Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2998 hozzászólás érkezett eddig

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.03, 08:18

A Google fordító ezt mondja:

Welcome to the Circle of the Earth! Here is the first book from the cycle "Northern Countries". She suggests you to plunge into the world based on myths, legends and sagas of Northern Europe. This is not a “historical” game, but also not an ordinary fantasy. This is the world as the ancient Scandinavians themselves saw it. Here in the ocean the Yormungand snake is waiting in the wings, here two ravens fly around the world every day, and then tell their master about everything they saw. Here in the stones live dwarf zwergs, and mounds with ancient treasures guard the living dead. Here, the ambitious kungs fight for power, and the insidious sorcerers prepare for their death. Here the blood of the murdered relatives appeals for retribution, and distant countries attract loot, glory and unknown miracles ...

Here the only fate awaiting all, even the gods, is death. And there is no greater heroism than to go towards it yourself!
  • Unique Character Creation Rules
  • Rules of Fate
  • A list of traits, flaws and skills, specially adapted for playing in the world of the Circle of the Earth
  • Redesigned list of weapons, armor and household items
  • New and changed battle rules for this world
  • Rules for naval battles
  • Three new unique mystic gifts
  • Rules for Scaldic Poetry
  • Rules for creating items
  • Hunting rules
  • Trading Rules
  • Litigation Rules
  • A detailed description of social structure, customs and everyday life
  • House schemes

Illetve a címére rákeresve eljuthatsz ide:

https://en.wikipedia.org/wiki/Heimskringla

Igen, ez valami angolszász / viking / baltikumi hangulatú setting lesz. Ígéretes. :reggel: 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.02, 11:20

A Google fordító ezt mondja:

Welcome to the Circle of the Earth! Here is the first book from the cycle "Northern Countries". She suggests you to plunge into the world based on myths, legends and sagas of Northern Europe. This is not a “historical” game, but also not an ordinary fantasy. This is the world as the ancient Scandinavians themselves saw it. Here in the ocean the Yormungand snake is waiting in the wings, here two ravens fly around the world every day, and then tell their master about everything they saw. Here in the stones live dwarf zwergs, and mounds with ancient treasures guard the living dead. Here, the ambitious kungs fight for power, and the insidious sorcerers prepare for their death. Here the blood of the murdered relatives appeals for retribution, and distant countries attract loot, glory and unknown miracles ...

Here the only fate awaiting all, even the gods, is death. And there is no greater heroism than to go towards it yourself!
  • Unique Character Creation Rules
  • Rules of Fate
  • A list of traits, flaws and skills, specially adapted for playing in the world of the Circle of the Earth
  • Redesigned list of weapons, armor and household items
  • New and changed battle rules for this world
  • Rules for naval battles
  • Three new unique mystic gifts
  • Rules for Scaldic Poetry
  • Rules for creating items
  • Hunting rules
  • Trading Rules
  • Litigation Rules
  • A detailed description of social structure, customs and everyday life
  • House schemes

Illetve a címére rákeresve eljuthatsz ide:

https://en.wikipedia.org/wiki/Heimskringla

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.02, 10:22

Ez a könyv melyik setting-hez tartozik, ill. angolul vajon elérhető?

303065.png

Módosította DiMalto: 2020.03.02, 10:22

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.01, 15:50

Ott is biztos válaszol. :)

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.29, 09:19

Vedd fel FB-n és írj rá. ;)

Bulldy

DiMalto don't text fész. :cool:

Majd Indiegogo-n próbálok kapcsolatot felvenni...

5173129974_240a6cfc40.jpg

Módosította DiMalto: 2020.02.29, 09:19

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.28, 23:53

Piotr-tól kaptam emailt, benne egy diszkontod drivethrough linkkel.

Bulldy

Nekem a #33-as update levél volt az utolsó, melyben hírt adott az új könyvről, és szólt, hogy csekkoljam a leveleimet, mert küld engedményt.

A levél végén van egy link, ami a DTRPG honlapján a termék oldalára visz, de mindenféle akció nélkül... szóval nem értem.

Vedd fel FB-n és írj rá. ;)

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.28, 19:44

Bulldy

Nekem a #33-as update levél volt az utolsó, melyben hírt adott az új könyvről, és szólt, hogy csekkoljam a leveleimet, mert küld engedményt.

