Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kazamaták és Kompániák

old school

• Válasz írásához lépj be
320 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.18, 07:16

Annyi még, hogy a Xyntillan előbb-utóbb nyomtatásban is meg fog jelenni; vagy a Kontrasztnál, vagy valami külföldi kiadónál. .)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.18, 06:57

A Beyond Fomalhaut blogra felkerült egy poszt a Castle Xyntillan megadungeonről, elGabor új projektjéről, melyet a Kazamaták és Kompániák készülőben lévő 2. kiadásával játszunk. Mivel játékos vagyok, nem olvashatom el - vannak benne példaszobák és NJK-k, de aki biztos benne, hogy nem fogja játszani, legfeljebb majd mesélni, annak remek alkalom, hogy betekintést nyerjen.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.16, 09:17

A Kockák és Koboldok újra megnyitotta kapuit, tessék csak nézni az első bejegyzést, amely egy nyári minikampányt foglal össze Feketeláp kalandorai címen. Bevezető, plusz 4 játékbeszámoló egyben. Úgy érzem, nem apróztam el a visszatértést. :) Természetesen mindenféle kommentnek örülök, mind a blogon, mind itt. A közeljövőben lehet számítani érdekességekre a KéK 2. kiadásáról... ;)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.04, 19:39

Narmor, ha minden jól megy, akkor hamarosan küldök anyagot :)
A teleportálós dungeonra gondolok, amit megemlítettem neked.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.04, 18:17

Alister, akinek ezúton is gratulálok ahhoz, hogy okleveles szerkesztővé vált ( :sor:  ), a szerkesztői iskolában vizsgamunkájához igazi szerepjátékoshoz méltó módon egy rpg-s anyagot választott: Az első Kazamata számot szerkesztette újra, amely így igazi színes-szagos kis kiadvánnyá vált, szeretettel ajánlom figyelmetekbe. http://khv.lfg.hu/files/2012/03/kazamata_b5_01_v06.pdf

Ezúton jelentem az örömteli hírt, hogy Alister fogja szerkeszteni a Kazamaták és Kompániák szerepjáték második kiadását is, így egy igazi, amerikai OSR RPG-kel vetekedő kinézetű (és természetesen beltartalmú) kiadványt fogunk elétek tárni a jövőben (méghozzá ingyen :hedbeng: ).

Harcra fel! 

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 22:20

Megtörtént a KaTára a Blaustein próbajátéka. Szigorúan spoilermentesen írok pár dolgot a játékülésről. (Ha egy-két játékos is idetévedne, akkor kérem őket, ők se spoilerezzenek!) :)

4 bátor kalandozó és bérenceik keltek útra.

Frank, a Néró, varázsló

Lev, az elf (neki e umlauttal kell írni a nevét amúgy)

Oedoen, a törpe
Rövidorrú Rudmák, a tolvaj

Mindnyájan életben maradtak! Rendkívül óvatos és diplomatikus csapatról van szó, az már bizonyos.
Ám számos bérencük veszett oda (4 pontosabban), továbbá Rudmák egyik kutyája.

2 leereszkedés alatt 5,5 órát töltöttek odalenn (nagyjából a tényleges játékidő is ennyi volt), a kazamata felét bejárták, s igen alaposan beleavatkoztak a fennálló rendbe. :D 

A kazamata elég nagy, de ez a szabadság és a lehetőségek miatt fontos a rendezvényen lévő időkorlát ellenére is.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.29, 10:40

No igen, játékbeszámolókat írni fárasztó, ezt át tudom érezni teljes mértékben. Főleg, mikor már lemaradt az ember velük, akkor nehéz pótolni a lemaradást.

Izgalmas szabályok, melyeket alkalmazol, mindenesetre tőlem némileg távol áll, hogy ennyire társasjátékszerűen kezeljem a dolgokat. Mesélőként valahogy szeretek a fogadóban lévő emberkékkel "játszani", interakcióba keveredni a kazamatából visszatérőkkel stb. Én kifejezetten szeretem azt, ha érzik, hogy a kazamatán kívül is van világ. Persze nyilván ez ahhoz vezet, hogy egy idő után elkezdenek a kazamatán kívül is tevékenykedni - ám ettől nem kell félni (pont a Barrowmaze kampányodban volt még évekkel ezelőtt, hogy  a területet uraló nemestől kibéreltük a kazamatát rejtő földterületet, elkezdtünk várat építeni, Gothamben birokra keltünk a Denevéremberrel stb. - Ám ennek ellenére a hangsúly, még ha másodkarakterekkel is, de megmaradt a kazamatán magán.)

