Ugrás tartalomhoz

Fotó

Savage Worlds

• Válasz írásához lépj be
2940 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 11:03

Kiberver:

Pont elég, ami ott van. Több tétel a listán egy gyűjtő, pl. minden képzettségre lehet venni fix +2 bónuszt, a játékos meg megmondja, hogy egy pontosan mi. Tipikusan a +2 Lövészet a beépített célzórendszer. Az én karakteremnek +2 Meggyőzése van, amire azt mondjuk, hogy testbeszéd-analizátor, ami érzékeli a testhő-ingadozást, alig remegő hangot, pillanatnyi félrekapott pillantást.

Meg lehet csinálni, hogy mindegyiket hozzátenni egy Armageddon 2092 Mars kiberver-listában szereplő cucchoz, így leírással együtt kijön 8-10 oldalra. A SFC viszont toolkit: leírja a hatást, a játékmechanikát röviden, de a narratívát a játékosra/mesélőre hagyja - szóval tipikis SaWo, nem akar egy konkrét listára korlátozni. :)

Verzió:
4.2 az utolsó előtti nyomdába kerülés előtt. Elvileg az lett volna a nyomdába küldött, de aztán egyszerűsítettek a power-ek fenntartásán meg variáltak a Weird Science-el, illetve a varazstárgyakkal.

Itt a változások listája:
https://www.kickstarter.com/projects/545820095/savage-worlds-adventure-edition/posts/2432229

Azóta is volt 1-2 kisebb fix, de semmi komoly, csak tisztázás azt hiszem. A nyomtatott könyvek az 5.0 tartalmával jönnek majd ki Augusztusban.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 09:41

Az Scifi Companion krómlistája azért elég visszafogottnak tűnik a maga 3 oldalával... vagy jól működik?

Mivel hatás felől közelíti meg a dolgot, szerintem elég kerek. Részletezni, bővíteni persze lehet, ha arra van igény.

Amúgy azt szerettem volna kérdezni a tisztelt egybegyűltektől, hogy hányas verziónál horgonyzott le végül a SWADE? (Mármint ha lehorgonyzott egyáltalán.) Hozzám a 4.2-es változat jutott el, az is elég kerek egésznek tűnik, nem tudom, mit variáltak még rajta... (vagy csak hibajavítások voltak már utána?)

Ha jól tudom, 5.4 a legfrissebb verziószám. Nálam ez (is) van letöltve.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 08:32

Mi a Savage Armageddon 2092 Mars kampányunkban csak a kiberver listát vettük elő az SFC-ből, minden másra elég az alapkönyv. Hekkelésre - nem a sülthal-evésre gondolok - meg a Tales from the Sprawl rendszerét használjuk, mert az mégis több, mint dobni pár Hacking-et, de közelébe sem ér a Shadowrun mátrixjárásának.

Óóó! Valakik még életben tartják az Armageddont! Jó hallani! Esetleg erről is lesz valami anyag, mint a Veszett Ynevről?

Az Scifi Companion krómlistája azért elég visszafogottnak tűnik a maga 3 oldalával... vagy jól működik?

Amúgy azt szerettem volna kérdezni a tisztelt egybegyűltektől, hogy hányas verziónál horgonyzott le végül a SWADE? (Mármint ha lehorgonyzott egyáltalán.) Hozzám a 4.2-es változat jutott el, az is elég kerek egésznek tűnik, nem tudom, mit variáltak még rajta... (vagy csak hibajavítások voltak már utána?)

Módosította slaGerzson: 2019.07.05, 08:33

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.02, 20:24

Ha valaki eddig várt volna a Solomon Kane könyvek megvásárlásával, siessen: év végével lejár a licenc és a Savage Worlds változat hivatalos forgalmazása megszűnik. Az utolsó példányok kiárusítása elkezdődött.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.27, 22:32

Mi az új szerint játszunk. A weird scientistem gyökeresen más lett.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 20:14

Még mi sem váltottunk át az új kiadásra, én azért megvárom a Companion update-et, és a Riftset is, mert az a világ már régóta érdekel.

Én a hivatalos világok közül kettőn meséltem: Hellfrost, és Beasts and Barbarians. Mindkettőhöz van anyag bőven, szuperül eltalálták a megcélzott hangulatot, nem lehet rá panaszom. Utóbbihoz nekem nem hiányzik varázslatlista egyáltalán, vannak példák, amikből lehet meríteni a különböző könyvekből, hogy mik felelnek meg igazán a hangulatnak, műfajnak.

Amit szívesen játszanék, vagy mesélnék: Lankhmar, Hellfrost: Land of Fire, Rifts, Mars(sword and planet stílus), Rippers, és az East Texas University, valamint a Fae Nightmares, ez amolyan Changeling stílusú Urban Fantasy.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 17:43

B&B Steel Edition-höz van térkép, még távolság-skála is van rajta. He kell, meg tudom osztani veled.

