Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2940 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.18, 12:56

Nem az, hogy "létezik", jóideje meg is van már (kb. két éve). :) CP-szerűnek mondanám inkább, nekem annyira nem jött be, sem a mechanika, sem a világ.
Technikailag úgy működik, hogy egy Modification Upgrade edge-t kell felvenni (csak karakteralkotáskor lehet), ezzel kap a karakter 25k pénzt, amit elkölthet a beépítésekre. Később szimplán pénzért lehet további bővítéseket vásárolni. A cuccoknak négyféle szintje van (gutter, street, hyperchrome, mil), ez dönti el a beszerezhetőséget, árat, és a hátrányokat (defects). A beszereléskor a defect-eknek megfelelő levonással kell cybertrauma (Vigor) tesztet dobni. Rontásnál van külön cybertrauma és biotrauma táblázat, amin dobni kell a hatásért (bio esetben csak fatigue van, kibervernél elég komoly bukták is lehetnek). Nincs fullos lista (csak pár tipikus minta), csak ún. function-ok, amelyek 1-3 pontértékűek, és ezekből lehet összepakolni a kívánt kibervert (az érték az árat is nagyban befolyásolja). A function pontok felhasználhatók a defect szintek kiütésére is. Kb. ennyi dióhéjban.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.18, 12:40

Ha valakit komolyan érdekel a cyberpunk, a drivethrurpg.com egyik utolsó hírlevele szerint létezik SW Interface Zero világleírás. Amennyire tudom, ez egy szabvány cyber setting, különösebb extra nélkül, eredetileg True20-hoz készült

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.13, 11:30

Deluxe Errata: http://peginc.com/Downloads/SWD/SWDUpdates_Errata.pdf

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 20:11

(OFF)És ha frissítenéd az aláírásodat "Kalandozók és Kazamatákról" http://spikedchain.blogspot.com/ -ra, akkor mások is megtalálnák és megnézhetnék. :D :sor:
Egyébként én google docson osztanám meg ezeket az egyszerű néhány oldalas írásokat, és akkor még várni sem kell, meg feleslegesen letöltögetni mindent. :sor: :sor: (/OFF)

Legyen kívánságod szerint! Igazad van, egyszerűbb így, el is felejtettem, hogy googledocs-ra lehet feltölteni pdf-et. Betettem a linket is, így már mindenki élvezheti az okosságaimat. :)

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 19:27

Heh, Shane most postolta ki FB-re (a PEG falára) az 1994-es önéletrajzát, amit az SSI-nek küldött a korábbi tapasztalatairól. Szép lista, nem is tudtam, hogy MOS 11B könnyűgyalogsági besorolása és combat lifesafer képesítése is van. :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 17:01

Szerintem sem rossz az irány, de túl hosszú. A SW-ben ami hosszabb mint két-három mondat az túl részletes, és elveszi az időt a játéktól.

A hosszúság egyrészt magyarázás (erről nem tudok leszokni :) ), másrészt igyekeztem univerzálisra megírni (elég sok "ha" és "amennyiben" van benne), amiből igény szerint kihúzhatók részek, plusz a setting elemek is ki/be kapcsolhatók. Listákat írni, vagy árakat számolgatni, random dobálni limitekre... na az már tényleg felesleges és lassú szerintem is. :)

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 16:17

Apropó varázslatok: a blogra tettem ki egy rövid írást a Savage Worlds mágiarendszeréről, illetve letölthető formában mellékeltem két varázslatot is.
Bulldy

(OFF)És ha frissítenéd az aláírásodat "Kalandozók és Kazamatákról" http://spikedchain.blogspot.com/ -ra, akkor mások is megtalálnák és megnézhetnék. :D :sor:
Egyébként én google docson osztanám meg ezeket az egyszerű néhány oldalas írásokat, és akkor még várni sem kell, meg feleslegesen letöltögetni mindent. :sor: :sor: (/OFF)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 14:53

Jelenleg én is fantasy-ban gondolkodok, de ha már felmerült a kiber-téma, idegurítottam az én két filléremet is. :)

Apropó varázslatok: a blogra tettem ki egy rövid írást a Savage Worlds mágiarendszeréről, illetve letölthető formában mellékeltem két varázslatot is. Várható még egy memorizációs-szerű varázslatrendszer majd egyszer. Meg egy "rajongói térkép" a kampány környékéről, csak még fel kell javítani a ceruzarajzot.

