Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Óceánok úrnői – Queens of Langkasuka

• Válasz írásához lépj be
8 hozzászólás érkezett eddig

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.12, 17:46

Emlékeim szerint ez nem az a klasszikus wuxia (maláj meg végképp nem, valójában thaiföldi), persze azért vannak benne jócskán túlzások. Az ismertetőből kimaradt talán a legérdekesebb eleme a filmnek, az a vízmágia-szerűség, aminek a neve nem ugrik be, de igen komoly dolgokra képes, valamint ennek is van sötét és jó oldala. Na, mindegy, a film amúgy szép és hangulatos, plusz az érdekes miliő sokat dob rajta. Kellemes kikapcsolódás, de túl sokat nem szabad várni tőle.

Hogy a film Thaiföldön készült, egyértelmű, a cikk is írja. Aki kicsit ismeri DKÁ-t, az viszont tudja, hogy a Lankasuka maláj név, a történet ott játszódik :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.12, 17:12

Régebben láttam, nem volt rossz cucc, de túl hosszú, a vége meg kicsit zavaros volt, de elment. Igazából csak Dan Chupong miatt néztem, akit még korábbi filmekből fedeztem fel magamnak. Kb. Tony Jaa képességű fickó, csak nincs olyan fizimiskája, karizmája, ami igazi főszereplőt faragna belőle (bár a Khoi Fai Bin-ben megkapta, de az inkább akciókomédia volt :) ), úgyhogy itt is csak kiemelt mellékszereplő volt (ő volt a félmaszkos testőr).

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.12, 14:09

Dulum volt a neve.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.12, 14:04

Arcana: egyetértek. A thaiföldi filmek mostanság egyre színvonalasabbak (vagy csak nagyobb közönséghez érnek el, mint régen, de egyértelműen tetszetősek). A vízmágiás felkészülés illetve varázslás volt szerintem is a film fénypontja, kicsit Star Warsos jedi kiképzés hangulata volt a sötét oldalas koncepció miatt. Egyszerű mese ez, de ahhoz képest szerintem nagyon kellemes meglepetést okozhat a műfajt kevésbé ismerőknek.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.12, 12:00

Emlékeim szerint ez nem az a klasszikus wuxia (maláj meg végképp nem, valójában thaiföldi), persze azért vannak benne jócskán túlzások. Az ismertetőből kimaradt talán a legérdekesebb eleme a filmnek, az a vízmágia-szerűség, aminek a neve nem ugrik be, de igen komoly dolgokra képes, valamint ennek is van sötét és jó oldala. Na, mindegy, a film amúgy szép és hangulatos, plusz az érdekes miliő sokat dob rajta. Kellemes kikapcsolódás, de túl sokat nem szabad várni tőle.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 731 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.12, 08:03

Az utolsó kép priceless...

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.12, 07:49

Jól hangzik, ha látom beszerzem, mert maláj wuxiát még nem láttam! :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.12, 07:35

Egy csomó boltban 299 forintért árulják, annyit igazán megér.

Amúgy jót mosolyogtam, mikor a cikkben "Az aranyvirág átka" fölé vittem az egérmutatót... :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.12, 07:35

A távol-keleti fantasztikus filmek annak idején egy leárazott DVD-vel férkőztek a közelembe, és körülbelül tíz perc alatt győztek meg arról, hogy amit látványból és pozőrségből ember a legvadabb álmában elképzelhet, azt arrafelé már egészen biztosan leforgatták valahol, és megfejelték valami százszor olyan elképesztővel. Óceánok úrnői – Queens of Langkasuka

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]