Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2937 hozzászólás érkezett eddig

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.12, 09:19

Szerintem SW-ben nem ezek az igazán érdekes dolgok, hanem hogy gyorsan tudsz alá konvertálni világot. Pl egy regény alapján, amit a csapat szeret. Vagy számítógépes játék világát.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.12, 06:53

Pozitív, a 280 oldal, és hogy ugyanolyan kisalakú a formátuma, mint az EE-könyveknek, de hogy ebből a Szenvedélyek ismertetése 11, a világleírás meg 9 oldalt tegyen ki...

Nekem valami 5. kiadásos Earthdawn van meg, de abban sincs több a Szenvedélyekről, a könyv nagy része meg a Tehetségek leírása meg a rendszer. Amúgy hangulatos, jó olvasgatni néha, de nem hiszem, hogy játszanék vele.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.12, 06:19

Mivel az ED-ből kijött a Pathfinder Edition is, felteszem, egyelőre csak szondázzák a népet. A hardcore ED közösség viszont nem hiszem, hogy váltani fog. Belenézek majd ezekbe az új verziókba, mindkét rendszert jobbnak tartom, mint az alap ED-t.

Belekukkantottam a preview-pdf-be, és hát asszem inkább megvárom a GM's Guide-ot is.
Pozitív, a 280 oldal, és hogy ugyanolyan kisalakú a formátuma, mint az EE-könyveknek, de hogy ebből a Szenvedélyek ismertetése 11, a világleírás meg 9 oldalt tegyen ki...

Bulldy
Én már csak a pdf-ben hiszek... :ezvan:

Módosította DiMalto: 2012.04.12, 06:20

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.11, 20:27

Megvásárolható a SWDEX pdf-ben, illetve előrendelhető nyomtatott formában.

Good news indeed!

Bárcsak lenne belőle a bookdepo-nál is. Még a régi Explorers'-t amazonról tudtam volna csak rendelni $9.99 + $3.99 (csomagolás) + $2.99 (küldés) áron. Így sajnos nem lett meg...

Hátha majd most...

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.11, 08:45

Mivel az ED-ből kijött a Pathfinder Edition is, felteszem, egyelőre csak szondázzák a népet. A hardcore ED közösség viszont nem hiszem, hogy váltani fog. Belenézek majd ezekbe az új verziókba, mindkét rendszert jobbnak tartom, mint az alap ED-t. :)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.11, 07:13

BRÉKING!

Megvásárolható a SWDEX pdf-ben, illetve előrendelhető nyomtatott formában.
A Red Brick ugyanakkor kitolta a piacra a SW-rendszeren alapuló Earthdawn Player's Guide-ot. :hedbeng:

Utóbbinak különösen örülök, mivel már régóta érdekelt ez a világ, csak a rendszer körüli kavarások, meg az Edition-ök tömkelege elriasztott - nem beszélve a masszív szabálykönyvekről. Lehet tudni vmit a kiadó terveiről? Jelentettek be még további kiadványokat? Csak mert RpgNow-on már külön kategória van kialakítva a SW-ös ED-anyagoknak.

A SWDEX pedig alap, hogy meglesz. Csak megvárom, míg kiadják az erratázott változatát...

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.06, 15:23

A Horror Companion megjelent végre nyomtatásban is (hétfőn), az amazonon azonnal el is fogyott, jelenleg out of stock. :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.23, 10:28

Kösz. Megnéztem. Eléggé elborzasztó dolog lenne nekem egy egyszerű SW rendszert fölöslegesen bonyolítani.
Nekem bőven elég az, hogy több varázslata lehessen a karaktereknek, mint a normál SW-ben, mert mégiscsak az adja meg a varázslóság hangulatát. A Deluxe editionban szerencsére jelentősen bővült a varázslatok köre, és elég széles lett a nem harci repertoár.
Az különösen vicces, hogy a varázslatok erősségénél D&D varázslat szintekre hivatkozik. :D

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.22, 19:39

Elküldtem a freemail-es fiókodba.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.22, 09:54

Először én is valami hasonlóval kísérleteztem, mégpedig a 4+1 elem alapján építettem volna föl a rendszert külön varázslatokkal és a hozzájuk kapcsolódó képzettségekkel. Aztán belegondoltam az egészbe és túl bonyolultnak találtam. Úgyhogy kisöpörtem sok konvertált előnnyel és miegymással egyetemben. A szabálykönyvben van egy tanács a világ tervezésre, miszerint a kevesebb több. Megfogadtam.

Ha valahogy jobban be tudnád határolni hogy hol találom meg ezt a rendszert, akkor azért megnézném. Persze rákerestem a névre, de mindenféle dolgot kidob a gugli.

Nem vagy nem annyira látszik, de van öregedés és életelixír szabály, varázstárgy készítés szabály és pár hasonló dolog, ami a karaktereknek nem annyira fontos, de szükség esetén elő tudom venni.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.22, 07:58

Középkori környezet fantasy mágiával, mi más hangulata lehetne? :)
A csapatunk Ars Magicát játszott évekig, viszont túl bonyolult a rendszere és korlátozott a világa, úgyhogy nehéz benne kalandot írni egy bizonyos szint fölött. Szerintem előbb-utóbb ki fogjuk próbálni vagy ezt vagy egy tényleges konverziót.
Egyébként ezt is a mesélőnk konverziós jegyzetéből kezdtem írni, de egy idő után inkább töröltem belőle egy csomó nagyon Ars Magicás elemet.