Persze nyilván az a szép ebben, hogy milyen sokféleképp lehet játszani ezt is. :)

Egyébként jó, hogy vannak szabályok a bérencutánpótlás kezelésére, én ezt elég hasráütésszerűen szoktam megoldani. Ha sikeresek, akkor többen vannak, ha meg nem, akkor ódzkodnak tőlük az emberek, s némi szerepjáték szükséges a győzködésükre. :) 

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.01, 13:03

Örülök, hogy tetszett :) Szerintem maradok ennél a néhány alkalmankénti beszámolónál, egyrészt azért, mert nagyon kimerítő egyesével megírni minden játékalkalom eseményeit, másrészt pedig nehéz átadni az élmény nagyszerűségét: a csapat nagyrésze azóta játszik, hogy elkezdtem a vikinges kampányt, kazamatajárósat meg a tapasztaltabbak is többet olvastak, mint játszottak.

Pár napja közben felraktam a frissített szabályait a városi procedúráimnak. Mivel a kazamatajárást és annak társasjáték jellegét szerettem volna kidomborítani, nem akartam, hogy a felszín érdekesebb legyen, mint a dungeon. Ennek fényében a felszínen végrehajtható interakciókat is mind a kazamatához kötöttem.

Korábban valahogy így nézett ki a dolog:

• bizonyos tárgyakból (mint sisak, olaj, fáklya, stb.) csak limitált mennyiség volt vásárolható; egészen pontosan 6 darab
  • a játékosok a vezérrel kezdve majd órajárással megegyezően egyesével vehettek valamit, az utolsó kettőt, majd visszafele megismételtük az egészet; ez addig ment, amíg valaki akart vásárolni
  • javítani és bérenceket bérelni eközben vagy utána is lehetett
  • a bérencekhez a Barrowmaze-hez tervezett Meatshields online generátort használtuk

Tetszett, miképp limitálja az erőforrásokat a szisztéma, de valójában nem volt különösebben izgalmas az egész; egyedül akkor volt érdekes, ha hatnál több játékos volt, mert akkor nem mindenkinek juttot új sisak :P

Az új szabályok egyrészt az összes fontosabb felszíni interakciót egyetlen rendszerbe foglalják, amit komoly előnynek tartok, másrészt egy kicsit kiszámíthatatlanabbá teszi, mikor fogynak el az erőforrások (ugyanakkor valószínűségi alapon limitálva is vannak; ez különösen a bérenceknél feltűnő, de ott szükség is volt a drasztikusabb korlátozásra).

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.24, 14:16

Ynas Dwimmermount-kampányának karakter/halott karakter-listája, akkurátosan kiszámolt halálossági mutatóval! Igazi menőség. (És asszem KéK alapú, ezért itt linkelem.)

Királyság! :) Amúgy KéK alapú, igen, egyszer játszottam is, az én karakterem volt Gnackwatschn.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.23, 14:24

Ynas Dwimmermount-kampányának karakter/halott karakter-listája, akkurátosan kiszámolt halálossági mutatóval! Igazi menőség. (És asszem KéK alapú, ezért itt linkelem.)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.20, 20:46

Pár évvel ezelőtti vélemények az ASE-ről az "üres szoba"-polémia kapcsán: [...]

Köszi! :) Annak idején követtem a társalgást, de jó volt most újra feleleveníteni ezt. 

Bulldy: Lehet, hogy a barátom, de Thundarrból egész részt én még nem találtam.  Valamit vagy nagyon nem jól csinálok, vagy pedig leszedték már a részeket.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2003 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.20, 11:58

elGabor, Galu: használjatok álnevet, vagy valami, de szvsz regisztráljatok, ha fontos a közösség meg az online eszmecsere... sajna változnak az idők, és aki kimarad, lemarad. :S

C

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.20, 11:48

Pár évvel ezelőtti vélemények az ASE-ről az "üres szoba"-polémia kapcsán:

