Ugrás tartalomhoz

Fotó

Spartacus

• Válasz írásához lépj be
141 hozzászólás érkezett eddig

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.10, 09:26

Számomra a Spartacus harci jelenetei voltak megdöbbentőek:
valószínűleg tényleg ennyire brutális és nem utolsó sorban akár pár másodperces küzdelmeknek lehettek tanúi az arénák nézői!

Módosította Gregorius: 2013.08.10, 09:27

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 11:32

Megnéztem a Da Vinci első 3 részét. Eddig nem fogott meg túlságosan. Az egyértelmű, hogy a VCS faktort nem lehet a Spartacuséhoz hasonlítani. A főszereplő sem az igazi. Tán beindul majd az évad, de a dolgok jelenlegi állásánál én kaszát jósolok neki.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.21, 13:56

Arcana: Egyszer sem. A legelején tiltakozik a spartacus ellen, mert nem az a neve, és a legutolsó részben is azzal hal meg, hogy Spartacus... That's not my name. De hogy valójában mi, azt nem tudjuk meg. Jobb is így, megmarad a legenda.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.21, 11:29

Tegnap véletlenül láttam egy részletet ebből a sorozatból. A harci jelenetek tök menők, de elég vicces volt a nyelvezet. Legalább egy kicsit megpróbálhatták volna archaizálni.

Feltételezem, hogy valami szinkronos részt láthattál (talán az HBO adja?), mert az eredeti angol szöveg az minden csak nem modern.

Igen, szinkronos volt, de biztos nem az HBO-n, mert azunk nincs. Szerintem a Viasat volt. Na mindegy! :)

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.21, 10:31

Tegnap véletlenül láttam egy részletet ebből a sorozatból. A harci jelenetek tök menők, de elég vicces volt a nyelvezet. Legalább egy kicsit megpróbálhatták volna archaizálni.

Feltételezem, hogy valami szinkronos részt láthattál (talán az HBO adja?), mert az eredeti angol szöveg az minden csak nem modern.

Az utolsó rész elején, amikor megláttam, hogy Victory a címe, egy pillanatra megijedtem. Én nem akartam, hogy Róma egy füstölgő romhalmazzá változzon Spartacus sikerei után. Ennek tükrében a befejezés is tetszetősre sikerült. Kicsit hiányozni fog a sorozat, de azért jó, hogy vége lett, nem bírt volna már el többet. A sorozat csúcsa számomra a 'Blood and Sand' és a 'Gods of the arena' voltak, tehát a ludusban töltött régi szép napok. :)

Nem emlékszem vissza, de elhangzott valaha is Szparti igazi neve?

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.20, 13:31

Igy van. Tovabba, ha barmit is akart meg a jovoben keresni a romai szenatusban (marpedig akart, meg a "Crassus" csaladnev mindennel fontosabb szamara), akkor kokemenyen tartania kell magat a torvenyekhez, maskepp gyengenek latjak es megbuktatjak. Vegulis, szamara nem maradt semmi mas a vilagon, mint az elvei.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.20, 13:23

Crassus nem a fia halála miatt végzetette ki Korét. Azért megbocsátott neki, és inkáb magára volt dühös, amiért nem látta, hogy a fia egy szörnyeteg. Azért ölette meg, mert köztudottan csatlakozott Spartacushoz. Ami megintcsak az ő hibája volt, és az arckifejezését elnézve meg is viselte. Katonailag ő győzött, és mégis elvesztett mindent.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.19, 15:39

Az, hogy mennyi joga van egy nőnek az adott korban, és hogy mit képes elérni, két teljesen különböző dolog. Lehet, hogy törvény szerint egy lyukas zoknija sem lehet, de ha a férfi bele van bolondulva, két elsuttogott szó elég, és fejek hullanak. Ott volt a szultáni hárem: törvény szerint a nőknek hallgass a neve, és mégis, az anyaszultána vagy a szultán első felesége haragjától az utolsó paraszttól a nagyvezírig mindenki rettegett. Szóval a nőket én annyira nem írnám le.
Mégiscsak RPG-s oldalon vagyunk :) , egy boszorkány sem főleg a mágiájával hálózza be az áldozatait.

