Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kazamaták és Kompániák

old school

• Válasz írásához lépj be
334 hozzászólás érkezett eddig

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.15, 15:03

Engem érdekelne, de leginkább a nyári időszakban, mert akkor van rá mód, hogy Pesten maradjak munka után. Szóval ha még június közepe felé is aktuális a dolog, szívesen játszanék!

Ezt egyelőre nem tudom megmondani, de reményeim szerint akkor is jó.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.13, 14:06

Narmor: Ha megint játszunk, megnézem, de egészen biztos, hogy a karakterlapra fel lett írva a zsákmányolt kincs - vagy már el is lett herdálva?

Bulldy:

Spoiler

Nem hiszem. Amint lehet, folytatjuk a játékot, s akkor meg tudjuk nézni. Egyelőre sajnos elég sok minden közbejött, de majd igyekszem időt szakítani a játékra is.

Spoiler

A Barrowmaze-zel kapcsolatban pedig VT fórumon írtam.

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.13, 13:46

Engem érdekelne, de leginkább a nyári időszakban, mert akkor van rá mód, hogy Pesten maradjak munka után. Szóval ha még június közepe felé is aktuális a dolog, szívesen játszanék!

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.13, 13:26

Üdv!

Kedd vagy szerda délutánonként érdekelne-e valakit egy rendszeres megadungeon kampány? A dungeon a nemrég megjelent Barrowmaze (gyk. egy hatalmas földalatti sírkamra, különböző csoportokkal, halálos csapdákkal és persze élőholtakkal), rendszerként pedig a Kazamaták és Kompániákat használnánk, minimális házi kiegészítéssel, módosítással.

Helyszínt egyelőre még nem tudok mondani, de elsőre vagy a Sárkánytűzre vagy a Cantinára gondoltam.

A játék nem igényel sok időt vagy energiát, és nem is szükséges minden alkalommal megjelenni.

Ynas Midgard

(A Véletlen Találkozások csoportfórumból másolva)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.12, 10:03

Narmor: Ha megint játszunk, megnézem, de egészen biztos, hogy a karakterlapra fel lett írva a zsákmányolt kincs - vagy már el is lett herdálva?

Bulldy:
Spoiler

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.12, 09:00

Jól érzem, hogy egy-egy ilyen kaland során brutális mennyiségű kincset lehet zsákmányolni? Gondolom azért a kalandot túlélő bérenceket is ki kell fizetni, plusz osztozkodás... Kíváncsiságból: a kaland végén egy játékosra nagyjából mennyi arany értékű kincs jutott ennél a modulnál?

Mivel csak két játékos volt, ezért ők tetemes mennyiséget vittek el, de így is bőven maradt kincs a kamrában. Ezért fontos, hogy számoljuk a megterheltséget, s szigorúan rákérdezzünk, mit hova raknak. Mert, ha nincs zsák, amibe aranyat pakolhatnának, akkor bizony pórul járnak.
A karakterlapok nálam vannak, viszont nem találom, hova írták fel, pontosan mennyit is zsákmányoltak... ez nagy hiba, a végén kiderül, hogy csak álmodták az egészet. :P

Egyébként azért van ilyen sok kincs, mert első kaland, ráadásul nehéz, szóval kell a motiváció. :) Meg jó érezni a frusztráló érzést, mikor vinnél még kincset, de már nem tudsz. Plusz valóban, ezt el kell még osztani, meg minden - ebből aztán létrejöhetnek igazán érdekes karakterközi konfliktusok. :nos: (És sose feledjük, a kincset ki is kell vinni a kazamatából, nem elég megszerezni...)

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.12, 07:47

Közben végigértem az Adar Oibos sírkomplexuma modulon.
Szerintem nagyon jóra sikeredett, kezdő játékosoknak kiváló első kaland, abszolút megismerhetik a játék lényegét ezzel, de "rutinos" szerepjátékosként is szívesen játszanék bármikor egy ilyen rövidebb, frappáns sírrabló kalandot. Vagy többet. :D
Jól érzem, hogy egy-egy ilyen kaland során brutális mennyiségű kincset lehet zsákmányolni? Gondolom azért a kalandot túlélő bérenceket is ki kell fizetni, plusz osztozkodás... Kíváncsiságból: a kaland végén egy játékosra nagyjából mennyi arany értékű kincs jutott ennél a modulnál?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.10, 23:11

(OFF)Major:

