Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2937 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 08:49

Őszintén szólva én sosem játszottam hivatalos PEG settingben, szóval nem bánok semmiféle új irányt. :) A 50 Fathoms még olyan bakancslistaszerűen tervben van, de azt nem érinti semmilyen változás manapság.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6563 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.05, 11:47

Az igazat megvallva én kezdem elengedni a SaWo-t. Azt hiszem, valahol a WW Rome körül tört meg valami a PEG-ben, utána apró lépésekkel olyan irányba csúszott, ami nekem már nem szimpi, és ez a Deadlands nyígás csak rátett még egy lapáttal. A rendszere továbbra is érdekel és nagyszerű, de a körítés miatt egyre rosszabb szájízzel tudok rá gondolni, és nem tartom valószínűnek, hogy a jövőben beszállok még valami kampányukba.

Én is így vagyok vele. A világok eddig sem hoztak lázba, de a rendszert jó szerszámosládának tartom. A SWADE könyv megvan, más nem is kell.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.05, 10:05

Az igazat megvallva én kezdem elengedni a SaWo-t. Azt hiszem, valahol a WW Rome körül tört meg valami a PEG-ben, utána apró lépésekkel olyan irányba csúszott, ami nekem már nem szimpi, és ez a Deadlands nyígás csak rátett még egy lapáttal. A rendszere továbbra is érdekel és nagyszerű, de a körítés miatt egyre rosszabb szájízzel tudok rá gondolni, és nem tartom valószínűnek, hogy a jövőben beszállok még valami kampányukba.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6563 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.03, 20:56

Nem nagyon tudok most időt szánni erre. A könyvön sok bemutatni való nincs, a legtöbb értelme a SWD/SWADE konverziós dokumentum fordításának lenne, de ezt sem tudom karácsonynál hamarabbra vállalni.

Bulldy

Kilhalm

Kilhalm

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.03, 06:42

Sziasztok!

A SWADE alapú Savage Rifts könyvek egész szépen kerülnek be a Test Play fázisba, szerintem ígéretesek, én meg is vettem a PDF-eket már csak az Empire of Humaniy: North America várat magára.

Néhány gépelési hibát eltekintve egész jók, érdekes (tápos) új fajok és jó világleírás, a képek pedig kiváló minőségűek, pedig ez nem szokott annyira jellemző lenni a Sawage Worlds könyvekre.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.02, 10:15

Gratula! Illetve elnézést Stratotól, hogy elveszem a kenyerét, de esetleg nem írnál róla egy ismertetőt? :)

Ejnye-bejnye! ;)

Amúgy +1 :D

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4728 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.02, 06:16

Gratula! Illetve elnézést Stratotól, hogy elveszem a kenyerét, de esetleg nem írnál róla egy ismertetőt? :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6563 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.01, 19:36

Megjött a keménykötéses SWADE!

Szép, az A5 és A4 között van, pont kellemes méret napi használatra. A papír minősége is jó, kicsit vastagabbnak érzem, mint a régen Deluxe.

Ezen kívül semmi extra, tisztességes iparosmunka. De nem is vártam sem többet, sem kevesebbet. :)

Hogy a 35 - 40 dolláros árat megéri-e, az más kérdés, főleg hogy a Deluxe sem volt egy bughalmaz. Mondjuk azt, hogy manapság egy ilyen méretű és nyomdai minőségű cuccnak ennyi az ára.

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4728 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.23, 19:22

Galu:

Én úgy vagyok vele, hogy ez egy játék. Senki sem személyesen érintett az amerikai rabszolgaságban, mert már senki sem él az egykori rabszolgák közül. Lehet és kell arra emlékezni, hogy ez rossz dolog volt, de egy játék egy ikonikus elemét emiatt áttételesen kihúzatni nekem eléggé bolhából elefántot. De biztos csak én vagyok érzéketlen. Mondjuk kihúzhatnák az indiánokat is, biztos van fehér cowboy őssel rendelkező, akit indokolatlanul skalpoltak meg, erre valaki hoz egy büszke indiánt, aki szerint minden fehér bűnös.

Ezzel a résszel egyetértek, az amerikai szerepjáték-találkozókon lévő problémát nem fogja megoldani, máshol pedig nem téma. Általában érdemesebb az emberek józan eszére támaszkodni, de úgy látszik ezt Shane nem így látja.