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 13:22

Igazán ha most mesélnék, akkor inkább valamilyen misztikus történelmi vonalon indulnék el. Például 1300-ban kezdeni, aminél Magyarországon, Itáliában, Franciaországban játszódó kalandokat mesélnék.
Vagy 1487-ben, a Boszorkánypöröly kiadásakor. Ez inkább magyar és német területekre koncentrálna, de ha a játékosok akarják, idővel áthajózhatnak az Újvilágba is.
Mindkét kampányban lehetne többek között boszorkányokra vadászni vagy pont fordítva, varázslatokat tanulni és inkvizítorok elől menekülni. Utazni távolabbi tájakra, leverni a hétfejű sárkányt, baziliszkuszt és más mesés lényeket.
A deluxe kiadás jó, mert sokkal több varázslat van benne és jobb listákat lehet csinálni. Külön csináltam boszorkány, mágus, táltos, pap, diabolista és tündér varázslatlistákat. Remélem kelleni fognak majd valamikor.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 12:37

Valami véletlenszerű pénzmennyiséget azért tennék bele, mert nem számolok külön kórházi költséget, gyógyszereket, ilyesmit. Jó lehet egy nagyobb, fix alapár és némi csellengő véletlenszerű plusz pénz a járulékos költségek fedezésére. Tőlem lehet lista is, csak biztos nem lenne időm összeírni egy ilyet, így kényelmesen rátolnám a játékosokra ezt a feladatkört. :)

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 11:10

u.i.: Az árban és a KP költségben nem vagyok biztos, de nagyjából ennyi plusz szabálykodásból tudom elképzelni a pénzért vásárolható, extra tápot biztosító kibervereket.

Kábé én is így csinálnám, kivéve a pénzt, ami fix lenne.
Az árat úgy lőném be, hogy elővenném mondjuk a cp2020 könyvet és nagyjából arányosítanám az árakat, valamilyen fegyvert vagy kocsit véve alapul.
Szerintem a listát nem lehet kikerülni, de nem is kell, mert így egyszerre le lehet tudni az egészet, és játékosként is érdekes, mint egy katalógust úgy lehet olvasni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 10:29

Írok egy példát is:

Fűrész Jack kemény utcai szamuráj(nak hiszi magát), játékosa pedig azt vette a fejébe, hogy beültettet magának egy kibervert, amivel gyilkos lézersugarakat lőhet. A mesélő szerint ez nem elképzelhetetlen. Alapul veszi a lövedék (bolt) erőt, kicsit elgondolkodik, majd a következőket határozza:

Fushima Weapon X
(kiberkar beültetés)
Sebzés: 2d6 (két óra újratöltődés)
Kiberver pontok: 1d6
Ár: d6*1000

Jack játékosa elégedetlen a kiberverrel, mert ő valami durvábbra gondolt, és valljuk be, hogy 2d6 sebzés nem egy isteni erő. A mesélő hajlandó engedni, így a sebzést 3d6-ra, az újratöltődést pedig 3 órára növeli. A KB pont költség és az Ár változatlan marad. Jack játékosa kicsit még mindig húzza a száját, de a mesélő emlékezteti, hogy ez azért már nem olyan rossz egy alapvetően álcázott, rejtett fegyvertől, amit harc közben alkalmazva akár komoly meglepetést is okozhat az ellenfélnek. Jack játékosa elgondolkodik, a szeme előtt a "The Drop" szabály lebeg és az azzal járó +4 támadás és sebzés...

Bulldy

u.i.: Az árban és a KP költségben nem vagyok biztos, de nagyjából ennyi plusz szabálykodásból tudom elképzelni a pénzért vásárolható, extra tápot biztosító kibervereket.

Módosította Bulldy: 2012.03.01, 10:31

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 09:43

Itt van.

Szerintem sem rossz az irány, de túl hosszú. A SW-ben ami hosszabb mint két-három mondat az túl részletes, és elveszi az időt a játéktól.

Na igen.

Én valami olyasmit csinálnék, hogy a játékos kinéz egy Előnyt vagy Erőt, megérdeklődi a mesélőtől, hogy van-e olyan kiberver, ami azt adja. Ha van, akkor kicsenget egy adott árat (mondjuk d6*1000 / az előny rang követelménye), majd levon d6*rang követelménnyi kiberver-pontot (vagy ki hogy hívja). (Kezdéskor mindenkinek 5*Lelkierő kiberver pontja van.) Ha ezzel megvan, akkor övé az előny/erő.

Lehet bonyolítani azzal, hogy beosztjuk a kezdő kiberver-pontot valamennyivel és minden x pont után jár valami egyre durvább hátrány, ahogy a karakter tart a kiberpszichóság felé.

Az biztos, hogy hosszúl oldalakon át kígyózó kiberver listát nem érdemes gyártani, a játékos úgyis tudja, hogy milyen tápot akar, a mesélőnek csak az árat kell jól belőni.

Bulldy

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.01, 09:01

Itt van.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.28, 15:01

Itt van.

