Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Márciusi GameStar és PC Guru játékok

• Válasz írásához lépj be
30 hozzászólás érkezett eddig

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.27, 17:06

Attila, Jaqs
ezt innentol privatban folytassatok.
koszonom.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.27, 16:37

Mint az RPG majd LFG.HU láncos kutyájának (ha már címkézünk) sok embert sikerült innen elzavarnod. Bizonyára volt köztük ilyen is, olyan is. Én ismerek párat, rendes, dolgozó, családos emberek mára. Engem mindenesetre nem fogsz és valószínű, hogy még sok kellemes és vidám percet szerzünk majd egymásnak - és másoknak.

Te tényleg abban az illúzióban élsz, hogy fórumos/irl tevékenységed, megnyilvánulásaid az valami frappáns, szórakoztató, sziporkázó, stb viselkedés? Kicsim, térj magadhoz, legfeljebb a vihorászó tuskoid szinten vegetálsz...

Majd küldd át az általam elüldözött, azóta rendes, dolgozó, családos emberek nickjeit, szeretném tudni, kiket sikerült eddig a fórumos hülyegyerek kategóriából valami értelmesebbé rugdosnom.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2012.03.27, 14:27

BePe:

Ok, akkor ezt megbeszéltük.

Strato:

Nekem kellett ez az írás, a háttér ismeretében már más a leányzó fekvése. Én eddig is értékeltem a lelkes munkádat, csak sokkal kritikusabb vagyok mint az átlag. Köszönöm a munkád!

Attila:

OFF:

A gyémánt porítását tényleg benéztem, mivel nem néztem utána sem 10+ éve amikor felvetették, sem most a dolognak, amikor a fórumon is felmerült. Ott (is?) tényleg túltrollkodtam a dolgot, legközelebb nem teszem ezt - minimum jobban felkészülök. ;)

Mint az RPG majd LFG.HU láncos kutyájának (ha már címkézünk) sok embert sikerült innen elzavarnod. Bizonyára volt köztük ilyen is, olyan is. Én ismerek párat, rendes, dolgozó, családos emberek mára. Engem mindenesetre nem fogsz és valószínű, hogy még sok kellemes és vidám percet szerzünk majd egymásnak - és másoknak.
Én tényleg elismerem kritikusi munkásságod itt az oldalon, úgy látszik ehhez jól értesz. De ettől még (kerülném a kicsillagozást) egy férfi nemiszerv fejfedője maradsz. Minden jót!

Módosította Jaqs: 2012.03.27, 14:30

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.27, 12:27

Ha már, akkor ezt is betolom ide:
http://www.grimrock.net/

Előrendelhető a honlapon (Steam kulccsal) és az éppen ma megújult GOG-on 20% kedvezménnyel.
Ha valaki EoB-ozott vagy Lands of Lore-ozott hajdanán, az feltétlenül nézze meg a pre-order videót. Aki nem, az is:
http://www.youtube.com/watch?v=xmSJ1iFx5zA

Módosította strato: 2012.03.27, 12:34

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.27, 08:54

strato: HŰŰŰ ez nagyon jó.... Köszi a linket!

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.27, 08:21

szvsz Strato es Bulldy reakciojaval lezarhato a dolog, miutan kiderult, hogy valojaban mindenki mas megy szembe az autopalyan... ezutan felesleges barkit is hergelni.

csak hogy ontopic legyen vmi: a gothic4hez keszult gyari dlc?
valaki probalta mar?
koszi!

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.27, 08:03

Értem én, hogy ez a te területed, meg hogy végre úgy érzed, hogy fogást találtál rajtam

Fenét. Rajtad könnyebb fogást találni, mint egy falmászó pályán. Egész egyszerűen arról van szó, hogy a gyémántporos hülyeséged nem egyszerűen fogás, inkább egy titánerősítésű, ergonomikus, csúszásgátló felülettel ellátott fogantyú, amit megrángatni sokkal gyorsabb és egyszerűbb, mint a pöffeszkedő, dagályos hülyeségeidet figyelemmel kísérni. A népek tudják, miről van szó, röhögnek rajtad egyet és a helyeden kezelnek.

