Ugrás tartalomhoz

Fotó

Spartacus

• Válasz írásához lépj be
141 hozzászólás érkezett eddig

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.28, 11:30

A kis nyikhaj úgy látszik minden problémáját egyféleképpen tudja csak megoldani. Kíváncsi vagyok mihez kezdene egy beragadt láncfűrésszel.

Spoiler

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.28, 11:17

A kis nyikhaj úgy látszik minden problémáját egyféleképpen tudja csak megoldani. Kíváncsi vagyok mihez kezdene egy beragadt láncfűrésszel.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.28, 09:21

Amúgy szerintem boritékolható, hogy a végkifejletben Caesar fele billen a mérleg nyelve a kiscsávó elleni küzdelemben.
Elvégre mégiscsak ő a nagymenő hadvezér-politikus akiről a császári rangot elnevezték és Crassussal és Pompeius-al az első Triumvirátus alapítója, számos csata nyertese és később a birodalom diktátora.
Szemben vele a kis nyikhaj elkényeztetett apakedvence.
Ezt nem azért írtam le, mert bármelyikkel szimpatizálnék, csak így tűnik logikusnak.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.28, 08:53

A VBK-ra is ezt mondták, mégis tolom még a Krisztusi kor felett is. :)

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.28, 06:23

Spoiler

Spoiler
Nem szabad komolyan venni ezt a sorozatot 13 éves kor felett. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.27, 12:35

Spoiler

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.12, 13:20

Bizony ő volt az. Köszi!

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.12, 10:31

Sibyl.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.12, 09:21

Jó volt a mostani rész. Olyan arányú volt a vér-csöcs-intrika szentháromság, ami kifejezetten ideálisnak tűnt számomra. Több szálon is kezd előrehaladottá válni a történés, és újak is alakultak ki. Tetszik, hogy a szimpla öldökléses sztoriba mennyire árnyaltan, észre nem vehetően visznek bele hatalmi harcokat, intrikát, személyes drámát.

Sparti egyértelműen szintet lépett harcosként. :)

Valaki tudja a Gannicushoz csapódó csajszi nevét? Tán az elején említették, de akkor nem figyeltem oda rá, pedig kellett volna. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.07, 18:40

Erről a Gyűrűk Ura röviden jut eszembe, ahol is 3 képkockában lezavarják az egész eposzt. :D

Simán el tudom képzelni, ahogy az ugráló Spartit a hipotalamuszáig nyársalja fel egy 0 XP-s közkatona, majd megkérdezi a többiektől, hogy mikor jön már a gladiátorok vezére, mert úgy harcolna már egy jót. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.07, 14:54

Jól ismerték egymást, de tudtommal Caesarnak semmi köze nem volt a felkelés leveréséhez. Tudtommal Ázsiában volt éppen, egy nem különösebben izgalmas szerepben: segédcsapatokat szervezett. Barátok nem hiszem hogy lettek volna Crassusszal- inkább szövetségesek voltak.
Ha valaki másképp tudja, érdeklődve várom.

Sigmund, ez csak a fedosztori. Valojaban a Spartacus altal megszallt varosban volt rejtett ugynok es kardozogep, es nagyban hozzajarult a rabszolgak ugyenek bukasahoz. :D

Nezzetek meg, hogy 47.04.-nel (a kikotoi tamadas), a Gannicus ellen kuzdo romai katona mekkora orbitalis nagy muesest csinal. :D Nagyon bena. :). Amugy az egesz kikotoi hirig nagyon bena volt, meg ezt a bombolve a kardok-landzsak tengerebe ugralast elfelejthetnek mar igazan.

Naruto17

Naruto17

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.05, 21:13

Jól ismerték egymást, de tudtommal Caesarnak semmi köze nem volt a felkelés leveréséhez. Tudtommal Ázsiában volt éppen, egy nem különösebben izgalmas szerepben: segédcsapatokat szervezett. Barátok nem hiszem hogy lettek volna Crassusszal- inkább szövetségesek voltak.