Igen, van, toltam én már ezeket főiskola alatt sör-virsli partin laptopon (MAME vagy dosbox alatt, nem emlékszem) illetve évekkel később valami kalóziasított Wii-n is. De akkor sem ugyan az az érzés, mint betenni a kazettát, leheveredni a TV elé és gyűrni a kontrollert. :) (/OFF)

Én szívesen kipróbálnék egyszer egy ilyen oldschool játékot, mint a KéK, csak biztos nem találnék hozzá csapatot. De rajta van a listán, hogy valamikor, valahol, valakikkel majd kipróbálom. :)

Bulldy

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.10, 22:56

Elsőre furcsa volt, hogy a fajokból is kasztok lettek, de aztán kimondottan kezdett tetszeni, ilyen megközelítésből még nem gondoltam nagyon önálló egységként a fajokra.

Ez nem újdonság, inkább "régiség", az eredeti D&D használta így, mondván azokból a fajokból ezek a kalandozó típusúak. Érdekes megközelítés, főleg ha az ember már eleve a kaszt + faj alapon építkező rendszereket ismert meg.

Én először a régi D&D játékokban találkoztam ezzel a jelenséggel, akkor olvastam utána, hogy hogyan is van ez.

Bulldy

u.i.: 'csába kidobni az össze új konzolt és ide nekem egy SNES-t az összes oldalazós-hentes-mészáros játékkal!

Tuti 100-as, hogy van rá emulátor program. Kutasd fel meg a játékot is és kész. Mehet a zúzás. Amit linkeltél nekem is bejön. :)

Módosította Major: 2012.04.10, 22:57

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.10, 22:29

Elsőre furcsa volt, hogy a fajokból is kasztok lettek, de aztán kimondottan kezdett tetszeni, ilyen megközelítésből még nem gondoltam nagyon önálló egységként a fajokra.

Ez nem újdonság, inkább "régiség", az eredeti D&D használta így, mondván azokból a fajokból ezek a kalandozó típusúak. Érdekes megközelítés, főleg ha az ember már eleve a kaszt + faj alapon építkező rendszereket ismert meg.

Én először a régi D&D játékokban találkoztam ezzel a jelenséggel, akkor olvastam utána, hogy hogyan is van ez.

Bulldy

u.i.: 'csába kidobni az össze új konzolt és ide nekem egy SNES-t az összes oldalazós-hentes-mészáros játékkal!

Módosította Bulldy: 2012.04.10, 22:32

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4728 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.10, 17:40

Nálunk már volt ilyen, akkor jó megoldás, hogy ha az illető karakter nagyon idegen a többihez képest.

Pl. thiefling tolvaj és ember mágus mellé egy dzsinn. Mindegy hogy dzsinn harcos vagy varázsló :D
Ugyanígy valaki írta már hogy volt ír harcos, ír druida, ír fosztogató mellé egy bizánci fickó.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.10, 15:59

Köszönjük a topikot, Bepe! :)

Adamsshon: Nyári, kertben ücsörgős játékokra tökéletes a cucc, a Balatonon ezt teszteltük már. :D
Amúgy igazán örülök, hogy már ti is tervezgettek vele játszani. :)

Egyébként nekikezdtem egy újabb kisebb kazamatának (hogy a lehető leghamarabb legyen új kiegészítő), Landar régi, immár használaton kívüli világítótornya lesz a középpontban. Terveim szerint a címe A Csillagok Hangja lesz. De egyelőre ennél többet nem árulnék el. :)

Módosította Narmor: 2012.04.10, 15:59

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.10, 13:54

Hát hajrá, kíváncsi leszek a tapasztalatokra, a szabálykönyv már apránkénti nyomtatás alatt, nyárra nekünk is vannak vele terveink, laza, kertben ücsörgős, iszogatós délutánokra!
Az illusztrációk meg különösen oldschool-feelinget kölcsönöznek a könyvnek! :sor: :D

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.10, 11:54

Köszönjük a topikot :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.10, 11:06

Ezt a témát azért indítjuk mert megjelent a Kazamaták és Kompániák szerepjáték, s két kiegészítője, ezzel pedig útjára indult a Kaland, Harc, Varázslat.
A téma célja, hogy a játékkal kapcsolatos dolgokat /a szabályötletektől a beszámolókig/ megbeszélhessük, s ezáltal kialakulhasson a KéKkel és később érkező társaival játszók közössége.

http://khv.lfg.hu

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]