Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2947 hozzászólás érkezett eddig

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.24, 08:30

(Hogy konkrétan mit, azt nem írom ide, mert van egy játékosom, aki olvashatja itt.)

######font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]Egy közelharcosról van szó, aki alapjáraton d12+3+d8 kockákkal sebez. Ez nekem nagyon durvának tűnik, főleg hogy a csapatban a legmagasabb sebtűrés 8-9 körül van. Ez meg átlagban 13-as sebzés, ami alapból seb.[/font][/color]

A "terep okos kihasználása" lesz a dolog nyitja.

Tehát jó ha nyitva lesz egy menekülő útvonal? :D

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.23, 22:00

Birbin:

Én is úgy gondolom, hogy a "brute force" nem nagyon fog menni - ez a lap egyértelműen az ellenfélnél van. ;)

A "terep okos kihasználása" lesz a dolog nyitja. Nem nagyon szoktam azzal foglalkozni, hogy mennyire erős egy ellenfél a partihoz képest, de ez most nem a "szeretném-nem szeretném" szituáció lesz nekik, amit viszont nem szeretnék instant TPK-ra vinni.

A karlapok nem teljesen letisztultak, azóta egy pár dolgot át is neveztem (például bármennyi is tetszett a 'Smarts' helyett a 'Leleményesség' a szokásos 'Intelligencia' helyett, végül mégis ez utóbbi lett, mert főleg a rövidítéseknél sok galiba volt a 'LEL' (Leleményesség) és a 'LER' (Lelkierő) környékén.
Talán nyáron lesz idő ilyenekkel foglalkozni, hogy összegyűjtsük a tapasztalatokat és dizájnoljunk egy új karakterlapot - megfelelő betűtípussal. ;)

A Sebtűrésnél és a Védekezésnél milyen módosítókra gondolsz? A kiszámolás menetére?

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1791 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.23, 21:40

Mi ezzel a lénnyel elég hamar találkoztunk, de nem tudnám megmondani, hogy milyen szinten. Novice vagy seasoned. Túléltük. Az is nagyon számít, hogy mennyi ágyútöltelék áll mellette és hogy mennyire dobsz jókat.
A nyitott dobás értelemszerűen produkál végleteket.

A karlapok szépek. Tapasztalataim szerint fontos, hogy a parry és a toughness rovatban elég hely legyen följegyezni a módosítókat, de erre nem nagyon figyelnek a tervezők. Tp rovatot nem láttam.
Én biztos nem fogom használni ezeket, idegesítene, hogy ő helyett ö szerepel a lapokon.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.23, 20:04

Tervezem a kalandfolyamom következő epizódját és éppen ellenfeleket készítek.
(Hogy konkrétan mit, azt nem írom ide, mert van egy játékosom, aki olvashatja itt.)

Egy közelharcosról van szó, aki alapjáraton d12+3+d8 kockákkal sebez. Ez nekem nagyon durvának tűnik, főleg hogy a csapatban a legmagasabb sebtűrés 8-9 körül van. Ez meg átlagban 13-as sebzés, ami alapból seb.

Van valakinek tapasztalata az ilyen durvának tűnő sebzésekkel kapcsolatban. (Az én tapasztalatom az, hogy ami durvának tűnik ebben a játékban az az is. Időnként még az is durva, ami nem tűnik annak...)

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.21, 22:37

Az egyik játékosom csinálta az alábbi karakterlapokat Savage Worlds játékokhoz, modern horror, sci-fi és fantasy témában. Használjátok egészséggel (magyarul vannak):

https://docs.google.com/open?id=0BwgkOHvm6CT8VVo2TVktYjdDbEk

Bulldy

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.21, 19:40

Az ellenfelek erejének belövésénél szoktátok használni a combat rating szabályát?

Combat Rating? Van ilyen szabály? Hol lehet olvasni róla?

A Deluxe vége felé, a monstereknél.

Nahát, tényleg.
Azt hittem valamelyik Pinnacle fórumon olvastam, ahová sose találnék vissza. :shootme:

Köszi! :leborul:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.21, 14:31

Az ellenfelek erejének belövésénél szoktátok használni a combat rating szabályát?

A Deluxe vége felé, a monstereknél.

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.21, 09:54

Nem az, hogy "létezik", jóideje meg is van már (kb. két éve). Kép CP-szerűnek mondanám inkább, nekem annyira nem jött be, sem a mechanika, sem a világ.
Technikailag úgy működik, hogy egy Modification Upgrade edge-t kell felvenni (csak karakteralkotáskor lehet), ezzel kap a karakter 25k pénzt, amit elkölthet a beépítésekre. Később szimplán pénzért lehet további bővítéseket vásárolni. A cuccoknak négyféle szintje van (gutter, street, hyperchrome, mil), ez dönti el a beszerezhetőséget, árat, és a hátrányokat (defects). A beszereléskor a defect-eknek megfelelő levonással kell cybertrauma (Vigor) tesztet dobni. Rontásnál van külön cybertrauma és biotrauma táblázat, amin dobni kell a hatásért (bio esetben csak fatigue van, kibervernél elég komoly bukták is lehetnek). Nincs fullos lista (csak pár tipikus minta), csak ún. function-ok, amelyek 1-3 pontértékűek, és ezekből lehet összepakolni a kívánt kibervert (az érték az árat is nagyban befolyásolja). A function pontok felhasználhatók a defect szintek kiütésére is. Kb. ennyi dióhéjban.