Kezdésnek nem rossz. Én biztos maradnék ezen a "pénzért felcuccolok, aztán a sok vastól vagy borul a bili vagy nem" vonalon. Csak kéne egy nem túl hosszú, nem elnagyolt lista a lehetséges kiberverekről, amik tipikusan egy-egy előnyt vagy erőt váltanak ki. A Rippers iránya jó kezdésnek tűnik.

Értem azt is, aki AB-ből oldja meg, de az nekem inkább a szuperhős-világokban megszokott eredetre hasonlít, vagyis hogy honnan vannak a karakter képességei. Különösebb hátránnyal így nem jár, csak a hangulat más.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.27, 18:10

Az ötletet továbbgondolva összeütöttem egy kis egyszerűsítet és univerzális(nak szánt) háziszabályt, még ma este felrakom a weblapomra, aztán lehet róla beszélni, ha akar valaki. :)

Itt van.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.27, 18:01

A RunePunk gőzkiborgjai edge-ből oldják meg az új implantokat. Ráadásul még követelménye is van szinte mindegyiknek. Mivel a gőzkiborg itt egy önálló faj, ezek tulajdonképpen faji előnyök, és mind a karakter markáns átalakításával járnak. Pl. fegyverrendszer, erőnövelő szervó, vagy teljes páncélozás. Apróságokat a rendszer nem kezel.

A Rippers implantáljunk-magunkba-szörnytestrészeket rendszere elég közel jár a CP emberiesség-vesztés szisztémájához. Bevezet egy Reason nevű extra jellemzőt, ami a karizmához hasonlóan nulláról indul, és minden implant csökkenti. A Reason hozzáadódik a Spirit próbákhoz és a Félelem táblázaton történő dobásokhoz. Utóbbin egy mínusz 3 vagy rosszabb eredmény "ripping psychosis"-t eredményez (milyen eredeti elnevezés). Ilyenkor a karakter megvadul, sikeres Spirit próbával egy körre, sikertelennel a harc végéig, balsikerrel örökre. A reason érték pszichoterápiával növelhető, és a Spirit kód feljesztése alkalmával is nő eggyel. Nulla fölé csak a rippertechtől mentes karaktereknél mehet. Itt mellesleg sokféle cucc építhető be, de már néhánytól is el lehet borulni agyilag.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.27, 17:18

Birbin:
Nyilván bármilyen egyszerű rendszert olyan mértékig lehet bonyolítani amíg csak valaki akarja. :)
A SW-nél én személy szerint feleslegesnek tartom ezt. Hiszen az xp költésével ellentételezi a humanity loss-t, a street level kibervert is olyan szakértelemmel használja mint egy mook a deltavert, satöbbi. Sőt, még a cp/sr rendszerekben gyakran előforduló hullaboncolást is eliminálja ez az egyszerűsítés.
A SW szerintem nem foglalkozik ilyen kicsinységekkel, arra fókuszál hogy a játékosok a kalandra fókuszáljanak, ne pedig karakter statisztikai finomhangolására és minmaxolására.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.27, 17:08

Van többféle kiberver-megoldás, kvázi-hivatalosak jelenleg az Interface Zero kampány szabályai és a Sci-Fi Companion is biztosan tartalmaz majd valamit erre, de egyetértek Ymdarral abban, hogy hosszú kiberver-listák és extra szabályozgatások nélkül is működnie kellene. Az ötletet továbbgondolva összeütöttem egy kis egyszerűsítet és univerzális(nak szánt) háziszabályt, még ma este felrakom a weblapomra, aztán lehet róla beszélni, ha akar valaki. :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.27, 17:01

De igen, a SW-ben alaphelyzetbena JK-k között egyensúly van, ha nem kéne xp-t fizetni a kiberverért, a varázsló is jogosan kérhetné számon, hogy a varázslatokért miért kell fizetni?

Ez így szuper meg minden, de nem hozza a cp-ben azt a hangulatot, hogy szert tehet a karakter egy rakat pénzre és abból kegyetlenül felcuccolhat. Merthogy ezért is kell a pénz, nem csak hogy legyen kibblére. A cp stílus része az is, hogy ha telerakod magad hardverrel, akkor jobb vagy, mint pusztán hús-vér rokonaid.

Az ellensúlyokkal meg hátrányba kerül, aminek én SW hátrányokat javasoltam, de lehet ez karizma és/vagy iq csökkenés is. Természetesen nem 1:1 arányban való váltásra gondoltam.
Az edge-k nekem jobban hozzák a kibverek hangulatát, mint a powerek. Tulajdonság növelések kellenek még hozzá.
Ha hivatalosan kiadva nem is lenne, az SW hivatalos fórumán fogadni mernék, hogy van cp2020 konverzió.

Módosította Birbin: 2012.02.27, 17:02

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]