Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
3053 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.18, 18:49

Szintén PWYW - Legion of Liberty: Superheroes of 1776:
https://www.drivethrurpg.com/product/290223

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.18, 12:25

A Crystal Heart setting most Pay What You Want:

https://www.drivethrurpg.com/product/281539/Crystal-Heart

A képregények is hasonlóképp vihetők most:
https://www.drivethrucomics.com/browse/pub/10343/Up-to-Four-Players

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.14, 22:46

Semmi hír még a SWADE Test Drive-ról. Gondolom megy eléggé a szekér, így inkább a fizetős tartalmakra koncentrálnak a meglévő rajongóknak, nem az újak beszervezésére ingyen kiadvánnyal.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.14, 09:39

Nekem megvan az UF. Nem rossz, de úgy rémlik, hogy semmi extra nincs benne. Ami a leghasznosabb, az a tanácsok, hogy miként skálázzuk a zombi-apokalipszist különböző szintekre (kb az akciófilmes zombimészárlás és a zordsötét-mindmeghalunk-de-azt-is-jó-véresen között).

Hangulatos szetting egyébként, csak az én játékosaim nem szeretik az ilyen reménytelen kalandokat. (Sokáig azt hittem, hogy ez azért van, mert én mesélek. Aztán egyszer úgy halt meg egy karakterem D&D-ben, hogy az óriáspatkányok a csatornában 0hp-ra harapták, a rontott halálmentőket pedig betudtuk annak, hogy fuldoklik a sáros-szaros csatornavízben. Mindenki le volt sokkolva én meg örültem mint ovis az ingyenfagyinak, hogy milyen emlékezetes módon végezte be a paladinom. Szóval ez inkább tűnik lelki beállítottságnak. Hogy erre büszkének kell-e lennem, az már más kérdés. :D )

Bulldy

No, akkor ez pont nekem való: WH-s, reménytelenül dark szuttyogás... :ork:

... ja, a játékosok viszont nem komálják, szóval marad a Ventar szerintem.

A SWADE Próbamenetéről nem jött infó?

Módosította DiMalto: 2020.03.14, 09:39

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.12, 09:41

Én most az Ultima Forsan könyveken gondolkodok, bírom az ilyen fél-apokaliptikus, ál-történelmi, élőhalottas scuccokat... bár eléggé egykampányos setting-nek tűnik.

Nekem megvan az UF. Nem rossz, de úgy rémlik, hogy semmi extra nincs benne. Ami a leghasznosabb, az a tanácsok, hogy miként skálázzuk a zombi-apokalipszist különböző szintekre (kb az akciófilmes zombimészárlás és a zordsötét-mindmeghalunk-de-azt-is-jó-véresen között).

Hangulatos szetting egyébként, csak az én játékosaim nem szeretik az ilyen reménytelen kalandokat. (Sokáig azt hittem, hogy ez azért van, mert én mesélek. Aztán egyszer úgy halt meg egy karakterem D&D-ben, hogy az óriáspatkányok a csatornában 0hp-ra harapták, a rontott halálmentőket pedig betudtuk annak, hogy fuldoklik a sáros-szaros csatornavízben. Mindenki le volt sokkolva én meg örültem mint ovis az ingyenfagyinak, hogy milyen emlékezetes módon végezte be a paladinom. Szóval ez inkább tűnik lelki beállítottságnak. Hogy erre büszkének kell-e lennem, az már más kérdés. :D )

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.12, 08:54

Aki még nem vette meg: GM's Day Sale-ben most csak $8 a SWADE!

Én most az Ultima Forsan könyveken gondolkodok, bírom az ilyen fél-apokaliptikus, ál-történelmi, élőhalottas scuccokat... bár eléggé egykampányos setting-nek tűnik.

SWADE Test Drive érkezéséről nincs még hír?