Az egyik régi Shark's Byte-ban leadtak egy egyszerű, AM-ihlette alternatív mágiarendszert - egész használhatónak tűnt. :sherlock:

Módosította DiMalto: 2012.03.22, 07:59

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.21, 11:34

Az ellenfelek erejének belövésénél szoktátok használni a combat rating szabályát?

Nem. Egyrészt nincs időm kiszámolgatni, másrészt nem szoktam szint alapján keresni ellenfelet. Amire a játékosok mernek, arra rámozdulnak, legfeljebb fejvesztett menekülés lesz belőle (ha időben leesik nekik, hogy "ez hiba volt", akkor el tudnak menekülni, nem vagyok annyira véreskezű. Szerintem. Szerintük igen. :) ).

Ha a bestiáriumba oda lenne írva a szörnyekhez, akkor lehet ránéznék időnként, meg látnám hasznát.

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.21, 10:26

Az ellenfelek erejének belövésénél szoktátok használni a combat rating szabályát?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.21, 09:45

Én sosem játszottam AM-et, csak megvan a magyarul kijött alapkönyv, abból volt ismerős a hangulat. Jó játéknak tűnik, de elég szöszölős a rendszere. Amit írtál, az egy jó átdolgozásnak tűnik a "kevesebb pepecselés, több akció" tengelyen. :)

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.20, 21:00

Középkori környezet fantasy mágiával, mi más hangulata lehetne? :)
A csapatunk Ars Magicát játszott évekig, viszont túl bonyolult a rendszere és korlátozott a világa, úgyhogy nehéz benne kalandot írni egy bizonyos szint fölött. Szerintem előbb-utóbb ki fogjuk próbálni vagy ezt vagy egy tényleges konverziót.
Egyébként ezt is a mesélőnk konverziós jegyzetéből kezdtem írni, de egy idő után inkább töröltem belőle egy csomó nagyon Ars Magicás elemet.

Jelentős különbség, hogy a mágusok ténylegesen gyúrhatnak a bölcsek köve előállítására, meg pár nagyon középkorias dologra, gólem és homonkulusz készítésre. A papok elit része itt tud varázsolni, ami szintén nagyon más. Nagyon fontos megkülönböztető jegy, hogy a mágusok nem tudnak nagy sebző varázslatokat lőni és hogy nagyon sokféle teljes értékű varázslási módszer van. Ars Magicában a hermetikus mágusokat senki se múlhatta fölül. Nem igazán lehettek például félelmetes hírű boszorkányok. Na itt igen.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.20, 15:20

Na, közben el is készültem a misztikus középkoros cuccal. Végülis a 14. századi verziót dolgoztam ki. Földobom ide is, hátha akartok csemegézni. A játékosok ezt kapnák: http://www.birbin.mystica.hu/mt.pdf

Végigszaladtam rajta, nekem elsőre Ars Magica Light hangulata van - de ez nem hiba, hanem jó pont!

Majd valamikor feldobom ide a saját mágia-koncepciómat, kíváncsi vagyok a véleményekre.

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.18, 13:22

Na, közben el is készültem a misztikus középkoros cuccal. Végülis a 14. századi verziót dolgoztam ki. Földobom ide is, hátha akartok csemegézni. A játékosok ezt kapnák: http://www.birbin.mystica.hu/mt.pdf

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.18, 12:56

Nem az, hogy "létezik", jóideje meg is van már (kb. két éve). :) CP-szerűnek mondanám inkább, nekem annyira nem jött be, sem a mechanika, sem a világ.
Technikailag úgy működik, hogy egy Modification Upgrade edge-t kell felvenni (csak karakteralkotáskor lehet), ezzel kap a karakter 25k pénzt, amit elkölthet a beépítésekre. Később szimplán pénzért lehet további bővítéseket vásárolni. A cuccoknak négyféle szintje van (gutter, street, hyperchrome, mil), ez dönti el a beszerezhetőséget, árat, és a hátrányokat (defects). A beszereléskor a defect-eknek megfelelő levonással kell cybertrauma (Vigor) tesztet dobni. Rontásnál van külön cybertrauma és biotrauma táblázat, amin dobni kell a hatásért (bio esetben csak fatigue van, kibervernél elég komoly bukták is lehetnek). Nincs fullos lista (csak pár tipikus minta), csak ún. function-ok, amelyek 1-3 pontértékűek, és ezekből lehet összepakolni a kívánt kibervert (az érték az árat is nagyban befolyásolja). A function pontok felhasználhatók a defect szintek kiütésére is. Kb. ennyi dióhéjban.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.18, 12:40

Ha valakit komolyan érdekel a cyberpunk, a drivethrurpg.com egyik utolsó hírlevele szerint létezik SW Interface Zero világleírás. Amennyire tudom, ez egy szabvány cyber setting, különösebb extra nélkül, eredetileg True20-hoz készült

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.13, 11:30

Deluxe Errata: http://peginc.com/Downloads/SWD/SWDUpdates_Errata.pdf

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]