Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

M* a közellenség

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1094 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.19, 20:45

LOL Plébánosok...
Amikor én szakközépbe jártam, az osztályfőnökünk szektásoknak hívott minket. Tipikus begyöpösödött agyú gy*kér volt, akkoriban mindenki ilyen volt. Ez az ország amúgy is híres az ilyen gondolkodásról.
Mellesleg az egyháznak az a jó ha a hívő nem kreatív, nem gondolkodik (ami a szerepjátékozás elengedhetetlen velejárója), hanem ostobán elhisz minden sz*rt.
Örülök hogy van ilyen plébános aki kivétel, de ez nem változtat semmin.

(OFF)Csak most tévedtem ide... csendben megjegyzem, hogy több, mint 10 éve játszom és mesélek, ami 24 éves koromat tekintve nem is rossz. Az ismerőseim tudják rólam, hogy aktív vallásos életet élek, és nem áll távol tőlem a papság gondolata sem. Ezek után diszkréten megkérlek rá, hogy kerüljük az ilyen típusú véleményformálást. Az "egyháznak az a jó, ha a hívő mindent elhisz, és nem gondolkodik" gyakorlatilag megegyezik a "szerpejátékosok sátánisták, new agesek", vagy "kiugrott az ablakon, mert azt hitte, repülni tud, biztos szerepjátékozott", esetleg a "karddal szúrták meg, szerepjátékozott az elkövető" jellegű hozzászólásokkal. Köszönet előre is!
Tisztelettel
Xinaf(/OFF)

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.19, 19:31

LOL

Valahol vicces, hogy egy 14 éves cikk egy elvakult emberről, aki kígyót-békát kiabált egy számára ismeretlen dologra még mindig alapul szolgálhat egy kis csámcsogásra. :)

Egyetértek elGáborral... jobb volt közellenségnek lenni, úgy hogy volt társaságod, mintsem megtűrt (agyonhallgatott?) tényezőként zseblámpával keresni fényes nappal a szerepjátékosokat. :(

Nekem az MMO és egyéb CRPG-k tűnnek ludasnak a dologban, azzal hogy könnyen elérhető módon adják meg azt az érzést, amit a mostani fiatalok szerint a szerepjáték adna. És mivel ki sem próbálják a valódi RPG-t, így rá sem jönnek, hogy tévednek. :)

kergezerge

kergezerge

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.16, 22:29

És te miért nem írod ki a gyökeret meg a többit? Ha szégyelled, ne mondd, ha mondod, ne szégyelld.;~)
Nekem sem a szívem csücske a kereszténység meg a keresztény egyházak, de azért az túlzás, hogy a normális papok kivételek lennének... és minden értelmes érv nélkül leszólni az egyházat megint csak nem más, mint együtt bégetés egy nyájjal.
Egyébként meg az országot is és az egyházat is el lehet hagyni, nem kell a gondolkodásmódjuk miatt hisztizni.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.13, 20:59

Amúgy az M* a szerepjáték neve? Ha igen, miért nem írod le a nevét?
Nálunk annak idején a magus-sal volt így minden gyopár.

Ha megnézed a cikket, kiderül, hogy 14 évvel ezelőtt íródott. Akkoriban lusták voltunk leírni a M.A.G.U.S. szót, így rövidítettük.

dBLOOD

dBLOOD

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.13, 15:20

Amúgy az M* a szerepjáték neve? Ha igen, miért nem írod le a nevét?
Nálunk annak idején a magus-sal volt így minden gyopár.

dBLOOD

dBLOOD

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.13, 15:18

LOL Plébánosok...
Amikor én szakközépbe jártam, az osztályfőnökünk szektásoknak hívott minket. Tipikus begyöpösödött agyú gy*kér volt, akkoriban mindenki ilyen volt. Ez az ország amúgy is híres az ilyen gondolkodásról.
Mellesleg az egyháznak az a jó ha a hívő nem kreatív, nem gondolkodik (ami a szerepjátékozás elengedhetetlen velejárója), hanem ostobán elhisz minden sz*rt.
Örülök hogy van ilyen plébános aki kivétel, de ez nem változtat semmin.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4519 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.11, 07:42

Én is a cserkészeknél kezdtem el szerepjátszani, bár akkor még a nevét sem tudtuk ennek a valaminek. :rohog: Egy piramist fedeztünk fel oldalnézetből, ami tele volt mechanikus fejtörőkkel; sem csapdákról, sem bármiféleképpen megformált karakterekről nem nagyon lehetett beszélni, a környezettel való interakció képezte a játékélményt. Soha nem találtuk meg a fáraó kincsét.

Mellesleg: régebben több irányból támadták a szerepjátékokat, viszont tömegesen kezdtek játszani az emberek. Ma az egész ügy az égvilágon senkit sem érdekel. Na akkor melyik a jobb? :)

Módosította elGabor: 2012.05.11, 07:43

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.10, 23:07

Az én Ars Magica mesélőm református lelkész és történelemtanár volt, zseniális, 3 éven át bonyolódó sagát alkotott nekünk/velünk. Nemrég olvasgattam át a jegyzeteimet, és kíváncsiságból utánanéztem a dátumoknak és személyneveknek: mondanom sem kell, mindegyik hiteles volt.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.10, 22:20

A miénk fiatalkoromban játszott is. :)
Elég sok rpg-ritkaság volt meg neki és amikor ideje engedte, játszani is jött. A lovag volt a kedvenc kasztja. (M.A.G.U.S. -t játszottunk, szóval nem az AD&D-féle paladin, hanem a klasszikus feudalista nemesember, esetleg valami hétszilvafás nehézvértes világcsavargó.)

Az általa szervezett középkori témájú hittantábor meg kb egy egyhetes LARP-al felért. :)

Bulldy

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.10, 21:59

A múlt hónapban a plébánosunk az erdőben fakardozó LARP-er haverokat pozitív példaként hozta fel ifjúságnevelési kérdésben. Rámutatva arra, hogy a sorkatonai szolgálat hiánya ellenére, életkori sajátosság a küzdelem megélése és a veszélyérzet kialakítása, valamint a szabálykövetési magatartás megszerzéséhez...

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4519 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.03, 10:40

"Küldte saját kérésre törölve"

Az is szép név! :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.03, 10:31

Feltűnt hogy ez 14 éves(!) cikk? Azóta sok minden változott.

xepicsx01

xepicsx01

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.03, 10:26

Jó kártyázást....és szenyó lehurrogokat a NineHells-be!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.03, 10:26

> Elkepeszto, hogy itt a koleszban mennyire RPG-ellenesek !
>
> Meghivtak egy (es ez nekem direkt fajt!) plebanost, akinek
> mellesleg diplomaja is van, hogy beszeljen az un. ` New
> age ` dolgokrol. Beultem az eloadasra, mit sem sejtve.
> Ugy kezdodott, hogy a foszer felmutatott egy M*-alap... M* a közellenség

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]