Forgotten REalms-t is simán el lehet adni így!)

Módosította galu22: 2017.06.06, 19:58

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7305 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.06, 17:56

Bár ez a conanos/vörös szonyás témakör szerepjátékban sosem vonzott, örömmel látom, hogy már meg is van az eredeti cél. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.06, 11:45

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]