Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2898 hozzászólás érkezett eddig

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 263 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 08:32

Mi a Savage Armageddon 2092 Mars kampányunkban csak a kiberver listát vettük elő az SFC-ből, minden másra elég az alapkönyv. Hekkelésre - nem a sülthal-evésre gondolok - meg a Tales from the Sprawl rendszerét használjuk, mert az mégis több, mint dobni pár Hacking-et, de közelébe sem ér a Shadowrun mátrixjárásának.

Óóó! Valakik még életben tartják az Armageddont! Jó hallani! Esetleg erről is lesz valami anyag, mint a Veszett Ynevről?

Az Scifi Companion krómlistája azért elég visszafogottnak tűnik a maga 3 oldalával... vagy jól működik?

Amúgy azt szerettem volna kérdezni a tisztelt egybegyűltektől, hogy hányas verziónál horgonyzott le végül a SWADE? (Mármint ha lehorgonyzott egyáltalán.) Hozzám a 4.2-es változat jutott el, az is elég kerek egésznek tűnik, nem tudom, mit variáltak még rajta... (vagy csak hibajavítások voltak már utána?)

Módosította slaGerzson: 2019.07.05, 08:33

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.02, 20:24

Ha valaki eddig várt volna a Solomon Kane könyvek megvásárlásával, siessen: év végével lejár a licenc és a Savage Worlds változat hivatalos forgalmazása megszűnik. Az utolsó példányok kiárusítása elkezdődött.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.27, 22:32

Mi az új szerint játszunk. A weird scientistem gyökeresen más lett.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 20:14

Még mi sem váltottunk át az új kiadásra, én azért megvárom a Companion update-et, és a Riftset is, mert az a világ már régóta érdekel.

Én a hivatalos világok közül kettőn meséltem: Hellfrost, és Beasts and Barbarians. Mindkettőhöz van anyag bőven, szuperül eltalálták a megcélzott hangulatot, nem lehet rá panaszom. Utóbbihoz nekem nem hiányzik varázslatlista egyáltalán, vannak példák, amikből lehet meríteni a különböző könyvekből, hogy mik felelnek meg igazán a hangulatnak, műfajnak.

Amit szívesen játszanék, vagy mesélnék: Lankhmar, Hellfrost: Land of Fire, Rifts, Mars(sword and planet stílus), Rippers, és az East Texas University, valamint a Fae Nightmares, ez amolyan Changeling stílusú Urban Fantasy.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4694 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 17:43

B&B Steel Edition-höz van térkép, még távolság-skála is van rajta. He kell, meg tudom osztani veled.

Amúgy a szetting nem jött át nekem annyira, mint reméltem, hogy átjön. Lehet hogy azért, mert egyszerűbb lentről fölfelé, ahogy a kalandok hozzák építeni magamnak egy S&S világot, mint megtanulni egy újat nulláról. Lehetvel is adom majd a fizikai példányokat, főleg, hogy még SWD-re jelent meg.

Bulldy

Olyan szempontból érdekes, hogy én sem terveztem mesélni soha. Egy Sword&sorcery kampányhoz gyűjtögettem anyagokat, és annak kapcsán került elő. (mivel van Conan/Kull rajongó ismerősöm nem akartam Hyborián mesélni)

Megtetszett, gondoltam felhasználok belőle ezt-azt, jó kis ötletláda. Viszont amikor elkezdtem dolgozni rajta, arra jutottam, hogy kábé minden benne van, amit szeretnék betenni, ráadásul van benne néhány ötlet, ami nekem nem jutott volna eszembe (pl. a fantazi "törpék" sword&sorcerybe illesztése cairnlander néven)
Játék közben pedig kifejezetten jól muzsikált.

Talán egy hangulatilag passzoló varázslatlista kellene, de nem csodálkozom rajta, hogy ebbe nem vágtak bele.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 10:19

Mi váltottunk SWADE-re. A companionok nem olyan fontosak. A supers elengedhetetlen, ha szuperhősöst akarsz (vagy szuperhős-fantasy-t), de még a sci-fi-t sem fogod egészében használni, mert úgy sincs minden egy kampányban.

Mi a Savage Armageddon 2092 Mars kampányunkban csak a kiberver listát vettük elő az SFC-ből, minden másra elég az alapkönyv. Hekkelésre - nem a sülthal-evésre gondolok - meg a Tales from the Sprawl rendszerét használjuk, mert az mégis több, mint dobni pár Hacking-et, de közelébe sem ér a Shadowrun mátrixjárásának.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 10:08

BTW ki hogyan áll itt most a kiadásokhoz? Van, aki még tervez Deluxe-szal játszani, vagy mindenki átállt SWADE-re?

