Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2940 hozzászólás érkezett eddig

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 17:39

SaW-hoz egyetlen normális, fekete-fehér, jól beírható és kitölthető karakterlapról tudok csak, az is a Reloaded fantasy-hez készült (még rajta van a Guts skill), az összes többi vagy specializált kampányhoz készült, vagy nyomtatásra és használatra alkalmatlanul színes és csicsás. :)

Poénból én is módosítgattam egy neten talált karlapot, így néz ki: http://www.gamefront.com/files/21605029/saj%C3%A1t_karlap.pdf
Fekete-fehér, rajzok nélkül :) Nem tökéletes, de magas szinthez szerintem alkalmasabb, mint az általában használtak.

Dobd föl légyszi ezt a reloadedes lapot, hadd nézzem.

A Sebtűrésnél és a Védekezésnél milyen módosítókra gondolsz? A kiszámolás menetére?

Hogy milyen módosítókból áll össze a végső bónusz. Pl ott a champion előny. Csak bizonyos helyzetekben ad bónuszt, de jó, ha föl van írva, mert az ember elfelejtheti vagy ha nincs ott a játékülésen, akkor a többieknek nem biztos hogy eszükbe jut használni.
Vagy a pajzsok armor bónusza lövedékek ellen, amit jó föltüntetni.
Ha valamilyen extra dolog történik és bizonyos módosító nem használható, akkor gyorsan ki lehessen számolni, hogy mennyi a toughness vagy a parry. Pl olyan fegyvert használnak a karakter ellen, ami semlegesíti a pajzs bónuszt.

Módosította Birbin: 2012.04.24, 17:45

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 17:27

Ha nem sérülnek egyáltalán akkor adhatsz még nekik ellenfelet. Sokszor volt nálunk az, hogy úgy gondoltam ezt a csatát bebuktuk és mégse.

Az igaz, hogy sokkal jobb érzés sántikálni úgy, hogy a lábsérülésed egy hősies ütközetben szerezted, mint úgy, hogy a kocsmában valaki combon szúrt.

Healing miatt nem fog sántikálni.

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 15:59

Ez attól is függ, hogy mennyi Szerencsepont kerül kiosztásra a játék során. Én aránylag ritkán adok, játékülésenként 1-2 jut mindenkinek, így bevezettem azt a szabályt (fantasy kalandsorozatot mesélek), hogy minden harc után kapnak egy Szerencsepontot.

No azt én mindig el szoktam felejteni. Saját emlékeztetésemre lehet bevezetek egy olyat, hogy minden jelenet után egyet kiosztok valakinek a csapatból. A játékosok biztos szívesen emlékezetnek majd rá, ha én elfelejteném :lecsap:

Még így sem dúskálnak a pontokban, az ellenfelek 1-2 szerencsés dobása után már kezdődnek az izgalmak, főleg hogy nem csak a sebzés lerázására mennek el a Szerencse pontok, gyakran a képzettség - próbát is újra szeretné dobni a játékos.

Bulldy

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 15:54

Amikor bennie-t adsz, számolod azt is, hogy magadnak mennyi GM bennie-t adsz? :)

Komolyan nem emlékszem, hogy az korlátozva van? 7tengerben igen, de SW-ben is?

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 15:51

Ha nem sérülnek egyáltalán akkor adhatsz még nekik ellenfelet. Sokszor volt nálunk az, hogy úgy gondoltam ezt a csatát bebuktuk és mégse.

Az igaz, hogy sokkal jobb érzés sántikálni úgy, hogy a lábsérülésed egy hősies ütközetben szerezted, mint úgy, hogy a kocsmában valaki combon szúrt.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4286 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 15:14

Amikor bennie-t adsz, számolod azt is, hogy magadnak mennyi GM bennie-t adsz? :)

Megnéztem a belinkelt karakterlapokat, és bocs, de számomra használhatatlanok. :) Egyrészt mert magyarítva vannak (ez az egyik mániám), másrészt meg festékpazarlóan feleslegesen és túl nagy felületen színesek (a másik mániám). SaW-hoz egyetlen normális, fekete-fehér, jól beírható és kitölthető karakterlapról tudok csak, az is a Reloaded fantasy-hez készült (még rajta van a Guts skill), az összes többi vagy specializált kampányhoz készült, vagy nyomtatásra és használatra alkalmatlanul színes és csicsás. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 14:48

Ez attól is függ, hogy mennyi Szerencsepont kerül kiosztásra a játék során. Én aránylag ritkán adok, játékülésenként 1-2 jut mindenkinek, így bevezettem azt a szabályt (fantasy kalandsorozatot mesélek), hogy minden harc után kapnak egy Szerencsepontot. Még így sem dúskálnak a pontokban, az ellenfelek 1-2 szerencsés dobása után már kezdődnek az izgalmak, főleg hogy nem csak a sebzés lerázására mennek el a Szerencse pontok, gyakran a képzettség - próbát is újra szeretné dobni a játékos.

