Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
3049 hozzászólás érkezett eddig

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 17:01

- (classic) Ghostbusters-Rain o terror-Dead Presidents: ez elég menő lenne, ha az alap konfliktust valahogy fel lehetne vázolni a játékosoknak.
Spoiler 

Üdv! Szerintem, ha használni akarod, akkor  "gyomlálj" belőle. Egy részét használd, ami tetszik.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 15:54

A Deadlands az, amin sosem éreztem, hogy hol lehetne hozzákezdeni. :(

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5091 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 07:32

Nagyon megtetszett nekem az Owl Hoot Trail , még egy régebben egy bundle-ben volt a Trail of Cthulhuval, de csak most olvastam el. Elég jópofa, D&D + western, nem horror, és a fantazi elemek is sokkal gyakoribbak, mint Deadlandsban. (goblin banditák, a bányában dolgozó zombik, stb.)

Az OHT alapkönyvben van egy _nagyon_ jó kalandmodul, amit egyszer akarok mesélni. Viszont kampánynak kevés, így elkezdtem átnézni hozzá a Deadlands kalandokat, hátha akad valami. Fura módon eddig nem igazán találtam jókat (hozzátenném, hogy nem mindet ismerem.)

Amiket megnéztem:
- Flood: azok közül amiket olvastam, ez a jobbik plot point, ami kijött reloaded-hoz, de nem kifejezetten western. Attól, hogy ez a jobbik, még van vele probléma. Triádok, gonosz egyházközösség, stb.
Spoiler

- Last Sons: ezt olvastam mikor kijött, és nagyon kemény kézzel védi a Deadlands-mítosz kemény NPC-it. Ráadásul ez sem klasszikus western, indián karakterekkel játszható, amire szerintem nem lenne vevő a csapat.
- (classic) Ghostbusters-Rain o terror-Dead Presidents: ez elég menő lenne, ha az alap konfliktust valahogy fel lehetne vázolni a játékosoknak.
Spoiler

Szóval nagy kampány szempontjából háromból semmi, esetleg egy másképp felépített kampány záróakkordja lehet a Ghostbusters trilógia.

Ezen kívül még néhány egylövetű kalandot ismerek, amik között vannak tök jók, de nagyon fura, hogy Deadlandshez nem igazán jött ki kampány, ami nem metaplothoz kapcsolódik. Egy léptékkel kisebb konfliktus nagyon jó lenne: nem az Apokalipszis lovasaival, hanem mondjuk a Whateley-klánnak vagy valamelyik vasúttársasággal a központban.
Az meg pláne fura, hogy igazán western hangulatú kampány sincs. Az egyik nagy indiános, a másik triádos-egyházas, a harmadik meg leginkább rangerként vagy fekete kabátosként (agency) játszható.

A Hellstromme és a Stone kampányt olvasta valaki? Esetleg a Coffin rock-ot vagy egy régebbi (classic) kampányt ismertek, amit tudtok ajánlani?
fontos: a nagy metaplot ne legyen fókuszban, lehetőleg western hangulatú legyen (ne harcművészes, ipari kémkedéses, stb.)

Módosította galu22: 2020.05.09, 07:36

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.25, 11:37

Már mint 2 nap? Magyar idő szerint kedd este indult a KS.

Bulldy

Jogos, 21-én indult a projekt.... és már a 25x-öse összegyűlt.
Nagyon szerethetik a setting-et az amcsik. :kikepzo:

A legismertebb, popkultúrában is reprezentált korszak, amihez valóban volt közük. :D :D :D

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.25, 07:07

Bulldy

Jogos, 21-én indult a projekt.... és már a 25x-öse összegyűlt.

Nagyon szerethetik a setting-et az amcsik. :kikepzo:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.24, 08:51

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.24, 05:59

Deadlands: the Weird West - Updated for the new Savage Worlds Adventure Edition:

https://www.kickstarter.com/projects/545820095/deadlands-the-weird-west

Szóval 10 nap alatt meglett az eredeti cél több, mint 20-szorosa, és majdnem az összes pledge level. Not bad. A digitális változatot még meggondolom, bár előtte még átnézem a digitális könyvtáramat.

Nem ártana letesztelni a Reloaded-et, hogy egyáltalán...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.23, 18:41

Deadlands: the Weird West - Updated for the new Savage Worlds Adventure Edition:

https://www.kickstarter.com/projects/545820095/deadlands-the-weird-west

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.18, 08:36

PWYW egy darabig:
https://www.drivethrurpg.com/product/146718/Winter-Eternal

“Winter Eternal is not a post apocalyptic setting. It's about what comes after the disaster, many years later when civilization is starting to thrive again.”

