Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kazamaták és Kompániák

old school

• Válasz írásához lépj be
467 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4436 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.03, 22:51

Csak hogy lássuk az arányokat, mennyire a kincs megszerzésén múlik a KéK-beli TP-osztás, és így az egész fejlődés: TP-arányok a futó online kampányunkból (eddig négy alkalom):

1. alkalom: fejenként 20 TP szörnyek, 139 TP kincsek

2. alkalom: fejenként 41 TP szörnyek, 252 TP kincsek

3. alkalom: fejenként 20 TP szörnyek, 1168 TP kincsek

4. alkalom: fejenként 60 TP szörnyek, 2677 TP kincsek

ÖSSZESEN: fejenként 141 TP szörnyek, 4236 TP kincsek (3% vs. 97%)

Ezek nem pontos értékek, mert egyéni tékozlásból vagy kincsszerzéből, na meg a karakterek gyors cserélődésének köszönhetően voltak jelentős eltérések, de ez a csapatátlag elég jól mutatja az arányokat. Az is elég jól megfigyelhető, hogy az alacsony szintű harcok gyilkos veszélyességűek, de nagyon keveset hoznak a konyhára, miközben valami trükkel, ügyes feladatmegoldással kincset találni esélyesen már-már érdemtelenül jövedelmező. (A K&M-mel ellentétben a KéK, hűen a klasszikus D&D-hez, obszcén módon sok kincset oszt.)

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 21:35

Fegyók és páncélok terén van valami változás?

Az árak változtak, plusz a kardok megkapták a "+1 harci manőverekre" tulajdonságot. (A harci manőver úgy működik, mint a Helvécziában.)

Itt most megkérdezném, hogy miért csak +1? Különböző fegyverek esetén elképzelhető lenne számomra hogy esetleg +2-t kapjanak. Illetve esetleg mágikus fegyver tulajdonsága is növelhetné ez irányban a fegyver "tudását".

Elvégre, azért a harci manőverek nem annyira játékrengető dolgok (habár van nagyon is relevanciájuk, főleg a taktikázás terén) hogy ez bezavarna komolyan.

Ilyen mértékű bónusz tűnt számunkra jónak a többi fegyver és az árak viszonylatában. A varázsfegyver bónusza hozzáadáódik a támadódobáshoz, így a harci manőverhez is. 

Természetesen a játékvezető kompetenciája szerint változtathat a könyvben lévő szabályokon. Ez egy alap, amit mindenki a kedvére módosíthat, ha neki nem tetszik így.

Ah, az nem esett le hogy a harci manőverre is jár a varázsfegyver bónusza. Így már érthetőbb a dolog.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 20:03

Bár már kb. két és fél éve nem frissül, a Kokckák és Koboldok blog is villantott ezt-azt a második kiadásból: 

http://kockakeskoboldok.blogspot.com/search/label/Kazamat%C3%A1k%20%C3%A9s%20Komp%C3%A1ni%C3%A1k

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 19:43

Az árak változtak, plusz a kardok megkapták a "+1 harci manőverekre" tulajdonságot. (A harci manőver úgy működik, mint a Helvécziában.)

Itt most megkérdezném, hogy miért csak +1? Különböző fegyverek esetén elképzelhető lenne számomra hogy esetleg +2-t kapjanak. Illetve esetleg mágikus fegyver tulajdonsága is növelhetné ez irányban a fegyver "tudását".

Elvégre, azért a harci manőverek nem annyira játékrengető dolgok (habár van nagyon is relevanciájuk, főleg a taktikázás terén) hogy ez bezavarna komolyan.

Ilyen mértékű bónusz tűnt számunkra jónak a többi fegyver és az árak viszonylatában. A varázsfegyver bónusza hozzáadáódik a támadódobáshoz, így a harci manőverhez is. 

Természetesen a játékvezető kompetenciája szerint változtathat a könyvben lévő szabályokon. Ez egy alap, amit mindenki a kedvére módosíthat, ha neki nem tetszik így.

chomy: Igazán jól esik, amit írsz. Örülök, hogy tetszik, s remélem, még sokat fogsz játszani a KéKkel. :)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2018 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 18:14

Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy még csak úgy háromszor játszottam eddig KéK2-vel, de élvezem minden percét. Annak ellenére is, hogy teljesen más megközelítésben módosít az alapját képező rendszer(ek)en, mint ahogy én tettem, amikor hasonlót meséltem. Sokkal kevésbé radikálisan, csak módjával, és ahol mégis megteszi, ott nagyon értő kézzel. És bár a bővítései mindenhol megőrzik az eredeti szemléletet és egyszerűséget, mégis van "lelke", íze. (Legalábbis ezek voltak a benyomásaim róla.)

Szóval: hajrá, KéK!

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 15:30

Módosította morgorito: 2020.03.27, 15:31

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 14:32

kukac: 5e-hez csináltam egy csomó táblázatot, miegymást, hogy könnyebb legyen osr sandboxot mesélni vele (ezt szívesen megosztom veled, ha nem találkoztál vele eddig facebookon vagy mewe-n), de mindezek ellenére sem adja ugyanazt az élményt, mint a KéM vagy KéK (már csak azért sem, mert a játékosok hozzáállása eleve más 5e esetén... így bizonyos dolgokra /karakterhalál stb./ a reakciójuk is más, szvsz.)

Xyntillanhoz a KéKet ajánlom, mivel 5e-vel nagyon nem lesz olyan, mint amilyen élményre ez az egész tervezve van.

morkar: Örülök. Köszi! :)

morkar

morkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 13:00

Én is már nagyon várom a KéK 2-őt, kitartást kívánok a fejlesztéshez/szerkesztéhez!