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 14:23

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 13:59

Egy harcosabb Savage Worlds sebtűrésre áldozott szerencsepontok nélkül nem kaland, hanem mészárlás. Én korlátoztam a rádobások számát a rendszerben (rangonként egyszer minden dobásra) és a tömegellenfelek sebzése még így is tud kellemetlen lenni.

Egy nem harc alapú játékba talán befér, hogy akit meglőnek, az ott marad, de egy olyan kampányba, ahol nem lehet kitérni az erőszak útjából, csak gyors karakterhalálokat fog eredményezni.

Ahogy az egyik játékosom mondta: "A buli addig tart, amíg van szerencsepont."

Bulldy

A Deluxe alapkönyben is szerepel a sebek hatásainak kidobása, igaz opcionális szabály. Első körben arra gondoltam, hogy ennyi elég is lesz, de mivel a karakterek ritkán szoktak megsérülni (a bennie-k miatt), így ezt még nem éreztem elég durvának. A Bennie-k nélkül viszont már nekem is kicsit túl durvának tűnik...

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 13:41

Egy harcosabb Savage Worlds sebtűrésre áldozott szerencsepontok nélkül nem kaland, hanem mészárlás.

Ez Vizmi célja, a realizmus. :)

Van ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek? Mennyire durvítja be a játékot? Nálam a karakterek általában Soak-ra teszik félre a Bennie-ket, nem borítja meg az első szabályt a Bennie-k használhatóságát?

Nyilvánvaló, hogy több karakterhalál lesz, de hogy pontosan mennyi, azt nem tudom megítélni.
Játsszatok a csapattal egy komolyabb harcot ezekkel a szabályokkal és találgatások helyett azonnal kiderül, hogy mennyire durva. Ja és küldd majd el a beszámolót ide a fórumba. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 09:55

Egy harcosabb Savage Worlds sebtűrésre áldozott szerencsepontok nélkül nem kaland, hanem mészárlás. Én korlátoztam a rádobások számát a rendszerben (rangonként egyszer minden dobásra) és a tömegellenfelek sebzése még így is tud kellemetlen lenni.

Egy nem harc alapú játékba talán befér, hogy akit meglőnek, az ott marad, de egy olyan kampányba, ahol nem lehet kitérni az erőszak útjából, csak gyors karakterhalálokat fog eredményezni.

Ahogy az egyik játékosom mondta: "A buli addig tart, amíg van szerencsepont."

Bulldy

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 08:53

Én egy Hard SF kampányon gondolkodom. Olyasmiben, mint a Blue Planet, csak a bolygó lenne más.
szeretnék egy realisztikusabb hangulatot megcélozni, és arra gondoltam, hogy a Crime City-ben leírt opcionális szabályok megfelelnének a célnak. emlékeztetőül:
- nincs Soak Roll Bennie-vel
- az alapszabályoknál a 3. seb után kell dobni maradandó hatásra. Ebben a verzióban minden seb után dobni kell, de a hatás csak addig tart, amíg a karakter fel nem gyógyul.
Van ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek? Mennyire durvítja be a játékot? Nálam a karakterek általában Soak-ra teszik félre a Bennie-ket, nem borítja meg az első szabályt a Bennie-k használhatóságát?

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 08:41

Tervezem a kalandfolyamom következő epizódját és éppen ellenfeleket készítek.
(Hogy konkrétan mit, azt nem írom ide, mert van egy játékosom, aki olvashatja itt.)

Egy közelharcosról van szó, aki alapjáraton d12+3+d8 kockákkal sebez. Ez nekem nagyon durvának tűnik, főleg hogy a csapatban a legmagasabb sebtűrés 8-9 körül van. Ez meg átlagban 13-as sebzés, ami alapból seb.

Van valakinek tapasztalata az ilyen durvának tűnő sebzésekkel kapcsolatban. (Az én tapasztalatom az, hogy ami durvának tűnik ebben a játékban az az is. Időnként még az is durva, ami nem tűnik annak...)

