Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kazamaták és Kompániák

old school

• Válasz írásához lépj be
341 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 18:48

Ilyenkor mindig előjön, hogy milyen nehezen olvasok kézírást. Tehát az idézet valami olyasmi, hogy 'Maximilian Malévolo varázs tippje: "A börtön csak a belépő a bűn birodalmába."' A könyvben viszont van Maximilian Malévol the Malign, szóval szerintem azt olvastam félre.

Egyébként hol vannak ezek a Facebook posztok, amikben gyűjtik a megjegyzéseket?

Szuper! Ez nagyon vagány.

Az OSR Tarverna csoportban találod, akár ott is megoszthatnád ezt. :) 

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 17:58

Ilyenkor mindig előjön, hogy milyen nehezen olvasok kézírást. Tehát az idézet valami olyasmi, hogy 'Maximilian Malévolo varázs tippje: "A börtön csak a belépő a bűn birodalmába."' A könyvben viszont van Maximilian Malévol the Malign, szóval szerintem azt olvastam félre.

Egyébként hol vannak ezek a Facebook posztok, amikben gyűjtik a megjegyzéseket?

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 13:32

Közben ma reggel megérkezett az én példányom. A könyv fűzött, és vastagabb lapokkal rendelkezik, sokat nem értek a könyvekhez, de remélem az erős használat miatt, legalábbis nem sok értelme van vitrinben tartani. A belseje monokróm, majdnem minden oldalon van valamennyi kép, ránézésre kb. az egynegyedét teszi ki. Ja, és megtaláltam benne Kentet. :3 Az elején van néhány plusz szabály leírás, de pl. az egyes bejegyzések értelmezése nincs benne - de aki már látott hasonló kiadványt, az gyorsan rájön, akinek meg ez az első, csak hozzánéz valami hasonló könyvet.

(Vagy 5 percig tartott dekódolni a csomagoláson lévő üzenetet, a postás akarta elkérni a rajta lévő bélyeget, csak nem ismeri a latin betűket. Pécsett más bélyegeket használnak vagy mi a f?)

S kaptál valami megjegyzést az egyik Malévoltól? A Facebookon elkezdték gyűjteni őket. :D

Én is nagyon várom már a példányom. Úgy vettem észre amúgy, eléggé megmozgatta a közösséget, s viszonylag sokan vesszük meg Magyarországról is. 

Bizony, de most nincs nálam, fejből olyasmi rémlik, hogy "A börtön csak a bűnhöz vezető út kezdete.", majd este tudok pontos idézetet adni.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 13:28

Közben ma reggel megérkezett az én példányom. A könyv fűzött, és vastagabb lapokkal rendelkezik, sokat nem értek a könyvekhez, de remélem az erős használat miatt, legalábbis nem sok értelme van vitrinben tartani. A belseje monokróm, majdnem minden oldalon van valamennyi kép, ránézésre kb. az egynegyedét teszi ki. Ja, és megtaláltam benne Kentet. :3 Az elején van néhány plusz szabály leírás, de pl. az egyes bejegyzések értelmezése nincs benne - de aki már látott hasonló kiadványt, az gyorsan rájön, akinek meg ez az első, csak hozzánéz valami hasonló könyvet.

(Vagy 5 percig tartott dekódolni a csomagoláson lévő üzenetet, a postás akarta elkérni a rajta lévő bélyeget, csak nem ismeri a latin betűket. Pécsett más bélyegeket használnak vagy mi a f?)

S kaptál valami megjegyzést az egyik Malévoltól? A Facebookon elkezdték gyűjteni őket. :D 

Én is nagyon várom már a példányom. Úgy vettem észre amúgy, eléggé megmozgatta a közösséget, s viszonylag sokan vesszük meg Magyarországról is. 

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.05, 19:02

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 21:16

Ebből is kérhetek dedikált verziót?

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 20:50

Friss és ropogós a Castle Xyntillan kiadvány:

http://beyondfomalhaut.blogspot.com/2019/12/module-castle-xyntillan-now-available.html

A nyomtattot változat már megrendelhető, pdf áprilisban várható. A képek alapján masszív kötet. :)

Módosította Garaboncias: 2019.12.02, 20:51

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.11, 22:10

Mattfóliás borító lesz.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.11, 21:04

Térképlapok, borító... és egy házi prototípus!

fa3dc161cd1089b0ac70d006c0a2da64f197f3ad

Elég menőek a térképek!  :hedbeng2: A keményborító matt lesz vagy fényes?