A levél végén van egy link, ami a DTRPG honlapján a termék oldalára visz, de mindenféle akció nélkül... szóval nem értem.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.27, 19:50

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.27, 13:24

... támogatóként van rá kedvezmény.

És ezt hol / hogyan lehet érvényesíteni?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.27, 09:25

Megjelent egy új, OSR-szerű fantasy setting is a GRAmel-től: Tyrnador Player Guide és Game Master Guide.

Kickstarter-ben támogattam, de első átfutásra annyira nem nyűgözött le, vanilla, n+1 fentezy hangulatot árasztott. Most viszont kidobtak hozzá egy 320 oldalas homokozót, meglehetősen ígéretes tartalommal:
Tyrnador: Secrets of Tyland

Eleve az volt a mondás, hogy a Tyrnador egy klasszikus, vanilla fantasy lesz Dragonlance, Mystara, Greyhawk stílusban, Savage Worlds alá - mert hogy SaWo-hoz van minden elborultság, de hagyományos fantasy nincs. (Szerintem a SaWo közönségben erre nincs is olyan komoly igény, mert elég nehezen jött össze a Tyrnador-ra a pénz, nem is lett meg talán csak egy strech goal.)

Én is beszáltam, fizikai példányokra várok most, pdf-ben átfutottam, az lett, amit vártam. A kazamatákat egyből hiányoltam én is, de jött egyből az infó, hogy lesz majd a Secrets. Valószínűleg meg is veszem, támogatóként van rá kedvezmény.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.27, 09:01

Megjelent egy új, OSR-szerű fantasy setting is a GRAmel-től: Tyrnador Player Guide és Game Master Guide.

Kickstarter-ben támogattam, de első átfutásra annyira nem nyűgözött le, vanilla, n+1 fentezy hangulatot árasztott. Most viszont kidobtak hozzá egy 320 oldalas homokozót, meglehetősen ígéretes tartalommal:

Tyrnador: Secrets of Tyland

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.19, 18:18

Némileg váratlanul kijött egy új, 32 oldalas pp kampány a 50 Fathoms-hoz, illetve már tölthető a SWADE konverzió is.

Review:
http://mostunreadblogever.blogspot.com/2020/02/tommys-take-on-50-fathoms-fire-earth.html

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 08:09

https://www.kickstarter.com/projects/sigil/dungeon-delve

“Introducing Dungeon Delve, a new fantasy roleplaying zine from Sigil Entertainment Group, bringing dungeon crawls to fans of Savage Worlds Adventure Edition!

Dungeon Delve's 32-pages include an adventure generator by Alan Bahr (Tiny Dungeon), a short story by John Wick (7th Sea), a hoard of magic items, brand new monsters chock-full of savage goodness, dozens of deadly traps and more!

Dungeon Delve will be delivered as a PDF via DriveThruRPG and we'll also provide an option to print-at-cost!”

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.01, 17:25

Na, most kíváncsiságból letöltöttem mindent, amit a SWADE Kickstarterhez kaptam. Majdnem 2 GB az egész úgy, hogy egy csomó minden még zipben van. Komoly.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.31, 00:19

https://bundleofholding.com/presents/Barbarian2020

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.30, 15:41

Végül a SWADE-be bele sem lapoztam, de cserébe letöltöttem a konverziós doksit, plusz írtam egy hírecskét a dologhoz ide is:
http://lfg.hu/95338/hirek/fire-and-earth-uj-kampany-a-50-fathomshoz/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.29, 21:39

Némileg váratlanul kijött egy új, 32 oldalas pp kampány a 50 Fathoms-hoz, illetve már tölthető a SWADE konverzió is.

Épp úgy ültem most le a gép elé, hogy elkezdem végre elolvasni a SWADE alapkönyvet, erre még ez is. :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4390 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.29, 18:24

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4390 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 17:29

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 13:31

Ha valakinek nem lenne meg a SWADE alapkönyv, most bagóért beszerezhető a PDF:
https://www.drivethrurpg.com/product/261539/Savage-Worlds-Adventure-Edition

Azigen! És a többi könyvükre is 33%-os akció él a hálaadásos leárazásban! :buli:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]