Törődj bele csimota, te már örökké a fórum kis ékszerésze leszel. :fejsimi:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 22:40

Bulldy kommentjének fordítása:

Bulldy örül, hogy kikerülnek ilyen hírek (játékmegjelenés, vásárlási akció, újsághoz csatolt játék, stb), mert nem néz át naponta 5-10 oldalt, hogy hol lehet valami szaftos kis leárazás. LFG-t viszont látogat és a főoldalon egy sort elolvasni nem fáj neki.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 21:46

Játékot amúgy elég régen nem vettem, ha nagyon ráérek, majd a Panzer Generallal meg a Civ 2-vel megyek párat. Persze ki tudja, lehet, ha látok még néhány ilyen hírt errefelé, megyek, és csorgó nyállal megveszek valamit egy vödör pénzért, mert megvuduztak.

Ha esetleg pénzköltésre adod a fejed, és unod a PG hadjáratait, van számodra is egy gyors ajánlóm:
http://unityofcommand.net/
Én magam nem próbáltam, de azt mondják rá sokan, hogy a Panzer General sorozat méltó utódja. Hozza a régi feelinget, és felvonultat jól hozzápasszított újításokat is.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 21:35

Úristen, BePe nyilván a saját szigetén koktélozgat a csúszópénzből, amit a rpg.hu usereinek aljas széjjelmanipulálásáért zsebelt be a tudjukkiktől, az igazság bajnokait meg gondolom már mind telelövöldözték öntapadós reklámmatricával a céges ninnyák, csak hogy ríhassanak, micsináltak az egyéniségükkel.

Játékot amúgy elég régen nem vettem, ha nagyon ráérek, majd a Panzer Generallal meg a Civ 2-vel megyek párat. Persze ki tudja, lehet, ha látok még néhány ilyen hírt errefelé, megyek, és csorgó nyállal megveszek valamit egy vödör pénzért, mert megvuduztak.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 21:30

A titánok harcában (vagy most már a haragja a menő? :)) nem szeretnék részt venni, főleg azért, mert már úgy tűnik, hogy lezárták. Most csak azért ragadtam billentyűzetet, hogy valamiféle LFG-s ars poeticát fogalmazzak meg. Ez on the fly fog bekövetkezni, úgyhogy még nem tudom, mi és milyen lesz a vége.
Lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb hely ehhez, de most hirtelen jobbat nem tudok, és ha már itt amúgy is meg lettem szólítva, inkább nem is keresgélek.
Nem célom ezzel, hogy bárkinek is megfeleljek, nem akarom a bizonyítványomat magyarázni, csak egyszerűen úgy éreztem, hogy nem árt ha magamnak is megfogalmazom a dolgokat. Úgy gondolom, hogy a topik előzményei mellett ez is elfér itt, és adott esetben a moderátor ásójának ugyanúgy lehet áldozata. Nem kár érte. Sőt, el se olvassátok! Én szóltam előre. ;)

Azért lettem az LFG rendszeres cikkezője, mert a legújabb hobbim az, hogy írok azokról a videojátékokról, amelyekkel játszom, vagy csak tetszenek, érdekesnek tűnnek. Nincs különösebb célom ezzel, nem pénzért vagy hírnévért csinálom, csak szimplán szeretek úgy gondolkodni, hogyha nekem tetszett/ik valami, talán tetszhet másnak is. Ezért kezdtem el megosztani az élményeimet és érdekesnek tűnő videókat, cikkeket először máshol, aztán meg itt, miután bővült az LFG palettája.

