Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2836 hozzászólás érkezett eddig

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.10, 10:03

Bulldy, akkor tegyél egy konkrét ajánlatot, amit tudok vállalni: 10% részesedést kapnak a bruttó bevételből, 500 usd előleget adok, referenciák a ToC és BitD, lekáderezhet Sean Nittnernél (Evil Hat) és Simon Rogersnél (Pelgrane Press).
Ha ez nem elég, akkor sajnálom.

Esetleg pár lelkes rajongó meg tudja tolni a beugró összegét... ;)

Egyébként én a legnagyobb buktatót a setting-eknél érzem: Shane-től valamikor régebben azt olvastam, hogy Ő elsősorban izgalmas, minőségi plusz kontentet / világokat lát(na) szívesen a rendszerhez, és a kezdő szerepjátékosoknak (vagy csak kezdő SaWo-soknak) a legnagyobb hátrányt szerintem az alap setting hiánya okozhatja.

Lehet tényleg csak egy kibővített Test Drive-al kellene indulni...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.10, 08:01

Bulldy, akkor tegyél egy konkrét ajánlatot, amit tudok vállalni: 10% részesedést kapnak a bruttó bevételből, 500 usd előleget adok, referenciák a ToC és BitD, lekáderezhet Sean Nittnernél (Evil Hat) és Simon Rogersnél (Pelgrane Press).

Ha itt merült fel, itt válaszolok. :)

Mivel nem az én pénzem van benne, így én nem teszek ezzel ajánlatot. Ha te ezt be tudod vállalni, akkor nyugodtan, segítek a fordításban is szívesen - de egyedül nem tudom elvinni - illetve mondhatod Shane-nek, hogy én is benne vagyok (hátha pozitívum).

Én csak a saját pénzemmel üzletelek, máséval nem.

Bulldy

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.08, 12:14

Módosította Acelpatkany: 2019.06.08, 12:20

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 22:23

Van egyáltalán már a SWADE-hez Test Drive? Én még nem találkoztam vele.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 22:01

Konkrét összegig nem jutottunk. Shane azt mondta, hogy licensz van, de csak megalapozott, könyvkiadás területén tapasztalt kiadónak adja. Udvariasan fogalmazott, de ez a lényeg. Van egy olyan érzésem, hogy korábban volt pár eset, amikor nem úgy jöttek össze a dolgok a partnerrel, ahogy szerette volna, ezért az új kiadásnál óvatosabb utat választ. Nem tudok rá haragudni ezért.

Én két utat látok:

1.) Megcsináljuk a SWADE Test Drive -ot magyarul és ha nem kerülne bele, kisírjuk Shane-nél, hogy hagy tegyük bele legalább a Hátrányok és az Előnyök összefoglaló oldalait. (Erre a Veszett Ynevnél igent mondott.)

2.) Lefordítjuk a SWADE-et és házalunk vele valami kiadónál. Egy Beholder vagy Szukits hátha bevállalja, ha a nyers anyag készen van. Ha ez nem megy és lemondunk a nyomtatott verzióról, talán meg lehet egyezni Shane-el, hogy megszerkesztjük PDF-be és odaadjuk neki, hogy rakja be a SWADE mellé, hogy aki azt megveszi, letöltheti a magyar verziót is.

Nekem a második verzió jobban tetszik, de nem merek belevágni, ha nem vagyunk legalább hárman fordítók.

(Az egy más kérdés, hogy promotálni is kellene a terméket, illetve valami úton-módon kampányvilágokat prezentálni...)

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 20:54

Fordítás: fordító kellene még, mert jelenleg csak én vagyok. De ez elméleti kérdés, mert Shane-el egyeztetve kiderült, hogy jelenleg csak licenszvétellel lehet megvalósítani a fordítást, nekem pedig arra nincs pénzem. Kellene egy kiadó, aki beáll mögé tőkével és szakértelemmel, de nem hiszem, hogy van ilyen itthon.

Hát ja, kiadó + szakértelem még lenne idehaza (lásd Kalandhorizont, de akár össze is lehet állni egy terjedelmesebb .xlxs szótárral), tőke már kérdéses, főleg ha nyugati/usák viszonylatban nézzük.

Az összegre én is kíváncsi lennék, akár privátban...

Módosította DiMalto: 2019.06.07, 20:56

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 13:50

Fordítás: fordító kellene még, mert jelenleg csak én vagyok. De ez elméleti kérdés, mert Shane-el egyeztetve kiderült, hogy jelenleg csak licenszvétellel lehet megvalósítani a fordítást, nekem pedig arra nincs pénzem. Kellene egy kiadó, aki beáll mögé tőkével és szakértelemmel, de nem hiszem, hogy van ilyen itthon.

