Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2892 hozzászólás érkezett eddig

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.10, 15:33

Kedvelem az alternatív történelmi setting-eket (pl. Gloriána), erről viszont nem hallottam még... ígéretesnek tűnik, bár a katonák illusztrációja elég ergya, inkább lenne BW, mint a sárkányos logó.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.08, 23:25

https://www.kickstarter.com/projects/2036759092/crown-and-dragon-rpg

Crown & Dragon RPG

In 1994 the award winning and acclaimed author Stephen Hunt released his first novel entitled "For the Crown and the Dragon". Following the adventures of Captain Taliesin, this novel was set in a world similar to our own (up to a point, anyway) but broken both geographically and culturally by powerful forces.

The year is 1797 and regiments of soldiers march and fight with muskets and bayonets as well as culverins and cavalry. Arcane magic is wielded by Weirdsmen and Mummers, enchanted forest known as the Tumble cloaks much of the land and strange creatures pose a threat to the great warships and merchantmen that ply the seas.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.06, 11:57

Ezt a menetet légyszi ne fussuk le itt is. Köszi.  :flower:

Mea culpa, koránvót'még...  :reggel:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.06, 09:44

Ezt a menetet légyszi ne fussuk le itt is. Köszi.  :flower:

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.06, 07:30

A Delta Vision biztos nem menne bele.

Bulldy

Szerintem inkább GA a kérdés, ha Ő áment mond rá, akkor a kiadó akár fejre is állhat.

Mintha előfordult volna már hasonló...

Birbin

Még ha belemenne is, akkor sem éri meg. Olyan rettenetes mennyiségű egyeztetést igényelne mindenkivel...

Inkább az lenne a nehéz, hogy rávegyék a döntéshozókat: engedjék el a játékot, a regények és az RPG csak fő vonalakban + a történelmi események szintjén vágjon egybe, egyébként meg ne várjanak nagyobb mértékű koherenciát, legfőképpen a rendszer ne akarja mindenképpen leképezni a regényekben olvasottakat. A kettő külön műfaj legyen, külön gárdával, lásd M* kártya, de mondhatnám akár a népszerűbb külföldi játékokat, DnD-től, WoD-on át, a WH40k-ig.

Szinte mindenhol van ennyi eszük a kiadóknak, tulajoknak.

Igazából szerintem ez a Mission Impossible, ezt nem fogja belátni soha senki a M* háza táján.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.05, 21:30

Hú, de komoly itt mindenki. Pedig még emotikonnal is jelöltem, hogy viccelek. :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.05, 21:18

Még ha belemenne is, akkor sem éri meg. Olyan rettenetes mennyiségű egyeztetést igényelne mindenkivel, plusz maga a fejlesztés és tesztjátékok, hogy a befektetett munka sem anyagilag, sem elégedettségi szintben nem térül meg.

Ha már valaki hivatalos SWADE anyagot akar kiadni, akkor jóval nyugisabb valami újba belefogni. Még akkor is, ha kisebb lesz az eladott példányszám. Persze angolul.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6529 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.05, 16:37

Mert itt most minden fórumozó SWADE anyagokat akar kiadni?

Sosem tudhatjuk, mikor és hogyan fog kijönni a Veszett Ynev végleges verziója. ;)

A Delta Vision biztos nem menne bele.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.05, 08:45

Sosem tudhatjuk, mikor és hogyan fog kijönni a Veszett Ynev végleges verziója. ;)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.03, 23:15

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.02, 10:07

Zadmar egész szépen összeszedte, hogy mi is a helyzet most a Savage Worlds licencek kapcsán, hogy működik az Ace - Fan - SWAG trió, milyen előnyeik és hátrányaik vannak, és hogy konkrétan mi marad a zsebben egy X dolláros DTRPG eladás után.