Igen egyetértek, a kettőt valóban szét kell választani. egyes nők csodákra képesek, ha motiválni kell, vagy sárba taposni egy férfit. :)
Mondjuk itt is volt olyan eset, hogy a nőt simán keresztre küldte Crassus, mert ugye kiderült számára, hogy ő a fia gyilkosa. Pedig talán a nőt jobban szerette mint a kis nyikhajt. De hát mégiscsak egy kis rabszolgáról van szó. Itt azon volt a hangsúly részemről, hogy egy férfi szinte bármit megtehetett a nővel, legyen az szabad vagy rabszolga.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.19, 13:32

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.19, 12:51

Hááát, nem tudom. Számomra az, hogy 98.786 vagy 98.781 gladiátor murdált meg, vagy hogy zöld vagy piros sapka volt Domestos Maximus főizén, kb lényegtelen a történelemhűség szempontjából.
Ellenben egy gyökeresen más végkifejlet, vagy akár egy fontos történelmi személy sorsának a megváltoztatása már igen.

Számodra -kinek hobbija a töri- biztos volt több ilyen apróság, amivel eltértek a feljegyzett történelemtől, de egy átlagnézőnek, akinek 10-20-30 éve volt egy egy órás lecke ez az egész az életéből, annak az az eltérés, ha (pl) a gladiátorok nyernek.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.19, 11:13

Ahogy nem voltak merészek meglépni a teljes történelemhűséget sem: a források szerint SENKI nem élte túl a lázadók közül. Mondjuk érthető módon csak rómaiak a források, nekik meg eszük ágában sem lett volna bevallani hogy páran azért csak megléptek, de ez csak spekuláció.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 16:34

Jaja, +1 az antitörténelemhűségre. Sajnos nem voltak elég merészek ezt meglépni a készítők.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 15:03

Nem volt rossz ez a zaroepizod, de en egy fokkal jobban orultem volna, ha tojnak a tortenelemhusegre. Igy nagyon papirforma lett: a romaiak gyoznek, de a rabszolgake az erkolcsi gyozelem, ooo, jee.

Szerintem sokkal frankobb volt, hogy a vegen beraktak az uvolto Andy W.-t, mintha odabiggyesztettek volna egy sima "In MemoriaM"-ot. Ez jobban ment a sorozathoz.

Azert jo, hogy vege, a szereplokbol elegge kifogyott a kraft, ebben az evadban az intrika es az intrikusok meg sem kozelitettek a korabbi evadok szintjet. Batiatus volt a kiraly, meg a santa szir, es a Glaber-Ilithya (ha igy irjak) paros.

Gannicus tenyleg megerdemelte volna a bekes eletet, sokaknak o volt a kedvenc, nekem is. Bar, ha az o fejevel gondolkodunk, valoszinuleg nem ment volna neki a foldturas, nyajterelgetes, es inkabb a csatateret valasztotta volna (bar nem a keresztet...).

Summa: jo kis sorozat volt ez, amit szerencsere csak egy kicsivel tobbet porgettek tul a kelletenel. RIP.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 12:12

Aleister: vér&csöcs igényed kielégítésére tudom javasolni a Da Vinci's Demons-t, egészen konkrétan a Spartacus után közvetlenül adták a pilotot. Firenze, Pazzik, Medicik, fiatal Da Vinci, ősi tudás, titkos szervezetek, pucér nők, harc, intrika. Kb. mintha az Assassin's Creed 2-t néznéd, Ezio nélkül. Nekem mocskosul bejött az első rész alapján, remélem, tudják tartani a színvonalat.

