Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
3040 hozzászólás érkezett eddig

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.25, 18:55

Legjobb a Solomon Kane! :hedbeng2: (Bár azt hiszem, az nem hivatalos...)

Jut eszembe: a SW "open source" rendszer? Azaz: bárki megtámogathatja vele a saját settingjét?

A Solomon Kane talán a leghitelesebb: eredetileg ez az egész a Solomon Kane RPG volt, ebből lett "generalizálva" a Savage Worlds. Asszem. Majd valaki kijavít, ha tévedek.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6781 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.25, 18:41

Jut eszembe: a SW "open source" rendszer? Azaz: bárki megtámogathatja vele a saját settingjét?

Ingyenes, néhány kitétellel.

Bővebben: http://deadlands.com/Licensing.html

Bulldy

_hysteria (NPC/NJK)

_hysteria (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2012.05.25, 18:34

Legjobb a Solomon Kane! :hedbeng2: (Bár azt hiszem, az nem hivatalos...)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6781 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.25, 17:26

Egy árva szóval sem mondom, hogy rossz a Deadlands, mert alapvetően nekem is tetszik, de valamiért nem érzem át annyira a hangulatát, kicsit olyan, mintha nagyon sok minden lenne belezsúfolva. Ha játszanék és úgy ismerném meg a szettinget, akkor biztos megtetszene.

Azt megértem, hogy a Sci-fi Companion miatt nyúzza őket a nép. A rendszer adja magát a különböző stílusú sci-fi játékokhoz, de egy komolyabb kampányhoz nagyon kevés anyag van a szabálykönyvben. Bár kiindulásnak kétség kívül elég, nagyon-nagyon sok munkát kell beletennie a mesélőnek, hogy jó legyen.

Én pedig, ahogy már írtam, voksolnék egy vegyes szörnykönyvre is, ahol egy sornál több van a szörnyekről, meg esetleg oda van biggyesztve, hogy milyen szettingbe szánták. (Aztán az ember majd használja, ahova akarja, valahogy megvan annak a bája, ha az ember csúnya csápos monsztákat és az őrült kultistáikat csapkodja le egy nem-túl-heroikus fantasy kampány keretein belül.)

Nadehát, nem kívánságműsor. Egyelőre annak is szurkolok, hogy a Savage Worlds Deluxe Explorers' Edition-ből jusson majd a bookdepository-ra és a $10 árú könyvet nem $18-20 között kelljen berendelni.

Bulldy

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.25, 07:00

Én abszolút rajongok a Deadlands 19. és 21. századi verziójáért is, és mindig is érdekelt volna, mit lehetne kezdeni a közbeeső idővel. Bár hogy a 30-as évek-e az ideális választás... majd meglássuk.
(Mondjuk sosem Savage kiadás alatt mesélem, mert ugye lebutított mágia rendszer mint ellenérv huszadjára is :bezzeg:)

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.24, 19:19

A legtöbb nyavajgás természetesen a Sci-Fi Companion miatt van. :)

Én a nyavajgókkal vagyok :nod:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.24, 18:31

Nekem bejön a Deadlands, tetszik a stílusa, viszont sima western tutira nem érdekelne.
Ahogy olvasgattam a fórumokat, a Noir lelkesedés sem csap az egekig (bár a kitűzött célt többszörösen elérték a Kickstarter-en). A legtöbb nyavajgás természetesen a Sci-Fi Companion miatt van. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6781 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.24, 12:32

Nekem már alapból a Deadlands sem jött át. Vannak benne jó képek, de valahogy egy sima, alapszabályokkal játszott western nekem jobban bejön. Szóval részemről tökéletes a motiválatlanság iránta. Jobban örültem volna valami tisztességes, képekkel bőven ellátott, újrahangolt szörnykönyvnek, amiből mindenféle kampányhoz lehet válogatni.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.23, 17:55

Bár nem írt róla senki ide, én azért megteszem: a naaagy bejelentés az új settingről megtörtént és a Kickstarter oldalt is fellőtték hozzá. Hm, hm, szóval Deadlands Noir... fene tudja, pont az az időszak, ami kb. a legkevésbé szokott érdekelni, meg úgy általában a noir stílust sem szeretem, bár tény, hogy illik a Savage Worlds stílusához.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1820 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.17, 10:00

Deluxe 16. oldal szerint traitek:
-attributes
-skills
-derived statistics
Mivel a power leírásában d akárhányas traitekről írnak, ezért szándékuk szerint a derived statistics-re közvetlen nincs hatása. Különösen, mivel azok növelésére külön powerek vannak.

Miért, van más érdekes döntési helyzet, mint a "Vajon melyik a kisebbik rossz?"
A jó és rossz döntési helyzetek kimenetele egyértelmű, a "Melyik a nagyobb jó?" pedig minden, csak nem izgalmas.

Mármint neked. Szerintem bármelyik lehet izgalmas, mint ahogy a kisebbik rossz kiválasztása is lehet rém unalmas. Amit a spoilerben leírtál, az pl engem untatott, de másnak lehet, hogy bejön.