Úgy érzem, itt van a lényeg:

When SWAG was first announced, several people discussed it as a stepping stone to becoming an Ace. While this is certainly an option, it's important to remember that once you've posted something on SWAG, you cannot later move it to DTRPG, so it becomes a bit of a dead-end for any product lines you plan to publish (if you put your setting book on SWAG, it'll stay there, and you won't be able to bundle it with any products you later publish on the main DTRPG store). Thus if you areplanning to use SWAG as a stepping stone, I'd recommend using it for smaller standalone products.
[...]
if the goal of SWAG is to become a viable alternative to being an Ace, I think it needs to offer something that Aces can't do -- perhaps PEG could open up two or three settings (even if they start with something small like Evernight). I've seen people publish on the DMs Guild because they wanted to write for Eberron, and I'm sure that even some Aces would use SWAG if it allowed them to write for Deadlands or 50 Fathoms!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4220 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.01, 20:21

Zadmar egész szépen összeszedte, hogy mi is a helyzet most a Savage Worlds licencek kapcsán, hogy működik az Ace - Fan - SWAG trió, milyen előnyeik és hátrányaik vannak, és hogy konkrétan mi marad a zsebben egy X dolláros DTRPG eladás után.

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.23, 14:46

Egyébként sok különbség van a SWADE és DELUXE között, csak mert mostanában lemaradtam az eseményekről?

Tömérdek.

Igen, nagyon sok minden változott. A felszínen úgy tűnhet, hogy csak apróságok, valójában azonban sok minden.

A PEG oldalaról tölthető egy Deluxe to SWADE Conversion Guide (https://www.peginc.com/store/conversion-notes-deluxe-to-adventure-edition-swd-to-swade/), de szerintem nem tárgyalja pl. a Power változásokat.

A legbiztosabb, ha elolvasod elejétől a végéig az új könyvet. A pdf már kint van $10-ért.

Én pont ezért próbálok túladni az SWD cuccaimon. A Beasts and Barbarians Steel Edition könyveken még gondolkodom, de egyrészt nem jött be annyira, mint vártam, másrészt ott is sok konvertálás kellene.

Bulldy

Köszi a választ! Én még aznap, amikor feltettem a kérdést, megvettem a SWADE-t pdf-ben, mert furdalt a kiváncsiság :)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 21:02

Mi 60K? A SWADE-nek volt valami $25 a küldése, ami sok, de lehet később sem lett volna olcsóbb. Max Amazon, ha lesz, de így jött egy valag pdf extra is.

A Tyrnadornak végül $10 lesz a postázása, bár ehhez valóban kellett eg kis szervezés.

Bulldy

SWADE Collector's Edition (naná :felvon: )

[$100 + $25] x 295HUF/USD x 1.27 vám ÁFA = 46.831,-

Tyrnador

[$50 + $10] x 295HUF/USD x 1.27 vám ÁFA = 22.479,-

Összesen

= 69.310,- HUF

Vagy rosszul számoltam?

10k HUF körül bármikor kiadok 1-1 könyvért, de ez most kimarad, maradok pdf gyűjtögető.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6529 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 18:22

Mi 60K? A SWADE-nek volt valami $25 a küldése, ami sok, de lehet később sem lett volna olcsóbb. Max Amazon, ha lesz, de így jött egy valag pdf extra is.

A Tyrnadornak végül $10 lesz a postázása, bár ehhez valóban kellett eg kis szervezés.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 11:50

Én nyomtam SWADE-re meg Tyrnador-ra is egy nyomtatottat, aztán majd meglássuk.

Bulldy

A nyomtatott példány érdekelt volna engem is, az "ajándékcsomag" hidegen hagy, de a kettő együtt 55-60k HUF pluszban, ami már túlzás.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6529 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 11:27

Napokban jár le a SWADE Indiegogo pledge manager határideje, illetve a Tyrnador - Fate of Ventar kampánya, ha valaki még megfontolná.

Elég sokáig rágódtam mindkettőn, de a plusz szállítási költség, a vám/ÁFA, és a mostani kb. 300 HUF/USD árfolyam tükrében én passzolni fogom... a Tyrnador pdf-be viszont még biztosan beugrom.

Én nyomtam SWADE-re meg Tyrnador-ra is egy nyomtatottat, aztán majd meglássuk.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 07:39

Napokban jár le a SWADE Indiegogo pledge manager határideje, illetve a Tyrnador - Fate of Ventar kampánya, ha valaki még megfontolná.

Elég sokáig rágódtam mindkettőn, de a plusz szállítási költség, a vám/ÁFA, és a mostani kb. 300 HUF/USD árfolyam tükrében én passzolni fogom... a Tyrnador pdf-be viszont még biztosan beugrom.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 07:24

Ha valaki meg tolja a SWDE-t, itt egy Bundle of Holding:
https://bundleofholding.com/presents/SavageHeroes

strato

strato