Mivel ez számomra is csak szabadidős tevékenység, abból meg nem mindig van annyi, amennyit az ember szeretne, sajnos nem tudok rendszeresen olyan alapos és kimerítő cikkekkel előállni, amilyenekkel szeretnék, illetve amilyenhez az LFG jól művelt közönsége amúgy szokva van. Egy-egy komolyabb ismertető megírására (képekkel és önlektorálással) még akkor is simán elmegy egy-két hetem, ha éppen esténként nincs más dolgom.
Arra viszont mindig van időm, hogy naponta megnézzem, nincs-e valami jó kis akció valahol, nem indult-e el egy újabb Indie csomag érdekes játékokkal, vagy nem került-e egy újabb régi klasszikus fel valahova, amire talán sokan régóta vadásznak. Ezek számomra ugyanúgy érdekes infók, és mivel tudom, hogy nem lóg mindennap minden felhasználó a Steamen, ahol ha kell, ha nem az arcába tolják az újdonságokat; nem pásztázza mindenki a netet indie csomagok után kutatva; és talán van olyan ember is, aki pont a Tyrian 2000 elindításával szenved Windows 7 alatt, mert nem tudja, hogy a GOG.com-on ingyenesen elérhető a Win 7 kompatibilis változat egy 2 perces regisztráció után, szerintem másnak is lehetnek érdekesek.
Nem mondom, hogy tartalmilag bővek az ilyen ajánló jellegű hírek, és stilisztikailag sem szárnyallnak soha nem látott magaslatokba, de ez nem is a céljuk. Annyi a céljuk, hogy röviden bemutassák azt az egy-két dolgot, amiről szólnak, és felhívják rájuk a felhasználók figyelmét. Nem lehet oldalakat vitázni róluk, mint mondjuk a "távirattal érkezett" cikkekről, de ez nem is elvárás velük kapcsolatban. Egy sima "Kösz a hírt!" is bőven több, mint ami elvárható a hozzászólások terén. Aki ennél többre számít, az valamit elnézett.
Hogy ezzel az RPG.hu/LFG.hu híreinek összetett korábbi igényessége mennyire csorbul, azt nem tudom és nem is akarom megítélni. Én úgy képzelem, hogy aki a rövid ajánlókat, akciókra való figyelemfelhívásokat érdekesnek találja, annak szívesen, aki meg nem, annak csak annyit kell tennie, amennyit bármelyik offline sajtótermék vagy online hírportál olvasásakor is megtesz: átugorja azt a cikket, amelyik nem érdekli.
Mivel eddig csak Jaqs említette, hogy a cikkeim minőségével nem elégedett, úgy gondolom, hogy van helye itt ezeknek a híreknek. Ha többen jeleznék, hogy nem kérnek az ilyenfajta írásokból, akkor persze megfontolnám, hogy felhagyjak velük. Persze ez nem jelenti azt, hogy ezek helyére automatikusan minőségi tartalommal rendelkező, vitaindító cikkek kerülnek, mert azt is meg kéne írnia valakinek.
Annyit azért tudok mindenkinek mondani, hogy az utóbbi időben törekedtem arra, hogy amikor csak lehet összevonjam az ilyen híreket. Ennek persze van olyan hátulütője, hogy valaki esetleg lemarad a 75%-os Hitman akcióról, ha csak innen informálódik, mert a Steam csütörtökön kezdi a hétvégi akcióit, a GOG pedig pénteken, a cikk meg mondjuk szombaton kerül ki.

Summázva: már korábban megértettem, hogy sokak szerint ezen a portálon (valószínáleg historikus okok miatt) nem divat egy videót két mondattal hírnek nevezni, de attól még ezekeak a rövidhíreknek, videóknak lehet létjogosultsága, érdekelhet más felhasználókat (vannak egy páran; olyanok is, akik csak olvasnak, de nem írnak véleményt). Én igyekszem kompromisszumokat kötni, mert nem célom az LFG iránya ellen úszni, de nyilván csodára ne számítson senki. A kompromisszum különben is csak akkor működik jól, ha mindkét fél próbál igazodni a másikhoz, és meglátni azt, hogy a sordás merre is halad.

Hát, valahogy így.

Módosította strato: 2012.03.26, 21:36

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 18:03

Teremtő Kyel! Ekkora f@szságra ennyi karaktert áldozni... :duh:
És itt most nem a DVD-mellékletről beszélek.
A hírt köszi! Számomra - többedmagammal - informatív és hasznos volt, bár megvenni nem fogom egyiket sem. A rendszeres STEAM/Origin/GOG-leárazásokról szóló hírek mellett szívesen informálódok erről is.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 17:27

Stimmt megvan... Ahogyan az is, hogy "bolond aki bolonddal vitatkozik".
Emiatt aztan a reszemrol lezartnak tekintem veled.
Trollkent mindenkeppen nyertel, hisz idot pazaroltam rad.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2012.03.26, 17:17

Tehát, továbbra is szvsz:

Bulldy hozzászólásának értelme (s nem tartalma) volt az, ami megkérdőjelezte a "hír" létjogosultságát az oldalon. Nekem az jött le belőle, hogy: lehet érdekes a dolog olykor, de minek itt reklámozni ezeket a sz*rokat?

