Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2940 hozzászólás érkezett eddig

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.23, 14:46

Egyébként sok különbség van a SWADE és DELUXE között, csak mert mostanában lemaradtam az eseményekről?

Tömérdek.

Igen, nagyon sok minden változott. A felszínen úgy tűnhet, hogy csak apróságok, valójában azonban sok minden.

A PEG oldalaról tölthető egy Deluxe to SWADE Conversion Guide (https://www.peginc.com/store/conversion-notes-deluxe-to-adventure-edition-swd-to-swade/), de szerintem nem tárgyalja pl. a Power változásokat.

A legbiztosabb, ha elolvasod elejétől a végéig az új könyvet. A pdf már kint van $10-ért.

Én pont ezért próbálok túladni az SWD cuccaimon. A Beasts and Barbarians Steel Edition könyveken még gondolkodom, de egyrészt nem jött be annyira, mint vártam, másrészt ott is sok konvertálás kellene.

Bulldy

Köszi a választ! Én még aznap, amikor feltettem a kérdést, megvettem a SWADE-t pdf-ben, mert furdalt a kiváncsiság :)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 21:02

Mi 60K? A SWADE-nek volt valami $25 a küldése, ami sok, de lehet később sem lett volna olcsóbb. Max Amazon, ha lesz, de így jött egy valag pdf extra is.

A Tyrnadornak végül $10 lesz a postázása, bár ehhez valóban kellett eg kis szervezés.

Bulldy

SWADE Collector's Edition (naná :felvon: )

[$100 + $25] x 295HUF/USD x 1.27 vám ÁFA = 46.831,-

Tyrnador

[$50 + $10] x 295HUF/USD x 1.27 vám ÁFA = 22.479,-

Összesen

= 69.310,- HUF

Vagy rosszul számoltam?

10k HUF körül bármikor kiadok 1-1 könyvért, de ez most kimarad, maradok pdf gyűjtögető.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 18:22

Mi 60K? A SWADE-nek volt valami $25 a küldése, ami sok, de lehet később sem lett volna olcsóbb. Max Amazon, ha lesz, de így jött egy valag pdf extra is.

A Tyrnadornak végül $10 lesz a postázása, bár ehhez valóban kellett eg kis szervezés.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 11:50

Én nyomtam SWADE-re meg Tyrnador-ra is egy nyomtatottat, aztán majd meglássuk.

Bulldy

A nyomtatott példány érdekelt volna engem is, az "ajándékcsomag" hidegen hagy, de a kettő együtt 55-60k HUF pluszban, ami már túlzás.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 11:27

Napokban jár le a SWADE Indiegogo pledge manager határideje, illetve a Tyrnador - Fate of Ventar kampánya, ha valaki még megfontolná.

Elég sokáig rágódtam mindkettőn, de a plusz szállítási költség, a vám/ÁFA, és a mostani kb. 300 HUF/USD árfolyam tükrében én passzolni fogom... a Tyrnador pdf-be viszont még biztosan beugrom.

Én nyomtam SWADE-re meg Tyrnador-ra is egy nyomtatottat, aztán majd meglássuk.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 07:39

Napokban jár le a SWADE Indiegogo pledge manager határideje, illetve a Tyrnador - Fate of Ventar kampánya, ha valaki még megfontolná.

Elég sokáig rágódtam mindkettőn, de a plusz szállítási költség, a vám/ÁFA, és a mostani kb. 300 HUF/USD árfolyam tükrében én passzolni fogom... a Tyrnador pdf-be viszont még biztosan beugrom.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.16, 07:24

Ha valaki meg tolja a SWDE-t, itt egy Bundle of Holding:
https://bundleofholding.com/presents/SavageHeroes

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.15, 15:52

Megjelent a Crystal Heart pdf változata, $20 a DriveThruRPG-n:
https://www.drivethrurpg.com/product/281539/Crystal-Heart

Közben a képregény is túljutott a 3. felvonás prológusán:
https://www.uptofourplayers.com/comic/heartless-page-1/

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.08, 18:10

Hybóriának viszont megvan az a varázsa, hogy bármikor levehettek a polcról Howard novellákat, nem pedig unalmas világleírásból kell tájékozódni. A novellákból megismerhető Hyboria nem bonyolultabb, mint mondjuk az első zöld M* Yneve, sőt szerintem vázlatosabb. Úgyhogy amennyiben az epigonokat figyelmen kívül hagyod - én ezt tenném! -, akkor végtelen az üres foltok száma, amit kitölthetsz. Jó persze, már letetted a voksodat a BB mellett, kicsit inkább azért írom ezt mert nem értem mi riasztott el annyira.