"Én az ASE-ba leereszkedtem már 4-5 alkalommal, és unalmasnak nem nevezném. Üres szoba alig van, a (sejthető) háttér kellően titokzatos, tele az egész kreatív csapdákkal és izgalmas összecsapásokkal. Ráadásul legalább annyira a szívedhez nő a 15. karaktered, ha végre életképesnek bizonyul és szintet lép, mint egy sztoriközpontú kampányra kitalált, napokig finomított karakter. A sikerélmény és a folyamatos fenyegetettség-érzet alaposan beindítják a fantáziát.
DE - szerintem nincs az a megadungeon, amely önmagában, önmagáért sokáig megállná a helyét a játékasztalnál. Kell, hogy legyen egy környezet, ahová visszatérhet belőle az ember szusszanni, és hogy az összeharácsolt pénzzel, hatalommal, stb. kezdhessen valamit odafent - amiből akár profitálhat is az újabb leereszkedések során." - by Chomy

"Igazából az két külön dungeon volt. A bevezető oroszlánfejű lényeinél találtátok meg a térképet az ASE-hez. Eddig amúgy csak te fanyalogtál, mindenki nagyon élvezte, az utolsó alkalom kifejezetten remek volt, annak ellenére, hogy hülyét kaptam a csapat tájékozodási stratégiájától." - by Sanctus

"Tényleg nem kell minden dungeonban elrejteni minimum az élet értelmét, de én se értettem pl., hogy a szintén körbeajnározott Anomalous Subsurface Environmentben mitől olyan nagy szám, hogy az egyik szobában robotokat lehet csapkodni, a másikban oroszlánfejű monsztákat. Bár lehet, hogy csak nem jutottunk el a mélyebb az összefüggésekig. Úgy érzem, az OSR szent tehenei közül a minimalizmust is el lehet túlozni, ebből származnak a "balra leverhetsz 50 orkot 20 aranyért"-féle csodák. Sajnálom, ez nem minimalista, csak simán primitív." - by én

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6537 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.20, 10:58

Narmor: Thundarr (és Korgoth és Pirates of Dark Water) ügyben a youtube a barátod! :)

Bulldy

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.20, 10:48

Az ASE-ről annyit tudok mondani, hogy az eddig megjelent két rész nagyon tetszett. A köré körített világ erős Thundarr-átérzésekkel rendelkezik, és a maga egyszerűségében nem csak dögös, hanem a maga módján még komplex és intelligens is. A dungeon meg szimplán jó (talán túlságosan el van zárva a felszíntől, de ez egyéni rigolya).

Én a Thundarrból csak a trailert láttam (többször), nagyon bejött. :D

Amúgy izgalmas kérdés, hogy ha készítünk egy megadungeont, akkor érdemes-e rejtegetni a lejáratot. Az alapállás számomra, hogy egy lejárat ismert (s viszonylag könnyű bejutni), a többi pedig játék folyamán lehet megtalálni. Inkább kisebb kazamatáknál tartom jónak, hogy nehéz bejutni (ismeretlen a lejárat, trükkös a bejutás, meg ilyenek).

Talán a szerző egyedi megoldásnak szánta, hogy a kazamatába való lejutás is kaland legyen.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.20, 08:28

Az ASE-ről annyit tudok mondani, hogy az eddig megjelent két rész nagyon tetszett. A köré körített világ erős Thundarr-átérzésekkel rendelkezik, és a maga egyszerűségében nem csak dögös, hanem a maga módján még komplex és intelligens is. A dungeon meg szimplán jó (talán túlságosan el van zárva a felszíntől, de ez egyéni rigolya).

Nekem már a Thundarr-nál eladtad! :D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.19, 20:54

Hja, a beszélgetés jó ideje már inkább fb-n, a magyar d&d közösségben zajlik...

A FB-csoport nem nyilvános, legalábbis nem megy FB account nélkül. Azt meg egészen egyszerűen nem fogok csinálni. Szóval sajnos kiesik. :(

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.19, 19:42

Ha már úgyis beindult itt a beszélgetés, jelzem, hogy majd tervezek egy kisebb kampányt neten keresztül mesélni (LFX, meg akit még érdekel). Anomalous Subsurface Environment megadungeont szeretném kipróbálni KéK-kel. Persze előbb még meg kell érkezzen, meg el kell olvasnom. Mindenesetre nagy reményeket fűzök hozzá, mert előzetes információim alapján kifejezetten tetszeni fog nekem.

Akinek esetleg van már tapasztalata vele, nyugodtan megoszthatja itt velünk. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.19, 17:25

Hehe, a végén még csinálok egy FB profilt. (eddig sosem volt rá szükség)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2003 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.19, 16:54

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]