A Triple Ace Games adott ki (többek között) Cyberpunk kalandokat is, Daring Tales of the Sprawl címen. Nem igazán Cyberpunk, inkább közeli jövőbe helyezett hősködésnek nevezném, de könnyed kikapcsolódásnak megfelelőek. A kapcsolódó szabályok viszont ingyenesek, és talán másnak is hasznára válnak: http://www.tripleacegames.com/DaringTalesSprawl.php.

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.21, 09:50

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.21, 09:46

Hello, SW rajongók!

Én is használom ezt a jó kis rendszert mindenféle spontán agymenéseim lemeséléséhez. A különféle háziszabályokhoz innen szoktam ötleteket halászni (azt hiszem még nem volt említve ezen a fórumon): http://savageheroes.com/
Mivel a csapatom egy jelentős része nem túl erős angolból, elkezdtem fordítani a Deluxe Editiont. A felszerelés listánál megálltam egyelőre - egyéb elfoglaltságok okán.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1791 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.12, 09:19

Szerintem SW-ben nem ezek az igazán érdekes dolgok, hanem hogy gyorsan tudsz alá konvertálni világot. Pl egy regény alapján, amit a csapat szeret. Vagy számítógépes játék világát.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.12, 06:53

Pozitív, a 280 oldal, és hogy ugyanolyan kisalakú a formátuma, mint az EE-könyveknek, de hogy ebből a Szenvedélyek ismertetése 11, a világleírás meg 9 oldalt tegyen ki...

Nekem valami 5. kiadásos Earthdawn van meg, de abban sincs több a Szenvedélyekről, a könyv nagy része meg a Tehetségek leírása meg a rendszer. Amúgy hangulatos, jó olvasgatni néha, de nem hiszem, hogy játszanék vele.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 756 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.12, 06:19

Mivel az ED-ből kijött a Pathfinder Edition is, felteszem, egyelőre csak szondázzák a népet. A hardcore ED közösség viszont nem hiszem, hogy váltani fog. Belenézek majd ezekbe az új verziókba, mindkét rendszert jobbnak tartom, mint az alap ED-t.

Belekukkantottam a preview-pdf-be, és hát asszem inkább megvárom a GM's Guide-ot is.
Pozitív, a 280 oldal, és hogy ugyanolyan kisalakú a formátuma, mint az EE-könyveknek, de hogy ebből a Szenvedélyek ismertetése 11, a világleírás meg 9 oldalt tegyen ki...

Bulldy
Én már csak a pdf-ben hiszek... :ezvan:

Módosította DiMalto: 2012.04.12, 06:20

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.11, 20:27

Megvásárolható a SWDEX pdf-ben, illetve előrendelhető nyomtatott formában.

Good news indeed!

Bárcsak lenne belőle a bookdepo-nál is. Még a régi Explorers'-t amazonról tudtam volna csak rendelni $9.99 + $3.99 (csomagolás) + $2.99 (küldés) áron. Így sajnos nem lett meg...

Hátha majd most...

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.11, 08:45

Mivel az ED-ből kijött a Pathfinder Edition is, felteszem, egyelőre csak szondázzák a népet. A hardcore ED közösség viszont nem hiszem, hogy váltani fog. Belenézek majd ezekbe az új verziókba, mindkét rendszert jobbnak tartom, mint az alap ED-t. :)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 756 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.11, 07:13

BRÉKING!

Megvásárolható a SWDEX pdf-ben, illetve előrendelhető nyomtatott formában.
A Red Brick ugyanakkor kitolta a piacra a SW-rendszeren alapuló Earthdawn Player's Guide-ot. :hedbeng:

Utóbbinak különösen örülök, mivel már régóta érdekelt ez a világ, csak a rendszer körüli kavarások, meg az Edition-ök tömkelege elriasztott - nem beszélve a masszív szabálykönyvekről. Lehet tudni vmit a kiadó terveiről? Jelentettek be még további kiadványokat? Csak mert RpgNow-on már külön kategória van kialakítva a SW-ös ED-anyagoknak.

A SWDEX pedig alap, hogy meglesz. Csak megvárom, míg kiadják az erratázott változatát...

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.06, 15:23

A Horror Companion megjelent végre nyomtatásban is (hétfőn), az amazonon azonnal el is fogyott, jelenleg out of stock. :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1791 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.23, 10:28

Kösz. Megnéztem. Eléggé elborzasztó dolog lenne nekem egy egyszerű SW rendszert fölöslegesen bonyolítani.
Nekem bőven elég az, hogy több varázslata lehessen a karaktereknek, mint a normál SW-ben, mert mégiscsak az adja meg a varázslóság hangulatát. A Deluxe editionban szerencsére jelentősen bővült a varázslatok köre, és elég széles lett a nem harci repertoár.
Az különösen vicces, hogy a varázslatok erősségénél D&D varázslat szintekre hivatkozik. :D

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 756 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.22, 19:39

Elküldtem a freemail-es fiókodba.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1791 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.22, 09:54

Először én is valami hasonlóval kísérleteztem, mégpedig a 4+1 elem alapján építettem volna föl a rendszert külön varázslatokkal és a hozzájuk kapcsolódó képzettségekkel. Aztán belegondoltam az egészbe és túl bonyolultnak találtam. Úgyhogy kisöpörtem sok konvertált előnnyel és miegymással egyetemben. A szabálykönyvben van egy tanács a világ tervezésre, miszerint a kevesebb több. Megfogadtam.

Ha valahogy jobban be tudnád határolni hogy hol találom meg ezt a rendszert, akkor azért megnézném. Persze rákerestem a névre, de mindenféle dolgot kidob a gugli.

Nem vagy nem annyira látszik, de van öregedés és életelixír szabály, varázstárgy készítés szabály és pár hasonló dolog, ami a karaktereknek nem annyira fontos, de szükség esetén elő tudom venni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]