Egyébként kb 20 év után nemrég olvastam újra a könyveket. Néhány részlet ugyan megmosolyogtató, például Conan nemcsak ír-olvas, de a legnagyobb tudósok könyveit tanulmányozza, de a zöme tényleg jó, lendületes, sodró olvasmány.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.08, 17:54

Ízlés kérdése, ezt a műfajt én inkább játszanám Hybórián. A BB-be túl sok előnyt raktak, amelyeknek fele is elég lenne. A bronzkor úgy általában tetszik, ám ezt inkább játszanám a valós ókorra épülő kampányban.

A viszonyítás kedvéért szerintem egy Conan játékba 3-4 új előny bőven elég, meg persze néhányhoz módosítást kell írni, minden másra ott az alapkönyv. Így kevesebb a plusz szabály.

Amit a régi SW-hez írt Conanból hiányoltam az néhány egyedi varázslat.

Ja, igen. 

Nekem az volt a bajom, hogy Hyboriát jól ismeri két játékosom, direkt nem akartam ott mesélni. Elkezdtem összelopkodni innen-onnan ami tetszett, és rájöttem, hogy ebben kábé minden benne van, ami kell. Ha már itt tartunk, szívesen mesélnék Hyborián egy korral korábban (Kull/Atlantisz/Lemuria), de ahhoz meg nem találtam sehol infót.

Előny: ez így igaz, ezeket én sem nagyon használtam. A mágikus háttereket, néhány nemzetiségi hátteret (ghúlblood például), és 1-2 barbáros előnyt használtam csak.

De a lényeg az a ~30 oldalas világleírás, ami elég tömör, tele van jó ötletekkel, és minden benne van. (talán még kicsit sok is, én a bivalyon lovagló szavannai törzseket simán kivágtam) A Barbarians of Lemuria világleírásához (vagy a hivatalos Lankhmarhoz) képest klasszisokkal használhatóbb.

Ilyen nagyobb falatok közül még a Land of Fire-t néztem, ami szintén nagyon jó, de ott pedig felháborítónak tartom, hogy a vidékeket egyenként kell megvenni, pedig összesen olyan 80 oldal lehet a vége.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.08, 12:05

Elolvastam a játékosok és a mesélők könyvét is. Nem rossz, sőt jó, de átadni a sok népcsoportot meg világspecifikus dolgot a játékosoknak elég nagy meló lenne.

Én ezt használtam (nem tudom ki csinálta), szerintem kezdéshez bőven elég info.
http://maker.e2ogame.net/download/bb_quickstart.pdf

A lényeget megtudhatják játék közben, több infóval nem szivatnám a játékosokat.

Ez jó összefoglaló, köszönöm! :)

Birbin véleményét osztom a "túl sok edge" kérdésben. Első körben a Loincloth Hero / Chainmail Heroine elég is. Meg a testreszabott arkán hátterek.

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.07, 22:27

Ízlés kérdése, ezt a műfajt én inkább játszanám Hybórián. A BB-be túl sok előnyt raktak, amelyeknek fele is elég lenne. A bronzkor úgy általában tetszik, ám ezt inkább játszanám a valós ókorra épülő kampányban.

A viszonyítás kedvéért szerintem egy Conan játékba 3-4 új előny bőven elég, meg persze néhányhoz módosítást kell írni, minden másra ott az alapkönyv. Így kevesebb a plusz szabály.

Amit a régi SW-hez írt Conanból hiányoltam az néhány egyedi varázslat.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.07, 20:34

Elolvastam a játékosok és a mesélők könyvét is. Nem rossz, sőt jó, de átadni a sok népcsoportot meg világspecifikus dolgot a játékosoknak elég nagy meló lenne. 