Strato önkritikája elég érdekes volt számomra (pláne, hogy már többször is írtam volt, hogy személy szerint nem vagyok megelégedve egyes PC/konzol gamer cikkek színvonalával), de volt ez a mellékmondata ugye: "de azért kicsit tényleg fura érzés volt a hír címét elolvasni."

Lehet persze sarkítani (army-zni), de ettől még akárhol áll is az a sereg, nem a létszám a lényeg.

Jó lenne tudni, hogy a "kettő közt" most mégis mit értesz BePe.

1. Hírek rovatban szerepelt/ugyanakkora reklámérték:
Akkor nem érdekelt, nem értem rá vagy támogattam a kezdeményezést. Azóta eltelt némi idő, most éppen érdekelnek az ilyen finomságok, ráérek és ezzel a kezdeményezéssel nem értek egyet.
Egy dolog egy jó vásár hírével közösséget építeni és egy másik dolog eladatni egy cukorkába csomagolt reklámcsomagot pénzért vagy ingyen. (Ugye megvan az a vicc, hogy mi a különbség a k***a és a hülye k***a között?)

2. Valve/Gamestar-PC Guru:
Erősen kétlem, hogy a Valve reklámértéket látna az LFG.HU-ban, plusz Strato ekkor kezdett rápörögni a játékprogram vonalra, s még Steam csoport is lett. Ez inkább tűnt egy lelkes ember újításának, mint egy reklámkampány indulásának.
Ezzel szemben a mostani helyzetben, amikor újult és egyre kommerszebb, elaprózottabb lesz az oldal megjelenik egy hamisítatlan reklám, s az első hozzászóló ugyanazt írja, amit én gondoltam s amikor ki merem fejteni, akkor már megy a rizsa és a fenyegetőzés...nos akkor valószínűbb, hogy a két nagy (halódó műfejű) szaklap itt is megpróbál reklámfelületet szerezni. (Most ne kezdjük el boncolgatni, hogy ezek egymás ellenfeleli, s a többi - a MediaMarkt és a Saturn is egy tulajdonos alatt megy fű alatt.)

Reklámoztam itt valamit a Steam vásárkor? Igen. Ez volt a szándékom? Nem. Kaptam érte anyagi elismerést? Nem.
Azért ne felejtsük el, hogy én megengedhetek olyat is mezei júzerként, amint te nem tehetsz meg az oldal gazdájaként - s persze ugyanez fordítva is áll. ;)

Én szívesen küzdök akár komolyabb téveszmékkel is, még ha csak annyit érek el vele, hogy engem szórakoztat. Ha hasznos is, akkor meg pláne. De hát nem vagyunk egyformák ugye...

Ha már így lengeted a hammer-t (gondolom más, enyhébb eszközöd nincs erre, mint a bannolás...lol) akkor nem ártana tisztázni, hogy a trollkodás vagy akár már az is ér, ha folytatom a vitát? Csak az időbeosztásom végett kérdem, mégiscsak vége lassan a napnak.
(Jah, de remélem az megvan, hogy "Ha csak egy kalapácsod van, hajlamos vagy mindent szögnek nézni.")

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 16:28

A többiek alatt az akkor beérkezett posztokra, strato és Bulldy hozzászólásaira céloztam. (Mivel ők is furcsállották a dolgot.)

Elolvastam. Idezd be Bulldy hol furcsallotta. /Az olvasatomban inkabb itelte hasznosnak, de majd megcafolja o, ha felreertettem volna./
Strato pedig szvsz a tobbi, sajat maga altal irt hirei es ekoze tett elvi egyenlosegjelet.
Szoval ismet a kerdes: `you and what army?`

A Steam-frissítéseket senki sem nevezte hírnek, vagy kérdezte volna, hogy ez reklám-e egyáltalán.
Gondolom kevésbé tűnt valószínűnek, hogy a Valve szponzorálná az oldalt, mint a PC Guru vagy Gamestar kiadója. (Minkét esetben lenne szerintem erre bőven elég reakció.)

A steam frissitesek es akciok pontosan ugyanabban a hirek rovatban szerepelt mint ez.
Pontosan annyira volt reklamerteke mint ennek. Te a `valoszinusegen` kivul mi elterest latsz a ketto kozt?

A banhammert meg lehet lengetni, én nem ijedek meg, de igazad még nem lesz tőle...

Deluzioiddal nem kivanok kuzdeni.
Az igeretem fenntartom.