Amúgy a szetting nem jött át nekem annyira, mint reméltem, hogy átjön. Lehet hogy azért, mert egyszerűbb lentről fölfelé, ahogy a kalandok hozzák építeni magamnak egy S&S világot, mint megtanulni egy újat nulláról. Lehetvel is adom majd a fizikai példányokat, főleg, hogy még SWD-re jelent meg.

Bulldy

Olyan szempontból érdekes, hogy én sem terveztem mesélni soha. Egy Sword&sorcery kampányhoz gyűjtögettem anyagokat, és annak kapcsán került elő. (mivel van Conan/Kull rajongó ismerősöm nem akartam Hyborián mesélni)

Megtetszett, gondoltam felhasználok belőle ezt-azt, jó kis ötletláda. Viszont amikor elkezdtem dolgozni rajta, arra jutottam, hogy kábé minden benne van, amit szeretnék betenni, ráadásul van benne néhány ötlet, ami nekem nem jutott volna eszembe (pl. a fantazi "törpék" sword&sorcerybe illesztése cairnlander néven)
Játék közben pedig kifejezetten jól muzsikált.

Talán egy hangulatilag passzoló varázslatlista kellene, de nem csodálkozom rajta, hogy ebbe nem vágtak bele.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 10:19

Mi váltottunk SWADE-re. A companionok nem olyan fontosak. A supers elengedhetetlen, ha szuperhősöst akarsz (vagy szuperhős-fantasy-t), de még a sci-fi-t sem fogod egészében használni, mert úgy sincs minden egy kampányban.

Mi a Savage Armageddon 2092 Mars kampányunkban csak a kiberver listát vettük elő az SFC-ből, minden másra elég az alapkönyv. Hekkelésre - nem a sülthal-evésre gondolok - meg a Tales from the Sprawl rendszerét használjuk, mert az mégis több, mint dobni pár Hacking-et, de közelébe sem ér a Shadowrun mátrixjárásának.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 10:08

BTW ki hogyan áll itt most a kiadásokhoz? Van, aki még tervez Deluxe-szal játszani, vagy mindenki átállt SWADE-re?

A Companionok nekem még eléggé hiányoznak az új kiadásból...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 08:58

Bizony, főleg hogy az egyik legnagyobb terület a "Wylderlands" nevet kapta, bár a BW hextérkép kicsit elnagyoltnak tűnik, lehetett volna a felosztás aprólékosabb.

én azon is csodálkozom, hogy van térkép. A Beasts&Barbarianshez több rajongói levél, győzködés mellett sem volt hajlandó se a settinghez, se a dungeon-ökhöz asztalnál használható térképet csinálni. (direkt, hogy ne lehessen pontosan számolni, legyen benne sok fehér folt)

B&B Steel Edition-höz van térkép, még távolság-skála is van rajta. He kell, meg tudom osztani veled.

Amúgy a szetting nem jött át nekem annyira, mint reméltem, hogy átjön. Lehet hogy azért, mert egyszerűbb lentről fölfelé, ahogy a kalandok hozzák építeni magamnak egy S&S világot, mint megtanulni egy újat nulláról. Lehetvel is adom majd a fizikai példányokat, főleg, hogy még SWD-re jelent meg.

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.26, 07:21

Lehet ez is stratégia, de engem pont a sokadik világ, ami kijön egy rendszer alá nem mozgat meg. Kíváncsi lennék, hogy hányan mesélik a kickstarter-rekord világokat, mint például a Weird Wars: Rome vagy a Flash Gordon.

Nekem kalandhiány terén az is fáj, hogy nem fért be a könyvbe 4-6 oldalnyi kaland, mint az SWD-ben. Azokban sok szabályra volt konkrét kalandbeli felhasználás.

Valami quickstart nekem is hiányzik. Oké, a test drive ingyenes, de az egy teljesen kezdő csapatnak nem segít. Ahhoz valami olyasmi kell, mint a D&D5E starter kit-je.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 20:52

A PEG saját cuccaiban nem emlékszem olyan settingre, amiben ne lenne legalább 8-10 savage tale, vagy egy kisebb plot point kampány. Oké, egyik sem éri el a 50 Fathoms, a Sundered Skies, vagy a Solomon Kane száz körüli plot-ját, de azért vannak. Tény, hogy utólag már nem sok minden jön ki, de ez szerintem nem is illik a PEG filozófiájába: ők kidolgoznak egy settinget, megtámogatják egy hullámban sok mindennel, aztán egy-két év múlva kijönnek valami egész más dologgal. Más cégek évtizedekig képesek megfejni ugyanazt, nekik is meg van a törzsközönségük, de nem gondolom, hogy a PEG-nek fel lehetne róni a változatosságot (még ha ez hullámzó minőségű is).
A licencelt világok között persze akad mindenféle, de úgy látom, a többség ott is próbál legalább egy csokornyi kalandötletet prezentálni, sőt, úgy látom, megint felfutóban vannak a méretesebb plot point kampányok is (pl. Sector Asgard Kappa, vagy Seven Worlds, az IZ 3.0-ban meg rögtön három is lesz).