Én ezt használtam (nem tudom ki csinálta), szerintem kezdéshez bőven elég info.

http://maker.e2ogame.net/download/bb_quickstart.pdf

A lényeget megtudhatják játék közben, több infóval nem szivatnám a játékosokat.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.07, 17:40

Elolvastam a játékosok és a mesélők könyvét is. Nem rossz, sőt jó, de átadni a sok népcsoportot meg világspecifikus dolgot a játékosoknak elég nagy meló lenne. És mindemellett még ott van a Delixe -> SWADE konverzió. Ha meg már egy másik kampányban átálltunk az újra, nem megyünk vissza az előzőhöz.

Mondjuk nem tudom, hogy Grameléknak mennyire jött jól a SWADE bejelentése, megjelenése nem sokkal a B&B-SE után.

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.07, 09:57

A Beasts and Barbarians Steel Edition könyveken még gondolkodom, de egyrészt nem jött be annyira, mint vártam, másrészt ott is sok konvertálás kellene.

Bulldy

Nem lebeszélni akarlak róla, de a Steel edition alapvetően egy egységesítés.

A különböző kiadványokba, kalandmodulokba is, tettek különféle szabályokat. Felfedezéshez, seregek menedzseléséhez, nagy csatákhoz, stb. A Steel elsősorban rajongói igény miatt jött létre, hogy ezek legyenek meg egyben. (bár gondolom a Gramel sem tiltakozott kézzel-lábbal, hogy általános formában át kell fogalmazni ~150 oldal, már meglévő anyagot)

Viszont szerintem átlagos Sword&Sorcery kalandozáshoz ezek nem igazán kellenek.

A másik újítás (?) a történelem továbbléptetése, de az egyébként is nehezen értelmezhető egy ilyen időn kívüli setting esetében, mint a Beasts.

Ennek ellenére szerintem a B&B a legjobb sword&sorcery setting SaWo-hoz. (régebben néztem néhány közösségi fejlesztést - Conan, Carcosa -, és Lankhmart is, mindre köröket ver) Ha viszont már ismered, és nem jön be teljesen, csak részeket akarsz belőle használni, akkor valószínűleg jobban játsz valami mással, az alap hangulat nem fog változni tőle.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.07, 08:37

Egyébként sok különbség van a SWADE és DELUXE között, csak mert mostanában lemaradtam az eseményekről?

Tömérdek.

Igen, nagyon sok minden változott. A felszínen úgy tűnhet, hogy csak apróságok, valójában azonban sok minden.

A PEG oldalaról tölthető egy Deluxe to SWADE Conversion Guide (https://www.peginc.com/store/conversion-notes-deluxe-to-adventure-edition-swd-to-swade/), de szerintem nem tárgyalja pl. a Power változásokat.

A legbiztosabb, ha elolvasod elejétől a végéig az új könyvet. A pdf már kint van $10-ért.

Én pont ezért próbálok túladni az SWD cuccaimon. A Beasts and Barbarians Steel Edition könyveken még gondolkodom, de egyrészt nem jött be annyira, mint vártam, másrészt ott is sok konvertálás kellene.

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.06, 20:54

Tömérdek.

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.06, 20:40

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 17:40

Acélpatkány próbál tető alá hozni egy hivatalos kiadást. Elvileg beszélt a PEG-el. Ha nem ér célt, akkor csinálhatjuk, de ha lesz hivatalos, azzal nem mennék keresztbe.

Illetve ha lefordítjuk, 1-2 kiadó felé megfuttatnám, hátha.

Bulldy

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 13:42

Igen, sejtettem, hogy a kiberver csak toolkit, de azt nem néztem meg, hogy ez elegendő-e. De ha te megnézted, és okés, akkor elhiszem :)

Köszi a linket, hasznos :)

Mit gondolsz, lefordítsuk saját használatra? Átküldjük egymásnak és mindenki átírja a maga ízlésére a saját verzióját... ;) (hivatalos magyar változat -- attól tartok -- úgyse lesz) Csinálunk egy fogalomszótárat, amiben összerakjuk, hogy a te verziódban hogyan fordítod (pl. a Tongue-Tied kifejezést) és én hogyan a sajátomban, aztán ezt a "csere" funkcióval mindenki átkonvertálja a saját szóhasználatára... Nem állítom, hogy rengeteg időm van, de így csak hamarabb megleszünk vele és kevésbé fog öncélúnak tűnni a meló... a társaság fontos :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]