A Companionok nekem még eléggé hiányoznak az új kiadásból...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 08:58

Bizony, főleg hogy az egyik legnagyobb terület a "Wylderlands" nevet kapta, bár a BW hextérkép kicsit elnagyoltnak tűnik, lehetett volna a felosztás aprólékosabb.

én azon is csodálkozom, hogy van térkép. A Beasts&Barbarianshez több rajongói levél, győzködés mellett sem volt hajlandó se a settinghez, se a dungeon-ökhöz asztalnál használható térképet csinálni. (direkt, hogy ne lehessen pontosan számolni, legyen benne sok fehér folt)

B&B Steel Edition-höz van térkép, még távolság-skála is van rajta. He kell, meg tudom osztani veled.

Amúgy a szetting nem jött át nekem annyira, mint reméltem, hogy átjön. Lehet hogy azért, mert egyszerűbb lentről fölfelé, ahogy a kalandok hozzák építeni magamnak egy S&S világot, mint megtanulni egy újat nulláról. Lehetvel is adom majd a fizikai példányokat, főleg, hogy még SWD-re jelent meg.

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 07:21

Lehet ez is stratégia, de engem pont a sokadik világ, ami kijön egy rendszer alá nem mozgat meg. Kíváncsi lennék, hogy hányan mesélik a kickstarter-rekord világokat, mint például a Weird Wars: Rome vagy a Flash Gordon.

Nekem kalandhiány terén az is fáj, hogy nem fért be a könyvbe 4-6 oldalnyi kaland, mint az SWD-ben. Azokban sok szabályra volt konkrét kalandbeli felhasználás.

Valami quickstart nekem is hiányzik. Oké, a test drive ingyenes, de az egy teljesen kezdő csapatnak nem segít. Ahhoz valami olyasmi kell, mint a D&D5E starter kit-je.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 20:52

A PEG saját cuccaiban nem emlékszem olyan settingre, amiben ne lenne legalább 8-10 savage tale, vagy egy kisebb plot point kampány. Oké, egyik sem éri el a 50 Fathoms, a Sundered Skies, vagy a Solomon Kane száz körüli plot-ját, de azért vannak. Tény, hogy utólag már nem sok minden jön ki, de ez szerintem nem is illik a PEG filozófiájába: ők kidolgoznak egy settinget, megtámogatják egy hullámban sok mindennel, aztán egy-két év múlva kijönnek valami egész más dologgal. Más cégek évtizedekig képesek megfejni ugyanazt, nekik is meg van a törzsközönségük, de nem gondolom, hogy a PEG-nek fel lehetne róni a változatosságot (még ha ez hullámzó minőségű is).
A licencelt világok között persze akad mindenféle, de úgy látom, a többség ott is próbál legalább egy csokornyi kalandötletet prezentálni, sőt, úgy látom, megint felfutóban vannak a méretesebb plot point kampányok is (pl. Sector Asgard Kappa, vagy Seven Worlds, az IZ 3.0-ban meg rögtön három is lesz).

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4694 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 19:41

Nem kérek számon semmit, csak egy lehetséges buktatóra akartam rámutatni, egyébként megtalálom a magamnak való anyagokat.
Például ez a Tyrnador, és a Weird Wars - Dark Ages biztos befutó lesz nálam!

Én szoktam. Nem ez az elsődleges oka, amiért nálunk a SaWo kikopott a repertoárból, hanem a játékosok igényei, de azért hozzátartozik és nem érdemes elhallgatni.

Bulldyhoz hasonlóan én is a modulok elhanyagolását sajnálom. Amellett, hogy jelen pillanatban, amikor a rajongói bázis bármit megvesz feleslegesnek tűnik, de...
Egy játék (kevés kivétellel, ld. osr d&d retroklónok) általában akkor tud hosszú távon sikeres maradni, ha sokan szeretik mesélni, és kapnak hozzá valódi támogatást is.

Ha ez nem történik meg, akár hivatalos, akár 3rd party forrásból, akkor előbb-utóbb elsorvad a dolog, átmegy "de jó lenne ilyet játszani" rendszerbe, mint az Unisystem, vagy "azért jó a kiadványokat olvasgatni, mert szépek" játékba, mint a PAthfinder.

Szvsz: plot point kampány egy veterán mesélőnek nagyon hasznos. Egy fél oldalas hülyeségből (segíts megtámadni a kalóztanyát) lehet 1-2-3 teljes játékalkalmas sztorit mesélni, a felhasznált néhány statisztika kéznél van. Viszont pont ezt egy kezdő nem fogja tudni megcsinálni.

YMMV

Módosította galu22: 2019.06.25, 19:43

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 19:05

A Plot Point szerintem pont a kezdőknek nem segít. A kalandok elnagyoltak, egy-egy kulcs-helyszín vagy ellenfél van kidolgozva, minden mást a mesélőnek kell kidolgozni, ami kezdőként nem egyszerű, akkor kell a mankó, a kidolgozott részek, kazamata-térképek, a minél több példaként is szolgáló szörny és njk.

