Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2566 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.11, 16:05

Shane-t nemrég meginterjúvolták egy podcast-ben és kiderült még pár részlet. Egy jótét lélek összefoglalta szövegesen az elhangzottakat.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.10, 21:17

nézhetjük onnan is, hogy ha valaki gyaláz (taunt), akkor miért érdekel jobban, ha vonzó ember teszi?

Nézhetnénk, de speciel én egyáltalán nem erről a helyzetről írtam.

Egyébiránt pedig ha a jobban kinéző ember gyalázza a másik külső megjelenését, az könnyebben indít be kisebbrendűségi komplexusokat, mintha ugyanazt egy ronda ember mondaná.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.10, 17:43

Trappinget az edge-ekre! Avagy hogyan lesz a Noble-ből kalóz kapitány, a Beast Masterből pedig lelkész:
http://savage-stuff.blogspot.com/2018/10/status-and-renown.html

ugyanezt meg lehet csinálni simán a képzettségekkel is. Pl. ha a varázsló felveszi a lockpicket, előadhatja csontkulcs rituáléként. (Csak a csontkulcs kerüljön annyiba, mint a lockpick kit)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.10, 08:36

Trappinget az edge-ekre! Avagy hogyan lesz a Noble-ből kalóz kapitány, a Beast Masterből pedig lelkész:

http://savage-stuff.blogspot.com/2018/10/status-and-renown.html

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.10, 05:34

Magamtól sosem gondoltam problémának, de tényleg nem jó, hogy az attractiveness összeadódik a charismatic-kal.

De hát miért? Két jó megjelenésű ember közül nem meggyőzőbb az, aki emellett kellő karizmával is rendelkezik?

nézhetjük onnan is, hogy ha valaki gyaláz (taunt), akkor miért érdekel jobban, ha vonzó ember teszi?

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.09, 22:01

Magamtól sosem gondoltam problémának, de tényleg nem jó, hogy az attractiveness összeadódik a charismatic-kal.

De hát miért? Két jó megjelenésű ember közül nem meggyőzőbb az, aki emellett kellő karizmával is rendelkezik?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.09, 20:21

Charisma és Multi-Action változások: ezek elég kis jelentőségűnek tűnnek, bár a MA-ban külön kiemelik, hogy mostantól mehet minden ismétlődés is (nincs vita, mit használtam már a körben). Érdekes lesz, hogy bizonyos manőverekre és edge-ekre hogyan fog ez kihatni.

A karizma változtatás jó.
(az is fura, hogy a vonzó karakter jobban gúnyolódik, mert a taunthoz az egész karizma megy, nem csak az, ami "nem a vonzóból jön")

Jobb lesz így.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.09, 20:12

Az ismételhető akció az nagyon jó. Szép dolog a variáció, de ha ehhez fegyvert kell váltani, majd visszaváltani, akkor eleve meg se próbálod.

Eztán lehet egy nagy helyett két kisebbet vágni. Bár ha belegondolok, hogy ezentúl a főellenfél is két kisebbet vág... Nagyobb vérfürdők lehetnek ezután.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.09, 19:36

Charisma és Multi-Action változások: ezek elég kis jelentőségűnek tűnnek, bár a MA-ban külön kiemelik, hogy mostantól mehet minden ismétlődés is (nincs vita, mit használtam már a körben). Érdekes lesz, hogy bizonyos manőverekre és edge-ekre hogyan fog ez kihatni.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.07, 19:53

Majd várom a tapasztalatokat (nálam is használták néhányan). :) Akartam már újabbat készíteni, amelyen a keresztvonalak halványabbak, de megvárom még a SWADE-t, hátha tudok közös karakterlapot csinálni.

Az előnyei kampányban jönnek ki ex has kb 30 játékalkalom után. Nem tudom milyen hosszan fogunk játszani, ha lesz érdemi tapasztalat, akkor majd jelzek.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.07, 19:21

Volt már szó róla, az első oldal alján, az előző oldal tetején nézelődj.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.07, 18:40

A power trapingokkal kapcsolatos változásokról van valahol preview?

Itt érzem sokszor. hogy lehetne jobb is...

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.06, 09:47

Petrus, erőfeszítésed nem volt hiábavaló, a karakterlapodat használjuk az új kampányunkhoz. :)

Majd várom a tapasztalatokat (nálam is használták néhányan). :) Akartam már újabbat készíteni, amelyen a keresztvonalak halványabbak, de megvárom még a SWADE-t, hátha tudok közös karakterlapot csinálni.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.06, 08:10

Petrus, erőfeszítésed nem volt hiábavaló, a karakterlapodat használjuk az új kampányunkhoz. :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.05, 22:26

A hivatalos bejelentés az új kiadás árairól: $30 softback, $40 hardback, $10 pdf (a pdf ingyen jár a KS támogatóknak, vagy a fizikai példányt rendelőknek (ez kb. amúgy is így szokott lenni)).

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.04, 20:03

Elég sok változás van, azért ez nem olyan lesz, hogy berakom egy A5-ös lapon a SaWo Deluxe könyv mellé. :)

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 20:59

Újabb apró módosítás az auto, semi-auto, stb. jelöléseknél: ezek megszűnnek és a RoF meg némi szöveg dönt majd, milyen manőverekre alkalmas.
(Az "Auto" tényleg kontraproduktív volt, pont az ellenkezőjét jelentette, amit az ember gondolt volna, nálam is összekeverték először a játékosok.)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 10:11

Természetesen a CH setting első, letölthető preview-járól van szó. (Mondjuk nem tudom letölteni, valami elcs*szett subscripton mögé rakták, amire én nem vagyok hajlandó.) Kickstarter novemberben. Annyira azért nem jött be a setting, hogy befizessek majd rá, csak a képregénye érdekel.

Én letöltöttem. Úgy tűnik, Bogoviát tényleg Magyarország ihlette. :)

yGR2FZx.png

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 07:45

Fan service szaga van a dolognak. Egyszerűsítsünk, hogy több embernek tetsszen, és lássák, hogy meghallgatjuk őket. Vajon ez az edge-ekre hogyan hat ki?

"Next week, we’re saying so long to… Charisma!"
Mindig kilógott a rendszerből, szóval nem kár érte.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 05:35

Core skills előzetes: Nem igazán értem, a d4-2 mindenre teljesen jó volt szerintem.

Ezt én sem igazán értem. Amire egy átlagos felnőttnek (statistically average human) jó esélye van, arra minek dobni?

Csak találgatok, de szerintem az lehet a háttérben, hogy pl. notice-t sokan mindenre dobatnak, pedig a leírás szerint ez nem hagyományos értelemben vett észlelés. Pl. a bullshit detector is benne van. (scrutinizing other characters to see if they’re lying).

Ha mindenki kap notice-t, akkor immár lehet mindenre notice-t dobatni. Szerintem a több skill helyett jobb lett volna, ha tisztázzák, mikor nem érdemes dobatni.  :hogymi:

Pláne fura, hogy a persuasion és a common knowledge is bekerült. Van néhány karakter, akihez nem illik, hogy megkapja. Pl. Queequeg, a kannibál szigonyos. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]