Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2993 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 12:50

Nem lesz másik verzió az alapkönyvből. Már a KS alatt többször felmerült, Shane mindig mondta, hogy csak egy verzió lesz, a keménykötéses. Sokan (én is) hiányolták az olcsó papíralapút, erre az a válasz, hogy a pdf még mindig $10.

Test Drive leghamarabb a Companion-ok után lesz, bár erre is csak valami elejtett megjegyzésből emlékszem. Erről tudja Shane, hogy kellene, de a fizetős termékek most előnyt élveznek (Companions, SWADE DL, DL Dark Ages).

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 782 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 09:45

Ide a bökőt, hogy lesz egy errata a second printing-hez....

Egyébként kis alakú változat érkezik SWADE-ből, mint anno mindegyik kiadásnál?

Companion-ökkel egyidőben jöhetne ez is!

Test Drive-ot már nem is említem.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 18:47

Az új Deadlands KS-t eltolták a vírushelyzet utánra. Ez ugye nem túl konkrét, szóval kb előbb-utóbb jön. Peginc oldalán nem találtam erről semmit, csak Shane posztját láttam FB-n.

Nem baj, addig is gyűjtök pénzt. :)

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 09:28

Kijött a SWADE 5.5:
https://www.peginc.com/swade-update-plus-second-printing-underway/

Kiadtak egy ingyenes konverziós doksit Riftshez:
https://www.peginc.com/savaging-your-favorite-rifts-ideas-free/

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.25, 11:05

Ide is:

A Daring Entertainment minden kiadványa ingyenes a DTRPG-n (főleg Savage Worlds címek).

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 17:44

Nem lehet simán csak mellőzni? Mire dobattál?

Nem emlékszem már pontosan. Tervezek egy Chtulhu-kampányt a Realms of Chtulhu alapján és akkor jutott eszembe ez az eset még a Savage Armageddon Mars kampányból.

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 12:10

Én is így vagyok vele: a régi, több tucat képzettséges Cyberpunk 2020 -ban elment volna, hogy legyen az általános tájékozottságra külön képzettség. SaWo-ba nekem nem hiányzik.

Van is, műveltségnek hívják.

A játékunk amúgy 10 alkalmas volt.

Nem lehet simán csak mellőzni? Mire dobattál?

Túl drága erre képzettségpontot költeni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 11:28

Mégsem kezelném külön skillként, a régi megközelítés jobb volt, ami +2/-2-t adott bizonyos témákra.

Én is így vagyok vele: a régi, több tucat képzettséges Cyberpunk 2020 -ban elment volna, hogy legyen az általános tájékozottságra külön képzettség. SaWo-ba nekem nem hiányzik.

Én ezt mindig úgy fordítottam (még SWD alatt), hogy a magas intelligenciájú emberek könnyen tanulnak elméleti dolgokat, így akinek jó esze van, annak jó az általános tudása is. Azok, akik okosak, de olyanak mintha egy kő alatt élnének, rendelkeznek a régi 'Clueless' hátránnyal (-2 általános tudásra).

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 10:52

A Common Knowledge a tájékozottság, az érdeklődés, az olvasottság, ami független az intelligenciától, szerintem. Több okos, a területén kitűnő embert ismerek, aki kb. a kő alatt él, ha a szakmáján, hobbiján kívüli kérdésről van szó. Viszont aki mindenhez hozzá tud szólni, az jó eséllyel csak felületesen tudja ezt tenni, nem emlékszik a részletekre, vagy badarságokat locsog.
Mégsem kezelném külön skillként, a régi megközelítés jobb volt, ami +2/-2-t adott bizonyos témákra.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 09:36

A legutolsó játékunkban szerintem nem is dobtunk rá, már amennyire emlékszek belőle pár hónap után. 1930-as évek.

Igen. Nálunk is 5-6 játékülés alatt vagy kétszer jött elő. De amikor előjött, akkor meglepődtem, hogy az elvileg legjobb ismeretekkel rendelkező, d10 INT-es karakternek is csak d4-e van Mindennapi Tudásban, mert kellett a fejlesztés másra.

