Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Apocalypse World

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Pickman

Pickman

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.20, 08:44

Akik a játékot kedvelők létezésében illetve egy sikeres kampány létezésében kételkednek, azoknak hadd hívjam fel a figyelmet a belinkelt kampányra. Mint résztvevő mondhatom: nekünk bejött és piszok élvezetes. Persze azoknak akik egy kampányban nem csak azon szeretnek "áskálódni hogy ki ölt meg kit" ;) De elismerem hogy ez egy rétegjáték ami biztosan nem mindenkinek jön be.

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 21:05

Zsír, akkor ezt túltárgyaltuk.

Azért akinek van ilyesmire igénye, az ne csüggedjen, lehet találni olyan csapatot is, ahol találkoznak az ilyen irányú elképzelések.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 20:21

Quipper:
Benyöghetsz, de tévednél. ;)
Nem konkrétan ilyen játékkal, de játszottam már csapattal olyat, ami elsőre jónak tűnt volna, és bedőlt, de olyat is, amire előre tudtam ,hogy nem fog menni, és bedőlt. Igazság szerint az volt a ritka, amikor elsőre jónak tűnt, és jó is lett. Az öncélú (értsd irányítatlan) és a menedzsmentes kampányokkal is rendre sikerül befürödni, nem egy csapattal. A legtöbb sikert a karakterekre épülő, de viszonylag kézben tartott, szimulációs/sztori jellegű kampányokat találtam.
Persze leszámítva a hentelős játékokat. :)

Mondom, nem reprezentatív, de a csapatok, ahol voltam.

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 17:25

Matzi:
Pont arra próbálnék rámutatni, hogy az nem tapasztalat, hogy te előre tudod, hogy mi menne meg mi nem, hanem jóslat. Az első hozzászólásom is éppen erről szólt.

Eddig két ilyen játékról van saját élményem, amikor egy vagy több ember nem látta benne a fantáziát, aztán egy sikeres próba után mégis megváltozott a véleménye. Veled hány játéknál történt meg, hogy azt gondoltad, nem működhet a partival, kipróbáltátok, és valóban nem működött? Tippre benyöghetek egy zérust?

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 16:47

Quipper:
Mit nem lehet azon érteni, hogy én még nem láttam? Ez tény. Amelyik csapathoz olyan közöm volt, hogy meg tudjam ítélni azt, hogy kb milyen játékstílus jön be nekik, azok között egy sem volt, akit felizgatott volna az, hogy egy képzeletbeli roncstelepet menedzseljenek csak úgy, mert az olyan izgalmas.
Ez nem jóslat, ez tapasztalat, volt pár csapatom már. És nem teljes körű felmérés, biztos léteznek ilyen csapatok, csak velük még nem találkoztam.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1036 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 16:17

(OFF)Azt kell mondjam, hogy nagyon sok játékrendszert elolvasok: "nem-bölcsészként" olyat, amelynek a hangulata érdekel, "bölcsészként" pedig azokat, amelyek rendszere mutat érdekességeket. Tessék emlékezni rá, hogy nem csak a történészek és irodalmárok bölcsészek, és hogy a logika nem csak matematikai, de filozófiai diszciplína is!(/OFF)

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 13:45

Matzi:
"Még nem láttam csapatot, ahol ez a fajta céltalan önmanagement sikeres lehetett volna, de persze ez nem jelent semmit." Próbáltad is, vagy ez csak jóslat?

kabal:
Szakállam mondjuk van, de nem vagyok bölcsész. Részemről a két játéktípus jól kiegészíti egymást, de szerencsére mindenki azt játszik, amihez kedve van.

Módosította QuippeR: 2012.04.19, 13:45

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 13:11

Személy szerint nem szeretem az ennyire szabálymentes rendszereket, nekem egy szintig szükség van rájuk.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1946 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 11:33

Nem hiszem, hogy bárki direkt fárasztaná magát számára terhes dolgokkal játék címén, szóval lehet, hogy a szakállasoknak a filozófia meg a művészkedés a szórakoztató.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 11:10

kabal:
Hogy érted azt, hogy "bölcsészjáték"? Próbálom eldönteni, hogy csak viccelsz-e, de egyelőre nem sikerült dűlőre jutnom.

A "bölcsészjáték" még a klubos hőskorszakból ered, mikor mi még boldogan henteltük a beholdereket (azaz mi voltunk a G és S), a sarokban meg szakállas bölcsészek játszották a saját játékukat, kockák és karakterlapok nélkül (ők voltak az N).
Amikor a céltalan szórakozás helyett a művészkedés, pszichológia, filozófia kerül előtérbe, ott számomra elveszik a játék öröme. Még egyszer mondom, az AW koncepciója és mechanikája zseniális, de az én szememben inkább munka, mint kikapcsolódás.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 10:22

Még nem láttam csapatot, ahol ez a fajta céltalan önmanagement sikeres lehetett volna, de persze ez nem jelent semmit. Mondjuk én sem a posztapokaliptikus homokozást, sem a pszi erőket nem szeretem. Egyedül a narratív megközelítés jól hangzik, de ahhoz is nehéz csapatot találni, és akkor már vannak jobb settingek is rá.

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.19, 07:41

kabal:
Hogy érted azt, hogy "bölcsészjáték"? Próbálom eldönteni, hogy csak viccelsz-e, de egyelőre nem sikerült dűlőre jutnom.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1546 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.18, 23:44

Személyes vélemény: Az Apocalypse World a világ legjobb szerepjátéka az 1974-es D&D óta. Vagy a világ legnagyobb RPG heartbreakere. Még nem tudtam eldönteni :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.18, 15:09

"Bölcsészjáték", ostorral sem lehetne rákényszeríteni. Viszont zseniális példa arra, hogyan lehet kiépíteni komplex játékmechanikai elemeket számértékek és véletlenszerűség nélkül. Megvettem pdf-ben, mert megérdemli.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1468 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.18, 12:14

Menőnek tűnik, úgyis mostanság elmélkedtem egy posztapokaliptikus, pszí-erőkkel megtámogatott sztorin.

dragondark

dragondark

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.18, 10:18

Remek ismertető egy érdekesnek tűnő játékról. A linkekért külön köszönet.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.18, 08:51

Hmm, felkerült az "egyszer majd ki kéne próbálni" listára - sajnos már így is túl hosszú a lajstrom.

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.18, 08:21

"indie-nek titulált szerepjáték"
független szerepjáték

"Az elején még voltak kétségeim, hogy mennyire működőképes ez a gyakorlatban, de jó pár játékalkalom után azt kell mondjam, jól ki van ez találva."
Ugyanez megfigyelhető más játékok esetén, például Universalis vagy Fiasco. Kicsit más a szerkezetük, mint egy hagyományosabb játéknak, és ettől sokaknak az az érzése, hogy nem is működik, de ez szerencsére nincs így.

Egyébként aki nem tud kiszakadni a fantasy bűvköréből (megértem), annak van ugyanerre a rendszerre felépítve egy Dungeon World nevű, szintén eléggé népszerű hack: http://www.dungeon-world.com/

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6064 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.18, 08:21

Vincent Baker az indie-nek titulált szerepjáték egyik ikonikus alakja. Érezhetően nagy hatással volt rá a GNS elmélet, és a narratív módot kedveli. Játékai azt példázzák, hogy egy elmélet hogyan képes visszahatni a gyakorlatra, és ebből hogy születhet valami új, izgalmas dolog...
Apocalypse World

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]