Nekem speciel segít, ha van Konföderáció a vadnyugati történetekben. Plusz egy érdekes konfliktusforrás, az egyébként meglehetősen homogén közegben. (már legalábbis a korabeli Európához vagy Ázsiához képest homogén :D) Nem gyakran játszom westernt, de ha igen, és felmerül a Konföderáció, akkor sokkal inkább a mocsárvilág és a zene szokott előtérbe kerülni. Ebből már kiderül, hogy én sem értek egyet a változtatással.

Módosította galu22: 2019.09.23, 19:23

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6563 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.23, 18:22

Galu:

Én úgy vagyok vele, hogy ez egy játék. Senki sem személyesen érintett az amerikai rabszolgaságban, mert már senki sem él az egykori rabszolgák közül. Lehet és kell arra emlékezni, hogy ez rossz dolog volt, de egy játék egy ikonikus elemét emiatt áttételesen kihúzatni nekem eléggé bolhából elefántot. De biztos csak én vagyok érzéketlen. Mondjuk kihúzhatnák az indiánokat is, biztos van fehér cowboy őssel rendelkező, akit indokolatlanul skalpoltak meg, erre valaki hoz egy büszke indiánt, aki szerint minden fehér bűnös.

Na mindegy...

A lényeg, hogy ma megkaptam a szállítmányozási számomat: a tervek szerint október 3-án kezemben a SWADE könyv! :)

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4728 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.20, 11:28

SJW-k sírtak, hogy jaj-jaj, lehet gonosz rabszolgatartó konföderáció-párti JK-val egy csapatba kerülni. Van róla egy hosszabb poszt Shane-től az FB csoportban, azt írta, hogy a különféle rendezvényeken sokszor talázkozott vele, hogy főleg afro-amerikai játékosokat rosszul érintett, mikor volt Konföderáció-párti JK a csapatban és kijátszotta a karaktert.

Ez valószínűleg kultúrális sajátosság. Erre a konkrét témára érzékenyebbek az amcsik, mint mi.

Ugyanígy például egy brazil volt munkatársam meglepődött, mikor nálunk rászóltak, hogy nem kéne munkába jönni baromi nagy vörös csillagos kapucnisban. Náluk nem társul a jelképhez semmilyen élmény vagy trauma.
Történelmi témájú vitákban többször lettem kutyázva amiatt, hogy nem vitattam a Hunyadi-család román (apai ágon havasalföldi) származását. Ez nem igazán vitakérdés már, de sokan nem szeretnének tudni róla.

Persze nem tudom mennyire lehet hivatalos retconnal helyettesíteni a játékosok józan eszét, hogy ne vigyenek hitelesen kijátszott rasszista karaktert olyan csapatba, ahol ez zavar valakit.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6563 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.19, 08:58

Érdekesség: van egy amerikai kollégánk, most 2 évig itt él Magyarországon. Már többször mondta, hogy nagyobb szabadságot érez itt, mint az USA-ban. Egy zsidó viccért pl. nem töri rád a HR az ajtót.

Déli srác, amit mesél azok alapján eléggé safe-place fasizmus van arrafelé, amit nehez visel a lövöldöző-autóbütykölő énje - pedig hatalmas Trump-ellenes. :)

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.19, 08:13

SJW-k sírtak, hogy jaj-jaj, lehet gonosz rabszolgatartó konföderáció-párti JK-val egy csapatba kerülni. Van róla egy hosszabb poszt Shane-től az FB csoportban, azt írta, hogy a különféle rendezvényeken sokszor talázkozott vele, hogy főleg afro-amerikai játékosokat rosszul érintett, mikor volt Konföderáció-párti JK a csapatban és kijátszotta a karaktert.

Röviden, Shane engedett a PC sírásnak.

Ez így (főleg kelet) Európában érthetetlen, de a mai, közösségi médiában hangos amcsi máshogy gondolkodik. Nekem a SWADE könyvbe pakolt rákos gyerekek sztorija is ilyen "egy most miért kellett egy hobbista könyvbe" érzés volt, de a fórumokon ez is "touching" meg "heart-warming" volt. Engem meg a szabályok érdekelnek. :)

Én sem tartom jó húzásnak, nekem minden történetben a morális (sötét)szürke zóna az érdekes, ha mesélek, a játékosokat is igyekszem ilyen dilemmák elé állítani. Mondjuk az ilyen döntések miatt kételkedem a Deadlands Dark Ages-ben is, hogy igazából egy szürkített D&D lesz, keményvonalas horror elemek nélkül. (Van egy elhasalt kögépkori FPS, ami őrültszerzetes-csontváz-zombilovag tengelyen mozgott. Nem jut eszembe a címe, de biutos írtam már ide. Én valami olyasmi hangulatra vágyom, de egyre kevesebb esélyt látok rá.)

