Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Visszatér a Shadowrun?

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.29, 10:30

A PayPalos adományokkal együtt majdnem 1,9 millió jött össze:
http://www.kickstarter.com/projects/1613260297/shadowrun-returns/posts/216978

Folytatás itt, ha majd a tömeg eloszlik, és meg is lehet nyitni :):
http://shadowrun.com/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.26, 09:48

Megvan az 1,5 millió:
http://www.kickstarter.com/projects/1613260297/shadowrun-returns/posts/215147
Az új küldetés Jake-kel és Harlequinnel csak egy ideig lesz backer only, utána mindenki játszhat majd vele.

Idő közben megnyerték a régi Nintendós és Segás játékok zeneszerzőit is az ügyüknek.

Újabb célt tűztek ki:
1,75 milliónál lesznek fizikai adeptusok is a játékban.
Kevesebb, mint 3 nap van hátra...

Módosította strato: 2012.04.26, 09:49

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.14, 21:42

Megvan az 1 millió:
http://www.kickstarter.com/projects/1613260297/shadowrun-returns/posts/207508
Lesz új város.

1,5 milliónál csinálnak egy csak backerek számára elérhető küldetést, ami felvonultatja a régi SNES-es és Segás Shadowrun játékok szereplőit is. Jake Armitage \o/

Közben Mike Mullvihill előásott egy régi Shadowrun összefoglaló anyagot, amit anno belső használatra szántak, szóval a SR rajongóknak lehet, hogy érdekes csemege:
http://harebrained-schemes.com/shadowrun/primer/

Módosította strato: 2012.04.14, 21:48

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.08, 11:40

Strato: meg ott van az indulj.be is.

Egyenlőre egyik sem indult be igazán. :(

RPG vonalon még a Dinocalypse trilógia az, ami friss és abszolút sikertörténet - jelenleg hat SotC kötetre gyűlt össze a pénz.

http://www.kickstarter.com/projects/evilhat/spirit-of-the-century-presents-the-dinocalypse-tri

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.07, 23:41

Tervezek írni egy cikket az idei nagyobbnak számító Kickstarter sikerekről és kicsit általánosan a Kickstarter-jelenségről is, bár inkább a videojátékos oldalról.
Addig is jelezném, hogy van hasonló kezdeményezés magyarul is, szóval minden adott, ha valaki elindítaná a saját projektjét ebben a formában:
http://kezdheted.hu/
Eléggé a KS koppintásának tűnik, de talán elérhetőbb és követhetőbb magyar projektek finanszírozásához.

Azért azt előrebocsátom, hogyha komolyabb összeg a cél, nem árt egy összeszedettebb promóciós/adakozást ösztönző tervet készíteni a gyűjtés idejére (és utánra).

Dain

Dain

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.07, 22:12

Én bezony befizettem mind a három programra (a kalandjátékra, az "igazzy Fallout3-ra, és a SR-ra is) 15 dollárt.
Ez 3300 forint per program. Hívjatok agymosott zombinak, de nem bántam meg...
Évek óta szégyenlem magam, mert belebuktam az Otherland sorozat harmadik kötetébe.
Még most is, jópár év elteltével kapok hívásokat, telefonokat, hogy mikor folytatom. Nagyon-nagyon szeretném így megcsinálni, ha lehetne.

Képzeljétek el. Adott egy szerző, teszem azt Kornya Zsolt. Csinálni rá egy Kickstarteres projectet és azt mondani:

"Srácok, Raoul Renier ideje XY forintot ér 2012.-ben. Mivel sokan szeretnénk elolvasni a Sáskagyermeket, a szerző vállalja, hogy ezt a könyvet (újra)írja és megjelenteti az idén. Megérne Neked Z forintot hogy támogasd az ügyet? Íme, itt van 5 csomag, a 3000HUF-os kiscsomagban megkapod ajándékba a könyvet, az 5., legnagyobb csomagban Raoul Renier eljön hozzád egy szatyor sörrel, meg libatepertővel és lemeséli neked legújabb Magus kalandját."

Természetesen minden infó csak fikció itt.
Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy nem működne.

Mennyi mennyi ilyen olyan okból elvetélt ötlet, terv van talonban amit az előfinanszírozással és a közösségi lelkesedéssel meg lehetne oldani műfajtól, médiától, szerzőtől függetlenül...