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 19:41

Nem kérek számon semmit, csak egy lehetséges buktatóra akartam rámutatni, egyébként megtalálom a magamnak való anyagokat.
Például ez a Tyrnador, és a Weird Wars - Dark Ages biztos befutó lesz nálam!

Én szoktam. Nem ez az elsődleges oka, amiért nálunk a SaWo kikopott a repertoárból, hanem a játékosok igényei, de azért hozzátartozik és nem érdemes elhallgatni.

Bulldyhoz hasonlóan én is a modulok elhanyagolását sajnálom. Amellett, hogy jelen pillanatban, amikor a rajongói bázis bármit megvesz feleslegesnek tűnik, de...
Egy játék (kevés kivétellel, ld. osr d&d retroklónok) általában akkor tud hosszú távon sikeres maradni, ha sokan szeretik mesélni, és kapnak hozzá valódi támogatást is.

Ha ez nem történik meg, akár hivatalos, akár 3rd party forrásból, akkor előbb-utóbb elsorvad a dolog, átmegy "de jó lenne ilyet játszani" rendszerbe, mint az Unisystem, vagy "azért jó a kiadványokat olvasgatni, mert szépek" játékba, mint a PAthfinder.

Szvsz: plot point kampány egy veterán mesélőnek nagyon hasznos. Egy fél oldalas hülyeségből (segíts megtámadni a kalóztanyát) lehet 1-2-3 teljes játékalkalmas sztorit mesélni, a felhasznált néhány statisztika kéznél van. Viszont pont ezt egy kezdő nem fogja tudni megcsinálni.

YMMV

Módosította galu22: 2019.06.25, 19:43

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 19:05

A Plot Point szerintem pont a kezdőknek nem segít. A kalandok elnagyoltak, egy-egy kulcs-helyszín vagy ellenfél van kidolgozva, minden mást a mesélőnek kell kidolgozni, ami kezdőként nem egyszerű, akkor kell a mankó, a kidolgozott részek, kazamata-térképek, a minél több példaként is szolgáló szörny és njk.

A Tyrnadorra kíváncsi leszek, meg a DL:DA-ra is. Ennek ellenére hiányolom a klasszikus modulokat bármelyik szettinghez.

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 18:50

Újra van upto4players képregény, egyelőre csak két prológgal.

Szupi, már hiányoltam a Gunnerkrigg Court mellől!

Szerintem nem a minőségi settingek hiánya a probléma, hanem a valóban használható kalandmoduloké. Ebben egyébként - akármit mond is Shane - a Pinnacle mutatja az utat. Természetesen logikus: ugyanannyit tudnak kérni egy n+1-edik Weird Wars-ért, mint egy jó modulért, és töredéknyi munka van vele. Persze másokon számon kérni, hogy kevés a minőségi modul/kontent, elég fura.

Oké, a Plot Point rendszer teljesen jó (mankó) lehet egy kezdő mesélőnek, a tapasztaltabbaknak pedig jó alapanyag egy kis átgyúráshoz.

Nem kérek számon semmit, csak egy lehetséges buktatóra akartam rámutatni, egyébként megtalálom a magamnak való anyagokat.

Például ez a Tyrnador, és a Weird Wars - Dark Ages biztos befutó lesz nálam!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 18:04

Bizony, főleg hogy az egyik legnagyobb terület a "Wylderlands" nevet kapta, bár a BW hextérkép kicsit elnagyoltnak tűnik, lehetett volna a felosztás aprólékosabb.

én azon is csodálkozom, hogy van térkép. A Beasts&Barbarianshez több rajongói levél, győzködés mellett sem volt hajlandó se a settinghez, se a dungeon-ökhöz asztalnál használható térképet csinálni. (direkt, hogy ne lehessen pontosan számolni, legyen benne sok fehér folt)

Még az előző témához (SaWo problémák kezdőknek). Szerintem nem a minőségi settingek hiánya a probléma, hanem a valóban használható kalandmoduloké. Ebben egyébként - akármit mond is Shane - a Pinnacle mutatja az utat. Természetesen logikus: ugyanannyit tudnak kérni egy n+1-edik Weird Wars-ért, mint egy jó modulért, és töredéknyi munka van vele. Persze másokon számon kérni, hogy kevés a minőségi modul/kontent, elég fura.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 15:56

A minap (két hete?) néztem. Ezek szerint pont elkerültük egymást. :) Kösz a jelzést!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.25, 15:53

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.24, 11:21

Mik vannak:
https://www.kickstarter.com/projects/gmtable/savage-worlds-for-beginners-a-video-tutorial-series
Nem harapott rá a nép.

Én is láttam az FB csoportban, de már ott sem értettem. :)

BTW, ha valakit érdekel a Tyrnador fizikai változata, a szerzővel lehet beszélni lassabb, de olcsóbb szállítás ügyében. Infó privátban.

Bulldy

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.24, 10:56

Pedig olcsóbb, mint egy átlag Udemy oktatás.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]