Igen, én is jókat olvastam róla. Sajna még nem volt tegnap hozzá felirat. Ahogy nézem nem kapkodnak a fordítók érte. Konkrétan, aki először bevállalta, az lemondta.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 14:54

Az, hogy mennyi joga van egy nőnek az adott korban, és hogy mit képes elérni, két teljesen különböző dolog. Lehet, hogy törvény szerint egy lyukas zoknija sem lehet, de ha a férfi bele van bolondulva, két elsuttogott szó elég, és fejek hullanak. Ott volt a szultáni hárem: törvény szerint a nőknek hallgass a neve, és mégis, az anyaszultána vagy a szultán első felesége haragjától az utolsó paraszttól a nagyvezírig mindenki rettegett. Szóval a nőket én annyira nem írnám le.
Mégiscsak RPG-s oldalon vagyunk :) , egy boszorkány sem főleg a mágiájával hálózza be az áldozatait.

Aleister: vér&csöcs igényed kielégítésére tudom javasolni a Da Vinci's Demons-t, egészen konkrétan a Spartacus után közvetlenül adták a pilotot. Firenze, Pazzik, Medicik, fiatal Da Vinci, ősi tudás, titkos szervezetek, pucér nők, harc, intrika. Kb. mintha az Assassin's Creed 2-t néznéd, Ezio nélkül. Nekem mocskosul bejött az első rész alapján, remélem, tudják tartani a színvonalat.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 14:03

Igen, az elméletem feltételez egy pénzes felmenőt. A befolyás nélküli feleségek simán szopóágra tehetőek. :)
De én továbbra is csak a képernyő alapján okoskodom, irl fingom sincs hogy ment ez.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 13:34

Az ókorban a feleségeknek nem volt sokkal több joguk mint a szeretőknek.

Most konkrétan egy rabszolga szeretőről volt szó. Ennek fényébe a fentit vitatom. Egyrészt szó szerinti "jog" (római jog ugye), másrészt a pejoratív értelemben vett jogot nézve is.

Egyébként, ahogy a korhű sorozatokat, filmeket elnézem, nem érzem azt, hogy annyira jogfosztott lenne egy feleség. Ha az após befolyásos, pénzes, akkor kétszer is meg kell gondolnia a férjének, hogy mit enged meg magának. Lásd Sparti 2. évad, ahol Glaber eléggé f***ult egyszer-kétszer.

Igen valóban így van, ha van mögötte tekintélyes vagyon/hatalom/befolyás/család. Ilyenkor biztosan több mozgástere volt az asszonynak. Ha viszont csak azért vették el, hogy hozzon egy kis pénzt, vagy csak simán jól nézett ki, akkor nem volt szerintem sok joga. Alapból minden nő tartozott valamilyen férfihoz. Gyerekkorában az apja volt a gyámja, ha férjhez adták akkor a férj átvette. Nem igazán cselekedhetett önállóan, nem tartották a nőket képesnek arra, hogy önálló döntéseket hozzanak. A korhű sorozatok szerintem leginkább a mai világnézetből indulnak ki és csak díszletként használják az adott kort. Persze voltak kivételek, lásd Kleopátra. Voltak olyan nők akik képesek voltak akár évente pasit cserélni a hatalom és pénz bűvöletében. Ilyen kategória volt Agrippina, Néró anyja , Livia Aug. felesége

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 12:33

Az ókorban a feleségeknek nem volt sokkal több joguk mint a szeretőknek.

Most konkrétan egy rabszolga szeretőről volt szó. Ennek fényébe a fentit vitatom. Egyrészt szó szerinti "jog" (római jog ugye), másrészt a pejoratív értelemben vett jogot nézve is.

Egyébként, ahogy a korhű sorozatokat, filmeket elnézem, nem érzem azt, hogy annyira jogfosztott lenne egy feleség. Ha az após befolyásos, pénzes, akkor kétszer is meg kell gondolnia a férjének, hogy mit enged meg magának. Lásd Sparti 2. évad, ahol Glaber eléggé f***ult egyszer-kétszer.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 09:57

Igen. Nem is emiatt.
A sorozatnak legalább annyira témája volt az intrikai az első évadban, mint a véres harcok. Ez a vonal fokozatosan gyengült, míg a 3.-ban elsilányult az egész a kis kuki kakaskodásáig.

