Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Szegedi társas és terepasztalos játékbemutató - tapasztalatok, gondolatok

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

DrCsernus

DrCsernus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.06, 08:18

Az egyik szervezőként örömmel látom, hogy azért van még potenciál Szegedben. Space Hulk valahol van a klub óriási warp-jában, ha jól tudom, úgyhogy ez nem lehet akadály, ha erre van igény. Szerintem megoldható, hogy a közeljövőben összehozzunk még egy ilyesmi nyílt napot kicsit komolyabb marketinggel.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 19:26

koszi a javaslatokat.

marcius kozepen az ork amugyis tavozik onnan, megnezem mit lehet tenni egy hasznalhatobb naptarfunkcio erdekeben... :)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 19:04

Esetleg nem lehetne a címlapon a zöld ipsét a fáradt aranyköpéseivel lecserélni egy valamivel átláthatóbb naptárra?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 17:02

OFF:
A naptár tényleg egy elég marginális feature itt az LFG-n. Én legalábbis nagyon ritkán tévedek rá, és jellemzően pont akkor nem jut eszembe, hogy megnézzem, amikor az általam keresett valami leginkább esemény vagy naptárbejegyzés jellegű. Valahogy jobban a felhasználók orra elé kéne tolni. Lehetne akár minden hónap elején egy összefoglaló hír azokról az eseményekről, amik abban a hónapban lesznek.
A másik oldalról viszont, ha szerveztek valamilyen, a cikkben bemutatotthoz hasonló programot, arról ti magatok is írhattok egy összeszedettebb cikket néhány kedvcsináló képpel, amit szerintem BePe boldogan megjelentet a hírek között.
Ugyanakkor szerintem nem szabad lebecsülni az offline hirdetések erejét sem. A környező kollégiumok és iskolák hirdetőtábláinak mindegyikére egy délután alatt ki lehet tenni egy-egy plakátot, meg ott lehet hagyni egy pakli kártyaméretű szóróanyagot is, illetve biztos van valamilyen helyi újság, ami szívesen lehoz ilyesmit a hasábjain, ha időben megkeresik vele.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 15:52

Bepe: egyet kell értenem auer-rel, néhány rendezvényről, ami egyébként benne van az eseménynaptárban, én is csak azért értesültem, mert kerülőúton személyesen is eljutott hozzám az információ. Tény: saját hibám, de sosem nézem az eseménynaptárat, hogy "közeleg-e valami érdekes?", inkább csak a főcím oldalra szoktam rápillantani.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 15:06

Az esemenynaptar erre a celra van fenntartva :)

Bocs Bepe de sztem elég használhatatlan az a része az oldalnak. Külön nem szoktam böngészni néha, ha legörgetek az "olvasottként megjelöl"-höz akkor átsiklok rajta, sajnos egyáltalán nem feltűnő. főleg h gyakran tele van pc játékok megjelenésével és elsikkad a lényeg. Tavalyelőtt pl így késtem le egy star wars versenyt amire elmentem volna. A korábbi főoldalas hirdetés sokkal jobb volt.

lightningrider

lightningrider

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 15:02

Azért az erősen relatív, hogy 60-70 ezres fizetésből hogyan elérhető egy 5000+ Ft-os társasjáték, de abban maximálisan igaza van a cikknek, hogy a fenti játékok részben pótolhatnák az idősebb generáció gondolataiba mélyen bevésődött klasszikus játékokat.

Antiserver

Antiserver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 15:01

Space Hulk nem volt sajnos, csak az igény rá :)

Jogos, lassan meg is tanulom már használni :D

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 14:59

Antiserver

Antiserver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 14:50

Hát igen, ahogy írtam, reklám terén lett volna mit hozzátenni még a dologhoz... egyébként Inkvizítoron volt hirdetve például emlékeim szerint, illetve facebook esemény volt hozzá kreálva, ismerősöknek kiküldött meghívók keretében. Őszintén szólva az LFG az előtte lévő napon jutott eszembe, akkor meg már késő volt hozzá (alapból amúgy nem gondoltam rá, túl reklámszagúnak éreztem az egészet).
De idén fogunk még rendezni nem egy ilyen alkalmat, amikről ígérem, már jóval többen fognak tudni! Ez meg addig legyen egyfajta kedvcsináló, hogy nagyjából mikre lehet egy ilyen eseményen számítani ;)

ledon

ledon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 13:55

Szegeden voltam, mert félig ott lakom, de erről nem is hallottam. Pedig nagyon érdekelt volna. Sajnálatos.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1358 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 13:32