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.07, 12:23

Lelki szemeim előtt megjelent,ahogy Mike Mullvill lejön magyarországra mesélni a csapatunknak.
és a karakteralkotás 3.napján agyvérzést kap a játékosok rigolyáitól...7
kb mintha a Big bang theory-saknak mesélne...:)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.07, 11:03

Én pont tegnap néztem meg a Double Fine csak backerek számára kiadott legutóbbi frissítését, amiben van egy 20-25 perces videó, ami összefoglalta a projekt indulását, és bemutat jó pár megható és lelkes pillanatot. Tök jó volt látni például Ron Gilbert saját felvételét, amin Tim Schafer ül a számítógép előtt, és nem mer ráfrissíteni a Kickstarter oldalra, hogy megvan-e a kitűzött cél. Vagy amikor kicsivel később átlépték az 1 milliós határt, és az egész cég a tárgyalóban ülve várt piával a kezében, de a rengeteg oldalfrissítés miatt lerohadt a Kickstarter szervere. :)

De, hogy a topikhoz is hű legyek, a Shadowrun Returns így fog alakulni a befolyt pénz függvényében:

Kép

[color=#444444][font=Helvetica, Arial, sans-serif][size=4]As part of our review, we came to the conclusion that feature additions such as a[/size][/font][/color]Linux version, Multiplayer PvP, and Cooperative Play are beyond the scope of the project[color=#444444][font=Helvetica, Arial, sans-serif][size=4] and would cause us to lose focus on the game you reacted to so positively (and the game we really want to make).[/size][/font][/color]

Módosította strato: 2012.04.07, 11:09

Dain

Dain

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.07, 08:31

És összegyűlt 618.000 dollár...Hihetetlen! Elkelt mind a három 10.000 dolláros opció is; elképzelem, milyen lehet amikor csöngetés után kinyitod az ajtót és ott áll a Shadowrun egyik eredeti szerzője kezében egy szatyor könyvvel és rágcsával, hogy meséljen nektek...

Ha megnézi az ember a videókat (mondjuk ez maximálisan igaz a másik kettő Kickstarter-es szoftvergyűjtésre is) egyszerűen látszik, hogy mennyire lelkes mindenki, mekkora megdöbbenés mindenkinek, hogy összejött az a nagy rakás pénz! Csillog a szemük, totál meghatódott mindenki.

Zseniális, komolyan mondom, évek óta most először sikerülhet (talán) kitörni a reménytelenség köreiből, őszintén örülök ennek.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.06, 09:11

A Shadowrun Returns és a szintén készülő Shadowrun Online vadi új közös oldala:
http://www.shadowrun.com/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.05, 21:58

Kép

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2012.04.05, 17:49

Hajrá! Várós! :D

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.05, 17:17

És megvan.

Gondolkoznak az esetleges további nyelveken (a némettel kezdik).

Kérdés, hogy lehet-e ezt pénzen kívül támogatni? (Mondjuk fordítással :P)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2012.04.05, 16:40

Üdv!

Na két jó játék is kilátásban van. Jó ötlet ez a kickstarter, áldom a nevét annak aki kitalálta.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.05, 10:59

A Kickstarter oldalon a Data East féle Super Nintendo játékot említik, mint bizonyos dolgokban követendő de legalábbis megfontolandó példát.
Nekem személy szerint a kockacsörgés nem hiányzik egy mai videojátékból, szóval a számítások maradjanak csak meg a gépnek a háttérben. Én megelégszem az eredménnyel.

Egyébként, amikor a cikket tegnap elkezdtem írni, még 180 ezer körül állt a mutató, mire befejeztem 220 ezer lett, most meg már túl van a 350-en, szóval biztosak lehettek benne, hogy lesz Shadowrun Returns. Valószínűleg a Mac portra és a német nyelvre is lesz keret, ha ez bárkit is motivál.

Módosította strato: 2012.04.05, 11:03

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.05, 10:21

Érdekes, hogy a japán Shadowrun játékot nem említi. Én azzal is kiegyeznék, hogyha azt lefordítanák más nyelvekre.

A SEGA Mega CD-s cuccot? Arra nekem is fáj a fogam-egy japánul tudó barátom szerint 1 az 1-ben az asztali játék adaptációja, még a kockák is gurulnak a képernyőn harc közben.

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.05, 09:28

Érdekes, hogy a japán Shadowrun játékot nem említi. Én azzal is kiegyeznék, hogyha azt lefordítanák más nyelvekre.

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.05, 09:26

Ilyen hírre ébredni igazán megalapozza a napomat. A videó zseniális. Nagyon sajnálom azt a 2007-es játékot, mert nagyon sok jó ötlet volt benne.

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.05, 09:17

2 millaért mesélni....
Mondjuk egy Platina DocWagon kártya nem lenne rossz...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.05, 09:17

Jordan Weisman, az egykori FASA Corporation alapítója úgy döntött, hogy megpróbálkozik a Kickstarter segítségével pénzt gyűjteni egy új videojáték elkészítéséhez, mely a Shadowrun Returns címet fogja viselni. Visszatér a Shadowrun?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]