Módosította DiMalto: 2020.03.12, 08:55

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.11, 20:58

A Weird War 1-hez is kijött egy új ppc extrákkal: Juggernauts.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 17:47

Köszi, megnézem! A külalak nem izgat, pontosan tudom milyen állapotban vannak a saját kampányjegyzeteim is. :D
(A legalja talán a D&D5 kampányzáró harcának statjai voltak, ami csak papíron volt meg és az oldalra fektetett négyzetrácsos lap két oldalára voltak cerluxozva. :P )

Nem vezettem SaWo SR kampányt, de a szellem-elementál ügy úgy volt megoldva, hogy Summon Ally erő mindkettő, de elementált csak drámai feladatként lehet idézni, de nincs rajta -2 fixen. Ha meg van az 5 siker (sikeres a drámai feladat), akkor lesz egy szolgálata és minden további siker még egy szolgálat. Ha vállaltál negatív módosítót, akkor az a végén plusszban hozzájött a szolgálatokhoz. Tehát ha -2-vel ment a drámai feladat, siker esetén 3 (alap 1 + 2 a levonásból) szolgálat járt. Kitesztelve nem volt, de papíron jól hangzott. Sima Erőpontos rendszerben ment.

Szellemek Summon Ally a könyv szerint.

Valahol van egy formulám, hogy melyik rangra mennyi pontért lehet statot venni, de egyrészt épp nem találom, másrészt a SWADE-el borult.

A karlap SWADE-itéséhez csak a Karizmát kell levenni. Elvileg vannak képzettségek, amikhez mindenki ért d4 szinten (meggyőzés, lopakodás, észlelés, általános tudás,atlétika), de ezeket simán is fel lehet írni, nem kell rányomtatni feltétlen a karakterlapra. (Főleg ha valaki szereti ABC sorrendben felírni őket.)

Bulldy

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 508 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 14:45

Ha akarod, de figyelmeztetlek, hogy hogy nagyon gagyi állapotban van, átláthatatlan és valószínű a gramarnácik feltennének érte a vagonra.

Eddig egész jól zenél a gyakorlatban.

Elsőre varázshasználónak sírt a szája, de már rájött, elég erős ezekkel a szabályokkal is. Az asztrális kavarást azért nerfeltem, mert sok időt visz el a sokszor egyébként is vontatott játékból.

Fegyók: Önvédelmi p. 2D6, Könnyűp./SMG 2D6+1, Nehéz pisztolyok (ezeknek erősen visszafogtam a tárkapacitását és nem lehet velük double tappelni)/Rohampuskák 2D8
A drágább sorozatlövők csak -1-et adnak sorozatra. (visszarúgáscsillapítás)

Páncélok mint az SR könyvben -1 mindkét védelmi statra.

Kampány rulez + karakterkidolgozás

https://drive.google.com/open?id=12_qQf7vIoThB8b4gNXi-xC0Z3zqi_NVz

Powaz + elementals

https://drive.google.com/open?id=1ybUGbE_lB22iTPAK9-a4Ff76Imy9KdMJ

Kibercuccok

https://drive.google.com/open?id=11CZ8nZTPjCqVAluKGN3MrcF5EjQeyYfn

Kb. csak az van beleírva ami kell a kalandhoz. A sámán még nincs a csapatban, de vannak rá ötleteim.

Vannak természeti szellem statjaid beírva? Mit használsz ha ilyesmit mesélsz? Jól emléxek hogy egyszer írtál egy cikket egy modulról?

A SWADE karilapról melyik statot kell leszedni? Nincs nagy különbség úgy tudom.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 09:14

Savage Sixth World (SR) karakterlap by me.

http://lfg.hu/forum/index.php/files/file/627-savagerun-sr-sw-konverzios-karakterlap/

Saját konverzióhoz készült, de jó lehet bárkinek aki ilyesmit játszik SW-ben.

Szép! :)

Jól látom (a karizmából), hogy még nem SWADE-ben toljátok?

Én szívesen megnézném a többi anyagodat is, ha van leírva.

Bulldy

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 508 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 00:01

Savage Sixth World (SR) karakterlap by me.

http://lfg.hu/forum/index.php/files/file/627-savagerun-sr-sw-konverzios-karakterlap/

Saját konverzióhoz készült, de jó lehet bárkinek aki ilyesmit játszik SW-ben.

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 508 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.05, 09:45

Ez az EP-lekötés (a könyv "locking power point" -nak hívja) máshol is előkerült, például lehet Summon Ally-al duplaannyi pont lekötésével állandóra lényt idézni.