Ha legközelebb kampányt mesélek, valószínűleg az Általános Tudás kezdőértékét d4 helyett az INT kockájára állítom be.

Bulldy

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 263 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 09:29

Nekem a deluxe Smart dobása jobban bejött, de ezt nem próbáltam gyakorlatban, mert sok mindent magamtól elmondok mint mesélő amit a világról tudni kell. A többi meg általában valamilyen lore dobás.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 08:41

A legutolsó játékunkban szerintem nem is dobtunk rá, már amennyire emlékszek belőle pár hónap után. 1930-as évek.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 08:21

[SWADE]

Kinek hogy jött be a Common Knowledge, mint képesség? Én cyberpunk játékban azt tapasztaltam, hogy a karakterek kb fogalmatlanok mindenhez. Ez többüknél bem gond, mert a cyberpunk világok a legtöbb JK-nak nem a szuper közoktatásról szólnak, de az elvileg világlátottabb karakterek szívnak vele, hogy a d8 - d10 INT helyett most ezt is d4-ről kell növelgetni. Használni meg nem használják olyan sűrűn, mint pl a lopakodást.

Ti mit gondoltok?

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.21, 13:25

Én ki vagyok rekesztve, jelszó resetet sem tudok kérni, mert ugyanoda jutok. A felületen van egy üzenetküldési lehetőség, azon írtam nekik, meglátjuk, hogy lesz-e belőle valami...

Amúgy szerintem nekem is megvan már az ajánlat tartalma, de ezt sem tudom ellenőrizni, ha nem tudok belépni.

Sikerült bejutnom ma, és igen, megvolt már a Deadlands Reloaded. A SWADE Kickstarterhez adták valamelyik stretch goal gyanánt.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.20, 14:53

Új Deadlands KS-re vagyok már kíváncsi. Ha értelmes áron lesz behúzom és végre kipróbálom. Talán még KaTa-ra is elviszem, ha hagyja a lányom. :)

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.20, 12:34

Én ki vagyok rekesztve, jelszó resetet sem tudok kérni, mert ugyanoda jutok. A felületen van egy üzenetküldési lehetőség, azon írtam nekik, meglátjuk, hogy lesz-e belőle valami...

Amúgy szerintem nekem is megvan már az ajánlat tartalma, de ezt sem tudom ellenőrizni, ha nem tudok belépni.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.20, 12:22

Engem konkrétan nem enged belépni a rendszerük.

"You have been blocked from entering information on this blog."

Nálam működik, beenged az account-ommal és a cart-hoz is hozzá tudom adni. Nem vettem meg, mert már meg van, fizikai példányokban is.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.20, 12:16

A PEG-nél ingyen vehető a Deadlands két alapkönyve (ezek még SWDX verziók, de van külön konverziós segédlet SWADE-re is).

Engem konkrétan nem enged belépni a rendszerük.

"You have been blocked from entering information on this blog."

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.20, 10:34

A PEG-nél ingyen vehető a Deadlands két alapkönyve (ezek még SWDX verziók, de van külön konverziós segédlet SWADE-re is).

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 782 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.19, 16:54

A Crystal Heart setting most Pay What You Want:

https://www.drivethrurpg.com/product/281539/Crystal-Heart

A képregények is hasonlóképp vihetők most:
https://www.drivethrucomics.com/browse/pub/10343/Up-to-Four-Players

Köszi, a könyvet megvettem! :ok:

Semmi hír még a SWADE Test Drive-ról. Gondolom megy eléggé a szekér, így inkább a fizetős tartalmakra koncentrálnak a meglévő rajongóknak, nem az újak beszervezésére ingyen kiadvánnyal.

Bulldy

Kár, pedig nem lenne nagy meló, akár 1-2 ingyen onesheet kalanddal... :zokog:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]