Szerkesztes:
Azt hiszem rajottem, hogy hol kovettem el a hibat. Nem irtam le kulon a legelso megjegyzesemben azt, hogy ez ingyenreklam. Azt irtam le, hogy ez nem fizetett reklam amit hirertekunek tartok.
Elnezest, hogy megakadalyoztalak a konnyitett szovegertelmezesben es ezaltal lehetoseget adtam, hogy a fontos dolgokra koncentralva szandekoltan/bevallottan trollkodj.
Igerem ez biztosan nem fog tobbet elofordulni.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2012.03.26, 16:10

demate:

Na, látod, akkor te pont abba a rétegbe tartozol, akikre érdemes ilyen reklámokat (és ezek bevételeit) tervezni, bár nem biztos, hogy évi egy vásárlás megéri a reklámozó cégnek.

A banhammer csak úgy jött, szerintem nem is saját költés, mintha valahol már olvastam volna.

Herbie:

Senki sem írja, hogy baj, csak egyesek nem tudnak szöveget értelmezni. (Én csak azon akadtam le, hogy BePe, előbb azt mondja, hogy hír, aztán, hogy ingyenreklám, s amikor megerősítem, hogy szerintem reklám, beismeri, de megindokoltatja velem, hogy miért olyan nagy baj, elmondom a véleményem, és kitör egy flém. :enkerekelnezest:

BePe:

Kedves BePe, akkor is és most is elolvastam - nem csak a te hozzászólásaidat, hanem az összes többit is. Szerintem te is megtehetnéd, nem ártana. Ja és kérlek, ne csúsztass. ;)

A többiek alatt az akkor beérkezett posztokra, strato és Bulldy hozzászólásaira céloztam. (Mivel ők is furcsállották a dolgot.)

A Steam-frissítéseket senki sem nevezte hírnek, vagy kérdezte volna, hogy ez reklám-e egyáltalán.
Gondolom kevésbé tűnt valószínűnek, hogy a Valve szponzorálná az oldalt, mint a PC Guru vagy Gamestar kiadója. (Minkét esetben lenne szerintem erre bőven elég reakció.)

A banhammert meg lehet lengetni, én nem ijedek meg, de igazad még nem lesz tőle...

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 15:42

Én véletlenül rossz ujságot vettem a fárnya reklám miatt! :reklamál:

demate

demate

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 13:14

Egységsugarú júzerként jelentkezem.

A cikk jó, tömör és számomra értékes volt.
Reklám vagy sem, nem érdekel. Bárcsak minden reklám ilyen lenne.

Indoklás:
Évente kb. egyszer veszek gamer-újságot, azt is csak akkor, ha értelmes játékot adnak hozzá.
Nem olvasom az online verziókat sem, így nem tudom mikor mivel jelenik meg, az lfg.hu-n nem írjátok.
Lfg.hu-t naponta olvasok.

Egyéb: trollkodás/bannolás nem érdekel.

De azér' ez "banhammer", ezt felírom. jó lesz a készülő warmunchkin40k játékomba.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 12:37

Még mindig nem világos, mi a baj egyébként azzal, ha a cikk reklám lenne...?
Megtudtuk belőle, hogy Gothic 4 jár az egyik újsághoz.
Ez baj, mert... [insert answer here]?

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.26, 12:14

Jaqs
kerlek olvasd el ujra szo szerinti ertelmezessel amit irtam es ne csusztass. azt irtam, hogy nem fizetett reklam/pr cikk. azt egyetlen szoval nem tagadtam, hogy reklam vagy reklamerteku cucc.

Én meg elmondtam, hogy szerintem miért furcsa. (Meg a többiek is ugye.)

you and WHAT army?

mindenesetre koszonom, hogy ilyen relevans es kritikusan fontos teruletekre mutatsz ra pont a gothic4 lemezmelleklete kapcsan, amikor a karacsony elotti 10napos steam akcio naponkenti frissitesere (hozzaadott ertek ott sem volt) sem csikorogtak a fogaid.

en a magam reszerol a tovabbi trollkodasodtol szivesen meg fogom kimelni magamat es a site tobbi olvasojat... se nem szorakoztato, se nem informativ es nekem most lett elegem belole/d/.
ja, az egyertelmuseg okan: most latod belengeni a banhammert.

koszonom az egyuttmukodest es az onmersekletet.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]