A Tyrnadorra kíváncsi leszek, meg a DL:DA-ra is. Ennek ellenére hiányolom a klasszikus modulokat bármelyik szettinghez.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 18:50

Újra van upto4players képregény, egyelőre csak két prológgal.

Szupi, már hiányoltam a Gunnerkrigg Court mellől!

Szerintem nem a minőségi settingek hiánya a probléma, hanem a valóban használható kalandmoduloké. Ebben egyébként - akármit mond is Shane - a Pinnacle mutatja az utat. Természetesen logikus: ugyanannyit tudnak kérni egy n+1-edik Weird Wars-ért, mint egy jó modulért, és töredéknyi munka van vele. Persze másokon számon kérni, hogy kevés a minőségi modul/kontent, elég fura.

Oké, a Plot Point rendszer teljesen jó (mankó) lehet egy kezdő mesélőnek, a tapasztaltabbaknak pedig jó alapanyag egy kis átgyúráshoz.

Nem kérek számon semmit, csak egy lehetséges buktatóra akartam rámutatni, egyébként megtalálom a magamnak való anyagokat.

Például ez a Tyrnador, és a Weird Wars - Dark Ages biztos befutó lesz nálam!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4694 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 18:04

Bizony, főleg hogy az egyik legnagyobb terület a "Wylderlands" nevet kapta, bár a BW hextérkép kicsit elnagyoltnak tűnik, lehetett volna a felosztás aprólékosabb.

én azon is csodálkozom, hogy van térkép. A Beasts&Barbarianshez több rajongói levél, győzködés mellett sem volt hajlandó se a settinghez, se a dungeon-ökhöz asztalnál használható térképet csinálni. (direkt, hogy ne lehessen pontosan számolni, legyen benne sok fehér folt)

Még az előző témához (SaWo problémák kezdőknek). Szerintem nem a minőségi settingek hiánya a probléma, hanem a valóban használható kalandmoduloké. Ebben egyébként - akármit mond is Shane - a Pinnacle mutatja az utat. Természetesen logikus: ugyanannyit tudnak kérni egy n+1-edik Weird Wars-ért, mint egy jó modulért, és töredéknyi munka van vele. Persze másokon számon kérni, hogy kevés a minőségi modul/kontent, elég fura.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 15:56

A minap (két hete?) néztem. Ezek szerint pont elkerültük egymást. :) Kösz a jelzést!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 15:53

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.24, 11:21

Mik vannak:
https://www.kickstarter.com/projects/gmtable/savage-worlds-for-beginners-a-video-tutorial-series
Nem harapott rá a nép.

Én is láttam az FB csoportban, de már ott sem értettem. :)

BTW, ha valakit érdekel a Tyrnador fizikai változata, a szerzővel lehet beszélni lassabb, de olcsóbb szállítás ügyében. Infó privátban.

Bulldy

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 306 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.24, 10:56

Pedig olcsóbb, mint egy átlag Udemy oktatás.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.24, 09:30

Mik vannak:

https://www.kickstarter.com/projects/gmtable/savage-worlds-for-beginners-a-video-tutorial-series

Nem harapott rá a nép.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.20, 20:41

High fantasy setting:
https://www.indiegogo.com/projects/tyrnador-fate-of-ventar

Nem annyira high, Umberto szerint inkább oldschool, még character funnel is van benne. :)

Bulldy

"A land that survived an undead invasion

A kingdom destroyed and divided

Ancient forests, haunted castles

And dungeons, lots of dungeons.

...

Tyrnador: Fate of Ventar

Return to the roots of Dungeon Crawling

where Old School Renaissance meets Savage Worlds"

A ráutaló Edge-ekről nem is beszélve, mint pl. Torch & Sword, vagy Dungeon Cook - utóbbi egy igazi gyöngyszem...

"Adventurers are used to eating stale rations during their expeditions, but this doesn’t means this makes them happy. A Dungeon Cook is no chef but he can make a tasty meal from two bricks and a pile of horse dung, if necessary. In game terms, when the party takes a Rest, if a Dungeon Cook is present and can practice his art, one of the party’s Healing rolls can be rerolled for free, Wild Die included.
A Dungeon Cook is a master of economy: for every four Rations the party consumes, one is saved (the cook decides who keeps it) and, if the party butchers creatures to eat them (see GM’s Guide)
he obtains 50% more Rations from them (round fractions up).
The cook must have at least a Cooking Pan to use this Edge. In addition, being an adventuring food-maker, he knows how to use pans (and other cooking implements) in a fight. For him they are considered normal (not Improvised) weapons."

:rohog:

Módosította DiMalto: 2019.06.20, 20:44

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]