Ha úgy alakul, fordítok is szívesen, csak úgy érzem, az kívánja a több időt, magyarán azzal biztosan lassabban haladok. Ehhez persze nem árt, ha van egy szótár, ami a szakszavak fordítását tartalmazza, hogy ne járjunk úgy, mint a DnD 3 honi kiadása. :)

Az kiderült a Shane-nel való egyeztetés közben, hogy mennyi lenne az annyi?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 12:28

Fantasy Archetípusok: Megvettem, jó lett. Szépen megmutatja hogy kell kinézni egy SaWo karakterlapnak és jó ötletforrás is egyben.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.05, 23:22

Viszont a mostani munkaterhelésem mellett magamban ez esélytelen. Ha van, aki beszállna, ne fogja vissza magát, jelezze! :)

Nem mintha időmilliomos lennék, de ebbe szívesen beszállnék valamilyen formában. Fordítottam már több dolgot is, de talán a lektorálás/proofreading most jobban testhez állna.

Más:

Valami hasonlóban gondolkoztam már én is - fantasy karakterek kidolgozva minden rangra (egy-egy külön pdf rétegen), férfi és női változatban (a lap két oldalán):
https://savage-stuff.blogspot.com/2019/05/savage-worlds-fantasy-archetypes.html

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.04, 10:02

Kijött a SWADE 5.4. Kisebb változtatások mellett 100 helyett 200 DPI-re váltottak. Így nagyobb lett a fájl mérete, de cserébe szebb a megjelenés.

Letöltve!... És tényleg szebb lett!

Viszont SWADE Test Drive nem várható a közeljövőben? Bulldy azt írta, hogy 5e SRD-vel foglalkozik, nem tudom, hogy magyar fordításon dolgozik-e valaki bennfentes?
Menő lenne, ha az angollal egyidőben jelenne meg...

Hát Bulldy most leginkább a melóval szív. :D

Jó lenne egy SWADE Test Drive, még jobb lenne egy magyar SWADE. Nekem az SWD harmada megvan magyarul, belekezdtem (még az 5e SRD előtt), hogy áttegyem SWADE-re. De nem akarok kalózfordítást, év elején Shane pedig nem tudott a licenszeléssel foglalkozni. Azt beszéltem vele, hogy a "fizetünk egy csomót, hogy kiadhassuk" nálunk biztos nem megy, azt ígérte, hogy megnézi milyen opciók vannak még (valószínűleg valami royalty/részesedés alapú megoldás), amint a SWADE-el kapcsolatos munka alábbhagy. Talán most már érdemes lenne ismét írnom neki.

Viszont a mostani munkaterhelésem mellett magamban ez esélytelen. Ha van, aki beszállna, ne fogja vissza magát, jelezze! :)

Ugyanitt egy SWD keménykötésű (6K) és SWD puhakötésű (3K) könyv eladó, ha még érdekel valakit a korábbi kiadás. :)

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.04, 08:13

Kijött a SWADE 5.4. Kisebb változtatások mellett 100 helyett 200 DPI-re váltottak. Így nagyobb lett a fájl mérete, de cserébe szebb a megjelenés.

Letöltve!... És tényleg szebb lett!

Viszont SWADE Test Drive nem várható a közeljövőben? Bulldy azt írta, hogy 5e SRD-vel foglalkozik, nem tudom, hogy magyar fordításon dolgozik-e valaki bennfentes?

Menő lenne, ha az angollal egyidőben jelenne meg...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.30, 13:23

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.19, 23:31

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.08, 08:13

A Savage Worlds története:
https://www.peginc.com/freebies/SWcore/MakingofSW.pdf
Érdekes olvasmány, ajánlom figyelmetekbe.

Itt egy frissebb verzió egyenesen Shane szájából:

"At ChupacabraCon VI we got to sit with Shane Hensley the creator of Savage Worlds. From that sit down we got to hear about the past and future of the game. This is part one of that talk where Shane gives a quick rundown of how Savage Worlds came to be."

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.07, 11:30

Last Parsec és Seven Worlds a Bundle of Holdingnál:
https://bundleofholding.com/

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4200 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.06, 20:38

Még 5 óra van hátra a Rifts: American Armageddon KS-ből. Az $50-es szinten végül beszálltam, a három új könyv és a sok elért cél megér ennyit, a frissített korábbiakat meg megkapom ingyen.
Középtájon írják amúgy, hogy később jön a többi is: lesz Atlantis, South America, NGR/Triax és England.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.21, 13:28

A Savage Worlds története:
https://www.peginc.com/freebies/SWcore/MakingofSW.pdf
Érdekes olvasmány, ajánlom figyelmetekbe.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.17, 16:58

SWADE Statblock Analyzer:
https://savage-stuff.blogspot.com/2019/04/savage-worlds-swade-statblock-analyzer.html?m=1

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.16, 23:44

Elindult a Savage Rifts: North American Armageddon Kickstarter:
https://www.kickstarter.com/projects/545820095/rifts-for-savage-worlds-american-armageddon

Van egy 25 dolláros tier, ami csak a korábbi három SWADE-esített alapkönyvet tartalmazza (pdf), ha valaki esetleg erre pályázna. Ugyanennek van egy nyomtatott változata is 60 USD + szállításért.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.16, 12:14

Wiseguys: The Savage Guide to Organized Crime:
https://www.kickstarter.com/projects/412946570/wiseguys-the-savage-guide-to-organized-crime

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]