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.16, 21:57

Egy kis rendszerkedés:

Boost/Lower Trait erő:
Elvileg akár Főjellemzőt (attribute), akár Képzettséget (skill) lehet vele növelni/csökkenteni, mert mind a kettő Jellemző (trait). Jól gondolom?

Én is így gondolom.

Korábbi szerepjátékos tapasztalat azt sugallja, hogy inkább csak a főjellemzőket lehet vele növelni, de az SW más helyen is borogatja a hagyományokat, így itt sem egyértelmű a helyzet.

A kérdés második része: mikor ezt az erőt felveszi a karakter, akkor választania kell egy jellemzőt, hogy mire fog hatni vagy mindig varázsláskor dönti el? Ebben sem egyértelmű a leírás, szerintem attól függ, hogy milyen eredetű a karakter számára az erő, milyen formában veszi fel.

Ki mit gondol erről?

Bulldy

Alapesetben nem kell előre kiválasztanod, elég a varázsláskor.
Ez az a hatalom, amit a legtöbb setting-ben villámgyorsan átalakítanak úgy, hogy a megvásárlásakor kell meghatároznod a Trait-et, sőt az irányt (raise vagy lower) is. A másik áldozat a Detect/Concreal Arcana szokott lenni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6781 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.16, 21:49

Egy kis rendszerkedés:

Boost/Lower Trait erő:
Elvileg akár Főjellemzőt (attribute), akár Képzettséget (skill) lehet vele növelni/csökkenteni, mert mind a kettő Jellemző (trait). Jól gondolom?

Korábbi szerepjátékos tapasztalat azt sugallja, hogy inkább csak a főjellemzőket lehet vele növelni, de az SW más helyen is borogatja a hagyományokat, így itt sem egyértelmű a helyzet.

A kérdés második része: mikor ezt az erőt felveszi a karakter, akkor választania kell egy jellemzőt, hogy mire fog hatni vagy mindig varázsláskor dönti el? Ebben sem egyértelmű a leírás, szerintem attól függ, hogy milyen eredetű a karakter számára az erő, milyen formában veszi fel.

Ki mit gondol erről?

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6781 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.13, 23:00

érdekes problémaaát vet fel, hogy szorult helyzetben használja-e vagy kockáztasson és csak a saját erejével él.

Azaz helyesebben: kockáztasson vagy kockáztasson :D

Miért, van más érdekes döntési helyzet, mint a "Vajon melyik a kisebbik rossz?"

A jó és rossz döntési helyzetek kimenetele egyértelmű, a "Melyik a nagyobb jó?" pedig minden, csak nem izgalmas.

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1820 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.12, 12:48

érdekes problémaaát vet fel, hogy szorult helyzetben használja-e vagy kockáztasson és csak a saját erejével él.

Azaz helyesebben: kockáztasson vagy kockáztasson :D

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.11, 10:20

Bezzeg a régi szép idők, amikor csak +1 vagy +2 volt egy mágikus tárgy összes tulajdonsága. :D

Egyébként tényleg nem rosszak ezek a leírások, bár személy szerint az ilyen különleges egyedi történettel, tulajdonsággal bíró tárgyakkal óvatosan bánnék. Elég könnyű átbillenni a ló rossz oldalára és szopórollerré válik a varázstárgyhasználat.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6781 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.11, 09:20

Birbin:
Én úgy vagyok vele, hogy a mágikus tárgyak felelőtlen használata nem túl bölcs dolog. A karakter és rajta keresztül a játékos mindig kap valami jelet arról, hogy a nála lévő tárgy több vagy máshogy működik, mint ahogy ő hiszi. Ha ezek után nem veszi a fáradtságot, hogy utána járjon, hogy mit is használ az már az ő felelőssége és játékosi döntés. Amit te írtál, az egy könyvelési problémává teszi a dolgot, ami számomra kerülendő. Egy körültekintő játékos úgyis rájön a kard titkára és érdekes problémaaát vet fel, hogy szorult helyzetben használja-e vagy kockáztasson és csak a saját erejével él.

Bulldy

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.10, 18:48

Az játékosaim saját felelősségükre olvassák. Lehet, hogy sosem találkoznak ezzel a fegyverrel, lehet, hogy már a következő kalandban! ;)

Aggodalomra semmi ok. Mivel a kardnak semmi köze a titokzatos hobgoblin technológiához és a fekete puskaporhoz, így rám semmilyen veszélyt nem jelent. Viszont egy jó eszköz lehet ha meg akarunk szabadulni a törvénytisztelő lovagtól :D

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1820 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.10, 15:57

A kard háttere:

Spoiler

Módosította Birbin: 2012.05.10, 15:58

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.10, 15:43

tetszik.
:bravo:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.10, 15:34

A PEG írta az fb oldalukon, ebből lehet némileg következtetni az ezévi kiadványokra:

"Since this one's pretty obscure, I'll help out by telling you what it's not. It's not Weird Wars Rome or Weird War One, though those are BOTH in production and coming later this year. It's not Deadlands Hell on Earth (coming this summer) or Deadlands Lost Colony--which is a little further on the horizon. And it's not a Companion (SciFi is next but is still a ways off)."

(SF Companion-t akarok, most! :mufurc: )

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]