Ugrás tartalomhoz

Fotó

Spartacus

• Válasz írásához lépj be
141 hozzászólás érkezett eddig

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.16, 14:55

+1

Bár hozzátenném, hogy Agron nekem szimpatikus volt, annak ellenére, hogy a MÁSik csapatban játszik.
Crassus rabszolgacsaja viszont kellemes látvány volt a kereszten. Azt hiszem nem kedveltem túlságosan. A kezdetekkor meg voltam győződve róla, hogy többet kihoznak majd ebből a szerelmi háromszögből, de érdekesmód az első epizódok után nem szántak több szerepet Crassus feleségére. Kár.

Ez engem is meglepett, bár az ókorban ezzel nem volt probléma. Egy Crassus szintű ember annyi szeretőt tarthatott amennyit akart és nem kellett neki titokban tartani..

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.16, 12:39

+1

Bár hozzátenném, hogy Agron nekem szimpatikus volt, annak ellenére, hogy a MÁSik csapatban játszik.
Crassus rabszolgacsaja viszont kellemes látvány volt a kereszten. Azt hiszem nem kedveltem túlságosan. A kezdetekkor meg voltam győződve róla, hogy többet kihoznak majd ebből a szerelmi háromszögből, de érdekesmód az első epizódok után nem szántak több szerepet Crassus feleségére. Kár.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.16, 12:24

Valószínűleg erről lehetett szó. Stílusos, tekintve hogy a sorozat jelentős százalékban ordítozásból állt.
Ja, igen: a római légiók a legutolsó epizódra megtanultak alakzatban harcolni. Láss csodát, győztek...

De azért az utolsó nagy pajzsfalba ugrás is megvolt. :) Amikor Gannicust elfogták a lehető leghatékonyabban tették.
Viszont nekem az tetszett volna, ha mondjuk Agron és a szerelme feszül meg a kereszten és Gannicus és szerelme élnek boldogan amíg meghalnak. De ezt már a konzervatív izlésem mondatja velem.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.16, 12:04

Valószínűleg erről lehetett szó. Stílusos, tekintve hogy a sorozat jelentős százalékban ordítozásból állt.
Ja, igen: a római légiók a legutolsó epizódra megtanultak alakzatban harcolni. Láss csodát, győztek...

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.15, 23:03

Igen, de ott nem volt emlékeim szerint "In memorian". Vagy úgy gondolták, hogy 2 már too much, ezért az esetében üvöltözősen oldották meg?

Módosította Aleister: 2013.04.15, 23:04

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.15, 18:36

Aleister: de, megemlítették A.W.-t. Abszolút legutolsó kockán, miután minden más szereplőt láttunk már, ő ordítja el magát az arénában, hogy I am Spartacus.
Egyébként tényleg jó lett a befejezés. Sikeresen oldották meg azt, hogy hűek legyenek a történelemhez, de ne legyen teljesen negatív a befejezés.
Crassus meg egész szimpatikus lett a végére.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.15, 02:38

Nos, sajna elérkeztünk a befejező epizódhoz. Szerintem remek lezárás lett. Tetszettek Sparti kis cselei a végső ütközetben.

Spoiler

Amin csodálkoztam, hogy nem említették meg a végén A.W.-t. Valami elhunyt VFX vezető kapott egy pár másodpercnyi "in memorian"-t, de őszintén megvallva -és ezt ne vegyétek bunkóságnak- kit érdekel? A nézők/rajongók A.W-t ismerték, az ő küzdelmét követték végig a rákkal, akkor miért egy arctalan, háttérmunkát végző valakire kell a fináléban kitérni?

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.10, 20:56

Amúgy de, egy rakás ponton eltértek a történelemtől, de ez már csak az én szőrözésem. Korábban leírtam az eseményeket, ha valakit érdekel, megnézheti.

Mennyivel több történelmi kalandfilmet tudnék élvezni ha mondjuk asztalosnak megyek...

Ezért mondtam, hogy csak a főbb pontokban. Az, hogy valójában 2 évig grasszáltak fel-le a félszigeten a ranszolgák már nem ihlette meg a készítőket. Pedig ilyen tempó mellett akár 10 évad is kijött volna belőle. Aztán jöhetett volna még a Spartacus gyermeke folytatás, majd a Spartacus a korai évek. :)

Módosította grungi: 2013.04.10, 20:56

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.10, 15:57

Amúgy de, egy rakás ponton eltértek a történelemtől, de ez már csak az én szőrözésem. Korábban leírtam az eseményeket, ha valakit érdekel, megnézheti.

Mennyivel több történelmi kalandfilmet tudnék élvezni ha mondjuk asztalosnak megyek...

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.10, 12:06

Szívesen!

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.09, 08:38

Ő, izé...köszönjük Trixi! :D

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.09, 06:54

(OFF)

Nem ereztem semmilyen katarzist, pedig korabban ugy kepzeltem, hogy fogok.

Pont mint elveszíteni a szüzességedet.(/OFF)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.08, 22:32

Az utobbi iromanyod kapcsan pontosan ezen a velemenyen vagyok en is.

Amugy a kiskuki lekeselese, nemtom, valahogy olyan semmilyen volt. Nem ereztem semmilyen katarzist, pedig korabban ugy kepzeltem, hogy fogok.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.08, 19:13

Az már ismert, hogy nem lesz 4. évad. Szóval kívánom, hogy minden óhajod ilyen hamar teljesüljön. :)
Valami olyan hülye indoklással éltek a készítők, hogy A.W. nélkül nem igazi a Gladiátor. Őszintén megvallva ezt kétlem. A mostani színész bőven jó erre a szerepre. Szerintem egyébként állati jó "helyettest" találtak.