Dettó! Szegedi létemre még csak nem is hallottam a rendezvényről, pedig a pónilovas klubról meséltek már, és asszem tudom is, hogy hol "működnek". Amúgy Space Hulk nem volt véletlenül?

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 12:01

Hát, igen. A reklámra még gyúrni kell, mert én is Szegedi vagyok, el is mentem volna, csak nem tudtam róla...
Itt meghirdettétek...? (akkor csak én voltam vak, bocs)

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 11:09

Hát én Szeged körzetben élek és sajna elszomorító statisztika,hogy ilyen kevés az érdeklődő.

A szerepjátékos keresés és toborzás még rosszabb, ott csak országos szinten működik a dolog Mióta bezárt a Csillagvég Szegeden azóta sokan visszasírjuk az elmúlt éveket mikor még ha lehet így fogalmazni virágzott a Role play aranykora Szegeden :D

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 09:19

Mi minden évben szerveztünk szerep- és társasjáték bemutatót Dunaújvárosban már talán 2005 óta.
Az első volt a legnézettebb, ott egy lan-party-val együtt voltunk (ők a tornateremben, mi az ebédlőben egy iskolában), jól meg volt hirdetve, lelkesek voltunk. Utána a városi ifjúsági hétvége részeként a művelődési központban voltunk minden évben, de a hirdetés is gyenge volt, meg valószínűleg más programok elvitték az érdeklődőket.
Egyszer viszont a helyi főiskolán az aulában tartottunk bemutatót: társasjátékok, szerepjátékok, könyvek, nagy kivetítőn projektorral mentek folyamatosan a fantasy-sci-fi képek. Ott igen sokan voltak, hiszen az egyik nagy előadóterem is ott volt. Ráadásul az egyik középiskolából egy egész osztályt kivezényelt az ofő az ofő-óra keretében.
Szóval én tapasztalatból azt mondom hogy az iskolákat kell célozni. Osztályfőnöki órákon, vagy az iskolahét során (az egyik diákpárt programjaként pl.).
Ehhez nálunk most csak az idő hiányzik, sokan babáznak, pont február 29-én született meg a 7. klub-baba.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 07:37

"Ami fájó volt számomra: nálunk jóval (legalább 10 – 20 évvel) idősebb emberek nem csatlakoztak hozzánk. Pontosabban egy másik rendezvény miatt eleinte elhaladtak mellettünk, és érdeklődve néztek végig egy-két figurán, vagy játékon, de nem ültek le velünk játszani (mondjuk a már említett másik program miatt erre nagyon idejük sem volt). "

Ha rászerveztek egy másik programra akkor az ezzel jár, gondolom náluk is felmerült hogy "hé a fiatalok meg nem jönnek ide". Reklám terén még van mit javulni, de szép kezdeményezés. (szerepjátékost még mindig 10x nehezebb fogni saját tapasztalat alapján)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.05, 07:37

A társas és terepasztalos játékok világa egy olyan világ, amely iránt egyre nagyobb érdeklődés mutatkozik napjainkban, mégis a társadalom nagy része elkerekedett szemekkel néz maga elé, amikor meglát egy Carcassonnet, vagy egy Dominiont, hiszen tapasztalatai a Ki nevet a végén? vagy a Gazdálkodj okosan játékoknál nem igen terjednek tovább. Az ilyen jelenségekre lehet orvosság egy-egy bemutató, illetve ingyenes játékkipróbálási lehetőség. Szegedi társas és terepasztalos játékbemutató - tapasztalatok, gondolatok

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]