Arról nem is beszélve, hogy az a rabszolgacsaj több volt, mint ágyas, és ezt Crassus felesége is tudta. Márpedig én inkább választanám egy férfi bosszúját, mint egy nőét. Állati gátlástalanok tudnak lenni a jányok, ha bosszúról van szó. :)
No mindegy...a lényeg, hogy ezzel a szállal nem operáltak a készítők.

Azt hiszem hiányozni fog a sorozat. Tudom, hogy azon kevés produkció közé tartozott, amit időben abbahagytak. Tán még egy évad kijöhetett volna anélkül, hogy nagyon elszaródtak volna a dolgok. Kicsit sajnáltam is a főszereplőket, no meg így nem lesz meg a heti vér&csöcs adagom sem. :D

Az ókorban a feleségeknek nem volt sokkal több joguk mint a szeretőknek. Általában hoztak valami hozományt a családba, de sok szavuk nem volt. Nyílván a hierarchia megvolt, általában időrendi sorrendben, vagy esetleg a gyermekszülési sorrendben. Ha jól emlékszem a rómaiaknál volt olyan jogi eset amikor kicsit több joga volt a feleségnek (örökölhetett a férjétől meg ilyen apróságok), de nem jellemző. Az, hogy a férj kibe volt szerelmes szerintem irreleváns. Elképzelhető egy olyan helyzet amikor a feleség és a szerető is szerelmes a férfiba és intrikálnak egymás ellen, de az akkori viszonyok közt szerintem nem feltétlenül bolygatták a status quo-t. A feleségek megelégedtek a kivételezett helyzetükkel és a vagyon élvezésével (Egy okos nő ebben a helyzetben szintén tarthatott magának szeretőt.). A szeretők meg örültek, hogy jól tartják őket és nem kell úgy élniük mint a többi rabszolga ( v. szegény szabad). Voltak olyan (mint most egy celebnő) hivatásos szeretők akik valamennyire függetlenek voltak, önálló lakhellyel és kisebb vagyonnal. Csak épp ezt úgy szerezték meg, hogy tartottak egy gazdag szponzort (Lásd Kleopátra :) ). És ha épp kiesett a szponzor (v. mecénás) a pikszisből, kerestek más eltartót. Általban ezek ugyanúgy benne voltak a társasági életben mint a mai celebek. Ez is egy bizonyíték, hogy az emberiség nem fejlődik.

Valóban átment a gyakás felé a sorozat a végére, de ez nem meglepő, hiszen a sztori megkövetelte. Na meg a nézettség növelésének igénye is.
Csöcs&Erőszak lesz máshol is. Gondolom már tervezik a nemhivatalos folytatásokat. Rengeteg olyan történet van még amit lehet szpartakuszosítani.
Addig is ott van a Borgiák, enyhébb erőszak/szex faktorral és több intrikával.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.16, 20:56

Igen. Nem is emiatt.
A sorozatnak legalább annyira témája volt az intrikai az első évadban, mint a véres harcok. Ez a vonal fokozatosan gyengült, míg a 3.-ban elsilányult az egész a kis kuki kakaskodásáig.

Arról nem is beszélve, hogy az a rabszolgacsaj több volt, mint ágyas, és ezt Crassus felesége is tudta. Márpedig én inkább választanám egy férfi bosszúját, mint egy nőét. Állati gátlástalanok tudnak lenni a jányok, ha bosszúról van szó. :)
No mindegy...a lényeg, hogy ezzel a szállal nem operáltak a készítők.

Azt hiszem hiányozni fog a sorozat. Tudom, hogy azon kevés produkció közé tartozott, amit időben abbahagytak. Tán még egy évad kijöhetett volna anélkül, hogy nagyon elszaródtak volna a dolgok. Kicsit sajnáltam is a főszereplőket, no meg így nem lesz meg a heti vér&csöcs adagom sem. :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]