Banyek. A wookie-rabszolgaság emlékének eltörléséért nem indítottak kampányt a kisebbségi SW fan-ek? Lee tábornok szobra után a fasiszta/elitista OSR kiadókat is le akarják dönteni (lásd fajok, mint kasztok, stb.)?  :broaf:

Remélem nem jut erre a sorsra a DL:DA... és remélem nem fogják felszínes anyagokkal megtölteni, mint a WW:Rome-ot, szigorúan 96 oldalban.

Egy DL:Noir termékvonal szintű projektnek már örülnék: alapkönyv + companion + modulok + jóságok.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4728 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 20:02

A Dark Ages-t én biztosan kihagyom KS-ben (majd biztos előkerül máshogy), a témában inkább a Wolves of God érdekel jobban, az októberben kezdődik is.

Ezt jó, hogy linkelted. Még a 0.2 körül néztem, hogy ez bizony igen jó lesz, de azóta elfelejtettem. Köszi!

(nem mostanában néztem ezt a korai verziót. Hobbiprojektnek tűnik a SWN mellett, elég lassan készül)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 19:54

A Dark Ages-t én biztosan kihagyom KS-ben (majd biztos előkerül máshogy), a témában inkább a Wolves of God érdekel jobban, az októberben kezdődik is.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6563 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 17:36

Nem igazán értem, miért kellett a Konföderációt retconnolni, szerintem érdekes alakulat volt az eredeti felállás a passzív háborúval és az igazi vad nyugattal, amit ez okozott. Nyugodtan mondhatták volna, hogy egy későbbi érában ez rendeződött. Nekem ez most nem tetszik.

Röviden, Shane engedett a PC sírásnak.

Ez így (főleg kelet) Európában érthetetlen, de a mai, közösségi médiában hangos amcsi máshogy gondolkodik. Nekem a SWADE könyvbe pakolt rákos gyerekek sztorija is ilyen "egy most miért kellett egy hobbista könyvbe" érzés volt, de a fórumokon ez is "touching" meg "heart-warming" volt. Engem meg a szabályok érdekelnek. :)

Én sem tartom jó húzásnak, nekem minden történetben a morális (sötét)szürke zóna az érdekes, ha mesélek, a játékosokat is igyekszem ilyen dilemmák elé állítani. Mondjuk az ilyen döntések miatt kételkedem a Deadlands Dark Ages-ben is, hogy igazából egy szürkített D&D lesz, keményvonalas horror elemek nélkül. (Van egy elhasalt kögépkori FPS, ami őrültszerzetes-csontváz-zombilovag tengelyen mozgott. Nem jut eszembe a címe, de biutos írtam már ide. Én valami olyasmi hangulatra vágyom, de egyre kevesebb esélyt látok rá.)

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 16:17

Nem igazán értem, miért kellett a Konföderációt retconnolni, szerintem érdekes alakulat volt az eredeti felállás a passzív háborúval és az igazi vad nyugattal, amit ez okozott. Nyugodtan mondhatták volna, hogy egy későbbi érában ez rendeződött. Nekem ez most nem tetszik.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6563 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 12:34

2020 elején pedig új Deadlands. Egy érdekes retkonnal kezdődik, amit Shane a való élet-beli politikai korrektséggel indokol. Minden esetre várós, mert régebb óta akarnám már kipróbálni a DL-t, de a konvertálgatáshoz nincs kedvem.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 07:06

Pinnacle heads back to Deadlands: Lost Colony, in October 2019!
Join us as we explore Way Out West, the living planet of Banshee, the mysterious "skinnies," the fate of Vanessa Hellstromme, AND the final fate of the Reckoners!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.12, 18:12

IZ 3.0 Jumpstart PWYW (illetve aki részt vett a KS kampányban, szintén megkapta már a backerkit-ről).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]