Ezt én is így csinálom savagerunban a hermetikus idézőknél. :)

A többi sem rossz.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.04, 21:09

Három van:

- Elf Lélek (elven soul)

- Csodatétel (miracles)

- Varázslás (magic)

Az Elf Lélek csak elfeknek van, automatikusan kap rangonként erő-pontokat, de a legtöbb képességét csak magára használhatja. Nagyon lassan kapja vissza az elhasznált EP-t (minden kaland elején egy Lelkierő (spirit) dobásnyit) és ha kritikus hibával rontja el a varázslását, akkor egy napig nem használhatja az Elf Lélek képességet. Felvehető mellé másik Misztikus Háttér (arcane background), így lehet elf varázslót vagy papot csinálni. (Az EP-ket külön kell vezetni.)

A Csodatétel klasszikus papi mágia. Van hat isten, az ő tanításait kell betartani a papnak, ha varázsolni akar. Semmi extra nincs itt, normál SaWo szabályok szerint megy.

A Varázslás az arkán mágia. Alapvetésben olyan, mint a SaWo alaprendszere, de vannak új leírók (trapping), pl. illúzió. Ami itt érdekesség, hogy van memorizáció. Ez azt jelenti, hogy meg kell mondani, hogy milyen módon memorizálsz egy varázslatot (pl. a Boost Trait -el Erőt fogsz növelni), majd le kell kötni rang/2-vel kevesebb EP-t. Ezeket az EP-ket addig nem kapod vissza, míg el nem használod a memorizált varázslatot (vagy el nem engeded). Ez egyrészt olcsóbbá teszi a varázslást, másrészt megengedi a fix varázslást, ami azt jelenti, hogy nem kell dobni, hanem amikor dobni kellene, akkor az eredmény automatikusan 2+Varázslás fele értékűnek minősül. Szóval az előre készülésért olcsóbb és megbízhatóbb varázslás jár. Erre csak a varázslók képesek. (Mondjuk én nem látom, hogy egy pap az istene oltáránál miért nem "imádkozhatna be" pár varázslatot.)

Ez az EP-lekötés (a könyv "locking power point" -nak hívja) máshol is előkerült, például lehet Summon Ally-al duplaannyi pont lekötésével állandóra lényt idézni.

A másik újdonság az EP égetés (burn power point). Ilyenkor hosszabb időre kisütsz EP-ket, amikre minden rang-lépéskor és kaland elején lehet dobni d6-al: 5-ös és 6-os dobáson visszajön. (Külön kell dobni minden pontra!) Így erősebb hatásokért ideiglenesen csökken az EP-maximumod. Tipikusan ilyen a papok áldása (blessing): ki kell sütni az EP-t, de egy feltétel beteljesüléséig a varázslat adta tápot állandóra megkapod. ("Az oroszlánok ereje legyen a tiéd, míg bátran helyt állsz a csatákban!")

Itt jönnek be a rituálék, amik tipikusan kalandok között történnek: a már említett áldás, de van tekercsírás, varázsital főzés meg pár másik is.

Szerintem sikerült jót frissíteni a SaWo rendszerén. Aki nem akar ezekkel foglalkozni, az az alapkönyv megoldását is használhatja (spontán varázslás címen fut), de az extra opciókkal erősebb lesz a karakter (meg a csapata).

Bulldy

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 508 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.04, 15:16

Beruháztam a Secrets of Tyland-re. Még csak átpörgettem, de jó cuccnak tűnik. Van benne egy csomó kisebb-nagyobb kazamata és legalább ennyi egyéb helyszín. A kazamaták pont akkorák, amiket 1-3 játékalkalom (~4 óra/alkalon) alatt be lehet járni.

Maga a kampány egy jó kis hexcrawl-nak tűnik. Ha valaki nem vevő a SaWo-ra, de szereti ezt a játékstílust, annak is teljesen jól használható. SaWo-hoz pedig ezzel a kiadvánnyal és a Tyrnador-könyvekkel most már van egy frankó klasszikus fantasy környezet.