Nem volt közöttük meleg szívből jövő barátság, de haverkodtak az biztos. Valószínűleg az történt volna Caesar és Crassus között mint ami Popeius-al történt affér során, ha Cr. nem bukik bele a pártusok elleni hadjáratba.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.05, 18:35

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.05, 16:52

Sigmund biztos tudja majd erre a választ. :)

Elöljáróban annyit, hogy egy időben éltek. Cézár kb 25-30 lehetett a rabszolgafelkelés idején. Én egyébként azt mondanám, hogy nem találkoztak.

De, Ceasar a valóságban is nagy spanja volt Crassusnak (Lásd első triumviratus), ez a Kirk Douglas féle Spartacus-ban is benne volt.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.05, 16:14

Sigmund biztos tudja majd erre a választ. :)

Elöljáróban annyit, hogy egy időben éltek. Cézár kb 25-30 lehetett a rabszolgafelkelés idején. Én egyébként azt mondanám, hogy nem találkoztak.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.05, 14:45

Ne is mondd Cézárt! Simán legyakhatták volna ott a kapunál, erre 1 percen keresztül nézték, hogy törik be. Tuti megöl majd valaki fontosat Cézár...akkor aztán verem majd a fejem a falba a fenti hiba miatt.

Egyébként én is inkább stratégának képzeltem el, mint harcosnak. Gondolom kellett a Spartacus mellé egy másik olyan név is, amit még az átlag amerikaiak is ismernek. S mivel a hadvezér szerepe már foglalt volt, csináltak egy zúzógépet lóóómai oldalon is.

Én is így képzelem el a bréjnsztormingot a az alkotók között. Mivel annyira nem mennek szembe a történelemmel, hogy gyökeresen meghamisítsák, ezért fontos karakterek nem hallhatnak meg. Ceasar-ról van adat, hogy részt vett volna ebben a konfliktusban bármilyen szerepben?

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.05, 13:53

Ne is mondd Cézárt! Simán legyakhatták volna ott a kapunál, erre 1 percen keresztül nézték, hogy törik be. Tuti megöl majd valaki fontosat Cézár...akkor aztán verem majd a fejem a falba a fenti hiba miatt.

Egyébként én is inkább stratégának képzeltem el, mint harcosnak. Gondolom kellett a Spartacus mellé egy másik olyan név is, amit még az átlag amerikaiak is ismernek. S mivel a hadvezér szerepe már foglalt volt, csináltak egy zúzógépet lóóómai oldalon is.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.05, 13:47

Azért vicces, hogy ceasar-ból mekkora kaszabológépet csináltak. Az igazi Ceasar nem hinném, hogy ilyen brutál alkat volt:
„ ... törékeny alkatú férfi volt, bőre sima és fehér; gyakran fejfájás és epileptikus rohamok gyötörték. (...) Gyenge egészségi állapotát nemhogy ürügyül használta volna a kényelmes, elpuhult életre, hanem ellenkezőleg, a hadviselést tekintette a legkitűnőbb gyógymódnak. ” – Plutarkhosz

A fenti idézetszerintem inkább hadvezetésre utal mint a test-test elleni küzdelemre.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 16:59

Aleister: részemről elfogultság, mert nagyon szeretem a Supernatural-t, de ott mindig sikerül valami olyat kitalálni ami csavar egyet a sztorin és emel a téteken. Vagy legalább alkalmat nyújt, hogy a tényleg kiváló figurák elvigyék a hátukon a történetet. Egyébként abban egyetértünk, hogy ha le akarták volna zárni, arra az 5. évad vége lett volna a legjobb.

Nocturna:
Vicces, hogy egy kétezer éves sztorit spojlerben írok le :-).
Spoiler

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 14:03

Sigmund:

Teljesen egyetértek. A Supernatural-nál érzem most az 5. évad végén, hogy remek lezárása lehetett volna a dolgoknak, de azóta kijött még majdnem 3 évad. Attól tartok, hogy a Lost sorsára fog jutni. De még sorolhatnám.

Természetesen a Spartacus filmes történései ismertek előttem, mindössze ennek a kasza=A.W. halála emléknek nem volt az eredete tiszta előttem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]