Bónusznak egy Kard és Mágia-bejelentés! :D Bár annak tárgya már inkább a másik topikba kívánkozik.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.11, 19:26

Térképlapok, borító... és egy házi prototípus!

fa3dc161cd1089b0ac70d006c0a2da64f197f3ad

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.08, 16:32

Csodálatos hír, gyönyörű borító! Tesztelőként állíthatom, hogy a tartalom párját ritkítóan hangulatos és használható, biztos vagyok benne, hogy mesélőként is ki fogom próbálni magam Xyntillan kastélyában. :) Az pedig külön megtiszteltetés, hogy elGabor a KéK-kel tesztelte a játékot. :)

Alig várom, hogy a kezemben legyen a könyv! :)

Igaz, angolul, de hamarosan egy vérbeli Kazamaták és Kompániák modul lát napvilágot! Beharangozó, designeri elvek és kétoldalas előnézet a hossssszú fejlesztési idő után végre nyomdába került, és a hó végére várható Castle Xyntillanhoz.

Borító (Peter Mullen):

xyntillan_cover.png

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 21:25

És van benne szoba szoba pár patkánnyal és 2000 cp-vel?

Nem, de a figyelmes olvasó találkozhat érdekes dolgokkal. :szent: 

Kicsit más: amikor kalandmodulba varázshasználót teszel, akkor valami módszerrel megállapítod a varázslatait, fejben és könyvben, vagy ad-hoc csinálod?

Ha a varázshasználónak tudnia "kell" valamilyen specifikus varázslatot, akkor megkapja, de egyébként teljesen véletlenül sorsolom ki, hogy mi van a varázskönyvében és/vagy mit memorizált. Ez gyakran érdekes eredményekhez vezet (nem mindenki ugyanazt a pár spellt tudja).

Megint más: ha jól emlékszem, a Békák Kolostora is benne van a könyvben, offshoot subdungeonként, valamint önállóan is megjelent angolul. Ezeket most én nem találom, vagy csak hallucináltam az egészet?

Ahogy Garabonciás is írta, nem. A Békák Kolostora a régi Tegel-kéziratból készült, amihez felhasználtam a kazamaták és két vadonbeli helyszín anyagát. Ez magyarul egyben jelent meg, angolul külön-külön. Maga a kolostor és a kazamaták a Rappan Athuk egyik mellékhelyszíneként, a mocsárvidék leírása pedig az Echoes #04-ben, önálló kalandként, új, külön tesztelt keretsztorival (az Echoes #04 pont a hónapban kerül utánnyomásra, mert már kezdek belőle kifogyni).

És még valami: Ha jól értem, a kutatásból kisebbé tetted a titkos ajtók/folyosók jelentőségét (gondolom nem nullára), és helyette az elhelyezéssel mókoltál. Ez milyen eseménynek lett az eredménye?

Nagyobb kihívást látok az ilyen designban (magam felé is). Igaz, az old-school D&D-ben több fajnak van titkosajtó-érzékelési képessége, ami sokat segít. De a fő ok itt tényleg az, hogy a Tegel Udvarházban inkább az ügyes térbeli feladványokon volt a hangsúly, és ezt szerettem volna behozni ebbe a kalandba is. A Morthímion pl. sokkal több titkosajtóval rendelkezik.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 19:44

Megint más: ha jól emlékszem, a Békák Kolostora is benne van a könyvben, offshoot subdungeonként, valamint önállóan is megjelent angolul. Ezeket most én nem találom, vagy csak hallucináltam az egészet?

A Békák Kolostorának is volt némi Tegel Manoros vonatkozása, de a mostani Castle Xyntillan könyv nem tartalmazza azt, mert külön Kard és Mágia kalandmodulként jelent meg. Bővebben itt:

http://lfg.hu/86109/meseloknek/a-bekak-kolostora-jubileumi-kard-es-magia-kalandmodul/

Módosította Garaboncias: 2019.11.07, 19:45

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 18:31

És van benne szoba szoba pár patkánnyal és 2000 cp-vel?

Kicsit más: amikor kalandmodulba varázshasználót teszel, akkor valami módszerrel megállapítod a varázslatait, fejben és könyvben, vagy ad-hoc csinálod?

És még valami: Ha jól értem, a kutatásból kisebbé tetted a titkos ajtók/folyosók jelentőségét (gondolom nem nullára), és helyette az elhelyezéssel mókoltál. Ez milyen eseménynek lett az eredménye?

Módosította kukac: 2019.11.07, 18:36

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 18:24

Természetesen, a szokásos néhány hónapos különbséggel.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 17:50

Nekem helyhiány miatt az örök kérdésem a következő: PDF változat is lesz belőle?

Ha jól látom, succubus is lesz benne. :D

fotor_156562985899947.jpg?w=908

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 13:54

Igen, de Magyarországra ingyenes kiszállítással. (Ez minden másra is érvényes, ami EMDT.) Akinek ez sok, a KATÁ-n lesz valamennyi kedvezménnyel.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 13:34

Bulldy: Nem, de már nem kell sokáig várni, hogy rendelhető legyen. :) És lesz belőle elég példány.

Nagyszerű!

A magyar ára is $40 lesz? Vagy majd meglátom a webshopban? :)

Bulldy

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 09:13

Bulldy: Nem, de már nem kell sokáig várni, hogy rendelhető legyen. :) És lesz belőle elég példány.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 00:37

Előrendelés vagy valami ilyesmi lesz? :)

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]