Sokkal többet ezen a színvonalon nem lehetett volna kihozni a sorozatból az tény. Arról nem is beszélve, hogy ez a 300 stílus állati jó egy darabig, de egy idő után az effektek és a sok vér, már inkább too much lesz a cool helyett.

Agronnak volt egy olyan kijelentése Cézár felé, hogy "ezért megöllek". Ebből gondolom, hogy ez be is fog következni. Én személy szerint örülnék, ha nem lenne történelem hű az ending. Épp elég történelmi filmet láttam már, hogy inkább az alternatív befejezések vonzanak.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.08, 15:06

Én őszintén remélem, hogy nem lesz 4. évad. Szerintem már így is kezd kissé fáradni a sorozat. Habár a 9. rész most nekem is bejövős volt (eltérően a többitől), és várom is a folytatást. De egy újabb széria már sok volna.

Caesar kinyírása azért tényleg meredek húzás lenne!

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.08, 14:44

Remek volt az utolsó előtti rész! Teljesen más irányban vártam a történet továbbhaladását, de így is rendben volt. Sajna korán ünnepeltük meg a néger pitsa halálát, de legalább Agron is visszatért. A rész meghatározó eseménye meg szerintem mindenkit nagy-nagy örömmel töltött el.

Kíváncsi vagyok egyébként, hogy Agron kinyírja-e Cézárt a végén. Azt mondanám, hogy igen. Ez alapján Spartié lesz Crassus.

ui: csak számomra varázslatos a exrómai csajszi gyors jellemfejlődése?

Nem hinném, hogy eltérnének a történelemtől. Eddig a főbb pontokban stimmelt a történet. Spartacus lázadást szít és kiszabadulnak a ludus-ból, felmenekülnek a Vezúvra és hátbatámadták a szerencsétlen Glaber seregét. Majd egyre nagyobb sereget toborozva haladtak a félszigeten és kisebb csatákat nyertek Crassus és más kisebb erők ellen. Próbáltak egyezkedni a kalózokkal is, de átverték őket. A történelem feljegyzi azt is, hogy Spartacus és Crixus szétváltak és előbb Crixus seregét verték szét majd Spartacusét.
Ezek után már csak kb. a döntő csata van hátra és az erkölcsi győzelem Spartacus számára. (Mást úgy sem nyerhet.) Kiváncsi vagyok, hogy ezt hogyan oldják meg. Ha tévedek akkor extragagyinak fogom nyilvánítani a sorozatot. Ok, hogy ez nem történelmi film, de azért nagy vonalakban követte azt akkor a befelyezés is legyen úgy.
Az eredeti Kirk Douglas féle filmben született egy gyermeke a rabszolgavezérnek és az vitte tovább a nevet. Ezzel oldották fel a drámai véget.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.08, 10:04

Remek volt az utolsó előtti rész! Teljesen más irányban vártam a történet továbbhaladását, de így is rendben volt. Sajna korán ünnepeltük meg a néger pitsa halálát, de legalább Agron is visszatért. A rész meghatározó eseménye meg szerintem mindenkit nagy-nagy örömmel töltött el.

Kíváncsi vagyok egyébként, hogy Agron kinyírja-e Cézárt a végén. Azt mondanám, hogy igen. Ez alapján Spartié lesz Crassus.

ui: csak számomra varázslatos a exrómai csajszi gyors jellemfejlődése?

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.29, 15:01

Na, bepotoltam az elmult ket het lemaradasat. Mindent osszevetve en azt mondom, hogy jot tett volna ennek a sorozatnak, ha mar a multkori evaddal lezarul. Szamomra elfogyott a kraft belole. Az uj evad kavarasai, atveresei es machinacioi nem ernek fel a regiekhez, sem Caesar, sem a kis kuki nem egy tul komolyan veheto figura... a belassitott harcjeleneteket, az allando bombolest meg a pajzsfalba ugralast meg mar unom.

Crixus-t kiirtak, es ez jol van igy: egyreszt a tortenelemhuseg miatt, masreszt mar nagyon egysikuva lett a karaktere az utobbi sok reszben, egyszeruen nem volt benne tobb szufla. Az Agron - szir gyerek - nigra haromszoggel megint nem tudott a film mit kezdeni (tengtek-lengtek, csunyan neztek egymasra mar egy ideje, es pont), igy Agron kiesett, de az cink, hogy egy rendes befejezes nem dukalt neki. Ez a hatulrol, lorol lecsapjuk... nagyon bena volt.

Azt remelem, hogy a hatralevo 2 epizodban igy jelentosen lecsokken a bomboles / perc rata, Crixus es Naveia kihullasaval erre jo esely is van.

A Caesar bunti meg... :D LOL. Az vicces azert, hogy a kis kuki kb. ugy gerjed mindenre _instant_, mint egy kangorcsos foxi. :D

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 171 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.28, 16:22

Egész jó rész lett volna a legutóbbi, ha nem rontották volna el pár (számomra) idegesítő baromsággal.

Spoiler

Szóval jó is volt, meg nem is. Nem értem miért kapott ekkora push-t Tiberius a végére. Remélem csúnya halált hal.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.28, 15:45

Igen, én is úgy gondolom, hogy csenevész barátunk kerül még a bré másik végére.

A durva az, hogy ilyen történetvezetés mellet még rengeteg minden lehet a hátralévő 2 részben. Az első 5 percben lerendezik Szpartit, aztán mehet a menet.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]