Bulldy

Az a sebzés tényleg erős, de 1-2 ütést simán ki tudnak soak-olni Bennie-vel.
Ha az ellenfél nem egy karakterre megy rá, és azt üti egyfolytában, akkor néhány körig kihúzzák.
Itt jön be a képbe a másik oldal: tudnak-e a karakterek elég csapást bevinni ezalatt az idő alatt, hogy levigyék?
Ha biztosra akarsz menni, akkor csinálj olyan terepviszonyokat, hogy el tudják kerülni a közelharcot, ha akarják. Ez csak akkor működik, ha távolsági fegyverekkel komolyabb kárt tudnak benne tenni. Esetleg meg tudják orvgyilkolni (bár ez SW-ben nem túl gyakori).

Módosította vizmi: 2012.04.24, 08:45

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 08:30

(Hogy konkrétan mit, azt nem írom ide, mert van egy játékosom, aki olvashatja itt.)

######font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]Egy közelharcosról van szó, aki alapjáraton d12+3+d8 kockákkal sebez. Ez nekem nagyon durvának tűnik, főleg hogy a csapatban a legmagasabb sebtűrés 8-9 körül van. Ez meg átlagban 13-as sebzés, ami alapból seb.[/font][/color]

A "terep okos kihasználása" lesz a dolog nyitja.

Tehát jó ha nyitva lesz egy menekülő útvonal? :D

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.23, 22:00

Birbin:

Én is úgy gondolom, hogy a "brute force" nem nagyon fog menni - ez a lap egyértelműen az ellenfélnél van. ;)

A "terep okos kihasználása" lesz a dolog nyitja. Nem nagyon szoktam azzal foglalkozni, hogy mennyire erős egy ellenfél a partihoz képest, de ez most nem a "szeretném-nem szeretném" szituáció lesz nekik, amit viszont nem szeretnék instant TPK-ra vinni.

A karlapok nem teljesen letisztultak, azóta egy pár dolgot át is neveztem (például bármennyi is tetszett a 'Smarts' helyett a 'Leleményesség' a szokásos 'Intelligencia' helyett, végül mégis ez utóbbi lett, mert főleg a rövidítéseknél sok galiba volt a 'LEL' (Leleményesség) és a 'LER' (Lelkierő) környékén.
Talán nyáron lesz idő ilyenekkel foglalkozni, hogy összegyűjtsük a tapasztalatokat és dizájnoljunk egy új karakterlapot - megfelelő betűtípussal. ;)

A Sebtűrésnél és a Védekezésnél milyen módosítókra gondolsz? A kiszámolás menetére?

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.23, 21:40

Mi ezzel a lénnyel elég hamar találkoztunk, de nem tudnám megmondani, hogy milyen szinten. Novice vagy seasoned. Túléltük. Az is nagyon számít, hogy mennyi ágyútöltelék áll mellette és hogy mennyire dobsz jókat.
A nyitott dobás értelemszerűen produkál végleteket.

A karlapok szépek. Tapasztalataim szerint fontos, hogy a parry és a toughness rovatban elég hely legyen följegyezni a módosítókat, de erre nem nagyon figyelnek a tervezők. Tp rovatot nem láttam.
Én biztos nem fogom használni ezeket, idegesítene, hogy ő helyett ö szerepel a lapokon.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.23, 20:04

Tervezem a kalandfolyamom következő epizódját és éppen ellenfeleket készítek.

Egy közelharcosról van szó, aki alapjáraton d12+3+d8 kockákkal sebez. Ez nekem nagyon durvának tűnik, főleg hogy a csapatban a legmagasabb sebtűrés 8-9 körül van. Ez meg átlagban 13-as sebzés, ami alapból seb.

Van valakinek tapasztalata az ilyen durvának tűnő sebzésekkel kapcsolatban. (Az én tapasztalatom az, hogy ami durvának tűnik ebben a játékban az az is. Időnként még az is durva, ami nem tűnik annak...)

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.21, 22:37

Az egyik játékosom csinálta az alábbi karakterlapokat Savage Worlds játékokhoz, modern horror, sci-fi és fantasy témában. Használjátok egészséggel (magyarul vannak):

https://docs.google.com/open?id=0BwgkOHvm6CT8VVo2TVktYjdDbEk

Bulldy

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.21, 19:40

Az ellenfelek erejének belövésénél szoktátok használni a combat rating szabályát?

Combat Rating? Van ilyen szabály? Hol lehet olvasni róla?

A Deluxe vége felé, a monstereknél.

Nahát, tényleg.
Azt hittem valamelyik Pinnacle fórumon olvastam, ahová sose találnék vissza. :shootme:

Köszi! :leborul:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4286 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.21, 14:31

Az ellenfelek erejének belövésénél szoktátok használni a combat rating szabályát?

Combat Rating? Van ilyen szabály? Hol lehet olvasni róla?

A Deluxe vége felé, a monstereknél.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]