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.12, 22:13

Befejeződött a Crystal Heart képregény aktuális fejezete. Itt kezdődik:
https://www.uptofourplayers.com/comic/heartless-prologue-1/

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.12, 14:29

Tegnap megvettem és el is olvastam a Deadlands: the Cackler képregényt. Egyrészt jó Deadlands alapozó, másrészt csalódás a sztori háttere. Nem tudom ki olvasta, vagy mennyire van képben, de nekem elég "meh" érzésem volt. Ráadásul nem nagyon látom, miként jön össze az eredeti koncepcióval. Inkább tűnik kényszerű árúkapcsolásnak.

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 10:50

Én nem döntöttem még el, hogy beszállok-e. Megvan a DL Reloaded pdf-ben, szívesen kipróbálnám, de nem akarok foglalkozni a Deluxe -> SWADE konverzióval. Tudom, nem tűnik soknak, de pont annyi munka, amivel már nem akarok foglalkozni.

A másik oldalon meg jó lenne egy fizikai DL példányt birtokolni, jobban át tudom úgy olvasni, mint gépen.

A DL Dark Ages miatt nem gyötröm magam. Elsőre lelkes voltam, de valamiért úgy érzem, hogy ez nem az a gritty horror dolog lesz, amit én szeretnék.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 10:20

Ezt az új DL-t kihagyom, nem jön be ez a retcon-olt setting sem, maradok a Reloaded DX-nél.
Amúgy a DL első kiadás 2005-ös, a felújított (kétkönyves) második - ez van nekem is - 2010-es.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 08:35

SWADE Deadlands KS április 21-én startol. További infó a PEG honalpján: https://www.peginc.com/deadlands-kickstarter-launches-april-21st/

Elsőre megörültem, hogy Dark Ages... aztán meg sima Deadlands... megint. :punny:

Mikor is jött ki a Reloaded?

Nem lesz másik verzió az alapkönyvből. Már a KS alatt többször felmerült, Shane mindig mondta, hogy csak egy verzió lesz, a keménykötéses. Sokan (én is) hiányolták az olcsó papíralapút, erre az a válasz, hogy a pdf még mindig $10.

Test Drive leghamarabb a Companion-ok után lesz, bár erre is csak valami elejtett megjegyzésből emlékszem. Erről tudja Shane, hogy kellene, de a fizetős termékek most előnyt élveznek (Companions, SWADE DL, DL Dark Ages).

Az alapkönyv update-jén kívül mostanság nem raktak le semmi "HŰHA" kategóriás dolgot az asztalra, szóval annyira azért nem kellene félvállról venniük... bár a $8-os pdf tényleg annyira olcsó, hogy bárki meg tudja venni, ha kicsit is érdekli a játék. Mondjuk akinek ez is csak az n+1-edik generic rendszer, az még ennyit sem fog rá szánni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 21:27

SWADE Deadlands KS április 21-én startol. További infó a PEG honalpján: https://www.peginc.com/deadlands-kickstarter-launches-april-21st/

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 19:20

PWYW, de nem tudok róla semmit:
https://www.drivethrurpg.com/browse/pub/14044/Atomic-Ninja-Studios

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.03, 12:50

Nem lesz másik verzió az alapkönyvből. Már a KS alatt többször felmerült, Shane mindig mondta, hogy csak egy verzió lesz, a keménykötéses. Sokan (én is) hiányolták az olcsó papíralapút, erre az a válasz, hogy a pdf még mindig $10.

Test Drive leghamarabb a Companion-ok után lesz, bár erre is csak valami elejtett megjegyzésből emlékszem. Erről tudja Shane, hogy kellene, de a fizetős termékek most előnyt élveznek (Companions, SWADE DL, DL Dark Ages).

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.03, 09:45

Ide a bökőt, hogy lesz egy errata a second printing-hez....

Egyébként kis alakú változat érkezik SWADE-ből, mint anno mindegyik kiadásnál?

Companion-ökkel egyidőben jöhetne ez is!

Test Drive-ot már nem is említem.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.02, 18:47

Az új Deadlands KS-t eltolták a vírushelyzet utánra. Ez ugye nem túl konkrét, szóval kb előbb-utóbb jön. Peginc oldalán nem találtam erről semmit, csak Shane posztját láttam FB-n.

Nem baj, addig is gyűjtök pénzt. :)

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.02, 09:28

Kijött a SWADE 5.5:
https://www.peginc.com/swade-update-plus-second-printing-underway/