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 12:28

Én a saját esetemet tudom elmondani. Ez lényegében annyi, hogy a dungeon tényleg csak annyiból állt, hogy a karakterek bemennek, ott van egy csomó f***ság, a karakterek csinálnak valamit, aztán elmennek. Kb. 2010 előtt még más volt, akkor volt a szockózunk a nemesi bálon jellegű szimulátor játékok, de egy idő után nagyon problémássá vált a kezelése. Azóta folyamatosan ment a stílus egyre absztraktabb irányba, emiatt nem volt se erőforrásmenedzsment, a földalatt mindig minden nappali fényben volt, 300 tonna lootot csak felkaptak, aztán mindenki ment a dolgára...

Most az utóbbi időben elkezdtem gondolkozni a változtatáson (Xyntillan, időkezelés leginkább), és hogy ElGabor+fórum szerint a KéK ilyenfajta játékra jobb. Ennek ellenére valószínűleg D&D5 lesz, és a Beware the Beekeeper!-t tervezem, ez már volt egyszer KéM-ben, de remélhetőleg kicsit más lesz szorosabb erőforrás menedzsmenttel és időbeosztással. Első körben megpróbálom összehozni a KéK-ben leírt hangulatot (bár valószínűleg egy fokkal lájtosabban).

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 310 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 12:26

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 10:52

A varázslatok listáját a jövő héten szeretném feltenni; utána valószínűleg summáznám a fontosabb szabályokat.

Narmor talán jobban emlékszik rá, de szerintem a kodifikált tulajdonságpróbákon kívül nagyobb szabályváltozás nem került be a rendszerbe - inkább áramvonalasítás történt, szabályok átfogalmazása, néhol a számok apró variálása, egységesítés, stb.

Igen, alapvetően áramvonalasítás volt. A játékosoknak mindig nagyot kell dobni. Az utóbbi idők egyik változtatása is ilyen áramvonalasító jellegű volt, ennek értelmében a hallgatózás 5-6/d6 esetén sikerül, szemben a klasszikus 6/d6-tal (ezzel arányosan javult a tolvajok stb. hallgatózása is már 1. szinten 4-6/d6-ra s így tovább). Ez azért kellett, mert alapvetően 5-6/d6 egy átlagos tulajdonságpróba sikere, s bár a hallgatózás nem tulajdonságpróba, de a játékosoknak egyszerűbb így megjegyeznie, ha 5-6-ot dobnak d6-on, akkor sikerült nekik. 

Remélem, nem bánod, Ynas, de a magyar közönség számára megszellőztetem itt a fórumon a játék varázslatait, legalábbis az összefoglaló táblázatokat összemásoltam gyorsan egy kétoldalas PDF-be. Kapjanak egy kis exkluzív betekintést, ha már ilyen nagy az érdeklődés. :)

A paladinok és kószák nem tudnak varázsolni, bár ez Ynas blogjáról már ismerős információ lehet. :) (Személy szerint nem vagyok oda a varázslatokkal bíró változatokért, szerintem jobb ha másban van az erőssége ennek a két kasztnak. :) )  

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 10:29

Látványosan megnőtt az érdeklődés a KéK 2. kiadása iránt. :)

Nem feltétlen tudnám megmagyarázni a jelenséget, de én is érzem.

Engem is meglep, de szintén nagyon örülök az egyre fokozódó érdeklődésnek. :)

Módosította Narmor: 2020.03.27, 10:30

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.26, 22:12

Látványosan megnőtt az érdeklődés a KéK 2. kiadása iránt. :)

Nem feltétlen tudnám megmagyarázni a jelenséget, de én is érzem.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1092 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.26, 19:29

@galu22

Engem minden alkalommal meglep, amikor valaki ír ebbe a topikba :P

De nyilván nagyon jól is esik, hogy vannak rajtunk kívül is, akiket érdekel, úgyhogy igyekszem sürgetni Narmort, hogy sürgesse a kiadványszerkesztőt lassanként feltenni a blogra a fontosabb dolgokat (mivel az elsősorban nemzetközi célközönségnek van, oda mondjuk angolul - de azért már olyan messze a hivatalos megjelenés sincs).

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.26, 17:54

A varázslatok listáját a jövő héten szeretném feltenni; utána valószínűleg summáznám a fontosabb szabályokat.

Narmor talán jobban emlékszik rá, de szerintem a kodifikált tulajdonságpróbákon kívül nagyobb szabályváltozás nem került be a rendszerbe - inkább áramvonalasítás történt, szabályok átfogalmazása, néhol a számok apró variálása, egységesítés, stb.

Nem számítottatok ilyen várakozásra? :)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1092 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.26, 16:38

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 310 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.26, 11:14

Mondjuk a többi új szabályról is lehetne valami "what's new' postot.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.26, 10:24

Ynas Midgard blogján van fent, de ezek angolul a második kiadáshoz.

https://ynasmidgard.blogspot.com/2019/12/kazamatak-es-kompaniak-advanced-classes.html

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.26, 10:16

Sziasztok,

lehet rosszul emlékszem, de az rémlik, hogy KéK-hez valahol jelent már meg kósza-druida-bárd-lovag osztály.

Talán fanzinban?

Ha ez megvan valakinek, fel tudná tölteni valahova? 

Köszi!

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 11:37

Szívesen kipróbálnánk, főleg, ha lement a járvány. :)

Mire véget ér a járvány, reményeim szerint a végleges PDF is meglesz (szóval a nyomtatás is elkezdődhet). :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]