Bulldy

A mágia milyen benne?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.04, 15:03

Beruháztam a Secrets of Tyland-re. Még csak átpörgettem, de jó cuccnak tűnik. Van benne egy csomó kisebb-nagyobb kazamata és legalább ennyi egyéb helyszín. A kazamaták pont akkorák, amiket 1-3 játékalkalom (~4 óra/alkalon) alatt be lehet járni.

Maga a kampány egy jó kis hexcrawl-nak tűnik. Ha valaki nem vevő a SaWo-ra, de szereti ezt a játékstílust, annak is teljesen jól használható. SaWo-hoz pedig ezzel a kiadvánnyal és a Tyrnador-könyvekkel most már van egy frankó klasszikus fantasy környezet.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.03, 08:18

A Google fordító ezt mondja:

Welcome to the Circle of the Earth! Here is the first book from the cycle "Northern Countries". She suggests you to plunge into the world based on myths, legends and sagas of Northern Europe. This is not a “historical” game, but also not an ordinary fantasy. This is the world as the ancient Scandinavians themselves saw it. Here in the ocean the Yormungand snake is waiting in the wings, here two ravens fly around the world every day, and then tell their master about everything they saw. Here in the stones live dwarf zwergs, and mounds with ancient treasures guard the living dead. Here, the ambitious kungs fight for power, and the insidious sorcerers prepare for their death. Here the blood of the murdered relatives appeals for retribution, and distant countries attract loot, glory and unknown miracles ...

Here the only fate awaiting all, even the gods, is death. And there is no greater heroism than to go towards it yourself!
  • Unique Character Creation Rules
  • Rules of Fate
  • A list of traits, flaws and skills, specially adapted for playing in the world of the Circle of the Earth
  • Redesigned list of weapons, armor and household items
  • New and changed battle rules for this world
  • Rules for naval battles
  • Three new unique mystic gifts
  • Rules for Scaldic Poetry
  • Rules for creating items
  • Hunting rules
  • Trading Rules
  • Litigation Rules
  • A detailed description of social structure, customs and everyday life
  • House schemes

Illetve a címére rákeresve eljuthatsz ide:

https://en.wikipedia.org/wiki/Heimskringla

Igen, ez valami angolszász / viking / baltikumi hangulatú setting lesz. Ígéretes. :reggel: 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.02, 11:20

A Google fordító ezt mondja:

Welcome to the Circle of the Earth! Here is the first book from the cycle "Northern Countries". She suggests you to plunge into the world based on myths, legends and sagas of Northern Europe. This is not a “historical” game, but also not an ordinary fantasy. This is the world as the ancient Scandinavians themselves saw it. Here in the ocean the Yormungand snake is waiting in the wings, here two ravens fly around the world every day, and then tell their master about everything they saw. Here in the stones live dwarf zwergs, and mounds with ancient treasures guard the living dead. Here, the ambitious kungs fight for power, and the insidious sorcerers prepare for their death. Here the blood of the murdered relatives appeals for retribution, and distant countries attract loot, glory and unknown miracles ...

Here the only fate awaiting all, even the gods, is death. And there is no greater heroism than to go towards it yourself!
  • Unique Character Creation Rules
  • Rules of Fate
  • A list of traits, flaws and skills, specially adapted for playing in the world of the Circle of the Earth
  • Redesigned list of weapons, armor and household items
  • New and changed battle rules for this world
  • Rules for naval battles
  • Three new unique mystic gifts
  • Rules for Scaldic Poetry
  • Rules for creating items
  • Hunting rules
  • Trading Rules
  • Litigation Rules
  • A detailed description of social structure, customs and everyday life
  • House schemes

Illetve a címére rákeresve eljuthatsz ide:

https://en.wikipedia.org/wiki/Heimskringla

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.02, 10:22

Ez a könyv melyik setting-hez tartozik, ill. angolul vajon elérhető?

303065.png

Módosította DiMalto: 2020.03.02, 10:22

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.01, 15:50

Ott is biztos válaszol. :)

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.29, 09:19

Vedd fel FB-n és írj rá. ;)

Bulldy

DiMalto don't text fész. :cool:

Majd Indiegogo-n próbálok kapcsolatot felvenni...

5173129974_240a6cfc40.jpg

Módosította DiMalto: 2020.02.29, 09:19

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]